Εμφάνιση 1-7 από 7
  1. #1
    Εγγραφή
    08-06-2017
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΑΤΤΙΚΗΣ
    Καλησπέρα,

    Πριν περιπου ένα μήνα ανανέωσα με τη Nova ώστε να αναβαθμιστώ σε vdsl. Ο εκπρόσωπος από το τμήμα προσφορών που είπε οτι η τελική τιμή θα είναι 26.15 και θα περιλαμβάνει απεριοριστα αστικα,υπεραστικα και κινητά + vdsl 50.
    Ηχογραφήκε κανονικά η συνομιλία και το αίτημα προχώρησε κανονικα.

    Προχθές ήρθε ο λογαριασμός και είδα αντί για 52.30 ευρώ να με χρεώνουν με 59.98. Μετά από 2-3 τηλέφωνα στο τμήμα εξυπηρέτησης πελατών, παραδέχτηκαν ότι έγινε λάθος από τον υπάλληλο και αυτό το πακέτο που μου πρότεινε δεν υπάρχει. Οι επιλογές είναι δύο λένε. Ή μένω έτσι και πληρώνω κερατιάτικα ενώ άλλα συμφώνησα ή με γυρνάνε στο παλιό adsl που είχα. Όπως καταλαβαίνετε δεν δέχτηκα τιποτα απο τα δύο και είπαν οτι το τμήμα προσφορών θα με καλέσει ξανά την επόμενη βδομαδα.

    Πώς πρεπει να κινηθώ? Αυτή η συμπεριφορά είναι τουλάχιστον ερασιτεχνικη κατα τη γνώμη μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    19-04-2017
    Περιοχή
    ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4996
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    MediaAccess TG788vn v2
    SNR / Attn
    11,4(dB) / 12,0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα.

    Οι εκπρόσωποι "προσφορών" στο 99,9% είναι outsource εταιρείες που θέλουν να βγάλουν λεφτά με κάθε τρόπο (ακόμα και με ψέματα).

    Ίσως να υπάρχει μια ενδιάμεση λύση. Εγώ πχ πληρώνω 45€ και έχω VDSL50 με απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά (αστικά και υπεραστικά), όμως οι κλήσεις σε κινητά έχουν χρέωση 0,0299€/λεπτό (αστική χρέωση). Η τιμή είναι με το Start pack της Nova (χωρίς Αθλητικά και Cinema).

    Αν σε βολεύει κάτι τέτοιο μπορείς να το προτείνεις. Δεν είμαι υπάλληλος στην Nova, αλλά πιστεύω ότι αν μιλήσεις με κάποιον προϊστάμενο για το θέμα δεν θα σε απορρίψει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zerthimon : 05-08-17 στις 10:50. Αιτία: διόρθωση σύνταξης στο κείμενο

  3. #3
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46820/4450
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Μήπως σε "πιάνουν"; Αν δεις εδω: http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...layfamilyplus/ το "παλιό" πλήρες startpack με 29,90 + 5 ευρώ το VDSL ( http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...layfamilyplus/ ) + 34,90 άντε και 3 ευρώ τα τέλη τότε μαξιμουμ 37,90. Για να μην σου πω ότι έχω με 43,5 ευρώ fullpack nova αλλά χωρίς κινητά και σε αυτά μου δίναν με 4 ευρώ το vdsl δηλαδή 47,5 ευρώ τελική τιμή.

  4. #4
    Εγγραφή
    08-06-2017
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΑΤΤΙΚΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zerthimon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.

    Οι εκπρόσωποι "προσφορών" στο 99,9% είναι outsource εταιρείες που θέλουν να βγάλουν λεφτά με κάθε τρόπο (ακόμα και με ψέματα).

    Ίσως να υπάρχει μια ενδιάμεση λύση. Εγώ πχ πληρώνω 45€ και έχω VDSL50 με απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά (αστικά και υπεραστικά), όμως οι κλήσεις σε κινητά έχουν χρέωση 0,0299€/λεπτό (αστική χρέωση). Η τιμή είναι με το Start pack της Nova (χωρίς Αθλητικά και Cinema).

    Αν σε βολεύει κάτι τέτοιο μπορείς να το προτείνεις. Δεν είμαι υπάλληλος στην Nova, αλλά πιστεύω ότι αν μιλήσεις με κάποιον προϊστάμενο για το θέμα δεν θα σε απορρίψει.
    Τα λεφτά που αναφέρω εγώ είναι για δίμηνο. Δηλαδή περίπου 30 ο μήνας. Το ποσό που αναφέρεις εσύ είναι δίμηνο;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από algedan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως σε "πιάνουν"; Αν δεις εδω: http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...layfamilyplus/ το "παλιό" πλήρες startpack με 29,90 + 5 ευρώ το VDSL ( http://www.nova.gr/gr/upiresies-gia-...layfamilyplus/ ) + 34,90 άντε και 3 ευρώ τα τέλη τότε μαξιμουμ 37,90. Για να μην σου πω ότι έχω με 43,5 ευρώ fullpack nova αλλά χωρίς κινητά και σε αυτά μου δίναν με 4 ευρώ το vdsl δηλαδή 47,5 ευρώ τελική τιμή.
    Μιλάς για δίμηνο;

  5. #5
    Εγγραφή
    05-02-2008
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    147
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    46820/4450
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Χίλια συγγνώμη, αναφερόμουν στον φίλο παραπάνω (με το startpack) και όχι σε σένα. Τιμή για μήνα είναι όταν έχεις 3play. Πάντως ξέρω περίπτωση που πήρε το δικό σου πακέτο με αυτή την τιμή που σου έλεγαν (26,15). Μάλλον σε "ψαρεύουν" μην δεχτείς άλλη τιμή παραπάνω.

  6. #6
    Εγγραφή
    24-09-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.101
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Plus 2
    Και σε μένα έγινε πιο παλιά κάτι παρόμοιο και δεν ήταν απο τρίτη εταιρία αλλά απο τα κεντρικά της Forthnet. Ο υπάλληλος μου έκανε προσφορά που ηταν μάλλον υπερβολική, και ουσιαστικά αυτό που μου πρότειναν ήταν να πληρώσω ένα δύο ευρώ περίπου παραπάνω για να θεωρείται κανονική προσφορά. Το κακό είναι επειδή έγινε αυτο το λάθος μου κόψαν και την VDSL χωρίς να με ενημερώσουν και έμεινα 2+ βδομάδες με ADSL χωρίς λόγο. Θέμα μεγάλης ανοργανωσίας είναι νομίζω, δεν υπάρχει απαραίτητα κακή πρόθεση. Παρόλα αυτά μου φαίνεται νορμαλ η προσφορά που σου κάναν έπειτα, δεν ξέρω αν κάνουν καλύτερες?

  7. #7
    Εγγραφή
    08-06-2017
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΑΤΤΙΚΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GSF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και σε μένα έγινε πιο παλιά κάτι παρόμοιο και δεν ήταν απο τρίτη εταιρία αλλά απο τα κεντρικά της Forthnet. Ο υπάλληλος μου έκανε προσφορά που ηταν μάλλον υπερβολική, και ουσιαστικά αυτό που μου πρότειναν ήταν να πληρώσω ένα δύο ευρώ περίπου παραπάνω για να θεωρείται κανονική προσφορά. Το κακό είναι επειδή έγινε αυτο το λάθος μου κόψαν και την VDSL χωρίς να με ενημερώσουν και έμεινα 2+ βδομάδες με ADSL χωρίς λόγο. Θέμα μεγάλης ανοργανωσίας είναι νομίζω, δεν υπάρχει απαραίτητα κακή πρόθεση. Παρόλα αυτά μου φαίνεται νορμαλ η προσφορά που σου κάναν έπειτα, δεν ξέρω αν κάνουν καλύτερες?
    Αν μου κόψουν και το VDSL χωρίς να το έχω πει εκεί θα έχουμε πανηγύρια. Το θέμα ειναι οτι το τμήμα προσφορών αργεί να πάρει και δεν ξερω σε τι φαση βρισκομαι

Παρόμοια Θέματα

  1. αποριες για συμβολαιο και καρτες σιμ
    Από shocked στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-02-17, 16:15
  2. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-16, 00:02
  3. Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-10-16, 23:15
  4. Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-16, 17:35
  5. Cyta VDSL συμβόλαιο
    Από markopoulos21 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-09-16, 11:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας