Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 51
  1. #16
    Εγγραφή
    30-09-2005
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.974
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ελπίζω τουλάχιστον να είναι στοιχειωδώς ασφαλές και να μην μπορεί να διαβαστεί απο οποιοδήποτε reader όπως τα RFID στις πιστωτικές και τα διαβατήρια.

  2. #17
    Εγγραφή
    11-03-2005
    Μηνύματα
    7.442
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    CISCO Systems K9 SMB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esertas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν μείνεις από ζάχαρη τι κάνεις; Δεν μπορείς να πας σε άλλο όροφο; Μόνο από τις σκάλες;
    Είσαι ο Admin και πάς όπου θές...

    Βασικά ποτέ δεν θα βάλω πάνω μου κάτι τέτοιο ..... Το σώμα μου δεν το πειράζω..Καλή η τεχνολογία αλλά είπαμε... Το κινητό είναι άλλο πράγμα...

  3. #18
    Εγγραφή
    12-04-2005
    Μηνύματα
    1.263
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    18000/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΥΖΑΝΤΙΟ
    Router
    Thomson TG 585v8
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 12,5(dB)
    Θα γίνει και "Chip Party" λέει όπου θα γιορτάζουν τα... γελάδια πειραματόζωα που σημαδεύτηκαν.
    "Είμαι άνθρωπος και έχω αξιοπρέπεια.
    Δεν δέχομαι να με διαφεντεύει ένας ξένος γιατί τότε είμαι σκλάβος"
    Sami Sharaf (former Egypt Minister)
    για τη διαχείρηση της διώρυγας του Σουέζ από τους Αγγλους

  4. #19
    Εγγραφή
    11-11-2008
    Μηνύματα
    1.758
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50 VDSL Cosmote
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    μπορει να γίνει σαν τα coms της σειρας babylon 5. δεν ειναι απαραιτητο να γινει εμφυτευση. αραγες αμα περασεις απο scanner αεροδρομιου και το πιασει θα πρεπει να εχεις ειδικο documentation πανω σου;
    I admit to the possibility of the impossible.
    What i am having trouble is accepting the probability of the possibility.

  5. #20
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    O Αντιχριστος ερχεται...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bazzil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεκίνησε... Θα το βάλουν και τα στελέχη;
    Καλο ανεκδοτο.
    Ειδα προχτες την ταινια...'the circle', με τον Tom Hanks. Δειτε την, πολυ καλη. Θιγει τα θεματα της ιδιωτικοτητας.

    Το τσιπαρισμα ειναι για την πλεμπα. Τα ανωτερα στελεχη που ξερουν τι παιζεται και μπορουν να το αποφυγουν, και βεβαια δεν θα τσιπαριστουν...
    εδω ψαχνουμε για σκλαβους και κορόιδα...

  6. #21
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλη αρχη....

  7. #22
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Μηνύματα
    176
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τα λόγια του Αγίου Παϊσίου(1924-1994) είναι προφητικά από το βιβλίο “Πνευματική Αφύπνιση”, Γέροντος Παίσίου Αγιορείτου, έκδοση Ιερού Ησυχαστηρίου Ευαγγελιστής Ιωάννης ο Θεολόγος- Σουρωτή Θεσσαλονίκης «Μόνο με τις κάρτες θα κινείστε. Τα χρήματα θα καταργηθούν»."Σιγά-σιγά, μετά την κάρτα και την ταυτότητα, δηλαδή το «φακέλωμα», θα προχωρήσουν πονηρά στο σφράγισμα. Με διάφορα πονηρά μέσα θα κάνουν εκβιασμούς, για να δέχoνται οι άνθρωποι το σφράγισμα στο μέτωπο ή στο χέρι." Απόσπασμα από το βιβλίο http://perivolipanagias.blogspot.gr/...-post_115.html
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος whoami : 25-07-17 στις 14:14.

  8. #23
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από whoami Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα λόγια του Αγίου Παϊσίου(1924-1994) είναι προφητικά από το βιβλίο “Πνευματική Αφύπνιση”, Γέροντος Παίσίου Αγιορείτου, έκδοση Ιερού Ησυχαστηρίου Ευαγγελιστής Ιωάννης ο Θεολόγος- Σουρώτη Θεσσαλονίκης «Μόνο με τις κάρτες θα κινείστε. Τα χρήματα θα καταργηθούν»."Σιγά-σιγά, μετά την κάρτα και την ταυτότητα, δηλαδή το «φακέλωμα», θα προχωρήσουν πονηρά στο σφράγισμα. Με διάφορα πονηρά μέσα θα κάνουν εκβιασμούς, για να δέχoνται οι άνθρωποι το σφράγισμα στο μέτωπο ή στο χέρι." Απόσπασμα από το βιβλίο http://perivolipanagias.blogspot.gr/...-post_115.html
    Ευχαριστουμε για την χρησιμη παραθεση.

  9. #24
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.216
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-925/143
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από whoami Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα λόγια του Αγίου Παϊσίου(1924-1994) είναι προφητικά από το βιβλίο “Πνευματική Αφύπνιση”, Γέροντος Παίσίου Αγιορείτου, έκδοση Ιερού Ησυχαστηρίου Ευαγγελιστής Ιωάννης ο Θεολόγος- Σουρώτη Θεσσαλονίκης «Μόνο με τις κάρτες θα κινείστε. Τα χρήματα θα καταργηθούν»."Σιγά-σιγά, μετά την κάρτα και την ταυτότητα, δηλαδή το «φακέλωμα», θα προχωρήσουν πονηρά στο σφράγισμα. Με διάφορα πονηρά μέσα θα κάνουν εκβιασμούς, για να δέχoνται οι άνθρωποι το σφράγισμα στο μέτωπο ή στο χέρι." Απόσπασμα από το βιβλίο http://perivolipanagias.blogspot.gr/...-post_115.html
    Σωστος....

  10. #25
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Θα μπορεί κάποιος που φέρει το τσιπ να μπει σε μαγνητικό τομογράφο; Γενικά είμαι υπέρ των ανέπαφων λύσεων αλλά να κάνεις κάτι τόσο παρεμβατικό ενώ πιθανώς σε λίγα χρόνια θα αλλάξεις εργοδότη, μου φαίνεται υπερβολικό.

    Δεν είμαστε έτοιμοι για τέτοια εμφυτεύματα, καθώς δεν υπάρχει στάνταρντ και η τεχνολογία στο χώρο εξελίσσεται με τέτοιους ρυθμούς που ό,τι και αν κάνεις, θα είναι ασύμβατο σε λίγα χρόνια.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  11. #26
    Εγγραφή
    09-09-2003
    Περιοχή
    Kimi , Greece
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΥΜΗ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Ωρε χερια που εχω να κοψω!!!

  12. #27
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από esertas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν μείνεις από ζάχαρη τι κάνεις; Δεν μπορείς να πας σε άλλο όροφο; Μόνο από τις σκάλες;
    Χακαρεις το ασανσερ και πας οπου θες (α λα Watch Dogs).

    Παντως ενα προβλημα που βλεπω ειναι οτι μπορει να μην αρκει ενα τσιπ (με την ιδια λογικη που εχουμε ΑΦΜ, ΑΜΚΑ, ΑΜΑ κλπ. αντι για εναν αριθμο). Αν ειναι να φυτευουμε 5-6 τσιπ, ασ' το καλυτερα!

    Αν με ενα τσιπ μπορεις να πας παντου και να υπαρχει αυθεντικοποιηση με μοναδικο αναγνωριστικο αριθμο (ας πουμε των 128-bit) οπουδηποτε, τοτε κατι γινεται, αλλα αυτο μαλλον θα απαιτησει συντονισμο σε παγκοσμιο επιπεδο (παγκοσμια κυβερνηση? ).

    Χωρια το προβλημα που εχουμε δει στις sci-fi ταινιες με κομμενα χερια/ματια (iris authentication)... καλυτερα να εχεις NFC καρτα και να στην κλεψουν.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cool11 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τσιπαρισμα ειναι για την πλεμπα. Τα ανωτερα στελεχη που ξερουν τι παιζεται και μπορουν να το αποφυγουν, και βεβαια δεν θα τσιπαριστουν...
    εδω ψαχνουμε για σκλαβους και κορόιδα...
    Τα ανωτερα στελεχη δεν εχουν ταυτοτητα/διαβατηριο δηλαδη? Κανεις δεν την σκαπουλαρει (αν γινει υποχρεωτικο). Απλα αν εισαι πλουσιος/φτασμενος, δεν σε νοιαζει ιδιαιτερα (το ιδιο και με τις καρτες).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορεί κάποιος που φέρει το τσιπ να μπει σε μαγνητικό τομογράφο; Γενικά είμαι υπέρ των ανέπαφων λύσεων αλλά να κάνεις κάτι τόσο παρεμβατικό ενώ πιθανώς σε λίγα χρόνια θα αλλάξεις εργοδότη, μου φαίνεται υπερβολικό.

    Δεν είμαστε έτοιμοι για τέτοια εμφυτεύματα, καθώς δεν υπάρχει στάνταρντ και η τεχνολογία στο χώρο εξελίσσεται με τέτοιους ρυθμούς που ό,τι και αν κάνεις, θα είναι ασύμβατο σε λίγα χρόνια.
    Σωστοι προβληματισμοι. Beta testing στο σωμα μας με τιποτα (οπως κανουν μερικοι με τα τατουαζ, γραψε/σβησε). Το κινητο/καρτα τα πετας και τα αλλαζεις χωρις βιολογικο κοστος.

  13. #28
    Εγγραφή
    01-06-2011
    Περιοχή
    Quahog
    Μηνύματα
    96
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    TG788vn v2
    SNR / Attn
    25.0(dB) / 4,0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από whoami Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα λόγια του Αγίου Παϊσίου(1924-1994) είναι προφητικά από το βιβλίο “Πνευματική Αφύπνιση”, Γέροντος Παίσίου Αγιορείτου, έκδοση Ιερού Ησυχαστηρίου Ευαγγελιστής Ιωάννης ο Θεολόγος- Σουρωτή Θεσσαλονίκης «Μόνο με τις κάρτες θα κινείστε. Τα χρήματα θα καταργηθούν»."Σιγά-σιγά, μετά την κάρτα και την ταυτότητα, δηλαδή το «φακέλωμα», θα προχωρήσουν πονηρά στο σφράγισμα. Με διάφορα πονηρά μέσα θα κάνουν εκβιασμούς, για να δέχoνται οι άνθρωποι το σφράγισμα στο μέτωπο ή στο χέρι." Απόσπασμα από το βιβλίο http://perivolipanagias.blogspot.gr/...-post_115.html
    Προσωπικα εμενα με βολευει να μην βγαζω λεφτα και να πληρωνω τα παντα απο την χρεωστικη μου και απο το e-banking και φανταζομαι αυτο βολευει αρκετο κοσμο...πλεον δεν τρεχεις σε τραπεζες-ΔΕΗ-ΕΥΔΑΠ η οποιο παροχο τηλεφωνιας εχεις η και το χειροτερο απ ολα..εφορια..καθεσαι και πληρωνεις απο το κινητο η απο το pc.. παω στο super και ψωνιζω και αντι να ψαχνω ψιλα χοντρα κτλ.. βγαζω την καρτα και ανεπαφα πληρωνεται το ποσο....στο μονο το οποιο ειμαι καθετως και δεν προκειται ποτε να το κανω ειναι να βαλω κατι μεσα στο σωμα μου...εκει ξεφευγει η ολη φαση..οποτε σε κατι τετοιο μετακομιζω στο βουνο και απο δω πανε κ αλλοι...Οσον αφορα το φακελωμα..αυτο δεν ειναι κατι νεο..δεν θα φακελωθουμε τωρα με τις νεες ταυτοτητες..εχουμε φακελωθει ολοι εδω και 10ετιες πλεον...ξαναλεω ειναι η γνωμη μου..

  14. #29
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βουτυρο στο ψωμι του Πατερ Κλεομενη.
    Επαληθεύτηκε ο πάτερ! Βγήκε!

  15. #30
    Εγγραφή
    20-07-2011
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17541/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΝΔΡΕΣ
    Router
    ZTE ZXHN H108NS
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 12.9(dB)
    Αρχισαν τα οργανα!!!!!!!!! Και καλα εθελοντικα αλλα ολοι ξερουμε τι πραγματικα συμβαινει.

    - - - Updated - - -

    Δεν ειναι το θεμα αν ειναι ασφαλες. Το θεμα ειναι οτι αν το παρεις θα εισαι σκλαβος αυτου του συστηματος!!!

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά trackball για χρήση σε σταθερό
    Από mplamplampla στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-17, 12:35
  2. [Other] Αγορά router για χρήση σε δίκτυο φορτωμένο από ip συσκευές
    Από Dimitris_Her στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-03-17, 09:48
  3. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-17, 15:45
  4. Πως να βάλω σε μια τάξη το προσωπικό μου gmail?
    Από puntix στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-17, 00:12
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-01-17, 11:28

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας