Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 35
  1. #16
    Εγγραφή
    14-05-2008
    Μηνύματα
    1.204
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΟΥΤΡΑΚΙ
    μια χαρα είναι το windows mobile 10 απλα δεν φτιαχνανε εφαρμογες για αυτά για αυτό δεν πετυχε.ελπιζω η Microsoft να βγαλει καινουργια τηλεφωνα και φυσικα να εχω λεφτα να τα παρω.

  2. #17
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    για το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχουν ελαφρυντικά..
    Πριν κλείσει σχεδόν χρόνο η MS ανακοίνωσε upgrades για τα 8.1 σε 10.. Αλλά όχι σε όλα τα μοντέλα και ότι σταδιακά θα τα υποστήριζε ΟΛΑ..

    Το συγκεκριμένο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.. Αν το κάνεις (με "χακιά") δεν λειτουργεί η φωτό (41mpixel αν θυμάμαι καλά - για αυτό μάλλον ήταν και πανάκριβο) , το video δεν γράφει ήχο (!!!) και άλλα φαιδρά..
    Σημασία έχει ότι πολυδιαφημίστηκε ενώ αν την ίδια εποχή αγόραζες παρόμοιο χωρίς την "super-duper" κάμερα θα είχες κανονικά win10 τώρα..

    Προσωπικά έχω με ένα samsung alpha (2015 νομίζω) και μέχρι στιγμής μια χαρά υποστηρίζει (μόνο του κάνει τα Upgrade) το android (οκ μπαταρία άλλαξα μόνο με 6.5 ευρώ!!) .

    Κολλητός που έχει το lumia τραβάει τα μαλλιά του..
    Και φυσικά εδώ και ένα χρόνο το FB Messenger δεν υποστηρίζεται από τα 8.1 (για αυτό και το παιδί ψαχνόταν να βάλει 10) όπως και κάτι άλλες εφαρμογές που δεν υποστηρίζονταν από τα 8.1 σχεδόν εξ αρχής..
    Δεν εμπιστεύομαι την MS για κινητά..

    (Αλλά και γενικά δεν πρέπει την εμπιστεύομαι.. Πριν πολλά χρόνια είχε "λανσάρει" το silverlight και έκανε "τρομερό" promotion για να "χτυπήσει" το adobe flash.. Μούφα και αυτό.. Οι συνεργαζόμενες εταιρείες όμως που άκουσαν τους "ευαγγελιστές" της εκτέθηκαν που την εμπιστεύτηκαν..)



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί υπάρχουν εταιρείες που υποστηρίζουν τόσο παλιά μοντέλα σε αναβάθμιση? Μόνο η apple το κάνει από ότι ξέρω.

    Κινητό πάνω από 2 μαξ 3 χρόνια δεν έχω ακούσει εταιρεία που να δίνει καινούργια έκδοση λειτουργικού.

    Εξαιρέσεις μπορεί να υπάρχουν πάντα, αλλά θα είναι μηδαμινές.
    proti rekla sti karekla!

  3. #18
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kwstas_pap Εμφάνιση μηνυμάτων
    για το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υπάρχουν ελαφρυντικά..
    Πριν κλείσει σχεδόν χρόνο η MS ανακοίνωσε upgrades για τα 8.1 σε 10.. Αλλά όχι σε όλα τα μοντέλα και ότι σταδιακά θα τα υποστήριζε ΟΛΑ..

    Το συγκεκριμένο ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ.. Αν το κάνεις (με "χακιά") δεν λειτουργεί η φωτό (41mpixel αν θυμάμαι καλά - για αυτό μάλλον ήταν και πανάκριβο) , το video δεν γράφει ήχο (!!!) και άλλα φαιδρά..
    Σημασία έχει ότι πολυδιαφημίστηκε ενώ αν την ίδια εποχή αγόραζες παρόμοιο χωρίς την "super-duper" κάμερα θα είχες κανονικά win10 τώρα..

    Προσωπικά έχω με ένα samsung alpha (2015 νομίζω) και μέχρι στιγμής μια χαρά υποστηρίζει (μόνο του κάνει τα Upgrade) το android (οκ μπαταρία άλλαξα μόνο με 6.5 ευρώ!!) .

    Κολλητός που έχει το lumia τραβάει τα μαλλιά του..
    Και φυσικά εδώ και ένα χρόνο το FB Messenger δεν υποστηρίζεται από τα 8.1 (για αυτό και το παιδί ψαχνόταν να βάλει 10) όπως και κάτι άλλες εφαρμογές που δεν υποστηρίζονταν από τα 8.1 σχεδόν εξ αρχής..
    Δεν εμπιστεύομαι την MS για κινητά..

    (Αλλά και γενικά δεν πρέπει την εμπιστεύομαι.. Πριν πολλά χρόνια είχε "λανσάρει" το silverlight και έκανε "τρομερό" promotion για να "χτυπήσει" το adobe flash.. Μούφα και αυτό.. Οι συνεργαζόμενες εταιρείες όμως που άκουσαν τους "ευαγγελιστές" της εκτέθηκαν που την εμπιστεύτηκαν..)
    Σε τι android έχει φτάσει το τηλέφωνο σου? Γιατί μην μπερδεύεις τα update που κάνει το κινητό σου στην ήδη υπάρχουσα έκδοση android, με το να κάνει upgrade σε νέα έκδοση. Π.χ. από 5 σε 6 ή και 7 που υπάρχει τώρα.

    Σύμφωνα με το gsmarena το κινητό σου έχει πάρει μέχρι και 5.0.2(Android 4.4.4 (KitKat), upgradable to 5.0.2 (Lollipop))

    Κατά τα άλλα on topic είχα windows 7.5 ένα lg που ούτε καν θυμάμαι. Περίμενα πως και πως την 8 έκδοση μπας και δούμε καμιά εφαρμογή της προκοπής, αλλά δεν έγινε ποτέ upgrade.Δεν ξανά πήγα σε windows από τότε. Και από φίλους που άκουγα πάλι και στα 8 δεν υπήρχαν εφαρμογές.

  4. #19
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ναι, σε 5.0.2 αλλά πραγματικά δεν με ενδιαφέρει γιατί δεν έχω αντιμετωπίσει προβλήματα αδιαθεσιμότητας εφαρμογών κτλ
    Φαντάσου όμως να μην έκανε upgrade το "here we go!) - gps εφαρμογή μετά από έναν χρόνο αγοράς.. (και αυτό το έπαθε ο φίλος με το lumia)
    Τα android είναι μακράν πιο έμπιστα..
    Δεν ξέρω πολλά από τέτοια πράγματα αλλά δεν είναι κρίμα ένας αδαής να εμπιστευτεί ένα 'μεγάλο όνομα' και μετά από λίγο καιρό να μαθαίνει ότι το 'μεγάλο όνομα' δεν τον υποστηρίζει;.. τέσπα. αρκετά σας ζάλισα.. (σαν να είναι δικό μου κάνω!)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από adiS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε τι android έχει φτάσει το τηλέφωνο σου? Γιατί μην μπερδεύεις τα update που κάνει το κινητό σου στην ήδη υπάρχουσα έκδοση android, με το να κάνει upgrade σε νέα έκδοση. Π.χ. από 5 σε 6 ή και 7 που υπάρχει τώρα.

    Σύμφωνα με το gsmarena το κινητό σου έχει πάρει μέχρι και 5.0.2(Android 4.4.4 (KitKat), upgradable to 5.0.2 (Lollipop))

    Κατά τα άλλα on topic είχα windows 7.5 ένα lg που ούτε καν θυμάμαι. Περίμενα πως και πως την 8 έκδοση μπας και δούμε καμιά εφαρμογή της προκοπής, αλλά δεν έγινε ποτέ upgrade.Δεν ξανά πήγα σε windows από τότε. Και από φίλους που άκουγα πάλι και στα 8 δεν υπήρχαν εφαρμογές.
    proti rekla sti karekla!

  5. #20
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Ότι σταμάτησε η υποστήριξη δεν σημαίνει ότι θα κλείσουν οι servers του store,η όπως φρικτά νομίζεται.Απλως σταμάτησαν τα security updates που είχαν τελειώσει από την 8.1

  6. #21
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι σταμάτησε η υποστήριξη δεν σημαίνει ότι θα κλείσουν οι servers του store,η όπως φρικτά νομίζεται.Απλως σταμάτησαν τα security updates που είχαν τελειώσει από την 8.1
    Σωστά. Αυτά (να κλείσει άρον άρον τους servers) η MS τα έκανε μόνο στα Symbian nokia αμέσως μετά την εξαγορά.. Ή μήπως θα τα κάνει και στα ms phones όπως καλά ξέρει να το κάνει αν θέλει :P

    Προσωπικά δεν θα ξεχάσω τι έπαθε το nokia 808 μου που πριν κλείσει χρόνο από την αγορά του από εμένα (ούτε 2 από την κυκλοφορία του) έμαθα ότι το support σταματάει και σύντομα άρχισα να βλέπω τους servers να κλείνουν και τις εφαρμογές που είχε (και θέλαν data) να σταματάνε να λειτουργούν. Άντε να δείτε μήπως στα 8.1 πάει καλύτερα.
    There is nothing like 127.0.0.1

  7. #22
    Εγγραφή
    05-05-2004
    Περιοχή
    Athina
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ότι σταμάτησε η υποστήριξη δεν σημαίνει ότι θα κλείσουν οι servers του store,η όπως φρικτά νομίζεται.Απλως σταμάτησαν τα security updates που είχαν τελειώσει από την 8.1
    είναι τελειωμένο.. το σημαντικότερο είναι ότι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να υπάρξει upgrade από 8.1 σε 10 για τα μοντέλα που δεν "πρόλαβε" να υποστηρίξει η MS.. τα υπόλοιπα ούτε για παρηγοριά στον άρρωστο δεν είναι
    proti rekla sti karekla!

  8. #23
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ακομα θυμαμαι που οσους ειχαν Windows Phone και κοροιδευαν οσους εχουν Android... τωρα τι να λενε αραγε?

    Η αγορα δεν σηκωνει πανω απο 2 μεγαλους παικτες (iOS, Android), ας το χωνεψουμε.

  9. #24
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομα θυμαμαι που οσους ειχαν Windows Phone και κοροιδευαν οσους εχουν Android... τωρα τι να λενε αραγε?

    Η αγορα δεν σηκωνει πανω απο 2 μεγαλους παικτες (iOS, Android), ας το χωνεψουμε.
    βέβαια δεν κατάλαβα γιατί ένας με wp θα μπορούσε (σε οποιαδήποτε στιγμή της εξέλιξής τους) να κοροϊδέψει κάτοχο από android? Μπορείς να μας το εξηγήσεις;
    There is nothing like 127.0.0.1

  10. #25
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων

    Η αγορα δεν σηκωνει πανω απο 2 μεγαλους παικτες (iOS, Android), ας το χωνεψουμε.
    H μικρή αγορά του πλανήτη Γη (7,347 δισεκατομμύρια) δεν σηκώνει πάνω από 2 μεγάλους παίκτες, σωστός.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #26
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    βέβαια δεν κατάλαβα γιατί ένας με wp θα μπορούσε (σε οποιαδήποτε στιγμή της εξέλιξής τους) να κοροϊδέψει κάτοχο από android? Μπορείς να μας το εξηγήσεις;
    Ας απαντησουν οι ιδιοι καλυτερα...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    H μικρή αγορά του πλανήτη Γη (7,347 δισεκατομμύρια) δεν σηκώνει πάνω από 2 μεγάλους παίκτες, σωστός.
    Δεν το ηξερα οτι οι φτωχοι της Αφρικης συμπεριλαμβανονται στην πιτα...

    Θες να μας εξηγησεις εσυ γιατι δεν χωρεσε 3ος παικτης (WP) στην αγορα συμφωνα με την λογικη σου?

  12. #27
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το ηξερα οτι οι φτωχοι της Αφρικης συμπεριλαμβανονται στην πιτα...

    Θες να μας εξηγησεις εσυ γιατι δεν χωρεσε 3ος παικτης (WP) στην αγορα συμφωνα με την λογικη σου?
    Όσους και να αφαιρέσεις (την φυλή Μασσάι ας πούμε ), δεν τελειώνει ο πλανήτης.

    Δεν χώρεσε τρίτος παίκτης, όπως λες, γιατί απλά και κατανοητά ο τρίτος παίκτης έγραψε στα πα@@@@ια του το προιόν του και το άφησε στην μοίρα του, τα λέμε αρκετό καιρό πριν αυτά.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #28
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Δεν γίνετε να κλείσει τους server γιατι ειναι ενωμένοι με του Windows 10 οποτε δύσκολα κλείνει.Οποια κινητά δεν πήγαν από 8.1 σε 10 ηταν κυρίως επειδή είχαν κατω από 1GB.Ram.Εγω ειμαι χρηστης του Lumia 550 80€ αγορασμένο με 1Gb Ram δεν ξέρετε τι πάει να πει σφερατο κινητο.Για πείτε μου εσείς του android αν ξέρετε με 1Gb ram κινητο να πάει γρήγορα και σφερατο υπό πίεση.

  14. #29
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνετε να κλείσει τους server γιατι ειναι ενωμένοι με του Windows 10 οποτε δύσκολα κλείνει.Οποια κινητά δεν πήγαν από 8.1 σε 10 ηταν κυρίως επειδή είχαν κατω από 1GB.Ram.Εγω ειμαι χρηστης του Lumia 550 80€ αγορασμένο με 1Gb Ram δεν ξέρετε τι πάει να πει σφερατο κινητο.Για πείτε μου εσείς του android αν ξέρετε με 1Gb ram κινητο να πάει γρήγορα και σφερατο υπό πίεση.
    Τον καιρό του 550 τα αντίστοιχα android τότε άρχιζαν να μεταβαίνουν από τα 1gb στα 2gb (τα mainstream μεσαία κινητά μιλάμε) που αν θυμάμαι καλά πήγαιναν με τις τότε εφαρμογές και εκδόσεις android. Εγώ όμως δε θα σου πω ότι δεν είναι πιο γρήγορο το wp. Είναι (το πιστεύω αν και δεν είχα ποτέ). Το θέμα όμως είναι πόσο πιο απλό λειτουργικό με λιγοτερες δυνατότητες ήταν πάντα σε σχέση με το android. Ούτε file browser δεν είχε για χρόνια για να αναφέρω ένα παράδειγμα (πράγμα που είχε το android από την πρώτη του έκδοση) και μετά πάμε και σε τι εφαρμογές τρέχεις στο ένα ή στο άλλο ώστε να το βαρύνεις. Το ανροιντ έχει πολλές και βαριές εφαρμογές γιατί οι προγραμματιστές βρίσκουν (δυνατό hardware) και τα κάνουν.. Στα wp απλά σταμάτησαν να εξελίσσουν τις εφαρμογές τους πολλοί αν δεν κάνω λάθος και πολλές δεν είχαν και τις ίδιες δυνατότητες. Οπότε η σύγκριση είναι λίγο πιο περίπλοκη (δεν λέω είναι σύγκριση "μήλα με πατάτες" αλλά ούτε "μήλα με μήλα").

    Η πραγματικότητα τέλος πάντων έδειξε ότι δεν αρκεί κάτι να είναι smooth για να πετύχει. Πρέπει να είναι παραπάνω πράγματα.
    There is nothing like 127.0.0.1

  15. #30
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η πραγματικότητα τέλος πάντων έδειξε ότι δεν αρκεί κάτι να είναι smooth για να πετύχει. Πρέπει να είναι παραπάνω πράγματα.
    Και το Linux ειναι γρηγοροτερο εναντι των Windows, αλλα δεν εκτοπισε τα Windows στον φυσικο τους χωρο (PC).

    Εχει πολυ μεγαλη σημασια ποιος θα ερθει πρωτος (αντε και δευτερος) σε μια νεα αγορα... τριτος στους δυο δεν χωραει και αυτο εχει αποδειχτει ιστορικα σε παμπολλες περιπτωσεις (OSes, CPUs, GPUs κλπ). Δεν ειναι τυχαιο.

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 13:12
  2. Δεν μπορώ να δημιουργήσω αντίγραφο ασφαλείας HTC 8x Windows phone 8.1
    Από pfg στο φόρουμ Άλλες πλατφόρμες και συσκευές
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-12-16, 12:20
  3. Σταματάει η microsoft το skype από τα Windows phone 8 και 8.1;
    Από yiannis010 στο φόρουμ Άλλες πλατφόρμες και συσκευές
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-16, 12:31

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας