Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 17
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.688
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    COSMOTE
    Δελτίο Τύπου:
    Ανακοινώνεται ότι από 27/07/2020, το οικονομικό επαγγελματικό πρόγραμμα συμβολαίου
    «COSMOTE Business Mobile Platinum» μετονομάζεται σε «COSMOTE BUSINESS GIGAMAX Unlimited Platinum».

    Επιπλέον, μεταβάλλονται τα βασικά χαρακτηριστικά του, για νέους και υφιστάμενους συνδρομητές του άνω προγράμματος, ως εξής:

    o Αυξάνεται από 1.000 λεπτά σε 2.000 λεπτά, ο ενσωματωμένος χρόνος ομιλίας για διεθνείς κλήσεις σε κινητά ή σταθερά από την Ελλάδα. Τα 2.000 λεπτά ομιλίας διατίθενται για διεθνείς κλήσεις από Ελλάδα προς τις χώρες: Αυστραλία, Γεωργία, Ελβετία, Η.Π.Α., Ηνωμένο Βασίλειο, Καναδάς, Κίνα, Νέα Ζηλανδία, Νορβηγία, Ρωσία, Τουρκία, Τσεχία. Για διεθνείς κλήσεις από την Ελλάδα προς τις χώρες της ΕΕ προσφέρονται Απεριόριστα λεπτά ομιλίας.
    o Αυξάνονται τα ενσωματωμένα Roaming Travel Pass από 15 σε 30 για την περιαγωγή σε χώρες εκτός ΕΕ.

    Αναλυτικά τα χαρακτηριστικά του προγράμματος
    Επαγγελματικό οικονομικό πρόγραμμα συμβολαίου
    COSMOTE BUSINESS GIGAMAX
    Unlimited Platinum
    Μηνιαίο πάγιο
    189 €
    Ενσωματωμένη Χρήση
    Ενδοεταιρικές κλήσεις
    Απεριόριστες
    Λεπτά Ομιλίας προς Εθνικά δίκτυα
    Απεριόριστα λεπτά ομιλίας
    Internet
    Απεριόριστα ΜΒ
    SMS προς Εθνικά δίκτυα
    5.000
    Ομιλία προς Διεθνή δίκτυα
    2.000 λεπτά προς διεθνή σταθερά και κινητά
    + Απεριόριστα προς χώρες Ε.Ε
    Περιαγωγή
    E.E (FUP data 72,5GB) 30 Roaming Travel
    Pass (ζώνη 1 ή 2)
    Υπηρεσία COSMOTE Mobile Security
    Δωρεάν
    Πέραν των ανωτέρω δεν επέρχεται καμία αλλαγή σε σχέση με τις χρεώσεις και τις λοιπές υπηρεσίες του προγράμματος. Για περισσότερες πληροφορίες, μπορείτε να καλέσετε την Εξυπηρέτηση Εταιρικών Πελατών Σταθερής & Κινητής Ομίλου ΟΤΕ στο 13818 (χωρίς χρέωση από εταιρικό κινητό COSMOTE), ή να επισκεφθείτε το www.cosmote.gr


    Πηγή : COSMOTE

  2. #2
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όχι ότι έχει τεράστια σημασία, αλλά γιατί όχι απεριόριστα sms; Θα πέσουν τα καράβια έξω;

  3. #3
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    364
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ότι έχει τεράστια σημασία, αλλά γιατί όχι απεριόριστα sms; Θα πέσουν τα καράβια έξω;
    Η αλήθεια είναι ότι το έχω κι εγώ απορία με τα προγράμματα της Cosmote.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-06-2017
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    510/51
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ότι έχει τεράστια σημασία, αλλά γιατί όχι απεριόριστα sms; Θα πέσουν τα καράβια έξω;
    Για να μην πέσει μωρέ πολλή κίνηση στα συστήματα τους, γιατί ο κόσμος καίγεται για τα sms.

  5. #5
    Εγγραφή
    12-12-2007
    Μηνύματα
    697
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ότι έχει τεράστια σημασία, αλλά γιατί όχι απεριόριστα sms; Θα πέσουν τα καράβια έξω;
    Πολυ απλα, γιατι οταν μιλας με πελατες όλοι σου λένε " τι να τα κανω μωρε, τα sms, ποιος τα δουλευει τη σημερον ημερα?"
    Ελεύθερος.

  6. #6
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι να πω εμένα άμα με πάρει πελάτης και μου πει ξέμεινα με το αμάξι/μηχανάκι, το τηλέφωνο της ασφαλιστικής με sms το στέλνω για να είμαι σίγουρος ότι θα το πάρει... Βέβαια τα 1200 από το φοιτητικό μου σχεδόν όλα χαμένα πάνε απλά το θεωρώ γυφτιά σε τόσο ακριβά προγράμματα να μην είναι απεριόριστα για τα μάτια του κόσμου.

  7. #7
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να πω εμένα άμα με πάρει πελάτης και μου πει ξέμεινα με το αμάξι/μηχανάκι, το τηλέφωνο της ασφαλιστικής με sms το στέλνω για να είμαι σίγουρος ότι θα το πάρει... Βέβαια τα 1200 από το φοιτητικό μου σχεδόν όλα χαμένα πάνε απλά το θεωρώ γυφτιά σε τόσο ακριβά προγράμματα να μην είναι απεριόριστα για τα μάτια του κόσμου.
    Ασφαλιστής με φοιτητικό πακέτο;

    Συχνά ξεχνάμε πως όλα αυτά τα απεριόριστα έχουνε και κάποιους όρους ορθής χρήσης, θα έλεγα οτι τα 5000 τους ξεπερνάνε κατά πολύ

  8. #8
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ασφαλιστής με φοιτητικό πακέτο;

    Συχνά ξεχνάμε πως όλα αυτά τα απεριόριστα έχουνε και κάποιους όρους ορθής χρήσης, θα έλεγα οτι τα 5000 τους ξεπερνάνε κατά πολύ
    Αφού αγαπητέ μου το έχουν αφήσει ενεργό να το καταργήσω; Με 15€/μήνα έχω όσα λεπτά χρειάζομαι, μπόλικο ίντερνετ και σμσ. Α, και συναδέλφους/συνεργάτες με συμβόλαια 40-50+€/μήνα που μία ξεμένουν από δεδομένα και δεν παίρνουν τα μέιλ τους και μία από λεπτά προς όλους. Εγώ που είμαι λάθος;

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού αγαπητέ μου το έχουν αφήσει ενεργό να το καταργήσω; Με 15€/μήνα έχω όσα λεπτά χρειάζομαι, μπόλικο ίντερνετ και σμσ. Α, και συναδέλφους/συνεργάτες με συμβόλαια 40-50+€/μήνα που μία ξεμένουν από δεδομένα και δεν παίρνουν τα μέιλ τους και μία από λεπτά προς όλους. Εγώ που είμαι λάθος;
    Πουθενά, όλοι αυτό κάνουνε, έχουμε μόνο δικαιώματα

  10. #10
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πουθενά, όλοι αυτό κάνουνε, έχουμε μόνο δικαιώματα
    Σε ενοχλεί δηλαδή που δεν πληρώνω παραπάνω χρήματα;

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από al3x1k0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ενοχλεί δηλαδή που δεν πληρώνω παραπάνω χρήματα;


    Αν με ενοχλεί; είναι σχετική ερώτηση. Εσένα σε ενοχλεί κάποιος που δηλώνει άνεργος, λαμβάνει επιδόματα και δουλεύει μαύρα και δεν πληρώνει φόρους ενώ εσύ πληρώνεις για να έχει επιδόματα;

    Ναι με ενοχλεί, καθώς το πακέτο έχει συγκεκριμένους όρους και λέει φοιτητικό, μέσα στους όρους ακόμα αναφέρει πως αν χάσεις την ιδιότητα τότε θα πρέπει να τους το δηλώσεις.
    Μπορώ να κάνω κάτι; όχι;

  12. #12
    Εγγραφή
    11-05-2012
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    340
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/9999 kbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZTE ZXHN H168N 3.1.
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 13.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν με ενοχλεί; είναι σχετική ερώτηση. Εσένα σε ενοχλεί κάποιος που δηλώνει άνεργος, λαμβάνει επιδόματα και δουλεύει μαύρα και δεν πληρώνει φόρους ενώ εσύ πληρώνεις για να έχει επιδόματα;

    Ναι με ενοχλεί, καθώς το πακέτο έχει συγκεκριμένους όρους και λέει φοιτητικό, μέσα στους όρους ακόμα αναφέρει πως αν χάσεις την ιδιότητα τότε θα πρέπει να τους το δηλώσεις.
    Μπορώ να κάνω κάτι; όχι;
    Τα επιδόματα με ενοχλούν επειδή όπως λες τα πληρώνω και εγώ και είναι κοινωνική πρόνοια. Το φοιτητικό της κοσμοτέ που είναι ιδιωτική εταιρία της οποίας ούτε στέλεχος ούτε υπάλληλος είμαι ναι μου αρέσει που δεν μου το κόβουν αλλά μάλλον θα αρέσει και σε αυτούς γιατί δεν μπήκαν στον κόπο να ελέγξουν σχεδόν κανέναν (ίσα ίσα πολλοί τα πήραν χωρίς πάσο).

    Πάντως πρέπει να έχεις όλα τα υπόλοιπα ζητήματα της ζωής σου λυμμένα για να σε καίει τόσο πόσα sms στέλνω και πόσα δίνω στην κοσμοτέ.

  13. #13
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    364
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν με ενοχλεί; είναι σχετική ερώτηση. Εσένα σε ενοχλεί κάποιος που δηλώνει άνεργος, λαμβάνει επιδόματα και δουλεύει μαύρα και δεν πληρώνει φόρους ενώ εσύ πληρώνεις για να έχει επιδόματα;

    Ναι με ενοχλεί, καθώς το πακέτο έχει συγκεκριμένους όρους και λέει φοιτητικό, μέσα στους όρους ακόμα αναφέρει πως αν χάσεις την ιδιότητα τότε θα πρέπει να τους το δηλώσεις.
    Μπορώ να κάνω κάτι; όχι;
    Το πάσο έχει συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης και η Cosmote την γνωρίζει εκ των προτέρων, αφού, για να ενεργοποιήσει τα φοιτητικά πακέτα, πρέπει να προσκομιστεί το πάσο στην εταιρία, αντίγραφο του οποίου αποθηκεύει στα συστήματά της. Άρα, η εταιρία μια χαρά ξέρει πότε πρέπει να λήξουν τα σχετικά φοιτητικά προνόμια στον εκάστοτε συνδρομητή, αλλά σκοπίμως τα διατηρεί στο ακέραιο. Εσύ ή ο οποιοσδήποτε μπορεί να ενοχλείται από αυτή την κατάσταση, αλλά είναι προφανές ότι την Cosmote -για τους δικούς της λόγους- δεν φαίνεται να την απασχολεί, αλλιώς δεν θα ήταν τέτοια η πολιτική της (όπως και της Vodafone).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pluss : 31-07-20 στις 19:38.

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pluss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πάσο έχει συγκεκριμένη ημερομηνία λήξης και η Cosmote την ξέρει εκ των προτέρων, αφού για να ενεργοποιήσει τα φοιτητικά πακέτα πρέπει να προσκομίσεις το πάσο στην εταιρία, αντίγραφο του οποίου αποθηκεύει στα συστήματά της. Άρα, σκοπίμως η εταιρία εξακολουθεί να διατηρεί τα φοιτητικά πακέτα σε συνδρομητές που έχουν ληγμένα πάσο. Εσύ μπορεί να ενοχλείσαι, αλλά την Cosmote ούτε που την νοιάζει.
    Μπορεί να είναι και έτσι, άλλωστε υπάρχουν αγγελίες που κάποιοι ζητούν 50 και 60 ευρώ για να κάνουν τέτοιο πακέτο στον κάθε ένα, χωρίς καν πάσο.

  15. #15
    Εγγραφή
    09-04-2010
    Μηνύματα
    364
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    20 Mbps Up /200 Mbps Down
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE H268Q
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να είναι και έτσι, άλλωστε υπάρχουν αγγελίες που κάποιοι ζητούν 50 και 60 ευρώ για να κάνουν τέτοιο πακέτο στον κάθε ένα, χωρίς καν πάσο.
    Το φαινόμενο με τις αγγελίες κρατά χρόνια και οι Vodafone/Cosmote κάνουν συστηματικά τα στραβά μάτια (διότι προσωπικά το αποκλείω να τα ξέρουμε μόνο εμείς αυτά τα φαινόμενα και όχι οι ίδιες οι εταιρίες). Δεν ξέρουμε τι μπορεί να "κρύβει" η ανοχή αυτή, όμως σίγουρα κάτι δείχνει και για την πλευρά των εταιριών...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pluss : 31-07-20 στις 19:38.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας