Σελ. 1 από 14 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 207
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    HELLAS
    Με τροποποίηση της τελευταίας στιγμής στο νομοσχέδιο για τα Πνευματικά δικαιώματα, επιβάλεται τέλος 2% αντί του αρχικά προτεινόμενου 1% στις πωλήσεις tablet με μνήμη RAM άνω των 4GB. Επιπλέον λόγω δικαστικών εκκρεμοτήτων αποσύρθηκε η διάταξη για επιβολή τέλους 1% στις πωλήσεις κινητών τηλεφώνων και smartphones.

    Το τέλος υπέρ πνευματικών δικαιωμάτων, παραμένει στο 2% για τις πωλήσεις υπολογιστών, ενώ 4% επιβάρυνση θα επιβληθεί στις πωλήσεις φωτοτυπικών, scanner και χαρτιών εκτύπωσης. Το ίδιο ποσοστό -4%- θα επιβληθεί σε δίσκους χωρητικότητας κάτω του 1TB.
    Πληροφορίες αναφέρουν τέλος 6% για συσκευές εγγραφής ήχου και εικόνας και δίσκους χωρητικότητας άνω του 1TB.

    Τα έσοδα θα διανέμουνται στους δημιουργούς.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.664
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είμαι τόσο εκνευρισμένος, που αν γράψω αυτό που θέλω, θα μου ρίξω 20άρα και temp ban.

    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #3
    Εγγραφή
    07-03-2010
    Μηνύματα
    510
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι τόσο εκνευρισμένος, που αν γράψω αυτό που θέλω, θα μου ρίξω 20άρα και temp ban.

    θες απλα να αναλυσεις το σκεπτικο σου κοσμια?χαχαχ

  4. #4
    Εγγραφή
    11-07-2008
    Μηνύματα
    617
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova (καφαο ΟΤΕ)
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΥΝΤΑΙΟ
    Router
    VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 4.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πρωτη φορα αριστερα δεν θελατε? Περαστικα.

  5. #5
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12500kbps/100kbps up
    ISP
    voda(no)fone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108N
    SNR / Attn
    4-11(dB) / 34.2(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι και την αλλη φορα πρωτη φορα ακροδεξια/αριστερα/κεντρο δεν θελατε θα λες.
    Το θέμα είναι κατά πόσο νόμιμος είναι ένας τέτοιος ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΟΣ νόμος και αν στο δικαστήριο εχει αξία ή αν στο δικαστήριο μετά μπορει να πει διαφυγόντα κερδη(μιλάω για κάποιον που απλά θα κάνει 1-2-3 download/copy.

  6. #6
    Εγγραφή
    07-05-2011
    Περιοχή
    ΙΛΙΟΝ
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    1.769
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 Mb/s
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Fastpath
    σε απλα ελληνικα ποιος μπορει να μου το εξηγησει; αν ενα ταμπλετ κοστιζε 100€, ποσο θα κοστιζει μετα;

    και ποιος ο λογος να μπουν αυτοι οι φοροι εξ αρχης; και ποιος δημιουργος θα επωφεληθεί απο το φωτοτυπικο χαρτι; φοβουνται μη κλεψουμε τις γιγαντοαφίσες απο τις διαφημίσεις στους δρομους;

  7. #7
    Εγγραφή
    22-01-2005
    Περιοχή
    ΠΑΛΛΗΝΗ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    ZTE H288A
    Ποιος αποφασιζει σε ποιους δημιουργούς και με τι ποσοστο θα μοιράζονται αυτα τα χρηματα. Βρηκαν τροπο για φορο στο φορο. Μηπως και το χαρατσι που μπηκε στην τιμη του καφε ανα κιλο ,πηγαινει στους δημιουργους;τι σχεση εχει η RAM με ολα αυτα!!!
    Όποιος ψάχνει βρίσκει !

  8. #8
    Ειμαι δημιουργος .... εχω ενα app στο google play .... θελω το μερτικο μου ΤΩΡΑ

  9. #9
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.609
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Kαποιος να μου εξηγήσει ποιο ειναι το σκεπτικό του νόμου, γιατί είναι ό,τι πιο ηλιθιο εχω δει.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  10. #10
    Εγγραφή
    15-12-2009
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΧΑΙΔΑΡΙ
    SNR / Attn
    9(dB) / 30(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από την στιγμή που σου βάζει φόρο για τα πνευματικά δικαιώματα ανεξάρτητα από το αν εσύ τα καταπατάς ή όχι και υποθέτει (καταδικάζει) ότι το κάνεις, με τον φόρο 2% σαν πρόστιμο δεν σε νομιμοποιεί να τα καταπατάς? Εγώ κυρίες μου πλήρωσα το πρόστιμο μου κατεβάζω/εκτυπώνω ότι θέλω τώρα ποιο είναι το πρόβλημα?

    Είναι σαν το 3€ τον ΕΛΤΑ στα δέματα εκτός ΕΕ

    Είναι σαν το φόρο στα ακίνητα 200€ με 500€ ανα κάποια χρόνια για να περνάει επιθεώρηση το κάθε ακίνητο, λες και δεν έφτανε το χαράτσι…


    ελληνική δικαιοσύνη και ελληνική βουλή

  11. #11
    Ειμαστε οι μονοι νομιμοι πειρατες με αυτο το σκεπτικο παγκοσμιως ή κανω λαθος?

  12. #12
    Εγγραφή
    28-10-2003
    Περιοχή
    Hypatia City - Tauron
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112/11
    ISP
    Vodafone
    Router
    Fritz 7530
    SNR / Attn
    14(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Μιλάμε για ένα κράτος που ουδέποτέ του είδε με σοβαρό μάτι την τεχνολογία ή έστω ανέχτηκε την ύπαρξή της. Η μόνη ίσως περίπτωση που γίνεται αυτό είναι μόνο όταν καταλάβουν ότι μπορούν να στα πάρουν μέσω της τεχνολογίας πιο εύκολα, αν και ακόμα και τότε ο τεχνολογικός εκσυγχρονισμός τους είναι για γέλια, καθώς ούτε οι ίδιοι δεν γνωρίζουν να τα λειτουργούν. Ναι τα ίδια προγράμματα που πλήρωσαν τα άντερά τους για να τα "γράψουν" (μη χε...) και είναι πιό χάλια κι από Mandrake 9.3 η χρηστικότητά τους.

    Να πω τι; Αυτά που θέλουν να πουν και οι υπόλοιποι εδώ μέσα; Ηλίθιοι δεν είμαστε σ αυτή την κοινότητα δόξα το Θεο ή ότι πιστεύει ο καθένας.

    Κάποτε παίζανε το κόλπο: Χτίστε ή αγοράστε όλοι σπίτια. Μετά όταν είχαν όλοι σπίτια, πάρτε έναν ένφια απο τους απο κεί στα δεξά. Γκρεμίστηκε ο κλάδος της οικοδομής.

    Μετά παίξανε το σκηνικό: πάρτε όλοι πετρελαιοκίνητα στην Αθήνα και στη Θεσσαλονίκη. Πάρτε φόρους μετα στα πετρέλαια απ την πρώτη φορά αρ'στερά. Γκρεμίστηκε η αγορά ειδικά πετρελαιοκίνητων (καλά όχι ότι δεν είναι καρκίνος τα ρημάδια ειδικά όταν ο ελληνάρας ξηλώνει το DPF γιατί το αγόρασε το αμάξι για λάθος σκοπό, αλλά αλλού θέλω να καταλήξω).

    Στο ότι για την τεχνολογία δεν μπορούν να κάνουν κατι ίδιο. Να μας μπριζώσουν όλους να πάρουμε και μετα να φορολογήσουν αυτους που έχουν. Η τεχνολογία είναι ανελαστική σαν προιόν για αρκετούς. Άρα θα συνεχίσουν να αγοράζουν, ε και σου λέει εκεί θα σε τσούξω, στο χούι σου. Όπως ο καφές για πολλούς, τα ατμιστικά για τους ατμιστές κλπ. Για να μη μιλήσω για τους επαγγελματίες και τις εταιρίες που η τεχνολογία δεν είναι χούι αλλά ζήτημα παραγωγικότητας.

    Όταν είχα πάει σε γνωστό δημόσιο Οργανισμό, ο άλλος βαριόταν να με εξυπηρετήσει γιατί έπαιζε πασιέντζα, αραχτός χυμένος πάνω στην καρέκλα. Χύμα. Τα χα ακούσει αλλά είναι άλλο να στο λένε κι άλλο να το βλέπεις. Ε τι να εκσυγχρονίσεις για να γίνει παραγωγικός αυτός; Με Cyrix 266 τρέχει την πασιέντζα, με Cyrix 266 θα συνεχίσει να την τρέχει. Και δεν είναι γκρίνια αλα Wan για τους ΔΥ, γιατί πήγα σε άλλη υπηρεσία αλλού και θέλανε οι άνθρωποι να κάνουν σοβαρά τη δουλειά τους και κολλάγανε τα μπρίκια που τους ειχαν για υπολογιστές. Ούτε κι αυτοί θα δουν εκσυγχρονισμό. Και θα καταλήξουν να γίνουν σαν τον πρώτο από αγανάκτηση.

    Πως να νοιαστείς λοιπόν σαν κυβέρνηση για την τεχνολογία αφού δεν τη δίνεις ούτε στους ίδιους σου τους εκλεκτούς, είτε για να ξεκινήσουν να κάνουν τη δουλειά τους, είτε για να συνεχίσουν να την κάνουν καλά όσοι ήδη την κάνουν;

    Οι άνθρωποι μισούν κάθε τι που δεν είναι και δεν γνωρίζουν. Έτσι κι αυτοί. Άσχετοι και επικίνδυνοι.

    Βράστε με βραδιάτικο, θα φάω εγω το μπάν και τα 20 του φίλου nnn.
    "I don't hold grudges.
    I don't believe in taking revenge.
    Returning the favour sounds prettier."

    - Lucifer Morningstar

  13. #13
    Και εγω θελω μια εξηγηση ... οποιος κατεχει απο αυτα ....

    Να δωσω ενα λινκ για βοηθεια ... μπορει να διαβασω αργοτερα και αν βγαλω ακρη

    http://www.aepi.gr/index.php?option=...=62&Itemid=107

    http://www.aepi.gr/index.php?option=...3f66a21174e#13

  14. #14
    Εγγραφή
    10-07-2009
    Περιοχή
    παντου!
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Wind
    δεν υπαρχει αυτο που διαβαζω ειναι τρολαρισμα δεν ειναι αληθεια. σας παρακαλω πειτε μου οτι κοιμαμαι.
    αν μια στο τρισεκατομμυριο ειναι αληθεια αυτο, τοτε πληρωνω συνδρομη και ειμαι νομιμος ετσι? γιατι αυτο ειναι συνδρομη δεν ειναι?
    αρα δεν υπαρχει παρανομια τωρα. νομιμοποιηθηκα με αυτην την "περαιωση" ετσι?
    απιστευτο απιστευτο. προτεινω για την σωστη απονομη των εσοδων στους καλλιτεχνες να γινεται ελεγχος των views στο youtube για τα τραγουδια και ποσα εισητηρια εκοψε μια ταινια στο σινεμα. επισης ποσο λαο εφερε το σημερινο σχημα στα μπουζουξιδικα φετος.

    αμφιβαλω οτι θα πανε αυτα τα χρηματα στην τσεπη καλλιτεχνων.

    πληρωνω φορο γιατι ακουω μουσικη ενω δεν ακουω και φορο για ταινια ενω δεν βλεπω εξυπνο πολυ εξυπνο. και δεν ειναι μονο αυτο το θεμα ειναι η ισοπεδωση οτι ειμαι σιγουρος οτι κλεβεις οποτε πληρωσε αρα εισαι ενοχος επειδη ετσι λεω εγω.

    προτεινω επισης φορολογια στα τσοντοσινεμα , στα μαγαζια που πουλανε παιχνιδια του σεξ, στους οικους ανοχης και στριπτιτζαδικα γιατι ξερετε τι κανω στο ιντερνετ και τι βλεπω και τι κατεβαζω δεν χρειαζεται να το αναλυσω τωρα. σειρηνακη περιμενε πακετο στηριξης απο την κυβερνηση.

  15. #15
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.585
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τα λεφτα που εφαγε η αεπι (δι , ξ ου ) τα μαζεψανε η χρειαζονται και αλλα τωρα που τους πιασανε για να ξελασπωσουν ;
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

Σελ. 1 από 14 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-07-17, 20:08
  2. Μηνύματα: 75
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-07-17, 13:50
  3. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-17, 23:06
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-16, 15:27
  5. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-09-16, 22:26

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας