Σελ. 7 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 2567891217 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 322
  1. #91
    Εγγραφή
    23-01-2020
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως και να το πεις το ίδιο είναι.
    Δεν με κατάλαβες, το θέμα δεν είναι πως θα μονώσεις τα καλώδια, βάλε ότι θέλεις, το κακό είναι ότι αυτή θα είναι η τηλεφωνική σου γραμμή και θα είναι έξω από το σπίτι σου.
    Σε καταλαβα απλως ηθελα να δω αν υπαρχει και κατι ακομα που ισως μπορουσα να κανω. Οπότε η καλύτερη επιλογη ειναι να βαλω εξωτερικο καλώδιο απο του ΟΤΕ απυθειας τοιχο τοιχο και να κουμπωσω το τηλεφωνο στο ρούτερ, σωστα; ετσι δεν θα εχω θεματα και με την παλια εγκατάσταση. Καλώδιο pet ή utp να προτιμήσω. Ευχαριστω παρα πολυ και για τις γνωσεις σου πραγματικα!!!!

  2. #92
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tasosali Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε καταλαβα απλως ηθελα να δω αν υπαρχει και κατι ακομα που ισως μπορουσα να κανω. Οπότε η καλύτερη επιλογη ειναι να βαλω εξωτερικο καλώδιο απο του ΟΤΕ απυθειας τοιχο τοιχο και να κουμπωσω το τηλεφωνο στο ρούτερ, σωστα; ετσι δεν θα εχω θεματα και με την παλια εγκατάσταση. Καλώδιο pet ή utp να προτιμήσω. Ευχαριστω παρα πολυ και για τις γνωσεις σου πραγματικα!!!!
    Aν είναι σε εξωτερικό χώρο βάλε τηλεφωνικό PET.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #93
    Εγγραφή
    23-01-2020
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν είναι σε εξωτερικό χώρο βάλε τηλεφωνικό PET.
    Σε εξωτερικο θα ειναι κατω απο μπαλκόνι
    Μισο μέτρο θα ειναι πιο εκτεθειμένο.
    Θα βαλω pet.
    Ευχαριστώ πολυ για ολη την καθοδήγηση ????

  4. #94
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Έχω κάνει νέα σύνδεση στη Vodafone.
    Πέρασε ο τεχνικός του ΟΤΕ (μόνο από κάτω ούτε που τον είδα) και έκανε τι έκανε. Ήρθε μετα και ο τεχνικός της Vodafone (δυστυχώς όχι την ώρα που είχαμε συμφωνήσει αλλά πολύ αργότερα που ήμουν ήδη σε βάρδια) και ενώ στην αρχή είπε κάτι για κακή σύνδεση μετά πασπάλισε κάτι στην πρίζα μου και είπε οτι όλα καλά τελείωσε (τί εννοούσε ακριβώς δεν ξέρω ακόμα) έκανε την σύνδεση και έχει γραμμή τηλέφωνο και ιντερνετ. (double play adsl γαρ) Τηλέφωνο δε με ενδιαφέρει δεν σύνδεσα καν, αλλά χρειάζομαι το ιντερνετ για αυτό εξ' άλλου έκανα και την συνδρομή για 2 χρόνια . Internet δεν έχω!!! Σε αλλεπάλληλες επικοινωνίες τόσο μέσω chat όσο και με e-mail καθώς και δια τηλεφώνου δεν βγάζω άκρη με την vodafone, συνεχώς μου λένε θα με καλέσει τεχνικός, ο οποίος ωστόσο ποτέ δεν καλεί!!!

    Λέω να πάρω την κατάσταση στα δικά μου χέρια απλά για να σιγουρευτώ!!!

    Εγώ έχω μία μόνο πρίζα τηλεφώνου στον τοίχο (φαντάζομαι αυτό απλοποιεί τα πράγματα) ωστόσο από τον τοίχο βγαίνει ένα καλώδιο τύπου UTP ( αυτό φαντάζομαι τα περιπλέκει) και όχι αυτά τα χοντρά κόκκινα μπλε που είδα σε άλλες φωτογραφίες αυτού του thread.
    Η μπρίζα που έχω είναι μια μονή legrand όπως ακριβώς φαίνεται και στην φωτό του πρώτου post απλά μονή.

    Πρίν έρθει ο τεχνικός vodafone ήταν στην πρίζα πάνω διαγωνίως βαλμένα τα ζευγάρια μπλε-μπλεάσπρο & καφέ-καφέάσπρο (το είχα τσεκάρει αλλά δεν είχα κρατήσει τα νούμερα)

    Όταν ήρθε ο τεχνικός, έβαλε στην θέση 2 και 3 το μπλε και το μπλεάσπρο αντίστοιχα.
    Το ρούτερ μου δεν συνδέεται και δεν παίρνει ποτέ internet. ( Εννοώ δεν ανάβει ποτέ το λαμπάκι Internet και το ADSL απλά μόνο που και που αναβοσβήνει. )

    Η ερώτησή μου είναι πώς μπορώ να τσεκάρω με πολύμετρο σε ποιο ζεύγος καλωδίων του UTP έχω την σύνδεση, με την προϋπόθεση ότι ισχύει αυτό που μου λένε από την τεχνική υποστήριξη της vodafone, ότι αυτοί τα βλέπουν όλα ΟΚ. Δηλαδή τί τάση πρέπει να περιμένω στο ζεύγος που θα έχει τάση; -υπάρχει περίπτωση να το έχουν βάλει και σε διαφορετικά ζεύγη; ( εννοώ αντί π.χ. στο πορτοκαλί-πορτοκαλίάσπρο να είναι π.χ. στο μπλε και στο πράσινο? )
    και...
    Ας πούμε ότι το βρήκα το σωστό ζεύγος, μετά σε ποια νούμερα από το πριζάκι να τα συνδέσω; στο 2 & 3 όπως τα είχε βάλει και ο τεχνικός;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας!

  5. #95
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.689
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gio4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω κάνει νέα σύνδεση στη Vodafone.
    Πέρασε ο τεχνικός του ΟΤΕ (μόνο από κάτω ούτε που τον είδα) και έκανε τι έκανε. Ήρθε μετα και ο τεχνικός της Vodafone (δυστυχώς όχι την ώρα που είχαμε συμφωνήσει αλλά πολύ αργότερα που ήμουν ήδη σε βάρδια) και ενώ στην αρχή είπε κάτι για κακή σύνδεση μετά πασπάλισε κάτι στην πρίζα μου και είπε οτι όλα καλά τελείωσε (τί εννοούσε ακριβώς δεν ξέρω ακόμα) έκανε την σύνδεση και έχει γραμμή τηλέφωνο και ιντερνετ. (double play adsl γαρ) Τηλέφωνο δε με ενδιαφέρει δεν σύνδεσα καν, αλλά χρειάζομαι το ιντερνετ για αυτό εξ' άλλου έκανα και την συνδρομή για 2 χρόνια . Internet δεν έχω!!! Σε αλλεπάλληλες επικοινωνίες τόσο μέσω chat όσο και με e-mail καθώς και δια τηλεφώνου δεν βγάζω άκρη με την vodafone, συνεχώς μου λένε θα με καλέσει τεχνικός, ο οποίος ωστόσο ποτέ δεν καλεί!!!

    Λέω να πάρω την κατάσταση στα δικά μου χέρια απλά για να σιγουρευτώ!!!

    Εγώ έχω μία μόνο πρίζα τηλεφώνου στον τοίχο (φαντάζομαι αυτό απλοποιεί τα πράγματα) ωστόσο από τον τοίχο βγαίνει ένα καλώδιο τύπου UTP ( αυτό φαντάζομαι τα περιπλέκει) και όχι αυτά τα χοντρά κόκκινα μπλε που είδα σε άλλες φωτογραφίες αυτού του thread.
    Η μπρίζα που έχω είναι μια μονή legrand όπως ακριβώς φαίνεται και στην φωτό του πρώτου post απλά μονή.

    Πρίν έρθει ο τεχνικός vodafone ήταν στην πρίζα πάνω διαγωνίως βαλμένα τα ζευγάρια μπλε-μπλεάσπρο & καφέ-καφέάσπρο (το είχα τσεκάρει αλλά δεν είχα κρατήσει τα νούμερα)

    Όταν ήρθε ο τεχνικός, έβαλε στην θέση 2 και 3 το μπλε και το μπλεάσπρο αντίστοιχα.
    Το ρούτερ μου δεν συνδέεται και δεν παίρνει ποτέ internet. ( Εννοώ δεν ανάβει ποτέ το λαμπάκι Internet και το ADSL απλά μόνο που και που αναβοσβήνει. )

    Η ερώτησή μου είναι πώς μπορώ να τσεκάρω με πολύμετρο σε ποιο ζεύγος καλωδίων του UTP έχω την σύνδεση, με την προϋπόθεση ότι ισχύει αυτό που μου λένε από την τεχνική υποστήριξη της vodafone, ότι αυτοί τα βλέπουν όλα ΟΚ. Δηλαδή τί τάση πρέπει να περιμένω στο ζεύγος που θα έχει τάση; -υπάρχει περίπτωση να το έχουν βάλει και σε διαφορετικά ζεύγη; ( εννοώ αντί π.χ. στο πορτοκαλί-πορτοκαλίάσπρο να είναι π.χ. στο μπλε και στο πράσινο? )
    και...
    Ας πούμε ότι το βρήκα το σωστό ζεύγος, μετά σε ποια νούμερα από το πριζάκι να τα συνδέσω; στο 2 & 3 όπως τα είχε βάλει και ο τεχνικός;

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας!
    Αν και θα σου απαντήσει σίγουρα κάποιος πιο γνώστης, προς το παρόν εγώ με τις ταπεινές μου γνώσεις θα σου πω πως ναι, σύνδεσε τα καλώδια στις θέσεις 2 και 3 τις πρίζας. Από εκεί και πέρα, λες τώρα για λαμπάκι του Internet. Συνήθως τα ρούτερ έχουν ένα λαμπάκι συγχρονισμού της γραμμής DSL και ένα για το Internet. Η θεωρία λέει πως το πρώτο ανάβει όταν συγχρονίζει η γραμμή σου, και το δεύτερο όταν έχεις ίντερνετ. Αν δεν έχεις αναμμένο το DSL τότε κάποιο πρόβλημα υπάρχει με τη συνδεσμολογία.
    Δεν έχεις να χάσεις τίποτα με το να κάνεις δοκιμές και να συνδέσεις στην πρίζα τα άλλα καλωδιάκια για να δεις που θα καθίσει η μπίλια.

  6. #96
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gio4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθειά σας!
    Αυτές οι πρίζες της Legrand είναι ότι χειρότερο υπάρχει από πλευράς ευκολίας σύνδεσης, αν δεν μπούνε σωστά οι αγωγοί στις τρύπες δεν κάνουν καλή επαφή.
    Πάντα χρησιμοποιούμε ζευγάρι χρώματος.
    Οι επαφές είναι σωστές που σου έχει συνδέσει(2+3).
    Αφού έχεις PSTN γραμμή θα μετρήσεις στην γραμμή γύρω στα 50V.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #97
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Περιοχή
    Eastattica
    Μηνύματα
    474
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote, AWMN
    Router
    RB5009UG+S+IN
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτές οι πρίζες της Legrand είναι ότι χειρότερο υπάρχει από πλευράς ευκολίας σύνδεσης, αν δεν μπούνε σωστά οι αγωγοί στις τρύπες δεν κάνουν καλή επαφή.
    Πάντα χρησιμοποιούμε ζευγάρι χρώματος.
    Οι επαφές είναι σωστές που σου έχει συνδέσει(2+3).
    Αφού έχεις PSTN γραμμή θα μετρήσεις στην γραμμή γύρω στα 50V.
    Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου !!!

    Για αυτό πλέον βάζω cat6 rj45 πρίζες και έχω ηρεμίσει !!

  8. #98
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Yπάρχουν άλλες μάρκες τηλεφωνικές με keystone.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #99
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Με τις legrand mosaic δεν ειχα ποτε θέμα.

    οι νέες έχουν το νέο κουμπωμα

    https://www.confort-electrique.fr/pr...ic-p-7511.html

    επίσης πάντα και ένα cable checker. το ενώνεις στα 2 άκρα και βλέπεις τι περνάει και τι όχι. (προφανώς όχι με το κατανεμητή της πολυκατοικίας).



    Όσο αφορά το θέμα, η γραμμή είναι PSTN ? (και έχεις spliter Και το τηλεφωνο εκεί)

    Αν ναι βάλε τηλέφωνο στον τοιχο μόνο του να δεις αν έχεις σήμα (χωρίς spliter)

    Το ίδιο και μόνο το router να δεις αν θα παίξει. (μερικές φορές τα παίζουν τα spliter)

    Αν μπεις στο router τι λέει ? δεν συγχρονίζει η γραμμή ή συγχρονίζει και δεν παίρνει Ιντερνετ μετά ?

    Άλλες πριζες στο σπίτι υπάρχουν ?

    Απο όταν έφυγε και δουλευαν όλα μέχρι που σταμάτησαν έγινε κάτι άλλο ?

  10. #100
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μιλάμε για την συγκεκριμένη σειρά της Legrand(Valena) και όποια άλλη χρησιμοποιεί αυτόν τον μηχανισμό, με αυτή έχει ξεκινήσει άλλωστε και το νήμα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από k.m. Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διόρθωσε το Link, αυτές που έχεις είναι δικτύου.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #101
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Περιοχή
    Ν. Ηράκλειο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    2.612
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/1Gbps
    ISP
    InaLan
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    AVM Fritz 7590
    Καλά ξεκίνησε πριν 3 σχεδόν χρόνια το νήμα. Δεν κατάλαβα ότι μιλάμε για μια συγκεκριμένη πρίζα μόνο. Ακόμα και αυτή η σειρά πλέον έχει αλλάξει.

    Άλλωστε εσύ αναφέρθηκες σε άλλες μάρκες (SCHNEIDER ELECTRIC / SEDNA)

    Τέλος πάντων, το θέμα είναι να κάνει κάποιος τη σωστή συνδεσμολογία για το σενάριο του.

    Επίσης είμαστε σε

    COSMΟΤΕ -> Συνδεσμολογία διπλής τηλεφωνικής πρίζας LEGRAND RJ11 χωνευτής για ADSL και τηλεφωνία

    και μιλάμε για

    Vodafone με μονή πριζα LEGRAND RJ11.

    οκ εντάξει, έσφαλα και έβγαλα το νήμα εκτός ροής.

  12. #102
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είπαμε για το κούμπωμα με τις τρύπες της Legrand και για την δυσκολία κουμπώματος και επίσης δίνουμε εναλλακτικές με πρίζες που έχουν πιο εύκολο μηχανισμό ο οποίος ελέγχεται και πιο εύκολα.
    Δεν μας περιόρισε κάποιος στην μάρκα και στον τύπο.
    Επίσης μπορούμε να μείνουμε στις τηλεφωνικές πρίζες και να μην πάμε σε δικτύου(αν και με αυτές κάνουμε την δουλειά μας) από πλευράς κόστους.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  13. #103
    Εγγραφή
    28-04-2005
    Μηνύματα
    2.637
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    RB4011iGS+5HacQ2HnD
    Καλημέρα και από μένα.
    Από ότι κατάλαβα με το πρόβλημα που έχει ο φίλος, όταν ήρθε ο τεχνικός δεν τσέκαρε εάν παίζει το Internet με τη τηλεφωνία σου?
    Δεν κλείδωσε τη γραμμή σου; Έτσι έφυγε;
    Μήπως έγινε κάτι μετά που έφυγε.
    Τελοσπάντων πιστεύω κάτι στις συνδέσεις της πρίζας από πίσω είναι όπως έχει αναφερθεί. Κάνε τις δοκιμές σου.

    Κάτι άλλο. Μπορείς να βάλεις πρίζα δικτύου (RJ45) σε καλώδια τηλεφωνίας; Ή λάθος κατάλαβα;
    CPU: Intel Core I7 920@2,66Ghz,GPU: nVidia Asus ENGTS 250/DI/CUBA 512MD3 ,RAM:3x1GΒ Corsair TR3G1333 PC3@1333Mhz, PSU: Thermaltake 650W,Μοtherboard: Asus P6TD DELUXE, CASE: CoolerMaster ENTURION

  14. #104
    Εγγραφή
    10-06-2006
    Περιοχή
    Eastattica
    Μηνύματα
    474
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote, AWMN
    Router
    RB5009UG+S+IN
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkarabas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και από μένα.

    Κάτι άλλο. Μπορείς να βάλεις πρίζα δικτύου (RJ45) σε καλώδια τηλεφωνίας; Ή λάθος κατάλαβα;
    Ναι μια χαρά κουμπώνει το τηλεφωνικό clip σε RJ-45 πρίζα. Έχει υποδοχή για να κουμπώνει.

  15. #105
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    391
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας στο post μου... ταλαιπωρήθηκα αρκετά, anyway τέλος καλό όλα καλά! Συγνώμη αν κάποιοι θεώρησαν ότι είναι σε λάθος thread! Προσωπικά νομίζω μια χαρά ήταν. Γιατί τί μονή, τί διπλή, η πρίζα είναι ολόιδια ειδικά εκεί που μπαίνουν τα κλώδια μια που αυτό είναι το ζήτημα!

Σελ. 7 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 2567891217 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Modem ADSL και Ευρηζωνικη τηλεφωνια
    Από makisgr στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-17, 16:58
  2. Αγορά νέου modem-router PSTN για ADSL Vodafone
    Από takisx στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-12-16, 23:02
  3. Μηνύματα: 60
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-16, 22:31
  4. [Other] Ποιο είναι το καλύτερο καλώδιο για ADSL γραμμή?
    Από DxL στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-09-16, 20:21
  5. Internet και τηλεφωνία στην Κύπρο
    Από __Christos__ στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-16, 15:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας