Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678
Εμφάνιση 106-116 από 116
  1. #106
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στους ΤΥΦΛΟΥΣ βασιλεύει ο ΜΟΝΟΦΘΑΛΜΟΣ.

    Και στους ΑΝΑΞΙΟΠΑΘΟΥΝΤΕΣ βασιλεύει ποιός;

    Επειδή είμαι λίγο λόξα κάθισα και διαβασα το κατασταστικό του ΣΑΤΠΕ. Σας μεταφέρω σχετικό απόσπασμα για το ποίος μπορεί να γίνει μέλος :

    Κεφάλαιο Β - Αρθρο 4 - παράγραφος ΙΙ

    A) Τακτικά μέλη του συνδέσμου δύναται να αποτελούν:
    i) "νομικά πρόσωπα ιδιωτικού δικαίου, που αποτελούν αδειοδοτημένους από την Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (Ε.Ε.Τ.Τ.)τηλεπικοινωνιακούς φορείς, οι οποίοι δεν έχουν δεσπόζουσα θέση ή δεν είναι θυγατρική εταιρίας με δεσπόζουσα θέση σε καμία τηλεπικοινωνιακή αγορά της Ελλάδος ή του εξωτερικού, όπως αυτή ορίζεται από την εκάστοτε ισχύουσα νομοθεσία, τις αποφάσεις της Ε.Ε.Τ.Τ. και των αρμοδίων δικαστηρίων,..."

    Ιδού το club των αναξιοπαθούντων!!!

    Θα ήθελα να δώ την ΕΕΤΤ να κάνει μια μετατροπή στον νόμο περι ΣΙΑ και να πεί, ΣΙΑ μπορεί επίσης να είναι και ενας σύλλογος απο πολλούς μικρούς


    Βασικά θα ήθελα μια ΕΕΤΤ με δυνατότητα ελέγχου σε όλους τους παρόχους και όχι μόνο σε αυτόν που έχει χαρακτηριστεί ΣΙΑ

    Αλλά μάλλον θέλω πολλά

  2. #107
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Ο σωστος τιτλος του συνδεσμου θα επρεπε να ειναι ΣΑΤΜΕ

    Συνδεσμος Αδειοδοτημενων Τηλεπικοινωνιακων Μπακαληδων Ελλαδος
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  3. #108
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων

    Θα ήθελα να δώ την ΕΕΤΤ να κάνει μια μετατροπή στον νόμο περι ΣΙΑ και να πεί, ΣΙΑ μπορεί επίσης να είναι και ενας σύλλογος απο πολλούς μικρούς


    Βασικά θα ήθελα μια ΕΕΤΤ με δυνατότητα ελέγχου σε όλους τους παρόχους και όχι μόνο σε αυτόν που έχει χαρακτηριστεί ΣΙΑ

    Αλλά μάλλον θέλω πολλά
    Φυσικά και η ΕΕΤΤ έχει δυνατότητα ελέγχου στους μικρούς. Δεν έχει όμως δυνατότητα επιβολής άποψης (π.χ. επί των τιμολογίων). Ο ρόλος της ΕΕΤΤ (που θα κλείσει το... 2007 όπως έλεγε ο δικός μας) είναι ρυθμιστικός... Δλδ απόλυτα λογικό είναι να ελέγχει και να ρυθμίζει τις ΣΙΑ.

    Βέβαια... Με τις μπαρούφες των εναλλακτικών τον τελευταίο χρόνο σα να βλέπω την ΕΕΤΤ να έχει σηκώσει τα χέρια σε ότι αφορά τις καταγγελίες καταναλωτών.
    Και αυτό είναι ΑΚΡΩΣ απαράδεκτο. Πιο απαράδεκτο από την συμπεριφορά των εναλλακτικών, πιο απαράδεκτο από την συμπεριφορά... του ΟΤΕ!
    Σκέφτομαι να στείλω επιστολή παραπόνων στον Αλεξανδρίδη... Τσάμπα τόσα χρόνια αβαντάρισμα;
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  4. #109
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Δε μπορώ να μη σχολιάσω το ότι ενώ ο ΣΑΤΠΕ αναλώνεται σε ηλίθια δελτία τύπου, οι εταιρίες που είναι εκτός ΣΑΤΠΕ (Forthnet και Tellas) συνδέουν έναν πολύ μεγάλο αριθμό πελατών στα ιδιόκτητα δίκτυά τους κάθε μέρα.
    Σίγουρα ο ΟΤΕ φταίει στην Telepassport και την Teledome, ή απλά έχουν σκάσει που επιτέλους η κατάσταση με το LLU έχει μπει στον ίσιο δρόμο αλλά αυτές δε μπορούν να σταυρώσουν πελάτη;

  5. #110
    Εγγραφή
    14-01-2007
    Μηνύματα
    2.591
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ
    Router
    speedtouch 585i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton
    Δε μπορώ να μη σχολιάσω το ότι ενώ ο ΣΑΤΠΕ αναλώνεται σε ηλίθια δελτία τύπου, οι εταιρίες που είναι εκτός ΣΑΤΠΕ (Forthnet και Tellas) συνδέουν έναν πολύ μεγάλο αριθμό πελατών στα ιδιόκτητα δίκτυά τους κάθε μέρα.
    Σίγουρα ο ΟΤΕ φταίει στην Telepassport και την Teledome, ή απλά έχουν σκάσει που επιτέλους η κατάσταση με το LLU έχει μπει στον ίσιο δρόμο αλλά αυτές δε μπορούν να σταυρώσουν πελάτη;

  6. #111
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Περιοχή
    Eidsvoll
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/1028
    ISP
    Forthnet Full LLU
    Router
    SpeedTouch 585v.6
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Λοιπον να πω μερικα πραγματα.Καταρχην παπαγαλακι δεν ειμαι γιατι επειτα απο μια μαμακια δικια μου και της forthnet ,δικαστηρια θα τους πηγαινα.Λυθηκε το προβλημα και απο τοτε μια χαρα.
    1)ΟΜΩΣ δεν μπορω να ακουω οτι ο Γ*&ΩΟτε ειναι και καλυτερος.Ανω κυψελη ειμαι και οταν ειχα otenet επιανα τα @@ μου με την 384.Και με την 768 οταν ειχα forthnet παλι .........Σηκωθηκα και εφυγα απο το δικτυο του Οτε και ομως πιανω τουλαχιστον το 70-80%.Ενω πριν εβλεπα τελικη και 5-10 kb!!! Ερχοταν ο τεχνικος του οτε και μου ελεγε πως προβλημα ειναι κατω 15% της ονομαστικης!!!
    Και το καλυτερο??Εβαλα το Conn-X οταν ειχε βγει πριν απο 3.5 χρονια και μου ειχαν πει 40-45 ευρω τον μηνα + κοστος εξοπλισμου(και μου ειπαν τμηματικα θα το πληρωνω).Και με συνδεσαν αρχες Νοεμβρη και με χρεωναν οταν ειχαν ηδη προβλημα στο κεντρο και ειδα ιντερνετ μεσα Δεκεμβρη.ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ 300 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!!80 για τους 2 μηνες,60 επειδη εβαζα πρωτη φορα otenet ,60 επειδη εβαζα adsl για πρωτη φορα κτλ κτλ.Και μετα στον ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΑΛΙ 250!!!!!!!.Δεν ειχα υπογραψει τπτ καθως μου ειπαν πως μπορω τηλεφωνικα να βαλω ConnX.Kαι δικαστηρια να πηγαινα τα @@ θα επαιρνα.Λοιπον παπαγαλακι δεν ειμαι αλλα Ο οτε μπορει ανετα να ειναι η χειροτερη υπηρεσια της ζωης μου.
    2)Λετε για εξυπηρετηση για εναλλακτ. αλλα η κατασταση ειναι η ιδια για εμενα και οταν ειχα Οτε.Και για να δειτε ποσο ΖΩΑ ειναι διαβαστε αυτο.Φιλος εχει dsl και του κοβεται ξαφνικα και το dsl και το τηλεφωνο.Τους παιρνει απο το κινητο και του λενε πως πρεπει να τους παρει απο το σταθερο για να δουν μετα την βλαβη!!!Δλδ ελεος ποσο ζωα???
    3)Δεν ξερω ποτε θα βαλουν στις αλλες μεγαλες πολεις full LLu αλλα στην Ροδο που βρισκεται στο αναθεμα λεει Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
    Αναμενόμενη κάλυψη: 15/09/2007
    Σορρυ που μιλησα ετσι αλλα το ξερω και πως οι εναλλακτ. πως ανταγωνιζονται τον οτε παιρνωντας σε χαμηλη τιμη τις παροχες κτλ , και ξερω πως οι εξυπηρετησεις δεν ειναι καλες παντα.Επισης ξερω οτι επρεπε να ειναι προετοιμασμενοι( εαν δεν απατωμαι πηγε να κανει κατι αναβαθμισεις ο Οτε πριν απο 3 χρονια στα κεντρα και χαλασανε και ζητησε βοηθεια απο την siemens να του στειλουν τεχνικους) οι εναλλακτικοι .ΤΟΣΟ χρονια ομως ειναι καλα με τον οτε?Ολα τελεια ηταν παντα?Εγω μονο που βλεπω το παγιο και το φπα στο λογαριασμο αφριζω.
    Οτε vs Forthnet 0-1 και η τσεπη δεν ποναει.

  7. #112
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Kοιτα να δεις που θα συμφωνησω με τον lewton.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  8. #113
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kurozuka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον να πω μερικα πραγματα.Καταρχην παπαγαλακι δεν ειμαι γιατι επειτα απο μια μαμακια δικια μου και της forthnet ,δικαστηρια θα τους πηγαινα.Λυθηκε το προβλημα και απο τοτε μια χαρα.
    1)ΟΜΩΣ δεν μπορω να ακουω οτι ο Γ*&ΩΟτε ειναι και καλυτερος.Ανω κυψελη ειμαι και οταν ειχα otenet επιανα τα @@ μου με την 384.Και με την 768 οταν ειχα forthnet παλι .........Σηκωθηκα και εφυγα απο το δικτυο του Οτε και ομως πιανω τουλαχιστον το 70-80%.Ενω πριν εβλεπα τελικη και 5-10 kb!!! Ερχοταν ο τεχνικος του οτε και μου ελεγε πως προβλημα ειναι κατω 15% της ονομαστικης!!!
    Και το καλυτερο??Εβαλα το Conn-X οταν ειχε βγει πριν απο 3.5 χρονια και μου ειχαν πει 40-45 ευρω τον μηνα + κοστος εξοπλισμου(και μου ειπαν τμηματικα θα το πληρωνω).Και με συνδεσαν αρχες Νοεμβρη και με χρεωναν οταν ειχαν ηδη προβλημα στο κεντρο και ειδα ιντερνετ μεσα Δεκεμβρη.ΚΑΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ 300 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ!!!80 για τους 2 μηνες,60 επειδη εβαζα πρωτη φορα otenet ,60 επειδη εβαζα adsl για πρωτη φορα κτλ κτλ.Και μετα στον ΕΠΟΜΕΝΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΠΑΛΙ 250!!!!!!!.Δεν ειχα υπογραψει τπτ καθως μου ειπαν πως μπορω τηλεφωνικα να βαλω ConnX.Kαι δικαστηρια να πηγαινα τα @@ θα επαιρνα.Λοιπον παπαγαλακι δεν ειμαι αλλα Ο οτε μπορει ανετα να ειναι η χειροτερη υπηρεσια της ζωης μου.
    2)Λετε για εξυπηρετηση για εναλλακτ. αλλα η κατασταση ειναι η ιδια για εμενα και οταν ειχα Οτε.Και για να δειτε ποσο ΖΩΑ ειναι διαβαστε αυτο.Φιλος εχει dsl και του κοβεται ξαφνικα και το dsl και το τηλεφωνο.Τους παιρνει απο το κινητο και του λενε πως πρεπει να τους παρει απο το σταθερο για να δουν μετα την βλαβη!!!Δλδ ελεος ποσο ζωα???
    3)Δεν ξερω ποτε θα βαλουν στις αλλες μεγαλες πολεις full LLu αλλα στην Ροδο που βρισκεται στο αναθεμα λεει Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
    Αναμενόμενη κάλυψη: 15/09/2007
    Σορρυ που μιλησα ετσι αλλα το ξερω και πως οι εναλλακτ. πως ανταγωνιζονται τον οτε παιρνωντας σε χαμηλη τιμη τις παροχες κτλ , και ξερω πως οι εξυπηρετησεις δεν ειναι καλες παντα.Επισης ξερω οτι επρεπε να ειναι προετοιμασμενοι( εαν δεν απατωμαι πηγε να κανει κατι αναβαθμισεις ο Οτε πριν απο 3 χρονια στα κεντρα και χαλασανε και ζητησε βοηθεια απο την siemens να του στειλουν τεχνικους) οι εναλλακτικοι .ΤΟΣΟ χρονια ομως ειναι καλα με τον οτε?Ολα τελεια ηταν παντα?Εγω μονο που βλεπω το παγιο και το φπα στο λογαριασμο αφριζω.
    Οτε vs Forthnet 0-1 και η τσεπη δεν ποναει.
    Ενά πράγμα πριν 3.5 χρόνια δεν υπήρχε conn-x

    2) σε πόιο νουμερο τους πήρε;

  9. #114
    Εγγραφή
    15-11-2006
    Περιοχή
    Eidsvoll
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    588
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16000/1028
    ISP
    Forthnet Full LLU
    Router
    SpeedTouch 585v.6
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Ειμαι κατα 99% οτι ηταν αρχες οκτωβρη 2004 γιατι το εγινα φοιτητης και τοτε εβαλα για 1η φορα dsl και ηταν το ConnX και εδιναν θυμαμαι το speedtouch ως δωρο.........
    Οσο για το τηλεφωνο ειχε παρει σε ενα helpdesk -τωρα δεν θυμαμαι

  10. #115
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει bandwidth
    Μηνύματα
    2.492
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    @maik49. Χάλασες Mike χάλασες Οι κακές παρέες τα 'χουν αυτά.

    @lewton. Πολύ σωστά αυτά που λες για τον ΣΑΤΠΕ αλλά και για τις δυο εταιρίες που αναφέρεις.

  11. #116
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.727
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kurozuka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι κατα 99% οτι ηταν αρχες οκτωβρη 2004 γιατι το εγινα φοιτητης και τοτε εβαλα για 1η φορα dsl και ηταν το ConnX και εδιναν θυμαμαι το speedtouch ως δωρο.........
    Δλδ. 2.5 χρόνια πριν...
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

Σελ. 8 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 3678

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 03:57
  2. Μηνύματα: 73
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-11-03, 03:15
  3. Με ρυθμούς χελώνας προχωρά η απελευθέρωση της αγοράς Int.
    Από wizardsl στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-02-03, 13:51
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-03, 15:22

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας