Σελ. 4 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 2004
  1. #46
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Σε περίπτωση που σας έγραψαν στην υπηρεσία τους, χωρίς τη δική σας έγκριση/ενέργεια, προχωρήστε τουλάχιστον και σε (δωρεάν) online καταγγελία στην ΕΕΤΤ (μεταξύ άλλων, για παράνομη χρήση προσωπικών δεδομένων, και απάτη). Είναι σημαντικό να βάλουμε ένα ακόμα λιθαράκι και για όλους αυτούς που χρεώνουν (εδώ και χρόνια) και δεν γνωρίζουν πως να προστατευθούν.

    https://www.eett.gr/opencms/opencms/...ataggelia.html

    Ο βασικός λόγος που εσείς και εμείς χρεωθήκαμε, είναι επειδή οι προηγούμενοι το ανέχτηκαν.

    Ευχαριστώ

  2. #47
    Έπεσα θύμα της εν λόγω εταιρείας DIMOCO για δεύτερη φορά, πέρυσι και εφέτος. Το επιπλέον εξωφρενικό είναι ότι ενώ είχα δηλώσει πέρυσι στην VODAFONE να μπλοκάρουν τους αριθμούς 54004 και 54578, εφέτος ξανα-έγινε το ίδιο πράγμα. Δηλαδή: Εισερχόμενο SMS που προέτρεπε να εγγραφώ στην υπηρεσία των απατεώνων, και ενώ δεν πραγματοποίησα εγγραφή, ήρθε δεύτερο μήνυμα ότι είμαι εγγεγραμμένος και εάν επιθυμώ διαγραφή, να στείλω STOP στο 54578 ! Φυσικά είχε γίνει ήδη χρέωση 5 ευρώ. Ξαναπήρα την VODAFONE όπου είδαν ότι δεν είναι μπλοκαρισμένοι οι αριθμοί που τους έδωσα, και με ρώτησαν εάν θέλω να τους μπλοκάρω! Τους στέλνεις στον διάολο ή όχι?
    Πήρα τηλέφωνο την DIMOCO να τους στείλω και αυτούς μακρύτερα, και η απάντηση ήταν "στείλτε STOP στο 54578 για να μην χρεωθείτε". Αφού βέβαια είχε ήδη γίνει η πρώτη χρέωση.

    Επίσης δεν γνωρίζω εάν είναι σύμπτωση, αλλά πριν και μετά από αυτό το περιστατικό είχα κατ' επανάληψη κλήσεις από το νούμερο 2111041314 το οποίο αφού σηκώσεις για να δείς ποιός διάολος είναι, κλείνει. Υπάρχουν και για αυτό το νούμερο καταγγελίες στο https://www/white-pages.gr/arithmos/2111041314

    Δεν ξέρω πόσες -προφανώς- χιλιάδες καταναλωτές έχουν πέσει θύματα, αλλά θα προχωρήσω και θα στείλω αρχικά επιστολή στο Υπουργείο Ψηφιακής Πολιτικής Τηλεπικοινωνιών και Ενημέρωσης ( sec@mindigital.gr ) και στον Γενικό Γραμματέα Τηλεπικοινωνιών ( gge@yme.gov.gr), επειδή από ότι διαβάζω εδώ στο blog, οι καταγγελίες στον EETT ή αλλού έχουν πάει στράφι. Το σίγουρο είναι ότι έχουμε γεμίσει απατεώνες. ΣΑΣ ΠΡΟΤΡΕΠΩ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΤΕ Ε-ΜΑΙΛ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Κάτι πρέπει να γίνει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ΓΙΩΡΓΟΣ Σ : 04-07-18 στις 18:17.

  3. #48
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Στη θέση σου πρώτα πρώτα θα ξε-απαυτό την Vodafone. Θα σου έλεγα επίσης να ΜΗΝ στείλεις stop, γιατί είναι σα να λες ότι ναι, γράφτηκα και τώρα θέλω να σταματήσω. Κυνήγησε και τους δυο (Dimoco και VF) και ΑΠΑΙΤΗΣΕ να σου αποδείξουν πώς και με ποιο τρόπο γράφτηκες, και κάνε και τις σχετικές καταγγελίες σου.
    Εγώ αυτά είχα κάνει, περίπου μια 2ετια πριν όταν καταχρηστικά με είχαν χρεώσει και πήρα το ποσό πίσω (έστω κι αν ήταν 2-3 ευρω).

  4. #49
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.249
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Ψάξε στο facebook για την ομάδα Πενταψηφια όσοι χρεωθήκαμε.
    Θα βρεις σχετικές πληροφορίες.

  5. #50
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    ... Κυνήγησε και τους δυο (Dimoco και VF) και ΑΠΑΙΤΗΣΕ να σου αποδείξουν πώς και με ποιο τρόπο γράφτηκες, και κάνε και τις σχετικές καταγγελίες σου.
    Έχουν έτοιμες τις απαντήσεις... ότι γράφτηκες στην τάδε ιστοσελίδα με το τάδε IP (κάποιο τυχαίο από το δίκτυο της Vodafone) κλπ Κάτι που δεν θα μπορέσεις να βγάλεις άκρη.

    Online καταγγελία σε ΕΕΤΤ.
    Online καταγγελία σε ΣΔΟΕ
    Online καταγγελία σε Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων. (για παράνομη χρήση προσωπικών σου δεδομένων)

    Και από το σχετικό Facebook group για τις απάτες με πενταψήφια... οδηγίες για μήνυση για απάτη (χωρίς να πληρώσεις παράβολο).

  6. #51
    Εγγραφή
    01-10-2005
    Περιοχή
    Κομοτηνή
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    439
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    16.1(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κι εγώ έλαβα SMS από πριν 1-2 εβδομάδες (πρώτη φορά), από Telebox μεριά. Σε 10' σε κατάστημα Vodafone (δεν κάθομαι να χρεωθώ παίρνοντας στην τηλ. εξυπηρέτηση), φραγή στα χρεώσιμα 5ψήφια και μετά από 2 μέρες που εκδόθηκε λογαριασμός και είδα τις χρεώσεις (5,04 ευρώ + ΦΠΑ), ξανά στο ίδιο κατάστημα Vodafone κι έκανα αίτημα για να μου δώσουν πίσω τη χρέωση σε πιστωτικό. Όλα έγιναν όπως έπρεπε, μου ήρθε SMS επιβεβαίωσης με το ονοματεπώνυμο του υπαλλήλου της Vodafone που έχει αναλάβει το αίτημά μου, με πήραν και τηλ 1-2 μέρες μετά και μου είπαν ότι εγκρίθηκε το αίτημά μου (επίσης ήρθε και ανάλογο SMS). Μάλιστα η κοπέλα μου είπε αν θέλω να μην πληρώσω το λογαριασμό που μόλις εκδόθηκε και περιέχει την επίμαχη χρέωση, αλλά μόνο το στάνταρ πάγιο που έχω και να εκκαθαριζόταν η φάση στον επόμενο λογαριασμό. Επέλεξα όμως να το πληρώσω όπως είναι και να πληρώσω λιγότερο στον επόμενο λογαριασμό, λόγω του πιστωτικού (το ίδιο πράγμα δηλαδή).

    Εν ολίγοις, δε χρειάστηκε να στείλω mail και γενικώς να μιλήσω με Telebox...
    Case: Corsair Carbide 300R + Window --- CPU: Intel Core i5 4570 --- Mobo: Asus H87-Pro (C2) --- RAM: 2 x G.Skill Ripjaws F3-12800CL9D-4GBRL + Corsair Vengeance 8GB --- GPU: Gigabyte Radeon R9 270X Windforce OC --- SSD: Samsung EVO 840 120GB --- HDD: 2 x WD Caviar Blue 1TB WD10EZEX --- DVD-RW: Samsung SH-224DB/BEBE --- PSU: XFX Pro Series 650W Full Wired Edition --- Monitor: Dell UltraSharp U2312HM

  7. #52
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημέρα!
    κατι αναλογο εγινε με γνωστη μου και την χρεωσανε και μαλιστα όχι μονο μια φορα αλλα στον λογαριασμο της ειχε καπου 45 ευρω σε SMS σε 5ψηφια που αυτή δεν εστειλε ΠΟΤΕ!!! ειχε cosmote συνδεση και εκτος ότι αμεσως εκαναν φραγη της πιστωσαν και ολο το ποσο χωρις δευτερη κουβεντα!
    Αυτό παντως που συμβαινει είναι ακρως απαραδεκτο, τι κανει η ΕΕΤΤ γιαυτο???

  8. #53
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Η WIND δεν προχώρησε σε πίστωση, στην δική μου (και πολλές άλλες) περιπτώσεις. Αντιθέτως, χαρακτήρισε τις χρεώσεις "νόμιμες" (σε απάντηση στην ΕΕΤΤ), αρνήθηκε να με ενημερώσει για τις χρεώσεις αυτές αναλυτικά, και απέφυγε να απαντήσει σε πολλά αιτήματα μου για υποστήριξη επί του θέματος.

  9. #54
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvanGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η WIND δεν προχώρησε σε πίστωση, στην δική μου (και πολλές άλλες) περιπτώσεις. Αντιθέτως, χαρακτήρισε τις χρεώσεις "νόμιμες" (σε απάντηση στην ΕΕΤΤ), αρνήθηκε να με ενημερώσει για τις χρεώσεις αυτές αναλυτικά, και απέφυγε να απαντήσει σε πολλά αιτήματα μου για υποστήριξη επί του θέματος.
    καλημέρα, τι να πω στην περιπτωση της γνωστης μου επειδή εχουν πολα νουμερα και εταιρικα και ειναι αρκετα τα ευρω που παιρνουν ισως για όπως λεμε την καλη θεληση να το εκαναν.
    Παντως ειναι πολύ αδικο αυτό και σιγουρα νομιμο δεν ειναι, μαλλον τα παιρνουν και αλλοι και κανουν τον κινεζο ή την παπια απλα…
    Δεν εχεις άλλη επιλογή από το να κανεις φραγη τοτε όλα τα 5ψηφια.
    Και εκτος από την εταιρεια μπορει να γινει και από προγράμματα πχ τυπου Truecaller νομιζω κανει και με SMS.

  10. #55
    Εγγραφή
    08-09-2006
    Περιοχή
    ΤΡΙΑΝΔΡΙΑ
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    975
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8191/1021
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    ZTE ZXHN H208N
    SNR / Attn
    8,3(dB) / 32,9(dB)
    Έλαβα κι εγώ σήμερα το μήνυμα στο καρτοκινητό μου Q από την Dimoco 54578 με τις τρελές χρεώσεις. (Υποψιασμένος νεοέλληνας γαρ, φοβάμαι και τη σκιά μου, το sms το πήρα λίγη ώρα αφού έκανα μια παραγγελία τηλεφωνικά σε ένα κατάστημα online και έδωσα κινητό για ειδοποίηση άφιξης. Λέτε να παίζει κάτι. Πήρα το 13800 και μου έκαναν φραγή σε εισερχόμενα χρεώσιμα πενταψήφια. Δεν είδα p;antvw, προς το παρόν να μου χρέωσαν κάτι από dimoco.

  11. #56
    Γειά σας φίλοι bloggers, θύματα όπως και εγώ των απατεώνων της κάθε DIMOCO,

    Στις 25 Ιουλίου 2018 έστειλα μακρά επιστολή σε Υπουργό, Γραμματείς και σε Δημόσιους φορείς για αυτήν την απάτη. Σήμερα 18/10/2018 οι φορείς τηλεφωνίας καταδικάστηκαν σε 150.000 πρόστιμο ο καθένας για αυτές τις χρεώσεις. Είχα επίσης επισυνάψει και τις καταγγελίες σας από αυτό το φόρουμ.
    Το κείμενο έχει ως εξής, όπως δημοσιεύτηκε από την www.efsyn.gr.[/B] -Σήμερα 18/10/2018.

    Για παράνομες διαφημιστικές κλήσεις προώθησης προϊόντων και υπηρεσιών εταιρειών τηλεφωνίας η Αρχή Προστασίας Δεδομένων Προσωπικού Χαρακτήρα επέβαλε πρόστιμο 150.000 ευρώ σε Vodafone, Wind, Cοsmote και OTE.

    Έπειτα από πολλές καταγγελίες και παράπονα η Αρχή πραγματοποίησε ελέγχους δραστηριοτήτων σε εταιρείες τηλεφωνίας τόσο στις εγκαταστάσεις τους όσο και στις εγκαταστάσεις συνεργαζόμενων με αυτές εταιρειών πραγματοποίησης τηλεφωνικών κλήσεων.

    Μετά τη συλλογή των πλήρων αρχείων κλήσεων που διενεργήθηκαν, τα οποία και αντιπαρέβαλε με τα μητρώα του άρθρου 11 του ν. 3471/2006 (μητρώα «opt-out»), που τηρούν οι πάροχοι υπηρεσίας τηλεφωνίας, προέκυψε αριθμός μη νόμιμων κλήσεων για τις εταιρείες.

    Γι' αυτό η Αρχή με τις υπ΄αριθμ. 60, 61, 62 και 63/2018 αποφάσεις της για το σύνολο των παραβάσεων, επέβαλε το οποίο μέγιστο δυνατό πρόστιμο, σύμφωνα με την προ Γενικού Κανονισμού Προστασίας Δεδομένων νομοθεσία, με δεδομένο ότι οι συγκεκριμένες παραβάσεις ανάγονται στην περίοδο πριν την εφαρμογή του.

    [/I][/I][/I]
    Οι χρεώσεις αυτές είναι καθαρή απάτη της κάθε DIMOCO. Εάν απαντήσετε STOP, είναι πρακτικά σαν να παραγγείλατε την χρέωση για τις δήθεν και ανύπαρκτες υπηρεσίες που σας χρέωσαν και εν συνεχεία ανακαλείτε τις υπηρεσίες αυτές! Ο φορέας μου μου επέστρεψε συνολικά 65 ευρώ από τέτοιες πολλαπλές χρεώσεις. Βέβαια, το πρόβλημα δεν είναι πόσο έκλεψαν από τον καθένα, αλλά ότι κλέβουν με ανοχή του συστήματος και κάποιοι έχουν βγάλει εκατομμύρια στο μεταξύ. Είναι ένα είδος βιασμού μας.

    Οι καταγγελία μου έγινε προς: ΥΠΟΥΡΓΟ ΨΗΦΙΑΚΗΣ ΠΟΛΙΤΙΚΗΣ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ
    sec@mindigital.gr
    ΓΕΝΙΚΟ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΤΗΛΕΠΟΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΚΑΙ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΩΝ
    protocol@yme.gov.gr
    Κον ΓΕΝΙΚΟ ΓΡΑΜΜΑΤΕΑ ΕΜΠΟΡΙΟΥ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ
    gge@gge.gr gge@yme.gov.gr

    Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων. complains@dpa.gr
    Συνήγορος Καταναλωτή. grammateia@synigoroskatanaloti.gr
    Διεύθυνση Δίωξης Ηλεκτρονικού εγκλήματος. ccu@cybercrimeunit.gov.gr

    Τελικώς μετά από απάντηση από το Υπουργείο, έλαβα επιστολή από την Αρχή Προστασίας Προσωπικών δεδομένων (ΕΕΤΤ -αυτή είναι κανονικά αρμόδια) η οποία κινήθηκε κατάλληλα όπως διαβάσατε πριν στο άρθρο. Η επιστολή τους:


    Σας ενημερώνουμε ότι λάβαμε την καταγγελία σας με Αρ. Πρωτ. χχχχχ και ημερομηνία 12-09-2018.
    Η καταγγελία σας με αριθμό χχχχχχ έχει αποσταλεί στην/στις εταιρία/εταιρίες

    VODAFONE-PANAFON
    DIMOCO EUROPE GMBH
    VEOO SOLUTIONS LTD

    Η προθεσμία για την απάντηση της καταγγελίας σας είναι 19-10-2018.

    Το παρόν μήνυμα είναι αυτοματοποιημένο. Παρακαλούμε μην απαντήσετε.

    Τομέας Εξυπηρέτησης Καταναλωτών
    Εθνική Επιτροπή Τηλεπικοινωνιών και Ταχυδρομείων (ΕΕΤΤ)


    Η ΕΕΤΤ κινητοποιήθηκε αφού έλαβε την καταγγελία μου. Εάν συνεχίσετε να έχετε χρεώσεις, να το αναφέρετε στο παρόν φόρουμ, αλλά να κάνετε και καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Βέβαια εγώ θα συνεχίσω με αγωγή πλέον κατά της κάθε DIMOCO για να τελειώσει αυτό το θέμα εξαπάτησης μία και καλή. Εάν συμμετάσχει ο καθένας σας με π.χ. 5-10 ευρώ, πάμε ενωμένοι με μήνυση για να εξαλείψουμε την απάτη μία και καλή. Διότι μπορεί να τιμωρήθηκαν οι φορείς τηλεφωνίας οι οποίοι έχουν την ευθύνη τους, εφόσον δέχονται τόσα παράπονα και καταγγελίες από πελάτες τους, και δεν κάνουν τίποτα.
    Όμως πρέπει να υπάρχει κενό νομοθεσίας, διότι το πιό απλό πράγμα θα ήταν η εταιρεία τηλεφωνίας να ρωτάει τον συνδρομητή της εάν αποδέχεται την χρέωση της κάθε DIMOCO και όχι να χρεώνει ο κάθε απατεώνας ότι θέλει μέσω του φορέα αυτού απευθείας τον καθέναν μας.
    Όποιος θέλει να επικοινωνήσει μαζί μου ή να συμμετάσχει, ας το αναφέρει εδώ.

  12. #57
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Προφανώς δεν κατάλαβες τι αφορά το πρόστιμο της ΕΕΤΤ...
    Ξαναδιάβασε προσεκτικά αυτή τη σύντομη ανακοίνωση που έβαλες με μπλέ.

  13. #58
    Εγώ αγαπητέ το κατάλαβα, εσύ μάλλον όχι. Αρκέι να δείς ότι στα blogs σταμάτησαν ως δια μαγείας οι πολλαπλές καταγγελίες.
    Επειδή ο υφιστάμενος νόμος τους καλύπτει να κάνουν τέτοιες απάτες, τους έβαλαν πρόστιμο για κοινοποίηση προσωπικών δεδομένων για διαφημίσεις προϊόντων (τα οποία και αυτά είναι μαϊμού).
    Εσύ αλήθεια τι ενέργειες έκανες έως τώρα?

  14. #59
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    + Μήνυση για ΑΠΑΤΗ σε πλησίον αστυνομικό τμήμα. Είναι δωρεάν.

    Περισσότερες πληροφορίες στο group στο facebook για τα Πενταψήφια.

  15. #60
    Εγγραφή
    06-12-2018
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα,

    Δηλώνω κι εγώ θύμα αυτής της απάτης και θα ήθελα την συμβουλή σας.
    Η ιστορία είναι ότι μόλις πριν από 10 ημέρες παρέλαβα τον νέο εταιρικό μου αριθμό (Vodafone) από την εταιρεία από την οποία εργάζομαι. Διατηρώ ακόμα τον προσωπικό μου αριθμό, και δεδομένου ότι κανείς δεν ξέρει ακόμα το εταιρικό, δεν το έχω χρησιμοποιήσει ΚΑΘΟΛΟΥ. Δύο μέρες μετά την παραλαβή του νέου αριθμού, λαμβάνω το πρώτο μήνυμα από τον πενταψήφιο 54850 που λέει "κάθε βδομάδα θα έρχονται μηνύματα στο κινητό σας για να κερδίσετε μία δωρεάν συμμετοχή". Καπάκια δεύτερο μήνυμα που λέει "Είσατε μέλος στο gr-simmplay.com". Δεν είχα δώσει καθόλου σημασία και νόμιζα ότι είναι κάτι της vodafone. Σύνολο μέχρι τώρα έχω λάβει 5 μηνύματα. Πήρα την Vodafone σήμερα, έκανα φραγή στους 5ψήφιους και αρνήθηκα τις χρεώσεις. Η κοπέλα με την οποία μίλησα, μου είπε ότι πρώτα πρέπει να βγει ο αναλυτικός λογαριασμός για να δούμε αν υπάρχουν χρεώσεις και μετά το μόνο που μπορεί να κάνει η Vodafone είναι να μου δώσει το τηλέφωνο της εταιρείας στην οποία αντιστοιχεί ο 5ψήφιος και να επικοινωνήσω απευθείας μαζί τους. Επίσης, μου επανέλαβε αρκετές φορές να προσέχω πού δίνω το τηλεφωνό μου και σε τι υπηρεσίες εγγράφομαι για να αποφύγω τέτοια περιστατικά στο μέλλον. Το ότι της εξήγησα πολλές φορές ότι ο αριθμός είναι ολοκαίνουριος και δεν τον έχω χρησιμοποιησει ποτέ και για τίποτα, την άφησε παγερά αδιάφορη και συνέχισε το παραμυθάκι λες και έφταιγα εγώ και έκανα η ίδια εγγραφή κάπου χωρίς να το καταλάβω.
    Έχω συγχιστεί πολύ με αυτή την ιστορία και θέλω να το κυνηγήσω. Όχι για να πάρω τα λεφτά πίσω, αλλά για να ξεκουνήσουν οι αρμόδιες υπηρεσίες και να τιμωρηθούν οι υπεύθυνοι που επιτρέπουν τέτοιες απάτες. Έχω ήδη βρει ότι ο 5ψήφιος 54850 ανήκει στην Veoo. Αν υπάρχει καποιος που έχει κάνει ήδη τη διαδικασία, μου λέτε ποια είναι τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσω?
    Ευχαριστώ πολύ!

Σελ. 4 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 2345691424 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-20, 08:48
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 18:55
  3. Απόκτηση 2ου αριθμού για χρήση ως FAX
    Από ipred στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας