Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    16-06-2014
    Περιοχή
    Σκιά του Αθως
    Μηνύματα
    411
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ημουνα συνδρομητής της Vodafone με (σταθερό και internet) με sim κάρτες (μία για το internet 20 giga και μία για το σταθερό) γιατί στην περιοχή μου δεν είχαν βάλει γραμμές .
    Ολα ήταν οκ .
    Κάποια στιγμή έστησαν το δίκτυο τους στην περιοχή μου (πρίν 2 μήνες) και έκανα αίτηση να μεταφερθώ σε αυτό.
    Πράγματι με μετέφεραν.
    ΟΜΩΣ ενώ έχω internet δεν έχω το αυτονόητο : τηλέφωνο .
    3 τεχνικοί πέρασαν απο το σπίτι μου και το τηλέφωνό μου δεν δούλεψε ποτέ ούτε εισερχόμενες ούτε εξερχόμενες.
    Για να έχω εισερχόμενες μου έκαναν εκτροπή σε ένα νούμερο άλλου voip παρόχου (δωρεάν) .
    Ζήτησα να μου κάνουν το νούμερό μου voip αλλά απότι κατάλαβα δεν ήθελαν να το κάνουν.
    Και το αστείο είναι ότι χρεώνομαι το πάγιο του τηλεφώνου μου 2 φορές (μία απο την sim και μία απο την σταθερή).
    Εχω πάει στην vodafone της περιοχής μου πολλές φορές αλλά μόνο υποσχέσεις και χαμόγελα ευγένειας.
    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ !!!

  2. #2
    Εγγραφή
    06-09-2015
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    17300 Kbps/2047Kbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Tp-link archer d2 ac750
    SNR / Attn
    6(dB) / 15.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Συμφορουμίτη, υποπτεύομαι ότι κόλλησε η εσωτερική φορητότητα στα άδυτα των συστημάτων του παρόχου και γι αυτό δεν παίζει η τηλεφωνική γραμμή σου.
    Ενω θεωρητικά παίρνεις το νουμεράκι ωραία και καλά που παίζει με τη sim και το περνάς να λειτουργεί σε ένα βρόγχο είναι άπειρες οι μαλακίες που μπορούν να γίνουν στη συνεννόηση των τμημάτων έτσι ώστε να μη λειτουργήσει.
    Τι θα κάνεις; θα πάρεις στο τεχνικό τμήμα της σταθερής, αν τα βρίσκουν όλα καλά και σου πουν να στείλουν τεχνικό να το ελέγξει πες του να κοιτάξουν τι έχει γίνει με τη φορητότητα και το provisioning (ή στην τελική με την δρομολόγηση των κλήσεων) και μετά να δείτε ξανα-μανά τους χαλκούς. Υποπτεύομαι ότι δεν έχουν σβήσει τις υπηρεσίες από όταν έπαιρνες μέσω sim τηλεφωνία στο συστημα τους και η σταθερή έχει πάει περίπατο. Μίλα μαζί τους και πες μου αν χρειαστείς κάτι και μπορώ να βοηθήσω.

Παρόμοια Θέματα

  1. Αυτό είναι 50Μbps;
    Από fotismantzoros στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-01-18, 19:43
  2. Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-17, 14:03
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-02-17, 00:12
  4. ειναι καποιο malware αυτο?
    Από jmk5 στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 19:43
  5. Απαράδεκτο Πλαίσιο
    Από cyndz στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-11-16, 18:49

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας