Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-29 από 29
  1. #16
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω γιατί σου ανοίγει το outlook , σε όλες τις εγκαταστάσεις Atlantis που έχω δει , το παραστατικό στέλνεται αυτόματα με την έκδοση στη διεύθυνση email που έχεις δηλώσει μέσα στα στοιχεία του πελάτη , αυτό που είναι λάθος είναι το smtp που σου λέει μετά αν το σβήσεις και αφήσεις μόνο το mail λογικά θα το στείλει , αλλά καλύτερα να πεις στην υποστήριξη του Atlantis να στο βάλουν να στέλνεται αυτόματα με την έκδοση .
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  2. #17
    Εγγραφή
    29-06-2017
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    μα με το προγραμμα που μου εστειλες λειτουργει κανονικά, μηπως εχει καποιο θεμα και πρεπει να κανω ανοιγμα ως διαχειριστης?

    Η unisoft δεν εχουν ιδεα, τους ειπα και λενε δεν ξερουμε σε εμας λειτουργει κανονικα!!!!ειναι για τον ......

  3. #18
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Από ότι βλέπω σε εσένα έχουν κάνει διαφορετικό implementation , καλούν συνάρτηση που χρησιμοποιεί το outlook , με το που καλεί την συνάρτηση αυτή περνάει και το smtp blablabla στο To στο email .
    Η θα πρέπει να μην περνάει τίποτα εκεί ή τουλάχιστον αν το στέλνει αυτόματα με το εσωτερικό πρόγραμμα του Atlantis .

    Η απάντηση του support σε εμάς δουλεύει κανονικά είναι το λιγότερο γελοία .
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  4. #19
    Εγγραφή
    29-06-2017
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αν βάλω mailgate.otenet.gr port 25 και κανω αποστολή, την κάνει αλλα μου βάζει απο επανω (σε ενα hotmail το στέλνω) οτι Αυτός ο αποστολέας απέτυχε στους ελέγχους εντοπισμού
    απάτης που εφαρμόζουμε

  5. #20
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από batianis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν βάλω mailgate.otenet.gr port 25 και κανω αποστολή, την κάνει αλλα μου βάζει απο επανω (σε ενα hotmail το στέλνω) οτι Αυτός ο αποστολέας απέτυχε στους ελέγχους εντοπισμού
    απάτης που εφαρμόζουμε
    Λογικό το domain σου δεν έχει spf records για τη συστοιχία mailgate.otenet.gr οπότε όλοι οι άλλοι mailserver θεωρούν ότι είναι μήνυμα spam .
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  6. #21
    Εγγραφή
    29-06-2017
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    αρα μεσα στο cpanel του batianis.gr πρεπει να βάλω καποιο spf record?

  7. #22
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από batianis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα μεσα στο cpanel του batianis.gr πρεπει να βάλω καποιο spf record?
    Πρέπει να βάλεις κάτι τέτοιο
    v=spf1 mx -all a:mailgate.otenet.gr -all
    Σε κανονικούς dns αυτό είναι txt record. Δεν ξέρω τη διαχείριση του cpanel σου και αν πειράξεις μερικά records μετά μπορεί να έχεις πρόβλημα και με τον office λογαριασμο σου .

    - - - Updated - - -

    Προσοχή στη σύνταξη για το -all δεν επιτρέπει σε κανένα άλλο να στείλει εκτός του mailgate
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  8. #23
    Εγγραφή
    29-06-2017
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    αυτη την στιγμη εχω αυτο σαν spf v=spf1 include:spf.protection.outlook.com -all

  9. #24
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από batianis Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτη την στιγμη εχω αυτο σαν spf v=spf1 include:spf.protection.outlook.com -all
    Κάντο έτσι
    v=spf1 mx a:mailgate.otenet.gr include:spf.protection.outlook.com -all
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  10. #25
    Εγγραφή
    29-06-2017
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    παλι το ιδιο μου κανει, μηπως πρεπει να περιμενω για καποια ωρα?

    - - - Updated - - -

    Ακη καλημέρα, δες λιγο αυτό μηπως κατι ακομα πρεπει να προσθεσω?

    This notice is the result of a request made by a computer with the IP address of “87.202.57.70” through the “cpanel” service on the server.
    A reverse DNS lookup on the remote IP address returned the host name «athedsl-14548.home.otenet.gr».
    Η τοποθεσία του απομακρυσμένου υπολογιστή φαίνεται να είναι: Greece (GR).
    The remote computer’s IP address is assigned to the provider: «Multiprotocol Service Provider to other ISP's and End Users located in Greece and having nodes in 63 cities OTENET S.A»
    The provider supplied the following remarks about the IP address allocation: «rev-srv: ns1.otenet.gr rev-srv: ns2.otenet.gr +---------------------------------+ |General enquiries: noc@otenet.gr | |Abuse & Spam: abuse@otenet.gr | |DNS & RIPE: hostmaster@otenet.gr | +---------------------------------+ rev-srv attribute deprecated by RIPE NCC on 02/09/2009»
    Ο τύπος σύνδεσης δικτύου του απομακρυσμένου υπολογιστή φαίνεται να είναι: «DSL».
    Το λειτουργικό σύστημα του απομακρυσμένου υπολογιστή φαίνεται να είναι: Το «Windows» με έκδοση «NT kernel».
    The system generated this notice on Τετάρτη, 5 Ιουλίου 2017 at 5:25:53 π.μ. UTC.
    Do not reply to this automated message.

  11. #26
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό από που στο έβγαλε ? Αυτή είναι η ip σου μάλλον .
    Τα dns updates μπορεί να πάρουν από 1 ώρα μέχρι 48 . Συνήθως μέσα στο 3ωρο είσαι οκ .
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  12. #27
    Εγγραφή
    29-06-2017
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    αυτο μου το εβγαλε οταν πηγα στο cpanel και εφτιαξα ενα ακομα mail και εκει που ελεγε να σταλουν οι ρυθμισεις πατησα οκ, και μου το εβγαλε ετσι, μαλλον κατι εχω περασει λαθος στο spf

  13. #28
    Εγγραφή
    10-01-2008
    Μηνύματα
    1.372
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Δεν είναι λάθος , είναι ενημέρωση για το ποιος πάει να κάνει την αλλαγή στα dns records .
    Πάντως την αλλαγή δεν την έχεις περάσει .
    The 3 most dangerous things in the world are a computer technician with a software patch, a programmer with a screwdriver and a customer with an idea....
    Εγκατάσταση Ubuntu και Joomla

  14. #29
    Εγγραφή
    29-06-2017
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αμα σας πω τι εφταιγε...
    Μετα κοπων και βασανων μου ειπαν απο την unisoft (erp) οτι ειχαν λαθος στο προγραμμα τους και δεν δεχοταν ssl τελικα εβαλα μεσα smtp της 365 και το προβλημα λυθηκε.

    ΠΑΙΔΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-12-16, 03:38
  2. Πρόβλημα με OpenVpn Connect και Zoiper
    Από BillyVan στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-16, 23:16
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-16, 10:46
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-09-16, 16:51

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας