Σελ. 60 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 40505558596061626570 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 886-900 από 1157
  1. #886
    Εγγραφή
    25-06-2018
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ποσειδώνος και Θησέως, πριν λίγο ο Δήμαρχος δήλωσε άγνοια επι του θέματος Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Στιγμιότυπο 2021-01-26, 10.43.17 μμ.png 
Εμφανίσεις:  8 
Μέγεθος:  52,8 KB 
ID: 223840 του έστειλα και το κείμενο που είχε γράψει ο boumakos και περιμένω νεότερη απάντηση, θα σας ενημερώσω

    - - - Updated - - -

    Παραθέτω και την υπόλοιπη απάντηση του «Δημάρχου»
    Θα ήθελα να δείτε λίγο το θέμα έχουμε πολύ σοβαρό πρόβλημα χρόνια τώρα

    Ο χρήστης Dimitris έστειλε Σήμερα στις 11:19 μ.μ.
    Καλησπέρα σας δεν είναι έτσι τα πράγματα υπάρχει συγκεκριμένο πρότυπο για το πως οι πάροχοι κλείνουν τις τομές στο οδόστρωμα. Να συμμορφωθεί με τα πρότυπα να επιδιορθώνει τους δρόμους που πληρώνουν οι φορολογούμενοι κ εδώ είμαστε. Τα χρήματα μας προασπίζεται η τεχνική υπηρεσία κ έτσι συμπεριφέρεται σε όλους τους παρόχους. Οι πάροχοι δε συμπεριφέρονται όμως το ίδιο. Ιδιωτική συζήτηση που δε Συναινώ στην εξ ολοκλήρου μεταφορά της όμως αν χρειαστεί ας βγει ο ίδιος ο ΟΤΕ να μας πει δημόσια το πρόβλημά του να λάβει δημόσια απάντηση. Καλό ξημέρωμα

    Ο χρήστης Dimitris έστειλε Σήμερα στις 11:21 μ.μ.
    Υγ Θα ενδιέφερε το νομικό μας τμήμα η αλληλογραφία ειδικά η απάντηση του ΟΤΕ
    Στείλατε Σήμερα στις 11:21 μ.μ.
    Δήμαρχε δεν είναι έτσι τα πράγματα, σε όλη τη χώρα προχωράνε οι αναβαθμίσεις και οι τζιτζιφιές έχουνε μείνει πίσω, αν ήταν πολιτική του ΟΤε δεν θα έφτιαχνε πουθενά, το πρόβλημα είναι οτι ζημιωμένοι είναι οι δημότες
    Στείλατε Σήμερα στις 11:23 μ.μ.
    το θέμα δεν είναι η απάντηση του ΟΤΕ αλλα το πρόβλημα βαραίνει τους δημότες
    Στείλατε Σήμερα στις 11:23 μ.μ.
    Με λίγη καλή θέληση και απο τις 2 πλευρές το πρόβλημα θα λυθεί

    Ο χρήστης Dimitris έστειλε Σήμερα στις 11:24 μ.μ.
    Δε δεχόμαστε την μετακύλιση ευθυνών ούτε θελουμε να γίνουν οι δρόμοι της πόλης μας χωράφια. Ας συμμορφωθεί ο ΟΤΕ οπως οι άλλοι. Κ οι πολίτες έχετε επιλογές ειδικά μάλιστα στον καταμερισμό που έχουν οι εταιρείες μπορείτε εύκολα να μάθετε ποιοι έχουν τις οπτικές ίνες στην ΚΑΛΛΙΘΕΑ. Δεν είναι ζήτημα καλης θέλησης αλλά σεβασμού από πλευράς του ΟΤΕ των προτύπων για την κάλυψη των τομών. Καλό ξημέρωμα
    Στείλατε Σήμερα στις 11:26 μ.μ.
    Δυστυχώς έχουν μοιράσει τις περιοχές, αν ήταν θέμα επιλογής θα την είχαμε κάνει χρόνια τώρα
    Στείλατε Σήμερα στις 11:27 μ.μ.
    την αναβάθμιση για κάθε περιοχή την έχει μια εταιρεία, τη μισή καλλιθέα την έχει η wind και την άλλη μισή ο ΟΤΕ, οπότε αν δεν βρεθεί λύση στο θέμα θα μείνουμε ως έχουμε πιος ξέρει για πόσα χρόνια ακόμη

  2. #887
    Εγγραφή
    21-03-2010
    Μηνύματα
    1.743
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Δηλαδή η Wind στον δικό της τομέα (το άνω μισό της πόλης) κάλυψε τις τομές με τον τρόπο που αρνείται να κάνει ο ΟΤΕ ; Γιατί αυτό υπονοεί ο καρνάβος.

    Επίσης απορίας άξιο είναι , ο ΟΤΕ κάλυψε τις συγκεκριμένες τεχνικές προδιαγραφές στις γραμμές για τις καμπίνες που έχει εγκαταστήσει, και αρνήθηκε να το κάνει σε κάποιες άλλες?

  3. #888
    Εγγραφή
    25-06-2018
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δε βγάζεις άκρη με γελοίους ανθρώπους

  4. #889
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για αυτό έβαλα mobile broadband και ησύχασα...

  5. #890
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    752
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paul84ATH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό έβαλα mobile broadband και ησύχασα...
    μπορεις να μου πεις τι ειναι αυτο, ποσο στοιχιζει, τι ταχυτητες πιανει και πως δουλευει?

  6. #891
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.966
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή η Wind στον δικό της τομέα (το άνω μισό της πόλης) κάλυψε τις τομές με τον τρόπο που αρνείται να κάνει ο ΟΤΕ ; Γιατί αυτό υπονοεί ο καρνάβος.

    Επίσης απορίας άξιο είναι , ο ΟΤΕ κάλυψε τις συγκεκριμένες τεχνικές προδιαγραφές στις γραμμές για τις καμπίνες που έχει εγκαταστήσει, και αρνήθηκε να το κάνει σε κάποιες άλλες?
    Δεν θέλω να ανακατέψω το νήμα, αλλά σε εμάς εδώ (βλ.προφίλ για περιοχή) με παρόμοια περίπτωση με δήμο-πάροχο, η άνεμος δεν προχωράει και παρακαλάμε μπας και αναλάβει άλλος.. Π.χ οτε..
    Το αντίθετο δλδ από εσάς δλδ..
    Σε εμάς ο δήμος ζητάει αυξημένα τέλη διέλευσης..
    Σε άλλες περιοχές του δήμου βέβαια προχωράει (η άνεμος) αλλά πολύ αργά....
    Τι να πει κανείς..
    Πρέπει να κάνει κάτι η εεττ επιτέλους με όλα αυτά..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paul84ATH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για αυτό έβαλα mobile broadband και ησύχασα...
    Κόστος; Παροχές;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #892
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κανείς άλλος με πρόβλημα αυτή τη στιγμή σε διαδίκτυο και τηλεφωνία, στη περιοχή κοντά στον ΗΣΑΠ;

    Είμαι στο δίκτυο της Vodafone.

  8. #893
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να ανακατέψω το νήμα, αλλά σε εμάς εδώ (βλ.προφίλ για περιοχή) με παρόμοια περίπτωση με δήμο-πάροχο, η άνεμος δεν προχωράει και παρακαλάμε μπας και αναλάβει άλλος.. Π.χ οτε..
    Το αντίθετο δλδ από εσάς δλδ..
    Σε εμάς ο δήμος ζητάει αυξημένα τέλη διέλευσης..
    Σε άλλες περιοχές του δήμου βέβαια προχωράει (η άνεμος) αλλά πολύ αργά....
    Τι να πει κανείς..
    Πρέπει να κάνει κάτι η εεττ επιτέλους με όλα αυτά..

    - - - Updated - - -



    Κόστος; Παροχές;
    Καλημέρα,

    Στο black friday είχε βγάλει προσφορά η VODAFONE το πρόγραμμα Vodafone Giga Unlimited Ultra με 35 ευρώ / μήνα (με 24-μηνη δέσμευση).

    Οι παροχές του προγράμματος είναι: απεριόριστος χρόνος ομιλίας, sms & data σε οποιαδήποτε χώρα εντός ΕΕ καθώς και δεύτερη κάρτα sim αποκλειστικά για data συνοδευόμενη από συσκευή mi-fi (https://www.vodafone.gr/eshop/tablet...spot/p-126574/), η οποία συνδέεται & μέσω usb σε υπολογιστή (υπηρεσία internet 4 sharing).

    Η τιμή τώρα είναι 70 ευρώ / μήνα (https://www.vodafone.gr/vodafone-unlimited/).

    Υπάρχει, ωστόσο, το COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED που είναι οικονομικότερο (55 ευρώ / μήνα): https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...unlimited.html (δεν γνωρίζω αν χορηγεί 2η κάρτα sim για data).

    Οι ταχύτητες που πιάνω στο σπίτι μου με τη Vodafone & τη συσκευή Mi-Fi συνδεμένη με USB στον υπολογιστή, είναι 50 - 80 Mbps download & 30 με 45 Mpbs Upload (Ping 12 ms).

    Πριν αγοράσεις οτιδήποτε, καλό είναι να κάνεις ένα speedtest με κινητό αντιστοίχου παρόχου σπίτι σου...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Paul84ATH : 02-02-21 στις 12:40.

  9. #894
    Εγγραφή
    12-12-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    277
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    38000/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Asus DSL-AC52U
    SNR / Attn
    7(dB) / 16.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχουμε κανένα νέο για τις καμπίνες της wind του Q1 2021;Κοντά στη περιοχή που μένω δεν έχω δει κάτι.

  10. #895
    Καλησπέρα σε όλους.
    Μετακομίζω Καλλιθέα και είμαι σε αναζήτηση παρόχου.
    θέλω VDSL 50 ή 100.
    επίσης με ενδιαφέρει η σταθερότητα και να μην έχω αποσυνδέσεις, καθώς θα δουλεύουμε κατά καιρούς 2 άτομα, με video κλήσεις κλπ
    παραθέτω screenshot από το fttxgr

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image.png.b565ff806c1f71ca8ebf5355b9078f34.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  7,0 KB 
ID: 225439

    η περιοχή είναι Αγία Ελεούσα (τουλάχιστον έτσι έγραφε η αγγελία, δεν έχω ιδέα από την περιοχή :-P )

    Έχουμε πρόταση σε ποιον πάροχο να προτιμήσω; δυστυχώς οι άλλοι που μένουν στην πολυκατοικία είναι μεγαλύτερης ηλικίας και δεν μπορώ να πάρω σωστό feedback, ενώ δεν ξέρω κανέναν γείτονα ακόμα :-(

    έχω κάνει επαφές με Vodafone (VDSL 50 περίπου 27 ευρώ και Nova VDSL 100 29 ευρώ που με κάτι έμμεσες εκπτώσεις πέφτει στα ίδια λεφτά με την Vodafone. Cosmote μπορώ να πάω μόνο στο 50αρι στα 32 ευρώ, δε θα ήθελα να πάω σε μεγαλύτερο budget)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Christakos : 09-03-21 στις 22:46.

  11. #896
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    1.443
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓220 Mbps / ↑22 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    hAP ac²
    SNR / Attn
    10(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ο συγχρονισμός σου θα είναι ίδιος σε όλους, αφού πάντα θα παίρνεις από την ίδια καμπίνα. H Wind έχει μια προσφορά στο site στα 26 ευρώ για 50αρι + απερ. σταθ/κιν, και Cosmote/Vodafone μια χαρά.
    Απέφυγε αν θες την Nova λόγω προβλημάτων που υπάρχουν εδώ και 4 μήνες και δεν έχουν επιλυθεί ακόμα και επηρεάζουν και την περιοχή μας.

  12. #897
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manospcistas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο συγχρονισμός σου θα είναι ίδιος σε όλους, αφού πάντα θα παίρνεις από την ίδια καμπίνα. H Wind έχει μια προσφορά στο site στα 26 ευρώ για 50αρι + απερ. σταθ/κιν, και Cosmote/Vodafone μια χαρά.
    Απέφυγε αν θες την Nova λόγω προβλημάτων που υπάρχουν εδώ και 4 μήνες και δεν έχουν επιλυθεί ακόμα και επηρεάζουν και την περιοχή μας.

    Ευχαριστώ πολυ! Διάβασα το topic σου, νομίζω με έσωσες γιατί η 100αρα της Nova έχει την καλύτερη τιμή.. Αλλά αποτι φαίνεται ποιοτικά δεν είναι η καλύτερη περίοδος να συνδεθώ σε αυτούς..

  13. #898
    Εγγραφή
    26-05-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    70000/10996
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    9db(dB) / 20db(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Christakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους.
    Μετακομίζω Καλλιθέα και είμαι σε αναζήτηση παρόχου.
    θέλω VDSL 50 ή 100.
    επίσης με ενδιαφέρει η σταθερότητα και να μην έχω αποσυνδέσεις, καθώς θα δουλεύουμε κατά καιρούς 2 άτομα, με video κλήσεις κλπ
    παραθέτω screenshot από το fttxgr

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  image.png.b565ff806c1f71ca8ebf5355b9078f34.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  7,0 KB 
ID: 225439

    η περιοχή είναι Αγία Ελεούσα (τουλάχιστον έτσι έγραφε η αγγελία, δεν έχω ιδέα από την περιοχή :-P )

    Έχουμε πρόταση σε ποιον πάροχο να προτιμήσω; δυστυχώς οι άλλοι που μένουν στην πολυκατοικία είναι μεγαλύτερης ηλικίας και δεν μπορώ να πάρω σωστό feedback, ενώ δεν ξέρω κανέναν γείτονα ακόμα :-(

    έχω κάνει επαφές με Vodafone (VDSL 50 περίπου 27 ευρώ και Nova VDSL 100 29 ευρώ που με κάτι έμμεσες εκπτώσεις πέφτει στα ίδια λεφτά με την Vodafone. Cosmote μπορώ να πάω μόνο στο 50αρι στα 32 ευρώ, δε θα ήθελα να πάω σε μεγαλύτερο budget)
    Επιβεβαίωσε ότι όντως υπάρχει διαθεσιμότητα μη βρεθείς προ εκπλήξεων... Από οδό Αγίας Ελεούσης μέχρι Σκλαβενίτη και ίσως και πιο κάτω δεν υπάρχει vdsl.

  14. #899
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Paul84ATH Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιβεβαίωσε ότι όντως υπάρχει διαθεσιμότητα μη βρεθείς προ εκπλήξεων... Από οδό Αγίας Ελεούσης μέχρι Σκλαβενίτη και ίσως και πιο κάτω δεν υπάρχει vdsl.

    Ευχαριστώ για τη συμβουλή.

    Vodafone, Nova και cosmote μου έχουν πει ότι έχουν διαθεσιμότητα vdsl. Η cosmote μου είπε ότι δεν μπορεί να ξέρει για 100 και 200 από τώρα. Με wind δεν έχω μιλήσει ακόμα.

    Όπως βλέπω τον χάρτη, η Αγίας Ελεούσης είναι μονόδρομος που "ανεβαίνει". το σπίτι είναι σε παράλληλο δρόμο, προς τα δεξιά. (δεν ξέρω σε ποιον Σκλαβενίτη αναφέρεσαι, δεν έχω κυκλοφορήσει στην περιοχή ακόμα πολύ.)

  15. #900
    Εγγραφή
    25-05-2016
    Μηνύματα
    48
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14335/1101
    ISP
    Cosmote + HomeBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    Huawei HA-35
    SNR / Attn
    8(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μένω χαμηλά στις Τζιτζιφιές προς το Νιάρχος. Με πήρανε τηλ απο την Κοσμοτε και μου είπαν πως επιτέλους μπορεί να αναβαθμιστεί η γραμμή μου σε 50άρα VDSL μιας και περάσανε οπτικές ίνες. Της είπα της κοπέλας πως δεν υπάρχει περίπτωση να έχει περαστεί οπτική ίνα, θα φαινόταν κάπου/κάπως. Άσε που παίρνω απο το Α/Κ Ιπποδρόμου και δεν είναι ακόμα και τώρα στα σχέδια να αναβαθμιστεί σε καμπίνα. Τέλοσπαντων, μιας και δεν αντέχεται η κατάσταση με 14mbps, της είπα να προχωρήσουμε μπας και!
    Ενεργοποιήθηκε χθες και τελικά πιάνω 21.5 απο 14.5 που έπιανα πριν. Το δήλωσα βλάβη και περιμένω λογικά απο εβδομάδα να έρθει τεχνικός μήπως γίνει κάτι. Βέβαια μου είπαν απο το τεχνικό τμήμα πως αυτός είναι ο μέσος όρος που πιάνει η περιοχή μου και τους είπα τότε να μην το λένε VDSL το πρόγραμμα, δεν έχει νόημα. Συν του ότι να πληρώνω VDSL για να πιάνω ADSL το βλέπω κοροϊδία. Αν έπιανα 35-40 να πω οκ.
    Να τονίσω πως δεν έχω θέμα με την εγκατάσταση στο σπίτι, αφού έχω περάσει καινούργια καλωδίωση απο τον κατανεμητή μέχρι το διαμέρισμα με UTP CAT 6.

    Οριστε και οι πληροφορίες μέσα απο το ρουτερ. Έχω το HA-35 με ενεργοποιημένο το home booster.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  12.png 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  18,3 KB 
ID: 227198

Σελ. 60 από 78 ΠρώτηΠρώτη ... 40505558596061626570 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 98
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-03-12, 20:05
  2. καλλιθεα
    Από LOUKAS32 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-05-11, 17:12
  3. TELLAS ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Από claudiomasti στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-08, 19:32
  4. καλλιθεα
    Από doritis61 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-08, 20:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας