Σελ. 6 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 418
  1. #76
    Το avatar του μέλους DaveMurray
    DaveMurray Guest
    Εγώ λέω, μιας και διάβασα και τις 3 σελίδες, ότι κρίμα κράζετε το παιδί και την προσπάθεια του..... Ας αναλωθείτε με το να προτείνετε ιδέες, και όχι να αφορίζετε την όποια προσπάθεια, κοινότυπη, συνιθισμένη η μη....

    Κρίμα....

  2. #77
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Είστε εκτός θέματος... μπορείτε κάλλιστα να ανοίξετε κάποιο νήμα και να το κουβεντιάσετε το ζήτημα... όταν το κάνετε, θα μεταφέρω κιόλας τα σβησμένα μηνύματα...

  3. #78
    Εγγραφή
    23-03-2009
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θεωρώ ότι παρόλο που ξέφυγαν από το θέμα κάποιοι είχαν αρκετά σωστά σημεία να επισημάνουν ... Ειδικά όσον αφορά τη χρήση του τερματικού το οποίο αν και τρομάζει τον αρχάριο λίγο στην όψη , είναι όλα τα λεφτά στην πράξη !!!
    Έχω ξεκινήσει ήδη να φτιάχνω στα Ελληνικά οδηγούς για αρχάριους για διάφορες λειτουργίες όπου προσπαθώ να φαίνονται πολύ αναλυτικά με τη χρήση gui πως γίνεται το κάθετι και δείχνοντας πόσο πιο εύκολα μπορεί να γίνει το ίδιο με τη χρήση της κονσόλας...
    Έχω προχωρήσει αρκετά και σε επόμενη έκδοση θα περιλαμβάνεται και pdf που θα περιέχει τους οδηγούς...

    Πάντως θα εκιμούσα ιδιαίτερα αν , όσοι τουλάχιστον το έχετε δοκιμάσει έχετε προτάσεις για βελτίωση , ή έχετε εντοπίσει κάποια προβλήματα να μου το πείτε για να προσπαθήσω να το κάνω καλύτερο.Ήδη κάποιοι άνθρωποι πρόσεξαν κάποια σημεία που θέλουν βελτίωση και μου το έχουν πει και τους ευχαριστώ πάρα πολύ !!!! Επίσης βρέθηκαν αρκετοί που προσφέρθηκαν να βοήθήσουν με τα γραφικά (και ειδικά με το λογότυπο που τόσο πολύ ενόχλησε ) και τους ευχαριστώ επίσης ... Οτιδήποτε πρόβλημα αντιμετωπίσει κάποιος με hardware θα ήθελα να μου το πεί επίσης ....

    Και πάλι ευχαριστώ πολύ για το χρόνο που διέθεσαν κάποιοι , να ασχοληθούν με το ΜΟΝΟΜΑΧΟ και να μου πουν τις προτάσεις τους

  4. #79
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emcp4433 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ξεκινήσει ήδη να φτιάχνω στα Ελληνικά οδηγούς για αρχάριους για διάφορες λειτουργίες όπου προσπαθώ να φαίνονται πολύ αναλυτικά με τη χρήση gui πως γίνεται το κάθετι και δείχνοντας πόσο πιο εύκολα μπορεί να γίνει το ίδιο με τη χρήση της κονσόλας...
    Έχω προχωρήσει αρκετά και σε επόμενη έκδοση θα περιλαμβάνεται και pdf που θα περιέχει τους οδηγούς...
    αν θες πάντως μια και είσαι μέλος του φόρουμ μπορείς να ανεβάσεις τους οδηγούς που φτιάχνεις (και) στο ειδικό section του adslgr με τα άρθρα
    http://www.adslgr.com/features/ADSLgr_info/articles.php

    ........Auto merged post: no_logo πρόσθεσε 0 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emcp4433 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης βρέθηκαν αρκετοί που προσφέρθηκαν να βοήθήσουν με τα γραφικά (και ειδικά με το λογότυπο που τόσο πολύ ενόχλησε ) και τους ευχαριστώ επίσης ...
    ωραίος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος no_logo : 28-03-09 στις 12:49. Αιτία: auto merged post

  5. #80
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.157
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    ~13Mbps
    ISP
    Wind
    Router
    Netgear D1500
    ΑΙΣΧΟΣ!! Ο emcp4433 κάνει τόσο κόπο να δημιουργήσει μια διανομή για τους έλληνες πρωτάρηδες και πλάκωσαν όλοι οι υπεύθυνοι του φόρουμ να πουν την εξυπνάδα τους.
    Έτσι βοηθάτε στην ανάπτυξη του ελληνικού λίνουξ;
    Και σιγά μην ασχοληθούνε μεγαλοεταιρείες με μια διανομη που απευθύνεται μόνο σε έλληνες (εκτός κι αν οι έλληνες χρήστες λίνουξ θεωρούνται σημαντικός αριθμός για να πληγούν οι εταιρείες). Υπάρχουν άπειρες μεγαλύτερες διανομές απ´τον ΜΟΝΟΜΑΧΟ που δεν έχουν πρόβλημα. ΣΚΕΦΤΕΊΤΕ ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΑΤΑΚΡΙΝΕΤΕ!!
    ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΝΟΜΗ, ΚΟΙΤΑΤΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΘΑΨΕΤΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ.
    ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΝΑ ΠΕΙΤΕ Ο,ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΕΥΓΕΝΙΚΑ!
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!! ΩΡΑΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΣΕ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΣΑΣ. ΩΡΑΙΑ ΕΙΚΟΝΑ ΔΕΙΧΝΕΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ. ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ!!

    Σχετικά με την χρησιμότητα της διανομής, είναι πολύ καλή επιλογή για έναν νέο έλληνα χρήστη του λίνουξ. Δεν ειναι άχρηστη προσπάθεια χωρίς νόημα!

  6. #81
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emcp4433 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω ξεκινήσει ήδη να φτιάχνω στα Ελληνικά οδηγούς για αρχάριους για διάφορες λειτουργίες όπου προσπαθώ να φαίνονται πολύ αναλυτικά με τη χρήση gui πως γίνεται το κάθετι και δείχνοντας πόσο πιο εύκολα μπορεί να γίνει το ίδιο με τη χρήση της κονσόλας...
    Έχω προχωρήσει αρκετά και σε επόμενη έκδοση θα περιλαμβάνεται και pdf που θα περιέχει τους οδηγούς...
    Μπράβο! Ίσως δεν ακούγεται τόσο σημαντικό όσο το «φτιάχνω μια διανομή» αλλά είναι imho περισσότερο σημαντικό!

    ........Auto merged post: mrsaccess πρόσθεσε 5 λεπτά και 3 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    @gerstavros
    Ίσως δεν το γνωρίζεις, αλλά οι περισσότερες διανομές κατά την εγκατάσταση σε ρωτούν σε ποια γλώσσα θέλεις να είναι το σύστημά σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mrsaccess : 28-03-09 στις 14:51. Αιτία: auto merged post
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  7. #82
    Εγγραφή
    10-06-2008
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ακόμα δεν φτιάξαμε το κοτέτσι και σφάξαμε τον κόκκορα (για μερικούς)

    1.Όποιος βλέπει κάποιο πρόβλημα , καλό είναι να δημιουργεί λύσεις και όχι να κατηγορεί γιατί έτσι δείχνει την παιδεία που φέρει από το σπίτι του.
    2.Το πρόβλημα με το λογότυπο λύνεται αν κάποιος καθίσει να φτιάξει ένα καλύτερο , δεν πιστεύω ότι ο φίλος μας να έχει τέτοιο κώλυμα.
    3.Το ότι υπόθικε ότι είναι μια διανομή που δεν έχει μέλλον απαντάω με δύο λύσεις περί αυτού:
    Φτιάξε μια διανομή να μας δείξεις πως είναι μια διανομή που έχει μέλλον.
    Αν δεν μπορείς να φτιάξεις τότε βοήθησε να έχει μέλλον ο ΜΟΝΟΜΑΧΟΣ με πράξεις.
    4.Γράψτε όσοι πιστεύεται ότι κάποια προγράμματα πρέπει να βγούνε λόγο άδεις GPL .
    5.Και εγώ το πέρασα για KDE από το λογότυπο αλλά δεν απογοητεύτηκα από το GNOME.
    6.Αν σε κάποιον αρέσει το KDE εξαιτίας του λογότυπου , απλά εγκαταστήστε το
    7.Για όσους δεν τους αρέσει απλά μην το εγκαθιστάτε , εγώ όταν το έτρεξα από Live το βρήκα υπέροχο και πανέμορφο , και προσωπικά μου αρέσει το συγκεκριμένο GNOME από αυτό του UBUNTU , παρόλα αυτά δεν το εγκατέστησα .
    8.Προσέξτε την συμπεριφορά σας , γιατί με αυτόν τον τρόπο δείχνεται σε τι περιβάλλων μεγαλώσατε ευχαριστώ
    9.Ελπίζω να έχετε την απαιτούμενη νόηση να καταλάβετε μερικά πράγματα. Μην δείχνεται την καταγωγή σας , φαίνεται ότι δεν είστε Έλληνες , γιατί αυτό μου δίνεται να καταλάβω (και συγνώμη για τυχών παρεξήγηση ) το ότι μιλάτε και γράφεται Ελληνικά δεν σι μένει ότι είστε Έλληνες , άρα η διανομή δεν απευθύνεται προς το παρόν σε εσάς.
    =======================
    = ellinares.guildportal.com =
    =======================

  8. #83
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Τελικά ή λες ότι θέλει να ακούσει ο άλλος, ή είσαι Τούρκος, γιατί ο Έλληνας λέει δεν έχει δικαίωμα στην ελεύθερη έκφραση.

    Μάλιστα.
    Τι μαθαίνει στα γεράματα κανείς...

  9. #84
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.987
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Αυτό το πράγμα που είμαστε των άκρων, να δω ΑΝ και πότε θα το ξεπεράσουμε... Και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε...
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  10. #85
    Εγγραφή
    10-06-2008
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    δεν έγραψα μην εκφράζεσται.
    =======================
    = ellinares.guildportal.com =
    =======================

  11. #86
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Δεν είπα κάτι τέτοιο. Μπορούμε να εκφραστούμε αλλά αν δεν πούμε ότι θες να ακούσεις, δεν είμαστε Έλληνες.
    Δικαίωμα στη έκφραση έχουμε, στην ελεύθερη όχι.

  12. #87
    Εγγραφή
    10-06-2008
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    αν πρόσεξες κάτω από αυτό που έγραψα έχει το αυτό είπα εν ολίγοις.
    =======================
    = ellinares.guildportal.com =
    =======================

  13. #88
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Τότε ζητήστε να διαγραφεί το thread αφού δεν απευθύνεται σε εμάς.

  14. #89
    Εγγραφή
    10-06-2008
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    μην το διαβάζεις
    =======================
    = ellinares.guildportal.com =
    =======================

  15. #90
    Εγγραφή
    24-10-2004
    Μηνύματα
    15.637
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    ISP
    V
    Γράψε μου τι επιτρέπεται να κάνω σύμφωνα με την καταγωγή μου.
    Μη παιδεύομαι άδικα.

    Και άλλη φορά μπορείς να προσέχεις, να γράφεσαι μόνο σε αμιγώς Ελληνικά forums. Εδώ κυκλοφορούν πολλές απόψεις.
    Μπορείς να φτιάξεις και ένα οργανισμό πιστοποίησης να δίνει ένα ISO-like για την Ελληνικότητα, ανάλογα με τα γραφόμενα.

Σελ. 6 από 28 ΠρώτηΠρώτη ... 45678111626 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Symbian OS (Mobile operating system)
    Από hellenicsun στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-10-09, 03:46
  2. Operating System x64 ?
    Από geogo στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-07, 14:38

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας