Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στίς 1 Ιουλίου τού τρέχοντος έτους κάνω ανανέωση συμβολαίου στήν Cosmote μέ αλλαγή προγράμματος Double Play,έχουν περάσει 15 ημερολογιακές μέρες καί ακόμα η αίτηση είναι σέ εξέλιξη,παίρνω τηλέφωνο τό 13888 νά δώ τί γίνεται,και μού λένε έχετε δίκιο υπάρχει καθυστέρηση θα το προωθήσω τό αίτημα σας.
    Πρώτη φορά βλέπω τέτοια καθυστέρηση να εγκριθή η ανανέωση συμβολαίου και η αλλαγή προγράμματος τόσες μέρες.
    Η ταχύτητα παρεπιπτόντως άλλαξε από τήν πρώτη μέρα δηλαδή στίς 1 Ιουλίου πού έκανα τήν αίτηση,αλλά πού κολλάει τό θέμα καί τό αίτημα μου είναι σέ εξέλιξη τόσες μέρες δέν μπορώ νά καταλάβω.
    Καί τό θέμα πού μέ ενδιαφέρει είναι τά απεριόριστα στά εθνικά δίκτυα,πού ακόμα εφόσον η αίτηση είναι σέ εγκρεμότητα δέν μπορώ νά κάνω.

    Θά μού πείτε εδώ εμείς μένουμε χωρίς τηλέφωνο καί ίντερνετ γιά μέρες,καί εσένα αυτό σέ πείραξε πού είναι σέ εγκρεμότητα η αίτηση σου 15 μέρες ? .

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-2006
    Περιοχή
    Νότια Φινλανδία
    Μηνύματα
    47.081
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17640/1020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Asus DSL-N17U
    SNR / Attn
    1.0(dB) / 20.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από weather1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ταχύτητα παρεπιπτόντως άλλαξε από τήν πρώτη μέρα δηλαδή στίς 1 Ιουλίου πού έκανα τήν αίτηση, ...
    Βελτιώθηκε ή χειροτέρεψε ;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από weather1967 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...,παίρνω τηλέφωνο τό 13888 νά δώ τί γίνεται,και μού λένε έχετε δίκιο υπάρχει καθυστέρηση θα το προωθήσω τό αίτημα σας.
    Οι τηλεφωνητές δεν μπορούν να κάνουν τίποτ' άλλο.

    Στείλε μαίηλ να ακυρώσουν την ανανέωση, και πές τους οτι λόγω της αδιαφορίας τους σκοπεύεις ν' αλλάξεις πάροχο.
    Runtime Erro
    Τον Ken Lee, τον ξέρετε ;
    Με τη βοήθεια του θεού, λεφτά υπάρχουν.

  3. #3
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    278
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9997
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΚΑΡΠΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    7,8(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κλασσικη ελλειψη προσωπικου λογω θερινων διακοπων.

  4. #4
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cranky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βελτιώθηκε ή χειροτέρεψε ;


    Οι τηλεφωνητές δεν μπορούν να κάνουν τίποτ' άλλο.

    Στείλε μαίηλ να ακυρώσουν την ανανέωση, και πές τους οτι λόγω της αδιαφορίας τους σκοπεύεις ν' αλλάξεις πάροχο.
    Aπό τά 9 mbps πού είχα καί πλήρωνα εώς 24 mbps τσάμπα καί βερεσέ τόσα χρόνια,τήν κατέβασα στά 4 mbps καί προτίμησα νά έχω απεριόριστα σέ εθνικά δίκτυα,στό σερφάρισμα πάντως δέν καταλαβαίνω καμμιά διαφορά από τά 9 mbps στά 4 mbps καί έγινε καί fastpath από interleaved.
    To παραπάνω έγινε σέ χρόνο ρεκόρ μέσα σέ 3 ώρες από τό τηλεφώνημα στίς 1 Ιουλίου πού κοίταξα τό ρούτερ μετά από μιά αποσύνδεση,καί η ταχύτητα έπεσε στά 4 mbps και τό snr από 9 db πήγε 18,5 db

    Aλλά αυτό πού ήθελα περισσότερο τα απεριόριστα αστικά-υπεραστικά ακόμα είμαι μέ χρονοχρέωση μέ τό παλιό πρόγραμμα.

    Τούς έστειλα καί mail μέ πιό έντονο ύφος.
    Μαλλον η καλοκαιρινή ραστώνη πρέπει νά φταίει,η περικοπές σέ προσωπικό,πολλές αιτήσεις λίγο προσωπικό και υπάρχει αυτή η καθυστέρηση,η αν είναι γιά αναβάθμιση προγράματος γίνεται σέ χρόνο ρεκόρ όπως παλιά πού από τά 2 mbps είχα πάει στά εώς 24 mbps έγινε μέσα σέ 2 μέρες,γιά υποβάθμιση προγράμματος είναι στό περίμενε.

  5. #5
    Εγγραφή
    25-10-2010
    Μηνύματα
    635
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5494
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18,7(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Xτές έλαβα ένα μύνημα στό κινητό από τήν Cosmote :

    Σάς ενημερώνουμε ότι τό ραντεβού σας μέ τόν τεχνικό τού ομίλου οτε γιά τήν ενεργοποίηση τής υπηρεσίας έχει προγραματιστεί στίς τάδε τού μηνός στόν χώρο σας

    Παίρνω τηλέφωνο το 13888 αναφέρω τό sms καί τούς λέω τί θα κάνει ο τεχνικός στό χώρο μου γιά αλλαγή προγράματος καί υποβάθμιση ταχύτητας,ρούτερ έχω,ήδη η ταχύτητα είναι στά 4 mbps,έχω αναφέρει στήν αίτηση ότι δέν θέλω νά μπώ σέ ευρυζωνική τηλεφωνία,πλάκα έχει νά μού φέρει κανα κουτί γιά ευρυζωνική τηλεφωνία ο τεχνικός.Οχι μου λέει τό βλέπω καί δέν είσαστε για ευρυζωνική τηλεφωνία,μπορεί να θέλει να κάνει καποια ρύθμιση στό κουτί (box)
    Γιά να δούμε 17 ημερολογιακές μέρες καί ακόμα νά ενεργοποιηθή η αλλαγή προγράματος DP ........

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-20, 14:24
  2. Ανανέωση συμβολαίου Home Double Play
    Από ostvarivanje στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-06-17, 20:49
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-17, 11:26
  4. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 00:02
  5. Μηνύματα: 244
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-16, 19:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας