Σελ. 60 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 4050555859606162657080 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 886-900 από 2004
  1. #886
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosthess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το να κάνεις μπλοκ τους αριθμους στο τηλέφωνό σου απλά στρουθοκαμηλίζεις και την τρως. Μόνο με την φραγή μέχω παροχου τη γλιτώνεις,
    H φραγή γίνεται μόνο στα 5ψήφια.
    Υπάρχουν ΥΠΠ οι οποίες δεν είναι "5ψήφια" αλλά σε χρεώνουν με τον ίδιο ύπουλο-παράνομο τρόπο και δε μπορεί να γίνει φραγή σε αυτές (επιβεβαιωμένο από Vodafone).

  2. #887
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    H φραγή γίνεται μόνο στα 5ψήφια.
    Υπάρχουν ΥΠΠ οι οποίες δεν είναι "5ψήφια" αλλά σε χρεώνουν με τον ίδιο ύπουλο-παράνομο τρόπο και δε μπορεί να γίνει φραγή σε αυτές (επιβεβαιωμένο από Vodafone).
    έχεις κάποιο παράδειγμα;

  3. #888
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχεις κάποιο παράδειγμα;
    Twistbox.

  4. #889
    Εγγραφή
    11-01-2007
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    *** ΠΡΟΣΟΧΗ ***
    Σήμερα....
    Η γνωστή ''ιστορία''...με Μηνύματα , αποστολέας η MEGA VOUCHERS από τους τηλεφ. αριθμούς: 54970 & 54850
    Έκανα Καταγγελία παντού και ολες τις νομιμες ενεργειες...6+ ευρω...πρόλαβαν και με χρέωσαν...έχω σύνδεση vodafon καρτοκινητο!!!

  5. #890
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DREAMBOX Εμφάνιση μηνυμάτων
    *** ΠΡΟΣΟΧΗ ***
    Σήμερα....
    Η γνωστή ''ιστορία''...με Μηνύματα , αποστολέας η MEGA VOUCHERS από τους τηλεφ. αριθμούς: 54970 & 54850
    Έκανα Καταγγελία παντού και ολες τις νομιμες ενεργειες...6+ ευρω...πρόλαβαν και με χρέωσαν...έχω σύνδεση vodafon καρτοκινητο!!!
    ΠΡΟΣΟΧΗ
    Φραγή ΑΜΕΣΑ

  6. #891
    Εγγραφή
    11-01-2007
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    286
    Downloads
    49
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΡΟΣΟΧΗ
    Φραγή ΑΜΕΣΑ
    ...ήδη εκτελέστηκε!!!

  7. #892
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.752
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οι ΥΠΠ είναι οι υπηρεσίες που παρέχονται μέσω προορισμών, ειδικότερα των αριθμοσειρών:

    901 ΧΧΧ ΧΧΧΧ
    909 ΧΧΧ ΧΧΧΧ (υπηρεσίες ενηλίκων)
    806 ΧΧΧ ΧΧΧΧ
    812 ΧΧΧ ΧΧΧΧ
    825 ΧΧΧ ΧΧΧΧ
    850 ΧΧΧ ΧΧΧΧ
    875 ΧΧΧ ΧΧΧΧ
    14 ΧΧΧ
    54 ΧΧΧ
    19 ΧΧΧ

    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...formation.html

    Στην εφαρμογή του OTE νομίζω ότι μπορείς να τα μπλοκάρεις όλα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #893
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20519 /1003
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχώς εχθές έπεσα και εγώ θύμα αυτών των μηνυμάτων. Δεν έκανα καμία εγγραφή σε υπηρεσία τους. Έχω καρτοκινητό Vodafone cu και δέχτηκα 2 μηνύματα. Αφού μου έφαγαν το υπόλοιπο της κάρτας (αν θυμάμαι καλά 4 ευρώ) μου ήρθε μήνυμα από την vodafone όπου με προειδοποιούσε για τα μηνύματα. Επίσης με ενημέρωναν (vodafone) να κατεβάσω την εφαρμογή My Vodafone όπου από εκεί θα μπορούσα να μπλοκάρω τα πενταψήφια που αρχίζουν από 54--- και 19--- όπως και έκανα (πολύ εύκολη διαδικασία,με δύο κλίκ) . Επιβεβαίωσα μετα με live chat ότι πλέον υπάρχει ενεργή φραγή.

    Υ.Γ επίσης πήρα τηλέφωνο στην εταιρία dimoco (2103009942) και με απλά βήματα απενεργοποίησα την υποτιθέμενη υπηρεσία που είχα εγγραφεί (Αφού το έκανα να πω την αλήθεια ένιωσα ότι παραδεχόμουν έμμεσα ότι κάποια στιγμή έκανα την εγγραφή :Ρ). Τέλος καλό όλα καλά ελπίζω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος heavysmok : 08-12-19 στις 11:18.

  9. #894
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από heavysmok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυστυχώς εχθές έπεσα και εγώ θύμα αυτών των μηνυμάτων. Δεν έκανα καμία εγγραφή σε υπηρεσία τους. Έχω καρτοκινητό Vodafone cu και δέχτηκα 2 μηνύματα. Αφού μου έφαγαν το υπόλοιπο της κάρτας (αν θυμάμαι καλά 4 ευρώ) μου ήρθε μήνυμα από την vodafone όπου με προειδοποιούσε για τα μηνύματα. Επίσης με ενημέρωναν (vodafone) να κατεβάσω την εφαρμογή My Vodafone όπου από εκεί θα μπορούσα να μπλοκάρω τα πενταψήφια που αρχίζουν από 54--- και 19--- όπως και έκανα (πολύ εύκολη διαδικασία,με δύο κλίκ) . Επιβεβαίωσα μετα με live chat ότι πλέον υπάρχει ενεργή φραγή.
    Ωραία όλα αυτά αλλά τα τέσσερα ευρώ που σου άρπαξαν με το έτσι θέλω μην τους τα χαρίσεις. Δεν τους τα χρωσταγες.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  10. #895
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20519 /1003
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία όλα αυτά αλλά τα τέσσερα ευρώ που σου άρπαξαν με το έτσι θέλω μην τους τα χαρίσεις. Δεν τους τα χρωσταγες.
    Το ξέρω φίλος και νιώθω άσχημα που τα έχασα απλά ψάχνω να βρω τι μπορώ να κάνω.

  11. #896
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.088
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από heavysmok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ξέρω φίλος και νιώθω άσχημα που τα έχασα απλά ψάχνω να βρω τι μπορώ να κάνω.
    To τυπικό που ζητάνε είναι να επικοινωνήσεις με την εταιρία που για κάποιο περίεργο λόγο αποφάσισε να σε χρεώσει και ύστερα να μιλήσεις με την vodafone που για κάποιο περίεργο λόγο επιβεβαίωσε την χρέωση. Μπάτε σκύλοι αλέστε δηλαδή με κερδισμένους(τυχαία) τις δύο εταιρίες και χαμένο μόνο τον καταναλωτή.

    Γνώμη μου, να επικοινωνήσεις μόνο με την Vodafone καθώς αυτή είναι υπεύθυνη για τα χρήματα που τους εμπιστεύτηκες. Οι οδηγίες είναι σε προηγούμενα μηνύματα και δεν προλαβαίνω να τα ψάξω. Σε λίγα λεπτά θα τα βρεις
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #897
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20519 /1003
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    To τυπικό που ζητάνε είναι να επικοινωνήσεις με την εταιρία που για κάποιο περίεργο λόγο αποφάσισε να σε χρεώσει και ύστερα να μιλήσεις με την vodafone που για κάποιο περίεργο λόγο επιβεβαίωσε την χρέωση. Μπάτε σκύλοι αλέστε δηλαδή με κερδισμένους(τυχαία) τις δύο εταιρίες και χαμένο μόνο τον καταναλωτή.

    Γνώμη μου, να επικοινωνήσεις μόνο με την Vodafone καθώς αυτή είναι υπεύθυνη για τα χρήματα που τους εμπιστεύτηκες. Οι οδηγίες είναι σε προηγούμενα μηνύματα και δεν προλαβαίνω να τα ψάξω. Σε λίγα λεπτά θα τα βρεις
    Ευχαριστώ ήδη διάβασα κάποια. Θα ξαναποστάρω αν έχω κάποια νέα από ενέργειες μου.

  13. #898
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από heavysmok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ ήδη διάβασα κάποια. Θα ξαναποστάρω αν έχω κάποια νέα από ενέργειες μου.
    Αν δεν έκανες χρήση της όποιας υπηρεσίας είτε μέσω μηνύματος είτε μέσω ίντερνετ, είτε απλά έγινε κατά λάθος.. βλέπε διαφημιστικά banner, αν και με τη μέθοδο pin αυτά έπρεπε να έχουν σταματήσει.. Αλλά...
    Σε κάθε περίπτωση να ζητήσεις να σου αποδείξουν εγγράφως με στοιχεία πως έγινε η υποτιθέμενη εγγραφή..και γιατί χρέωσαν τον προσωπικό σου αριθμό..όχι μόνο προφορικές απαντήσεις..
    Και να ζητήσεις επιστροφή των χρημάτων σου για κάποια υπηρεσία άγνωστη προς εσένα, που ουδέποτε ζήτησες-θέλησες αλλά και ούτε χρησιμοποίησες..
    Το μήνυμα με τα σχετικά στοιχεία σου θα το στείλεις με mail η φαξ προς την εταιρία που σε χρέωσε και θα το κοινοποιήσεις σε πάροχο & εεττ..
    Οι πάροχοι συνήθως κάνουν κυριολεκτικά τους κινέζους όταν τους αναφέρεις τέτοια θέματα και θέλει αρκετή υπομονή ώστε να γίνει η επιστροφή από τον πάροχο.. Αν και υπάρχουν περιπτώσεις που έχει γίνει..
    Θέλει λίγο ταλαιπωρία το όλο θέμα αλλά δεν τους τα χρωστάμε.. Εδώ είμαστε εμείς & όλες οι πίσω σελίδες, να σε βοηθήσουμε όπως μπορούμε..
    Το πιθανότερο είναι ότι θα τα πάρεις πίσω..με την αιτιολογία ότι όντως έκανες χρήση της υπηρεσίας και επειδή δεν επιθυμούν δυσαρεστημένους πελάτες στα επιστρέφουν πίσω.. Γνωστή απάντηση πια..
    Τώρα ποιο τρόπο θα επιλέξουν για την επιστροφή των χρημάτων είναι άλλο θέμα..
    Από την άλλη αν δεν συναινείς στην πιθανότατα τυποποιημένη απάντηση που θα δώσουν, δλδ ότι έκανες χρήση της υπηρεσίας, υπάρχει και η καταγγελία στην εεττ...και διάφορα άλλα.. Έχουν γραφτεί αρκετά πίσω..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #899
    Εγγραφή
    01-04-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    82
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20519 /1003
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    8.4(dB) / 14.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν έκανες χρήση της όποιας υπηρεσίας είτε μέσω μηνύματος είτε μέσω ίντερνετ, είτε απλά έγινε κατά λάθος.. βλέπε διαφημιστικά banner, αν και με τη μέθοδο pin αυτά έπρεπε να έχουν σταματήσει.. Αλλά...
    Σε κάθε περίπτωση να ζητήσεις να σου αποδείξουν εγγράφως με στοιχεία πως έγινε η υποτιθέμενη εγγραφή..και γιατί χρέωσαν τον προσωπικό σου αριθμό..όχι μόνο προφορικές απαντήσεις..
    Και να ζητήσεις επιστροφή των χρημάτων σου για κάποια υπηρεσία άγνωστη προς εσένα, που ουδέποτε ζήτησες-θέλησες αλλά και ούτε χρησιμοποίησες..
    Το μήνυμα με τα σχετικά στοιχεία σου θα το στείλεις με mail η φαξ προς την εταιρία που σε χρέωσε και θα το κοινοποιήσεις σε πάροχο & εεττ..
    Οι πάροχοι συνήθως κάνουν κυριολεκτικά τους κινέζους όταν τους αναφέρεις τέτοια θέματα και θέλει αρκετή υπομονή ώστε να γίνει η επιστροφή από τον πάροχο.. Αν και υπάρχουν περιπτώσεις που έχει γίνει..
    Θέλει λίγο ταλαιπωρία το όλο θέμα αλλά δεν τους τα χρωστάμε.. Εδώ είμαστε εμείς & όλες οι πίσω σελίδες, να σε βοηθήσουμε όπως μπορούμε..
    Το πιθανότερο είναι ότι θα τα πάρεις πίσω..με την αιτιολογία ότι όντως έκανες χρήση της υπηρεσίας και επειδή δεν επιθυμούν δυσαρεστημένους πελάτες στα επιστρέφουν πίσω.. Γνωστή απάντηση πια..
    Τώρα ποιο τρόπο θα επιλέξουν για την επιστροφή των χρημάτων είναι άλλο θέμα..
    Από την άλλη αν δεν συναινείς στην πιθανότατα τυποποιημένη απάντηση που θα δώσουν, δλδ ότι έκανες χρήση της υπηρεσίας, υπάρχει και η καταγγελία στην εεττ...και διάφορα άλλα.. Έχουν γραφτεί αρκετά πίσω..
    Έστειλα email στην εταιρία και περιμένω απάντηση.

  15. #900
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Ένα σημαντικό "όπλο" που έχουν οι κάτοχοι συμβολαίου είναι η άρνηση πληρωμής του λογαριασμού και επιστροφή του ως απαράδεκτου, μη αναγνωρίζοντας τις σχετικές χρεώσεις. Γλιτώνει πολύ χαρτούρα και χρόνο, αφού μετά ο πάροχος είναι υποχρεωμένος να αποδείξει ότι υπήρχε συναίνεση (που δε θα μπορεί), οπότε οδηγεί σε επιστροφή των χρημάτων.

    Δυστυχώς βέβαια οι κάτοχοι καρτοκινητών έχουν σημαντικό disadvantage εδώ. Γενικώς θα πρότεινα την αποφυγή καρτοκινητών γιααυτό το λόγο και μόνο.

Σελ. 60 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 4050555859606162657080 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-20, 08:48
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 18:55
  3. Απόκτηση 2ου αριθμού για χρήση ως FAX
    Από ipred στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας