Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    21-06-2013
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα,

    Θέλω να αγοράσω ένα καινούργιο DSL Router για το σπίτι καθώς αυτό της Vodafone δεν είναι καλό. Θέλω να έχει USB 3 για να κουμπώσω ένα δίσκο και gigabit Ethernet και έχω καταλήξει σε αυτά τα 3

    TP-LINK ARCHER C9
    = 140Ε

    TP-LINK ARCHER VR900 = 160Ε

    TP-LINK ARCHER D9 = 180Ε

    Προσπαθώ να καταλάβω τι διαφορές έχουν.. και μου φαίνονται ίδια...
    Να προτιμήσω το πιο φτηνό?

    Ευχαριστώ πολύ!

  2. #2
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    296
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    το c9 είναι σκέτο ρουτερ δηλαδή δεν έχει τη δυνατότητα να είναι adsl/vdsl modem οπότε σε περίπτωση που το επιλέξεις θα πρέπει να έχεις και το μόντεμ του παροχου σου στη γραμμή σε bridge mode.
    To d9 είναι μοντεμ-ρουτερ αλλα υποστηρίζει μόνο μέχρι adsl2+ οπότε πιστεύω σε αυτή την τιμή δεν αξίζει με τίποτα.
    Τέλος το vr900 είναι και αυτό μοντεμ-ρουτερ και υποστηρίζει κανονικά vdsl2 ακόμα και το vectoring που θα δώσει ο ΟΤΕ σε λίγο καιρό.
    Ως προς τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά cpu,ram,wifi κτλ δεν βλέπω κάποια διαφορά.
    Άρα με βάση τις τιμές που βλέπω θα σου πρότεινα να πας στην λύση του vr900 αφου με 15 ευρώ επιπλέον απο το c9 εχεις και την δυνατότητα να έχεις μια all-in-one συσκευή.

    Βέβαια πιστεύω σε αυτήν τη τιμή ίσως υπάρχουν και καλύτερες προτάσεις ανάλογα βέβαια και τη χρήση που κάνεις. Αν θέλεις πες μας λίγα επιπλέον στοιχεία για τη σύνδεση σου καθώς και τον λόγο που θες να αναβαθμίσεις το μόντεμ-ρουτερ που έχεις τώρα.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-06-2013
    Μηνύματα
    267
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από timos71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βέβαια πιστεύω σε αυτήν τη τιμή ίσως υπάρχουν και καλύτερες προτάσεις ανάλογα βέβαια και τη χρήση που κάνεις. Αν θέλεις πες μας λίγα επιπλέον στοιχεία για τη σύνδεση σου καθώς και τον λόγο που θες να αναβαθμίσεις το μόντεμ-ρουτερ που έχεις τώρα.
    Σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ο πάροχος μου είναι η Vodafone και γενικά είμαι λίγο δυσαρεστημένος από το router (2.4Gh mode, τοποθετημένο ψηλά και στο δίπλα δωμάτιο έχει σκαμπανεβάσματα το σήμα). Πρόκειται να αγοράσω κάποια στιγμή μια τηλεόραση (σαν και αυτή όταν πέσουν οι τιμές) και έχω ένα στερεφωνικό/ηχομπαρα που συνδέεται στο δίκτυο και απαιτεί καλό routing.. Επίσης, έχω και ένα WD CLOUD που θα το συνδέσω και αυτό..

Παρόμοια Θέματα

  1. TP-LINK ARCHER VR900 AC1900
    Από kopromax στο φόρουμ TP-Link ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 187
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-20, 22:22
  2. VDSL ΟΤΕ vs NOVA vs WIND
    Από kracken_74 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-16, 12:50
  3. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-16, 09:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας