Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Εγγραφή
    30-06-2007
    Μηνύματα
    85
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αγόρασα κινητό Nokia 3 στις 26 Δεκεμβρίου 2017 και στις 7 Φεβρουαρίου το τηλέφωνο άρχισε να έχει πρόβλημα απόκρισης στο κουμπί ενεργοποίησης/απενεργοποίησης και μετά από κάποιες ώρες έσβησε μόνο του και δεν ξανάνοιξε. Προφανώς επειδή το είχαμε μόνο 1 μήνα και κάτι το έστειλα σε αυτούς που είναι το επίσημο service. Μου απάντησαν οτι είχε υγρασία και μου έστειλαν και αυτές τις φώτο που επισυνάπτω. Το τηλέφωνο το είχα από την πρώτη ώρα σε θήκη (μπρος πίσω) και με τζαμάκι από μπροστά. Δεν μου έπεσε ποτέ σε νερά, δεν βράχηκε ποτέ πουθενά, δεν ακούμπησε ποτέ σε υγρή επιφάνεια κλπ κλπ. Πως μπήκε υγρασία λοιπόν; Μήπως εξ' αρχής ήταν ελλατωματικό και απλά μετά από 1 μήνα που λειτούργησε και οξειδώθηκε εκείνο το σημείο άρχισε να βγάζει τα προβλήματα; Οπως και να έχει η TS Solutions λέει οτι δεν καλύπτει υγρασίες και θέλουν 145 ευρώ για να το φτιάξουν (όταν καινούριο έχει 125 ευρώ)!

    πειδή διαβάζω και σε άλλα forum για το κακό service της συγκεκριμένης, αν έχει κάποιος να με συμβουλέψει κάτι ή να πει την άποψή του, ευχαρίστως να την ακούσω. Τους ζήτησα βέβαια και άλλες φωτογραφίες γιατί τίποτα δεν πείθει οτι αυτές οι φωτογραφίες είναι από το κινητό μου και πόσο μάλλον με ονόματα αρχείων rwee.jpg και ryryryr.jpg

    Ευχαριστώ!



  2. #17
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Ακριβώς, ζήτησέ τους να σου στείλουν φωτό που να φαίνεται το πρόβλημα αλλά και κάποιο serial number του κινητού (σε σταθερό σημείο προφανώς).

    Επειδή όλα αυτά είναι γελοία, δεν υπάρχει κανένας λόγος να τιμάτε την "ελληνική αγορά" αν υπάρχει τέτοια εξυπηρέτηση.
    Στείλτε και μια κοινοποίηση αυτού (μαζί με αποδείξεις) σε όλες τις αρμόδιες υπηρεσίες αλλά και τη μητρική εταιρεία των εταιρειών στο εξωτερικό και αφήστε τους να κουρεύονται.

    Υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές...
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  3. #18
    Εγγραφή
    29-03-2017
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99997/ 9999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Μπορείς να το κυνηγήσεις, όπως αναφέρουν. Αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα βγεις κερδισμένος. Υγρασία, μπορεί να πάρει με πολλούς τρόπους μια συσκευή. Το rwee & ryryryr είναι τα (κωδικοί) σημεία που έχει διαπιστωθεί η βλάβη

  4. #19
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Μου αρέσει που μιλάτε και γράφετε δικαιολογίες για την συγκεκριμένη εταιρεία.
    Οποιον ξέρω, έχει ένα τηλέφωνο που σύμφωνα με την Arvato βγήκε εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας.
    Η τελευταία φορά που πήρα τηλέφωνο με εγγύηση απο αυτούς ήταν ένα Sonyericsson C905 απο την Wind.
    Φίλος δούλευε τότε στην Wind. Με έστειλε σε δικό του μαγαζί και το πήρα με επιδότηση.
    Ενα μήνα μετά την αγορά αφού δεν πουλήθηκε (οποιος ψάξει θα βρεί αγγελία εδω μέσα), αποφάσισα να το κρατήσω.
    Το ανοίγω απο το κουτί και δεν πατάει το 3.
    Τον παίρνω τηλέφωνο, μου λέει πήγαινε το στο κατάστημα να πάει στο σερβις.
    Πάει στην Arvato , η οποία το βγάζει ανοιγμένο το τηλέφωνο! Οτι το έχω κατσαβιδιάσει! Ελεγαν κάτι ακατάλυπτα για ένα σιδεράκι στο sim κλπ.
    Φυσικά το τηλέφωνο έγινε αντικατάσταση απο την Wind, αφού έστειλα και επιστολή στην Ericsson Hellas. Ενας Φιλανδός ΔΣ ήταν νομίζω τότε.
    Ακόμα και 1 χρόνο μετά επέμεναν και με έπαιρναν τηλέφωνο να μάθουν το IMEI της καινούργιας συσκευής που έγινε αντικατάσταση απο την Wind.
    Δεν ξέρω για ποιον λόγο...

    EDIT :

    Ορίστε και η αγγελία που είχα βάλει τότε. 2009 ήταν!
    https://www.adslgr.com/forum/threads...highlight=c905

  5. #20
    Εγγραφή
    29-03-2017
    Μηνύματα
    353
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99997/ 9999
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andreasp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου αρέσει που μιλάτε και γράφετε δικαιολογίες για την συγκεκριμένη εταιρεία.
    Οποιον ξέρω, έχει ένα τηλέφωνο που σύμφωνα με την Arvato βγήκε εκτός εγγύησης λόγω υγρασίας.
    Η τελευταία φορά που πήρα τηλέφωνο με εγγύηση απο αυτούς ήταν ένα Sonyericsson C905 απο την Wind.
    Φίλος δούλευε τότε στην Wind. Με έστειλε σε δικό του μαγαζί και το πήρα με επιδότηση.
    Ενα μήνα μετά την αγορά αφού δεν πουλήθηκε (οποιος ψάξει θα βρεί αγγελία εδω μέσα), αποφάσισα να το κρατήσω.
    Το ανοίγω απο το κουτί και δεν πατάει το 3.
    Τον παίρνω τηλέφωνο, μου λέει πήγαινε το στο κατάστημα να πάει στο σερβις.
    Πάει στην Arvato , η οποία το βγάζει ανοιγμένο το τηλέφωνο! Οτι το έχω κατσαβιδιάσει! Ελεγαν κάτι ακατάλυπτα για ένα σιδεράκι στο sim κλπ.
    Φυσικά το τηλέφωνο έγινε αντικατάσταση απο την Wind, αφού έστειλα και επιστολή στην Ericsson Hellas. Ενας Φιλανδός ΔΣ ήταν νομίζω τότε.
    Ακόμα και 1 χρόνο μετά επέμεναν και με έπαιρναν τηλέφωνο να μάθουν το IMEI της καινούργιας συσκευής που έγινε αντικατάσταση απο την Wind.
    Δεν ξέρω για ποιον λόγο...

    EDIT :

    Ορίστε και η αγγελία που είχα βάλει τότε. 2009 ήταν!
    https://www.adslgr.com/forum/threads...highlight=c905
    Δεν νομίζω πως την δικαιολογεί κανείς, όλοι έχουμε άσχημη εμπειρία με την TS. Σχολιάζουμε και λέμε την άποψη μας σύμφωνα με τα αποτελέσματα, αναφορών βλαβών που ανεβάζει ο κάθε χρήστης. Μεγάλη διαφορά έχει ένα επισκευαστικό κέντρο με τα παράπονα που θα μεταφέρεις στο κατάστημα αγοράς που θα θέλουν να σε εξυπηρετήσουν.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Σχετικά με την κλήρωση του MLS Diamond Fingerprint TS 4G
    Από nnn στο φόρουμ Η Γνώμη σας
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-03-17, 22:07

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας