Σελ. 25 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 361-375 από 1308
  1. #361
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spartak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τότε γιατί μου το έβγαλε στην εφαρμογή ότι πρεπει να ξανακάνω αν είμαι οκ;
    Στο support Που μίλησα με 2 διαφορετικούς μου είπαν ότι αφού βγήκε στην εφαρμογή πρέπει να ξανακάνω.
    Να σημειώσω ότι στο προηγούμενο μηνυμα έγραφε ότι πρέπει να ξανακάνω ταυτοποίηση επειδή δε γίνεται πια δεκτό το δίπλωμα οδήγησης. Μόνο που δεν είχα χρησιμοποησει δίπλωμα οδήγησης! Οπως καταλαβαίνεις τα email στέλνονται στους πάντες (από Ελλάδα τουλάχιστον) και ταυτόχρονα η εφαρμογή σε υποχρεώνει να κάνεις ξανά τη διαδικασία αν δε θες να μπλοκαριστείς αργά ή γρήγορα
    Αν δεν το κάνω θα μου μπλοκάρουν πιθανότατα το λογαριασμό όπως το έκαναν ήδη σε άλλους χρήστες (σχετικη αναφορά σε άλλο φόρουμ)
    Το ίδιο γράφει και το σημερινό μήνυμα, για το δίπλωμα οδήγησης.
    Σε εμένα δεν κάνανε κάποιο block που αγνόησα το προηγούμενο μήνυμα, ναι είχα βάλει δίπλωμα στην αρχή, τώρα που το ξαναεβγάλε και είναι το brexit εδώ ανέβασα αυτά που ζητάει.

  2. #362
    Εγγραφή
    10-04-2006
    Μηνύματα
    1.294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω την παλιού τύπου ταυτότητα με μόνο ελληνικούς χειρόγραφους χαρακτήρες, μου στέλνουν ανά 2 μέρες να ανεβάσω έγγραφα και ο λογαριασμός μου λειτουργεί ακόμα...
    Απλά φροντίζω να μην αφήνω μέσα λεφτά...

    Έτσι κι αλλιώς περισσότερο χρησιμοποιώ πλέον την ελληνική μου κάρτα...
    Αύριο θα μεταφέρω και εγω τα χρήματα που έχω μέσα. Θα τη χρησιμοποιώ πιο σπάνια, αφού συμπεριφέρονται έτσι. Όπως είπα κάποιους άλλους τους κλείδωσαν γιαυτο το λόγο. Το ότι δεν το έκαναν σε σένα δε σημαίνει ότι δε θα το κάνουν.

  3. #363
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Προχτές ανέβασα διαβατήριο και από τότε έχουν έρθει ακόμα 2 ειδοποιήσεις να ανεβάσω ξανά-μανά έγγραφα ταυτοποίησης.

    Μπαίνω στην εφαρμογή και συνεχίζει να λέει ότι θέλουν 72 ώρες για την διαδικασία. Ό,τι να 'ναι.

    - - - Updated - - -

    Εννοείται ότι θα τους πάρει ο διάολος αν τολμήσουν να κλειδώσουν τον λογαριασμό και τα λεφτά...

  4. #364
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Και σε εμένα τα ίδια με τον φίλο spartak.

  5. #365
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.317
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Μόνο με Ελλάδα αυτές οι καταστάσεις;
    Εγώ άνοιξα λογαριασμό όσο έμενα Μάλτα και κανένα email ή άλλο θέμα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  6. #366
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προχτές ανέβασα διαβατήριο και από τότε έχουν έρθει ακόμα 2 ειδοποιήσεις να ανεβάσω ξανά-μανά έγγραφα ταυτοποίησης.

    Μπαίνω στην εφαρμογή και συνεχίζει να λέει ότι θέλουν 72 ώρες για την διαδικασία. Ό,τι να 'ναι.

    - - - Updated - - -

    Εννοείται ότι θα τους πάρει ο διάολος αν τολμήσουν να κλειδώσουν τον λογαριασμό και τα λεφτά...
    Τι θα κάνεις δηλαδή;
    Αν κλειδώσουν το λογαριασμό απλά θα κάνεις υπομονή μέχρι να σου στείλουν τα λεφτά.
    Όσο πάρει.

  7. #367
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θα κάνεις δηλαδή;
    Αν κλειδώσουν το λογαριασμό απλά θα κάνεις υπομονή μέχρι να σου στείλουν τα λεφτά.
    Όσο πάρει.
    Να κλειδώσουν τον λογαριασμό ενώ τους έδωσα διαβατήριο;

    Μόνο αν τα κάνουν πουτάνα με το Brexit και κλειδώσει όλο το UK εκτός Ευρωσυστήματος...

  8. #368
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.552
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να κλειδώσουν τον λογαριασμό ενώ τους έδωσα διαβατήριο;

    Μόνο αν τα κάνουν πουτάνα με το Brexit και κλειδώσει όλο το UK εκτός Ευρωσυστήματος...
    Δε σου λέω ότι θα σου κλειδώσουν το λογαριασμό.
    Απαντάω στο ότι «αν τον κλειδώσουν θα τους πάρει ο διάολος» που έγραψες, και αναρωτιέμαι πόσα καλσόν θα σκίσεις.

  9. #369
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε σου λέω ότι θα σου κλειδώσουν το λογαριασμό.
    Απαντάω στο ότι «αν τον κλειδώσουν θα τους πάρει ο διάολος» που έγραψες, και αναρωτιέμαι πόσα καλσόν θα σκίσεις.
    Α για να τρολλάρεις μπήκες εσύ;

    Δύσκολη μέρα, καταλαβαίνω...

    Δεν σε είχα για τόσο κόπανο πάντως, κρίμα.

  10. #370
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.974
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε σου λέω ότι θα σου κλειδώσουν το λογαριασμό.
    Απαντάω στο ότι «αν τον κλειδώσουν θα τους πάρει ο διάολος» που έγραψες, και αναρωτιέμαι πόσα καλσόν θα σκίσεις.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α για να τρολλάρεις μπήκες εσύ;

    Δύσκολη μέρα, καταλαβαίνω...

    Δεν σε είχα για τόσο κόπανο πάντως, κρίμα.
    Ο φίλος πιο πάνω εννοεί "τι ακριβώς θα τους κάνεις;;;"
    Τώρα το να βρίζεις δεν κάνεις κακό σε κανέναν από εμάς, αλλά στον εαυτό σου...

    Ξέρεις ότι πλέον μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ελληνική σου κάρτα για αγορές έτσι;
    Αν δεν σε καλύπτει η revolut με αυτά που κάνει, τότε μπορείς να πας στην LeoPay ή στη Ν26 ή σε όποια άλλη εσύ θες...

    Μπορείς να αφαιρέσεις από τώρα τα χρήματα που έχεις μέσα ή να τα μεταφέρεις αλλού για να μην "τρέχεις" μετά, που δε θα γίνει τίποτα απολύτως εφόσον τα έγγραφά σου είναι ΟΚ.

    Εγώ για τον δικό μου λογαριασμό περιμένω τα χειρότερα αφού δεν έχω νέα ταυτότητα, δεν έχω διαβατήριο και δεν σκοπεύω ούτε να αλλάξω ταυτότητα ούτε και να βγάλω διαβατήριο...
    Οπότε χρησιμοποιώ τις άλλες 2 που ανέφερα πιο πάνω ΑΝ και εφόσον δεν μπορέσω με την ελληνική μου κάρτα...

  11. #371
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dosman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φίλος πιο πάνω εννοεί "τι ακριβώς θα τους κάνεις;;;"
    Τώρα το να βρίζεις δεν κάνεις κακό σε κανέναν από εμάς, αλλά στον εαυτό σου...

    Ξέρεις ότι πλέον μπορείς να χρησιμοποιήσεις την ελληνική σου κάρτα για αγορές έτσι;
    Αν δεν σε καλύπτει η revolut με αυτά που κάνει, τότε μπορείς να πας στην LeoPay ή στη Ν26 ή σε όποια άλλη εσύ θες...

    Μπορείς να αφαιρέσεις από τώρα τα χρήματα που έχεις μέσα ή να τα μεταφέρεις αλλού για να μην "τρέχεις" μετά, που δε θα γίνει τίποτα απολύτως εφόσον τα έγγραφά σου είναι ΟΚ.

    Εγώ για τον δικό μου λογαριασμό περιμένω τα χειρότερα αφού δεν έχω νέα ταυτότητα, δεν έχω διαβατήριο και δεν σκοπεύω ούτε να αλλάξω ταυτότητα ούτε και να βγάλω διαβατήριο...
    Οπότε χρησιμοποιώ τις άλλες 2 που ανέφερα πιο πάνω ΑΝ και εφόσον δεν μπορέσω με την ελληνική μου κάρτα...
    Να λείπει το κήρυγμα αγαπητέ. Ο άλλος μπήκε να προκαλέσει, λες και του θίξαμε τον εργοδότη.

    Οι ελληνικές τράπεζες δεν με καλύπτουν με τα χαράτσια τους (χαράτσι έχει ΚΑΙ σε εισερχόμενο έμβασμα εξυπνοπούλια μου). Το bare minimum για το αφορολόγητο και πολύ τους είναι. Επιτόκια δεν τα αναφέρω καν, είναι αστεία και δεν με ενδιαφέρουν.

    Μας φτάνουν οι 2-3 ανακεφαλαιοποίησεις, δεν θέλουμε να βάλουμε κι άλλη πλάτη στα σαπάκια.

    Κάτσε να περιμένουμε τώρα τον ξενιτεμένο να αρχίσει το τρολλάρισμα πάλι.

    Εγώ αυτό που έγραψα (και δεν πήρα απάντηση) είναι για τα notifications που στέλνουν συνέχεια, άνευ λόγου και αιτίας. Εκεί μόκο τα τρολλς. Έχεις κάποια απάντηση εσύ μήπως;

  12. #372
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να λείπει το κήρυγμα αγαπητέ. Ο άλλος μπήκε να προκαλέσει, λες και του θίξαμε τον εργοδότη.

    Οι ελληνικές τράπεζες δεν με καλύπτουν με τα χαράτσια τους (χαράτσι έχει ΚΑΙ σε εισερχόμενο έμβασμα εξυπνοπούλια μου). Το bare minimum για το αφορολόγητο και πολύ τους είναι. Επιτόκια δεν τα αναφέρω καν, είναι αστεία και δεν με ενδιαφέρουν.

    Μας φτάνουν οι 2-3 ανακεφαλαιοποίησεις, δεν θέλουμε να βάλουμε κι άλλη πλάτη στα σαπάκια.

    Κάτσε να περιμένουμε τώρα τον ξενιτεμένο να αρχίσει το τρολλάρισμα πάλι.

    Εγώ αυτό που έγραψα (και δεν πήρα απάντηση) είναι για τα notifications που στέλνουν συνέχεια, άνευ λόγου και αιτίας. Εκεί μόκο τα τρολλς. Έχεις κάποια απάντηση εσύ μήπως;
    Εγώ έστειλα τα στοιχεία που ζητήσανε και απο τότε δεν με ξανά ενοχλήσανε, μια φόρα μόνο να μου πούνε όλα οκ, όποτε πρόσεχε λίγο με τις εκφράσεις περι τρολλ κλπ. Μπορεί αυτά που τους έστειλες να είναι λάθος, μπορεί να έχουνε πρόβλημα κάποιοι λογαριασμοί, αλλά δεν είναι κάτι γενικό.

  13. #373
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Και εμενα μου εστειλαν μηνυμα για την ταυτοτητα. Διαβατηριο δεν σκοπευω να βγαλω μονο και μονο για το Revolut και ταυτοτητα θα περιμενω τις καινουργιες σε κανα χρονο (?).

    Λεφτα δεν εχω μεσα στον λογαρισμο αλλα αν δεν στειλω εγγραφο που δεχονται, θα μου διαγραψουν οριστικα τον λογαριασμο η θα τον κλεισουν μεχρι να ανεβασω το εγγραφο αραγε?
    No Justice - No Peace

  14. #374
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έστειλα τα στοιχεία που ζητήσανε και απο τότε δεν με ξανά ενοχλήσανε, μια φόρα μόνο να μου πούνε όλα οκ, όποτε πρόσεχε λίγο με τις εκφράσεις περι τρολλ κλπ. Μπορεί αυτά που τους έστειλες να είναι λάθος, μπορεί να έχουνε πρόβλημα κάποιοι λογαριασμοί, αλλά δεν είναι κάτι γενικό.
    Να είναι τα στοιχεία λάθος στο διαβατήριο; Τι είναι, πλαστό;

    Τρολλ είναι αυτός που μιλάει για σκισμένα καλσόν. Εκεί δεν σε είδα να λες κάτι όμως, γιατί άραγε;

    Παρατήρησε ότι το πρώτο ποστ του λεγάμενου το πήρα καλή τη πίστη (δεν αντελήφθην ότι τρολλάρει), αλλά στο 2ο ποστ το ξεκαθάρισε ρητά τι σκοπό είχε... βέβαια έπρεπε να είμαι ψυλλιασμένος, αφού το έχει ξανακάνει στις Ειδήσεις (πάλι άνευ λόγου και αιτίας).

    Έχει καταντήσει καρκίνος αυτό το πράγμα στα fora και ο κόσμος την κάνει για άλλες παραλίες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ardi21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμενα μου εστειλαν μηνυμα για την ταυτοτητα. Διαβατηριο δεν σκοπευω να βγαλω μονο και μονο για το Revolut και ταυτοτητα θα περιμενω τις καινουργιες σε κανα χρονο (?).

    Λεφτα δεν εχω μεσα στον λογαρισμο αλλα αν δεν στειλω εγγραφο που δεχονται, θα μου διαγραψουν οριστικα τον λογαριασμο η θα τον κλεισουν μεχρι να ανεβασω το εγγραφο αραγε?
    Ρώτησα αστυνομικό για τις νέες ΑΤ και μου είπε από το 2004 κρατάει η ιστορία. Θυμάσαι, εποχές παχέων αγελάδων και ΟΑ2004 που ήμασταν φτωχή χώρα με μνημόνια... oh wait!

    Μπορεί να μην έρθουν ούτε του χρόνου και η αλλαγή θα γίνει σε κύματα (μιλάμε για 10 μύρια πολίτες). Καλό 2025+ δηλαδή, ανάλογα πότε θα έρθει η σειρά σου.

  15. #375
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ρώτησα αστυνομικό για τις νέες ΑΤ και μου είπε από το 2004 κρατάει η ιστορία. Θυμάσαι, εποχές παχέων αγελάδων και ΟΑ2004 που ήμασταν φτωχή χώρα με μνημόνια... oh wait!

    Μπορεί να μην έρθουν ούτε του χρόνου και η αλλαγή θα γίνει σε κύματα (μιλάμε για 10 μύρια πολίτες). Καλό 2025+ δηλαδή, ανάλογα πότε θα έρθει η σειρά σου.
    Ελπιζω να μην φτασουμε σε αυτο το σημειο και καποια στιγμη απο το 2020 να μπορον να αλλαξουν οσοι θελουν, τι να πω.

    Οπως και να εχει ταυτοτητα για το Revolut δεν αλλαζω.
    No Justice - No Peace

Σελ. 25 από 88 ΠρώτηΠρώτη ... 515202324252627303545 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Google Chrome - συζητηση, αποριες, προβληματα
    Από Gordito στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1977
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-24, 12:28
  2. Μηνύματα: 19460
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-03-24, 01:14
  3. Ψηφιακοί δέκτες MPEG4 για DIGEA - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από treli@ris στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 3137
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-24, 23:31
  4. Windows 7 - Συζήτηση, απορίες, προβλήματα
    Από DaveMurray στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 14547
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-24, 18:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας