Σελ. 38 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 1828333637383940434858 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 556-570 από 2004
  1. #556
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tempo Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να ζητήσω τα χρήματα που μου πήραν. Άλλο η καταγγελία, άλλο τα χρήματα.
    Τα χρήματα θα σου τα επιστρέψει η εταιρία κινητής που έχεις επιλέξει και της τα εμπιστεύτηκες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #557
    Εγγραφή
    08-12-2004
    Μηνύματα
    843
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΔΕΣΣΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα χρήματα θα σου τα επιστρέψει η εταιρία κινητής που έχεις επιλέξει και της τα εμπιστεύτηκες.
    συγνώμη άλλα δεν σε κατάλαβα.....η εταιρεία κινητής μου λέει ότι δεν έχουν καμια σχέση αυτοί.....να ενεργοποιήσω την φραγή για να μην το ξαναπάθω.
    Η εταιρεία που έστειλε τα SMS πρέπει να μου επιστρέψει τα χρήματα (όπως διαβάζω έκανε σε αρκετούς)
    η παιδεία απλά... https://www.ipedia.gr

  3. #558
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tempo Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνώμη άλλα δεν σε κατάλαβα.....η εταιρεία κινητής μου λέει ότι δεν έχουν καμια σχέση αυτοί.....να ενεργοποιήσω την φραγή για να μην το ξαναπάθω.
    Η εταιρεία που έστειλε τα SMS πρέπει να μου επιστρέψει τα χρήματα (όπως διαβάζω έκανε σε αρκετούς)
    Έχεις δίκιο. Πολλοί προσπάθησαν ή επικοινώνησαν με την εταιρία που τους έκλεψε τα χρήματα. Εγώ προσωπικά απευθύνθηκα μόνο στην Cosmote γιατί δεν έχω καμία δουλειά αυτόν που προσπάθησε να κλέψει τα ευρώ μου. Εγώ στην Cosmote τα εμπιστεύτηκα όχι στην DIMOCO.

    Αυτό που έκανα εγώ ήταν το εξής.

    Αυτό που είχα κρατήσει από άλλον χρήστη ήταν αυτό.

    Θα προσπαθήσω να βρω και το email γιατί κάπου το θυμάμαι κι αυτό να έχει αναφερθεί.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #559
    Εγγραφή
    07-01-2018
    Περιοχή
    Lost Highway
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    (dB) / 12.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MaFiOzOs_GR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για όσους έχουν σύνδεση/καρτοκινητό Cosmote, πλέον γίνεται φραγή των 5ψηφιων και μέσω της εφαρμογής. Έφτιαξα στα γρήγορα μια εικόνα για εύκολη αναφορά.

    Συνημμένο Αρχείο 205440

    1)Πάμε πάνω δεξιά στο shop,
    2)μετά επιλέγουμε τον αριθμό που θέλουμε να ενεργοποιήσουμε την φραγή, κατεβαίνουμε κάτω για να βρούμε την υπηρεσία
    3)επιλέγουμε τη φραγή που θέλουμε (προτείνω σε όλα!)
    Να σαι καλά!!!
    Windows 7 64bit-Linux Mint 19.1 Cinnamon 64bit Dual Boot
    Opera v.60

  5. #560
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tempo Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνώμη άλλα δεν σε κατάλαβα.....η εταιρεία κινητής μου λέει ότι δεν έχουν καμια σχέση αυτοί.....να ενεργοποιήσω την φραγή για να μην το ξαναπάθω.
    Η εταιρεία που έστειλε τα SMS πρέπει να μου επιστρέψει τα χρήματα (όπως διαβάζω έκανε σε αρκετούς)
    Έχουν και παρά έχουν σχέση. Εσύ δεν είχες καμία σχέση με τη χρέωση.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  6. #561
    Εγγραφή
    26-09-2007
    Μηνύματα
    54
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    από προσωπική πείρα,
    ο ένας πάροχος κινητής τα πιστώνει ο ίδιος,
    ο άλλος φράζει και σου δίνει τηλ επικοινωνίας εταιρείας που έχει το 5ψήφιο (στην περίπτωσή μου δεν ήταν αυτή που αναφέρεται τελευταία παραπάνω),
    καλείς, σου δίνουν email, διαμαρτύρεσαι, ζητάν IBAN και σου επιστρέφουν τα χρήματα.
    Για τον τρίτο πάροχο κινητής δε γνωρίζω

  7. #562
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από named Εμφάνιση μηνυμάτων
    από προσωπική πείρα,
    ο ένας πάροχος κινητής τα πιστώνει ο ίδιος,
    ο άλλος φράζει και σου δίνει τηλ επικοινωνίας εταιρείας που έχει το 5ψήφιο (στην περίπτωσή μου δεν ήταν αυτή που αναφέρεται τελευταία παραπάνω),
    καλείς, σου δίνουν email, διαμαρτύρεσαι, ζητάν IBAN και σου επιστρέφουν τα χρήματα.
    Για τον τρίτο πάροχο κινητής δε γνωρίζω
    Οι πάροχοι κινητής τα επιστρέφουν όταν ο πελάτης τους έχει συμβόλαιο και δεν τους συμφέρει να τον χάσουν.

    Για τους πελάτες με καρτοκινητά, τους αφήνουν να τα βγάλουν πέρα μόνοι τους, κρατώντας φυσικά το μερίδιο τους από τα κλοπιμαία.

    Γι'αυτό πάντα καταγγελία σε ΕΕΤΤ, και μήνυση για απάτη.

  8. #563
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Σε ηλικιωμένο συγγενή μου με καρτοκινητό η Vodafone επέστρεψε πρόσφατα 4€ μόλις έκανα αόριστα λόγο περί καταγγελίας, μέχρι τότε μου έλεγαν να πάρω στους απατεώνες.

  9. #564
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    για μένα όλοι/ες όσοι/ες δέχεστε γραπτά μηνύματα (sms) με χρέωση από (5 ψήφιους) πενταψήφια

    θα πρέπει να ζητάτε να σας επιστραφούν τα χρήματα είτε από την εταιρεία ΥΠΠ είτε από τον τηλεπικοινωνιακό σας πάροχο

    θα πρέπει να ζητάτε άμεσα φραγή γραπτών μηνυμάτων (sms) από πενταψήφια που είναι με χρέωση από τον τηλεπικοινωνιακό σας πάροχο ή το κάνετε μέσω εφαρμογής ή γραπτού μηνύματος.

    θα πρέπει να κάνετε καταγγελία στην ΕΕΤΤ με κοινοποίηση στον τηλεπικοινωνιακό σας πάροχο

    καταγγελία στον ΣτΚ

    αγωγή/μήνυση/εξώδικο στις αρμόδιες αρχές (δικαστικές/αστυνομικές) για απάτη

  10. #565
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.927
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gcf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ηλικιωμένο συγγενή μου με καρτοκινητό η Vodafone επέστρεψε πρόσφατα 4€ μόλις έκανα αόριστα λόγο περί καταγγελίας, μέχρι τότε μου έλεγαν να πάρω στους απατεώνες.
    Πρόσφατα σε γνωστό μου πρόσωπο μεγάλης σχετικά ηλικίας, ενώ θυμάμαι ότι είχαμε βάλει τηλεφωνικά στον πάροχο φραγή στα 5ψήφια, μετά από 1-2 χρόνια φαίνεται να εξαφανίστηκε η φραγή και άρχισαν τα ίδια..
    Δεν ξέρω βέβαια τι κάνει με το τηλέφωνο του, καθώς και τα υπόλοιπα μέλη του σπιτιού..αλλά μου έκανε εντύπωση που ο πάροχος δεν έβλεπε φραγή ενώ θυμόμουν ότι την είχαμε βάλει τηλεφωνικά.. Τι να πω.. Γι'αυτό πρέπει αυτά να γίνονται εγγράφως η από το app του παρόχου.. Πρέπει να ψάξω να θυμηθώ πότε είχε γίνει αυτό με τη φραγή..και αν το βρω..
    Απ΄την άλλη σε αυτή τη περίπτωση η υπόθεση αφορούσε την ίδια εταιρία του thread.., έγινε διαγραφή τηλεφωνικά από το ivr της εταιρίας όπως και τηλεφωνική φραγή στον πάροχο.. Ο πάροχος για τα παράπονα έδειξε ως συνήθως την άλλη εταιρία προς επίλυση..και απλά από την μεριά του έκανε δώρο μερικά λεπτά ομιλίας για μερικές ημέρες..ως παυσίπονο προς ανακούφιση της ταλαιπωρίας..
    Αυτά..δεν μπορούσα πάνω απ'όλα αλλά και ούτε ήθελα πολύ να κάνω περισσότερα (τα νεύρα μου κρόσια) μιας και το τηλέφωνο δεν ήταν δικό μου.., ενημέρωσα πάλι τι να προσέχει αλλά και τι μπορεί να κάνει και έμεινε εκεί το θέμα..
    Η ουσία πάντως είναι ότι η ιστορία καλά κρατεί..και θέλει ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ με τα δεδομένα κινητής..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 27-08-19 στις 16:19.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  11. #566
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καιρός ήταν να συμβεί και σε μένα, κλασικά από την φίλη μας την Dimoco.

    Εδώ και αρκετό καιρό είχα ζητήσει φραγή στα 5ψηφια υψηλής χρέωσης σε όλες τις συνδέσεις κινητής της οικογενείας. Ήρθε όμως ο μηνιαίος λογαριασμός και είδα ότι είχε ενεργοποιηθεί υπηρεσία υψηλής χρέωσης πριν καμιά 20αρια μέρες με €1.68+ΦΠΑ τη μέρα (χωρίς φυσικά να το ζητήσω) σε μία επιπλέον sim για data sharing χρήση. Με ένα 3λεπτο τηλεφώνημα στον πάροχο κινητής, καταχώρησαν αίτημα πίστωσης (που ολοκληρώθηκε 2-3 ώρες μετά) και έβαλαν την σχετική φραγή και στις data sim. Υποθέτω από ανθρώπινο λάθος τους είχε ξεφύγει μία από τις sim (εγώ είχα ζητήσει για όλες και μάλιστα βρήκαν το αίτημα με ημερομηνία κτλ). Τέλος καλό, όλα καλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 28-08-19 στις 22:34.

  12. #567
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καιρός ήταν να συμβεί και σε μένα, κλασικά από την φίλη μας την Dimoco.

    Εδώ και αρκετό καιρό είχα ζητήσει φραγή στα 5ψηφια υψηλής χρέωσης σε όλες τις συνδέσεις κινητής της οικογενείας. Ήρθε όμως ο μηνιαίος λογαριασμός και είδα ότι είχε ενεργοποιηθεί υπηρεσία υψηλής χρέωσης πριν καμιά 20αρια μέρες με €1.68+ΦΠΑ τη μέρα (χωρίς φυσικά να το ζητήσω) σε μία επιπλέον sim για data sharing χρήση. Με ένα 3λεπτο τηλεφώνημα στον πάροχο κινητής, καταχώρησαν αίτημα πίστωσης (που ολοκληρώθηκε 2-3 ώρες μετά) και έβαλαν την σχετική φραγή και στις data sim. Υποθέτω από ανθρώπινο λάθος τους είχε ξεφύγει μία από τις sim (εγώ είχα ζητήσει για όλες και μάλιστα βρήκαν το αίτημα με ημερομηνία κτλ). Τέλος καλό, όλα καλά.
    Παραείσαι καλοπροαίρετος νομίζω.

  13. #568
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν είχε αρνηθεί ο πάροχος πίστωση για δική τους υπαιτιότητα / σπαταλήσει χρόνο, θα έκραζα... αλλά αφού λύθηκε εντός 3 λεπτών, πίστωσαν τα χρήματα και έληξε το θέμα... δεν έχω λόγο να μην πιστέψω ότι τους ξέφυγε 1 sim γιατί είναι οικογενειακό πακέτο με πολλαπλές συνδέσεις.

  14. #569
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.889
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είχε αρνηθεί ο πάροχος πίστωση για δική τους υπαιτιότητα / σπαταλήσει χρόνο, θα έκραζα... αλλά αφού λύθηκε εντός 3 λεπτών, πίστωσαν τα χρήματα και έληξε το θέμα... δεν έχω λόγο να μην πιστέψω ότι τους ξέφυγε 1 sim γιατί είναι οικογενειακό πακέτο με πολλαπλές συνδέσεις.
    Όπως νομίζεις. Από την άλλη υπάρχει και άλλος κόσμος που είχε βάλει φραγή σε μια σύνδεση και βρέθηκε να λαμβάνει μηνύματα.

  15. #570
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    ο αγαπητός μας φίλος και συνομιλητής μας @psyxakias είναι υπερβολικά καλός με τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας και με τις εταιρείες ΥΠΠ

    εγώ δεν είμαι τόσο καλός πλέον και δεν είναι δική μου υπαιτιότητα φυσικά αυτές φταίνε όχι εγώ

    ειδικά με τις δύο από τις τρεις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας που συνεργάζομαι λόγω της εταιρείας που εργάζομαι και έχουμε 100+ εταιρικές συνδέσεις γίνομαι πολύ κακός αν χρειαστεί (καθώς όπως γνωρίζετε είναι ένας υπολογίσιμος αριθμός συνδέσεων και φυσικά "τζίρου" το χρόνο για τις δύο εταιρείες) ευτυχώς δεν έχει συμβεί γιατί γνωρίζουν τι θα χάσουν...

Σελ. 38 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 1828333637383940434858 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-20, 08:48
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 18:55
  3. Απόκτηση 2ου αριθμού για χρήση ως FAX
    Από ipred στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας