Σελ. 7 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 2004
  1. #91
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    για εμένα είναι αντίστοιχο πρόβλημα με την οπλοκατοχή, θέλουμε να έχουμε;
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  2. #92
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    για εμένα είναι αντίστοιχο πρόβλημα με την οπλοκατοχή, θέλουμε να έχουμε;
    Καμία σχέση με την οπλοκατοχή, ας την αφήσουμε στα άλλα νήματα

  3. #93
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Πουλάω κουλούρια με άδεια. Μια χαρά μέχρι εδώ;
    Αν τα κουλούρια που πουλάω είναι φτιαγμένα με χαλασμένα/σάπια υλικά, πρέπει να μου καταλογιστεί πρόστιμο. Αν συνεχίζω να το κάνω, μου αφαιρούν την άδεια.

    Για αυτό μιλάμε. Όχι αν κάνω εγώ αγωγή στην Τάδε εταιρεία, ή κάνουμε ομαδικά νομική κίνηση.

    Για να το πω και αλλιώς: δεν θα έπρεπε να φτάσουμε σε σημείο να κάνουμε ομαδική αγωγή.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  4. #94
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πουλάω κουλούρια με άδεια. Μια χαρά μέχρι εδώ;
    Αν τα κουλούρια που πουλάω είναι φτιαγμένα με χαλασμένα/σάπια υλικά, πρέπει να μου καταλογιστεί πρόστιμο. Αν συνεχίζω να το κάνω, μου αφαιρούν την άδεια.

    Για αυτό μιλάμε. Όχι αν κάνω εγώ αγωγή στην Τάδε εταιρεία, ή κάνουμε ομαδικά νομική κίνηση.

    Για να το πω και αλλιώς: δεν θα έπρεπε να φτάσουμε σε σημείο να κάνουμε ομαδική αγωγή.
    Αν ήταν χαλασμένα/σαπια θα ήταν διαφορετικά, δεν είναι όμως, είναι η ίδια μη σάπια υπηρεσία που παρέχουν με χρέωση. πρέπει λοιπόν να αποδείξεις οτι σε γράψανε παράνομα. απο την στιγμή που κανένας δεν το πάει δικαστικά (ακόμα και το 2017 είχαμε αποφάσεις απο δικαστήρια για τα πανωτόκια) δεν γίνεται κάτι, κάνεις παράπονα σου επιστρέφουν τα λεφτά κάνεις φραγή των 5ψηφίων.

  5. #95
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.170
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Κάνεις λάθος. Πρέπει ΑΥΤΟΙ να αποδείξουν ότι σε έγραψαν νόμιμα. Και επειδή δεν μπορούν, γιατί δεν το έχουν κάνει, αρκεί μια "απλή γκρίνια" για να σου επιστραφούν τα ποσά που σε χρέωσαν, με την παραρολογία "θέλουμε οι πελάτες μας να μην έχουν παράπονα.

    Για τα πανωτόκια μην επιμένεις. Καμία τράπεζα δεν επέστρεψε τίποτα, παρόλο που έχουν κριθεί παράμονα και καταχρηστικά. Περίμεναν τα κορόιδα τους ενδιαφερόμενους να αιτηθούν έλεγχο και επιστροφή.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #96
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνεις λάθος. Πρέπει ΑΥΤΟΙ να αποδείξουν ότι σε έγραψαν νόμιμα. Και επειδή δεν μπορούν, γιατί δεν το έχουν κάνει, αρκεί μια "απλή γκρίνια" για να σου επιστραφούν τα ποσά που σε χρέωσαν, με την παραρολογία "θέλουμε οι πελάτες μας να μην έχουν παράπονα.

    Για τα πανωτόκια μην επιμένεις. Καμία τράπεζα δεν επέστρεψε τίποτα, παρόλο που έχουν κριθεί παράμονα και καταχρηστικά. Περίμεναν τα κορόιδα τους ενδιαφερόμενους να αιτηθούν έλεγχο και επιστροφή.

    Πρέπει να τους πας δικαστικά για να μην μπορέσουν να το αποδείξουν, τι δεν καταλαβαίνεις απο αυτό;
    Οσο δεν τους πάει κάποιος στα δικαστήρια αυτοί θα συνεχίσουν με το συγνώμη λάθος.

    Υπάρχει απόφαση του 2017 για τα πανωτόκια απο τον Αρειο πάγο, καθώς συνεχίσανε να τα χρεώνουν

  7. #97
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Χρειάζεται δικαστήριο για να αποδειχθεί πως η κλοπή χρημάτων είναι παράνομη?

    Τα δεδομένα νομίζω είναι πολύ συγκεκριμένα. Οι εταιρίες φαντάσματα, χέρι χέρι με τις εταιρίες τηλεπικοινωνιών κλέβουν τον κόσμο χωρίς τσίπα. Ότι τσιμπήσουν από άτομα που δεν ξέρουν ή δεν έχουν το κουράγιο να το ψάξουν. Σε όλους τους υπολοίπους, λογικά κάνουν το normal και επιστρέφουν τα κλεψιμέικα με λίγα παράπονα.

    Οι εταιρίες τηλεπικοινωνιών οφείλουν να προχωρούν στην ενεργοποίηση των υπηρεσιών αυτών, ύστερα (και μόνο) από επιβεβαίωση των χρηστών. Οτιδήποτε άλλο είναι κλοπή με δύο ενόχους και θύμα τον πελάτη.

    Αλίμονο αν η κάθε υπηρεσία τραβούσε από το ebanking μας ευρώ για συνδρομές και μετά έπρεπε εμείς να αποδείξουμε ότι δεν το θέλουμε.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  8. #98
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλίμονο αν η κάθε υπηρεσία τραβούσε από το ebanking μας ευρώ για συνδρομές και μετά έπρεπε εμείς να αποδείξουμε ότι δεν το θέλουμε.
    α μπραβο!
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  9. #99
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται δικαστήριο για να αποδειχθεί πως η κλοπή χρημάτων είναι παράνομη?
    Η κλοπή μπορεί να είναι παράνομη, χρειάζεται όμως να αποδειχθεί ποιος, πότε και πώς έκανε την κλοπή.

    Αν αντιληφθώ τον κλέφτη μέσα στο σπίτι μου και καλέσω το 100 και τον συλλάβουν επ αυτοφώρω με τα κλοπιμαία στην τσέπη είναι απλά ύποπτος...
    Οταν+αν τον παραπέμψει ο εισαγγελέας να δικαστεί αποκτά την ιδιότητα του κατηγορούμενου.
    Όμως μέχρι να δικαστεί (καταδικαστει ή αθωωθεί) εχει το τεκμήριο της αθωότητας.

  10. #100
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρειάζεται δικαστήριο για να αποδειχθεί πως η κλοπή χρημάτων είναι παράνομη?

    Τα δεδομένα νομίζω είναι πολύ συγκεκριμένα. Οι εταιρίες φαντάσματα, χέρι χέρι με τις εταιρίες τηλεπικοινωνιών κλέβουν τον κόσμο χωρίς τσίπα. Ότι τσιμπήσουν από άτομα που δεν ξέρουν ή δεν έχουν το κουράγιο να το ψάξουν. Σε όλους τους υπολοίπους, λογικά κάνουν το normal και επιστρέφουν τα κλεψιμέικα με λίγα παράπονα.

    Οι εταιρίες τηλεπικοινωνιών οφείλουν να προχωρούν στην ενεργοποίηση των υπηρεσιών αυτών, ύστερα (και μόνο) από επιβεβαίωση των χρηστών. Οτιδήποτε άλλο είναι κλοπή με δύο ενόχους και θύμα τον πελάτη.

    Αλίμονο αν η κάθε υπηρεσία τραβούσε από το ebanking μας ευρώ για συνδρομές και μετά έπρεπε εμείς να αποδείξουμε ότι δεν το θέλουμε.
    Εδώ δεν θέλεις ούτε δικαστήρια ούτε καν επιτροπές, έτσι απλά παράνομοι! αλλού σχίζεις το καπέλο σου πως δεν δεν πρέπει να τους κόβουνε την πρόσβαση αν δεν πάνε δικαστικά και μόνο!

    Δεν μπορεί να κάνει κάτι ο πάροχος, απο την στιγμή που θα πάρει κάποιος άδεια απο το κράτος τότε έχει υποχρέωση να παρέχει πρόσβαση

    Τώρα με το direct sepa debit, θα μπορεί κάποιος να πάρει χρήματα απο τον λογαριασμό σου έτσι απλά, μπορείς να ζητήσεις να απενεργοποιήσουν την υπηρεσία.

  11. #101
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Για να μην γράφω μόνο το αρνητικά περί απάτης που επιτρέπουν στις πλάτες των πελατών, να αναφέρω πως πριν από λίγο, δηλαδή σε λιγότερο από 24 ώρεςαπό την ώρα που επικοινώνησα μαζί τους μέσω Φόρμας Επικοινωνίας με πήραν τηλέφωνο.

    Με ρώτησαν για το αν γνωρίζω το ακριβές ποσό που αφαιρέθηκε. Ανέφερα πως είναι 2 ευρώ και κάτι λεπτά και με διαβεβαίωσε πως μέσα σε μικρό διάστημα θα μου επιστραφεί πλήρες το ποσό, από το αρμόδιο τμήμα.

    5 αστέρια και για την εξυπηρέτηση μέσω chat που άμεσα έκοψαν όλα τα 5ψηφια και ακόμα 5 αστέρια για την ταχύτητα εξυπηρέτησης μέσω μηνυμάτων. Ίσως βέβαια αυτή η σβελτάδα να υποδεικνύει την σοβαρότητα της οικονομικής απάτης που συμβαίνει σε αυτό το... μεγάλο κόλπο.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  12. #102
    Εγγραφή
    12-01-2008
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Καλημέρα
    Ελαβε ο ανηψιος μου μηνυματα από το 54006 και το 54303 με χρεωση βεβαια και ψαχνω να βρω τις εταιρεις που ανηκουν αυτοι οι αριθμοι αλλά και e-mail επικοινωνιας. Μπορει κάποιος να βοηθησει? Ευχαριστώ πολυ

  13. #103
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από othonleo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα
    Ελαβε ο ανηψιος μου μηνυματα από το 54006 και το 54303 με χρεωση βεβαια και ψαχνω να βρω τις εταιρεις που ανηκουν αυτοι οι αριθμοι αλλά και e-mail επικοινωνιας. Μπορει κάποιος να βοηθησει? Ευχαριστώ πολυ
    Αν δεν έχεις σκοπό να το κυνηγήσεις λίγο παραπάνω από το - Παίρνω τα λεφτά μου πίσω, δεν έχει νόημα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #104
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από othonleo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα
    Ελαβε ο ανηψιος μου μηνυματα από το 54006 και το 54303 με χρεωση βεβαια και ψαχνω να βρω τις εταιρεις που ανηκουν αυτοι οι αριθμοι αλλά και e-mail επικοινωνιας. Μπορει κάποιος να βοηθησει? Ευχαριστώ πολυ
    https://switch2mob.com/greece/contact/

    Μην έρθεις σε επικοινωνία μαζί τους, παρά μόνο αν το εσύ (ή ο ανιψιός σου) γράφτηκε εις γνώση σου/του.
    Καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στον κινητό σου πάροχο.

    Όσο τα θέματα λύνονται χωρίς να το γνωρίζει η ΕΕΤΤ, τόσο θα συνεχίζουν το ίδιο τροπάριο.

  15. #105
    Εγγραφή
    20-01-2019
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    Παιδιά μου χρεώνουν και εμένα τέτοιοι αριθμοί με τα μηνύματά τους. Εκτός από καταγγελία από το eett.gr να πάρω και τηλέφωνο στο 13738 (είμαι whats up) και να ζητήσω φραγή όλων των πενταψήφιων;

Σελ. 7 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-20, 08:48
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 18:55
  3. Απόκτηση 2ου αριθμού για χρήση ως FAX
    Από ipred στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας