Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    SpeedPort Plus
    SNR / Attn
    11,8(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Kαλημέρα,
    Μπορώ να ζητήσω απο τη Cyta αλλαγή ρουτερ μετα απο ανανέωση συμβολαιου?
    Ειμαι στη Cyta 5-6 χρόνια και ποτέ δε μου αλλάξαν ρουτερ, παρα μονο εκεινο που μου έστειλαν στην αρχική ενεργοποίηση (THOMSON TG782).

    Στην πραγματικότητα το ρουτερ που έχω τώρα μου κανει νουμερα...τα κινητα και υπολογιστες που συνδέονται με wi-fi χανουν την ip τους (μαλλον πεφτει ο HDCP Server του ρουτερ), και επισης πέφτει και η τηλεφωνία. Μια φορά μαλιστα ειδα ολα τα λαμπακια να αναβοσβήνουν σαν χριστουγενιάτικο δέντρο και να εναλλασουν χωματισμους ρυθμικά.
    Το ρουτερ δουλευει κανονινικα μονο μετα απο power-off και power-on ακολούθως.

    Σημερα οταν ξυπνησα τα ίδια. To λαμπακι της τηλεφωνιας ηταν off, ασυρματες συσκευές πεταμένες έξω απο το wi-fi και επρεπε παλι να το επανεκινήσω.
    Με την τεχνικη υποστήριξη που μιλησα πριν λιγες μέρες μου λεγαν κατι αηδίες να αλλαξω το καλωδιο της τηλεφωνικης μπρίζας και λοιπα τετοιου επιπέδου τραγελαφικά.
    CPU : Intel Core i9 12900k | Mobo : z390 Aorus Elite AX | Ram :G.Skill Trident DDR5 32GB 5600MHz | VGA : Gigabyte RTX 3080 Gaming OC | SSD : Samsung 980 Pro 1T + Samsung 970 Evo Plus 2T | Psu: Seasonic Prime PX 1000W | Monitor :LG 34UM69G-B 34"

  2. #2
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.300
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν είναι θέμα αν δικαιούσαι ή όχι, η Cyta τα δίνει όλα με χρησιδάνειο, οπότε θα πρέπει να τους πρήξεις μέχρι να στο αλλάξουν. Κάνε το βάλε-βγάλε καλώδιο υπομονετικά και μετά, όταν ξαναπαρουσιάσει το πρόβλημα, ζήτα να μιλήσεις με τον ίδιο απαντητή της cyta ξανά και ξανά, μέχρι να αποφασίσει ότι θέλει αλλαγή.
    hnesne

  3. #3
    Εγγραφή
    02-10-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    578
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219999/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    SpeedPort Plus
    SNR / Attn
    11,8(dB) / 3,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι θέμα αν δικαιούσαι ή όχι, η Cyta τα δίνει όλα με χρησιδάνειο, οπότε θα πρέπει να τους πρήξεις μέχρι να στο αλλάξουν. Κάνε το βάλε-βγάλε καλώδιο υπομονετικά και μετά, όταν ξαναπαρουσιάσει το πρόβλημα, ζήτα να μιλήσεις με τον ίδιο απαντητή της cyta ξανά και ξανά, μέχρι να αποφασίσει ότι θέλει αλλαγή.
    Τελικα αν και περασαν 2 βδομάδες (δεν τους ειχα ξαναπάρει τηλ) έστειλε η cyta έναν τεχνικο σημερα, και του ειπα face to face τι συνέβαινε και μου εγκατέστησε ενα καινουριο.
    Εντελως συμπτωματικα τον ρώτησα αν ακουγεται τιποτα να φέρει ο ΟΤΕ καφαο, καμπινα whatever την περιοχή μου, και μου ειπε οτι ο ΟΤΕ θα συνδέσει με οπτική ίνα την περιοχη μου με το κοντινότερο κέντρο ωστε να ειναι πρακτικα σαν να ειμαι εκει και να μπορώ να μεταβώ σε VDSL.
    Ισως βέβαια γιαυτο να μου το αλλαξε η cyta τωρα, μιας και θα μου το αλλαζε οπως και να έχει οταν τελειωσει ο ΟΤΕ με τις ίνες.
    CPU : Intel Core i9 12900k | Mobo : z390 Aorus Elite AX | Ram :G.Skill Trident DDR5 32GB 5600MHz | VGA : Gigabyte RTX 3080 Gaming OC | SSD : Samsung 980 Pro 1T + Samsung 970 Evo Plus 2T | Psu: Seasonic Prime PX 1000W | Monitor :LG 34UM69G-B 34"

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-20, 14:24
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-17, 05:46
  3. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 00:02
  4. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-16, 23:15
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-08-16, 15:04

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας