Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    08-06-2017
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΑΤΤΙΚΗΣ
    Στις 28/6 σταμάτησε να λειτουργεί η τηλεφωνική μου γραμμή και μετά από λίγες ώρες κόπηκε εντελώς το ιντερνετ. Ο τεχνικός που ήρθε 1/7 επιβεβεβαίωσε βλάβη στο δίκτυο η οποία διορθώθηκε όπως μου είπαν στις 5/7. Το πρόβλημα όμως στο σπίτι μου συνέχιζε να υφίσταται και σε επικοινωνία με την τεχνική υποστήριξη ενημερώθηκα ότι δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα μέχρι το κουτί της πολυκατοικίας και οτι θα πρέπει να κανονιστεί ραντεβού εκ νέου. Με διαβεβαίωσαν ότι το αίτημα θα δωθεί με προτεραιότητα έτσι ώστε το ραντεβού να κανονιστεί στις 6/7. Πριν λίγη ώρα με κάλεσαν για το ραντεβού και μου ανέφεραν ότι πριν λιγο (!!) δηλώθηκε η βλάβη και οτι ο τεχνικός μπορεί να έρθει στην καλύτερη Σάββατο.

    Θεωρώ οτι όταν έγινε ο έλεγχος στο κουτί της πολυκατοικίας το Σάββατο το καλώδιο που αποσύνδεσε ο τεχνικός δεν ξανασυνδέθηκε ( ημουν παρόν και είδα οτι το καλωδιο δεν εχει ξανασυνδεθεί) με αποτέλεσμα το πρόβλημα να συνεχίζεται. Κατανοώ οτι μπορεί να υπάρχουν προβλήματα σε ένα δίκτυο, αλλα θεωρώ απαράδεκτο να πρέπει να περιμένω 11! μέρες για να διορθωθεί. H Νοva πρέπει να κατανοήσει ότι το ίντερνετ δεν ειναι μόνο για λόγους ψυχαγωγίας αλλά και εργασία για αρκετό κόσμο συμπεριλβανομένου και εμένα και μια τέτοια διακοπη ισοδυναμεί με απώλεια εισοδήματος.

    Το συμβόλαιο μου λήγει στις 5/08/2017 και έχω κινήσει τις διαδικασίες αλλαγής παρόχου και για τις τρεις συνδέσεις που βρίσκονται στο όνομα μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.345
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα DigitalJo,

    Σε ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

    Θα μπορούσες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου, ώστε να μπορέσουμε να εξυπηρετήσουμε;

    Γιώργος, Nova Support

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα εναλλαγής δικτύου router-repeater
    Από baspax1 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-17, 14:33
  2. Στατιστικα γραμμης...ειναι καλα?
    Από Arvanitis Garage στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 43
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-17, 22:43
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 12:15
  4. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-11-16, 15:47
  5. Μοιρασμα του speed bandwith γραμμης adsl 2+ & vdsl
    Από fits79 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-16, 02:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας