Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.686
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Wind New
    Δελτίο Τύπου:
    Για 2η συνεχόμενη χρονιά η WIND στηρίζει το έργο των Εθελοντών Δασοπυροπροστασίας Αττικής (Ε.ΔΑΣ.Α) καλύπτοντας τις τηλεπικοινωνιακές ανάγκες τους μέσω του κινητού της δικτύου 4G+, για όλη την αντιπυρική περίοδο.

    Ο Ε.ΔΑΣ.Α συμβάλλει καθοριστικά στην πρόληψη και κατάσβεση πυρκαγιών σε δασικές εκτάσεις. Οι πυροφύλακες του ΕΔΑΣΑ, καθημερινά, από τα πυροφυλάκια που στελεχώνουν, ελέγχουν συνεχώς για πιθανές εστίες πυρκαγιάς, με σκοπό την έγκαιρη και έγκυρη ενημέρωση του Πυροσβεστικού Σώματος. Παράλληλα, η Ομάδα Δασοπυρόσβεσης του Ε.ΔΑΣ.Α πραγματοποιεί καθημερινά περιπολίες στον Εθνικό Δρυμό της Πάρνηθας και συμμετέχει είτε με το πυροσβεστικό όχημα είτε ως πεζοπόρο τμήμα σε συμβάντα πυρκαγιάς, εντός και πέριξ του Εθνικού Δρυμού Πάρνηθας αλλά και σε άλλες ορεινές περιοχές της Αττικής. Οι δράσεις του Ε.ΔΑΣ.Α είναι εναρμονισμένες πλήρως με τους κανόνες του Πυροσβεστικού Σώματος, της Πολιτικής Προστασίας και τα κατά τόπους Δασαρχεία της Αττικής.

    «Για να μην ζήσουμε πάλι εικόνες καταστροφής και απώλειας ανθρώπινων ζωών, είναι καθήκον όλων μας να στηρίξουμε τις προσπάθειες των εθελοντών που κάθε καλοκαίρι, αφιερώνοντας τον προσωπικό τους χρόνο, προστατεύουν τα δάση μας» δήλωσε ο Γιώργος Τσαπρούνης, Διευθυντής Εταιρικών Σχέσεων της WIND Ελλάς.

    Οι σημαντικές επενδύσεις της WIND σε νέες τεχνολογίες και υποδομές για την ανάπτυξη δικτύων νέας γενιάς, διασφαλίζουν την απρόσκοπτη επικοινωνία σε ορεινές και απομακρυσμένες περιοχές ανά την Ελλάδα.

    Σχετικά με τον Ε.ΔΑΣ.Α
    Ο Ε.ΔΑΣ.Α (Εθελοντές Δασοπυροπροστασίας Αττικής) ιδρύθηκε το 1987 από μια μικρή ομάδα ορειβατών με κύριο σκοπό την εθελοντική πυροφύλαξη και προστασία των δασών της Αττικής. Μέχρι σήμερα έχει πραγματοποιήσει πάνω από 2.600 πυροφυλάξεις, έχει εντοπίσει έγκαιρα πάνω από 230 δασικές πυρκαγιές στην περιοχή της Πάρνηθας και στην ευρύτερη περιοχή της Αττικής, ενώ η ομάδα δασοπυρόσβεσης του έχει συμμετάσχει στην κατάσβεση δεκάδων δασικών πυρκαγιών σε Πάρνηθα, Πεντέλη και βορειοανατολική Αττική.

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Μπράβο και καλή επιλογή ομάδας, αλλά έλεος, για πόσα άτομα μιλάμε; Απλά η wind συστηματικά διαλέγει μία μικρή ομάδα ατόμων και τη χρησιμοποιεί για διαφήμιση, όπως και όταν το λιμενικό απέκτησε κάτι λίγα νέα πλοία (10 νομίζω; ) και η wind αμέσως τους έδωσε δωρεάν 4G και άρχισε να το διαφημίζει. Ξοδεύτηκαν...

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο και καλή επιλογή ομάδας, αλλά έλεος, για πόσα άτομα μιλάμε; Απλά η wind συστηματικά διαλέγει μία μικρή ομάδα ατόμων και τη χρησιμοποιεί για διαφήμιση, όπως και όταν το λιμενικό απέκτησε κάτι λίγα νέα πλοία (10 νομίζω; ) και η wind αμέσως τους έδωσε δωρεάν 4G και άρχισε να το διαφημίζει. Ξοδεύτηκαν...
    Θα μπορούσανε να μην δώσουν τίποτα, τα ίδια θα τους σέρναμε, τουλάχιστον θα τους μένανε αυτά τα λίγα

  4. #4
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο και καλή επιλογή ομάδας, αλλά έλεος, για πόσα άτομα μιλάμε; Απλά η wind συστηματικά διαλέγει μία μικρή ομάδα ατόμων και τη χρησιμοποιεί για διαφήμιση, όπως και όταν το λιμενικό απέκτησε κάτι λίγα νέα πλοία (10 νομίζω; ) και η wind αμέσως τους έδωσε δωρεάν 4G και άρχισε να το διαφημίζει. Ξοδεύτηκαν...
    Σωστή παρατήρηση. Το έχω προσέξει και εγώ πως το κάνει σε πολλές περιπτώσεις.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Πολύ συγκινητικές αυτές οι αγαθοεργίες με τα λεφτά των άλλων.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ συγκινητικές αυτές οι αγαθοεργίες με τα λεφτά των άλλων.
    Ορίστε;
    Θέλεις λίγο να το αναλύσεις αυτό;

  7. #7
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ συγκινητικές αυτές οι αγαθοεργίες με τα λεφτά των άλλων.
    Και εμένα θα με ενδιέφερε να το εξηγήσεις, σε έχασα τελείως!

  8. #8
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ συγκινητικές αυτές οι αγαθοεργίες με τα λεφτά των άλλων.
    Ο κακός ο καπιταλισμός, τα λεφτά ανήκουν στους εργαζόμενους και οχι στην πλουτοκρατία;

  9. #9
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ορίστε;
    Θέλεις λίγο να το αναλύσεις αυτό;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα θα με ενδιέφερε να το εξηγήσεις, σε έχασα τελείως!
    Μου είναι τουλάχιστον αντιπαθές το CSR και το συναισθηματικά φορτισμένο marketing του «σνιφ, κλαψ, κοιτάξτε τι καλοί που είμαστε».

    Από εταιρεία κινητής τηλεφωνίας (με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην Ελλάδα), το θεωρώ επιπλέον προκλητικό να μου διαφημίζει τις φιλανθρωπιές που έκανε με λεφτά τα οποία θα μπορούσαν να παραμείνουν στη δική μου τσέπη για να τα διαθέσω εγώ όπως θέλω (και ευχαρίστως να δώσω στον συγκεκριμένο σύλλογο). Γι' αυτό γράφω για «λεφτά των άλλων».

    Ναι, από τη στιγμή που της τα έδωσα, είναι πλέον δικά της λεφτά. Αλλά σε μια αγορά που λειτουργούσε αποτελεσματικά, θα έμεναν περισσότερα σε εμένα.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aiolos.01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο κακός ο καπιταλισμός, τα λεφτά ανήκουν στους εργαζόμενους και οχι στην πλουτοκρατία;
    Παρατηρώ ότι συχνά προτρέχεις να γράψεις κάτι για να ειρωνευτείς τον άλλον, μάλιστα πολλές φορές αυτό το κάτι είναι τελείως άστοχο (όπως κι εδώ). Γιατί;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Simpleton : 23-07-20 στις 14:42.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  10. #10
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.616
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είναι τουλάχιστον αντιπαθές το CSR και το συναισθηματικά φορτισμένο marketing του «σνιφ, κλαψ, κοιτάξτε τι καλοί που είμαστε».

    Από εταιρεία κινητής τηλεφωνίας (με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην Ελλάδα), το θεωρώ επιπλέον προκλητικό να μου διαφημίζει τις φιλανθρωπιές που έκανε με λεφτά τα οποία θα μπορούσαν να παραμείνουν στη δική μου τσέπη για να τα διαθέσω εγώ όπως θέλω (και ευχαρίστως να δώσω στον συγκεκριμένο σύλλογο). Γι' αυτό γράφω για «λεφτά των άλλων».

    Ναι, από τη στιγμή που της τα έδωσα, είναι πλέον δικά της λεφτά. Αλλά σε μια αγορά που λειτουργούσε αποτελεσματικά, θα έμεναν περισσότερα σε εμένα.

    Παρατηρώ ότι συχνά προτρέχεις να γράψεις κάτι για να ειρωνευτείς τον άλλον, μάλιστα πολλές φορές αυτό το κάτι είναι τελείως άστοχο (όπως κι εδώ). Γιατί;
    Υπερβάλλεις, πολύ. Μήπως να μας ρωτάνε και το αν πρέπει να κάνουν διαφήμιση των προϊόντων τους, γιατί και για αυτό το σκοπό χρησιμοποιούν τα λεφτά μας; Λιγότερη διαφήμιση, λιγότερα έξοδα, λιγότερο κόστος, win-win, σωστά; Δεν πάει έτσι.

  11. #11
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπερβάλλεις, πολύ. Μήπως να μας ρωτάνε και το αν πρέπει να κάνουν διαφήμιση των προϊόντων τους, γιατί και για αυτό το σκοπό χρησιμοποιούν τα λεφτά μας; Λιγότερη διαφήμιση, λιγότερα έξοδα, λιγότερο κόστος, win-win, σωστά; Δεν πάει έτσι.
    Χωρίς διαφήμιση προφανώς και δεν μπορεί να λειτουργήσει, αφού πρέπει να ενημερώνεται ο καταναλωτής για τα προϊόντα της. Χωρίς το feel-good/whitewashing overhead της ΕΚΕ, από την άλλη, θα συνεχίσει να παράγει αξία χωρίς πρόβλημα.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς διαφήμιση προφανώς και δεν μπορεί να λειτουργήσει, αφού πρέπει να ενημερώνεται ο καταναλωτής για τα προϊόντα της. Χωρίς το feel-good overhead της ΕΚΕ, από την άλλη, θα συνεχίσει να παράγει αξία χωρίς πρόβλημα.
    Το λάθος που κάνεις είναι που λες οτι το κάνει με ξένα λεφτά, είναι δικά τους, όπως δικά σου είναι αυτά που σου δίνει ο εργοδότης σου.

  13. #13
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Όπως και έγραψα παραπάνω:
    Ναι, από τη στιγμή που της τα έδωσα, είναι πλέον δικά της λεφτά. Αλλά σε μια αγορά που λειτουργούσε αποτελεσματικά, θα έμεναν περισσότερα σε εμένα.
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Simpleton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως και έγραψα παραπάνω:
    Είμαι σίγουρος οτι το ίδιο θα σκέφτεται και κάποιος κακός εργοδότης που έχει καβούρια στην τσέπη για το κακό κράτος που τον αναγκάζει να πληρώνει εισφορές για τον εργαζόμενο

  15. #15
    Εγγραφή
    21-03-2008
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    8
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Nova
    Router
    VMG8623-T50B & Debian
    Εννοείται. Μπορεί βέβαια και αυτός να τα δώσει για καμιά δράση και να του λένε «μπράβο».
    - Κάνετε τη δουλειά σας γρήγορα, αξιόπιστα, με ασφάλεια, χωρίς τεχνητούς περιορισμούς και δωρεάν με το Linux.
    - Οι δίσκοι χαλάνε! Σκεφτείτε τα αρχεία σας πριν την πατήσετε. Κάνετε τακτικά backup.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας