Σελ. 99 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 798994979899100101104109119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.471-1.485 από 2004
  1. #1471
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πάροχος δεν πρέπει να ρωτήσει τον συνδρομητή αν εγγράφηκε αυτοβούλως, αλλά όταν ο συνδρομητής πει στον πάροχο να του επιστρέψει τα λεφτά γιατί δεν ήταν δική του ενέργεια ο πάροχος δεν έχει την υποχρέωση να αντιστρέψει την χρέωση.

    Οκ...

    Υπάρχει κάποιος νόμος ή κανονισμός που υποχρεώνει την τσέπη του καταναλωτή να είναι ανοιχτής πρόσβασης;
    Ναι. Εσυ εχεις δωσει αδεια στην εταιρια κινητης σου να σε χρεωνει για της υπηρεσιες της και απο 5 ψηφια νουμερα
    (και εγω ςχω πεσει θυμα)

  2. #1472
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι. Εσυ εχεις δωσει αδεια στην εταιρια κινητης σου να σε χρεωνει για της υπηρεσιες της και απο 5 ψηφια νουμερα
    (και εγω ςχω πεσει θυμα)
    Ναι, αλλά όταν το ζητήσεις. Όχι όποτε θέλουν άλλοι.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #1473
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο πάροχος δεν πρέπει να ρωτήσει τον συνδρομητή αν εγγράφηκε αυτοβούλως, αλλά όταν ο συνδρομητής πει στον πάροχο να του επιστρέψει τα λεφτά γιατί δεν ήταν δική του ενέργεια ο πάροχος δεν έχει την υποχρέωση να αντιστρέψει την χρέωση.

    Οκ...

    Υπάρχει κάποιος νόμος ή κανονισμός που υποχρεώνει την τσέπη του καταναλωτή να είναι ανοιχτής πρόσβασης;
    Μέσω ΔΕΗ πληρώνουμε ΕΡΤ και Δήμο (και για λίγο καιρό ΕΝΦΙΑ ή όπως αλλιώς λεγόταν τότε).
    Αν οι αντίστοιχες χρώσεις είναι υπερβολικές ή λανθασμένες, λογικά θα κάνεις αρχικά σχετικό αίτημα στην ΔΕΗ. Μήπως αυτή θα σου απαντήσει ότι δεν είναι αρμόδια και θα πρέπει να απευθυνθείς στον αντίστοιχο φορέα της χρέωσης;

    Το ίδιο είναι κι εδώ. Ο όποιος τηλεπικοινωνιακός πάροχος είναι το μέσον της επικοινωνίας και της συλλογής των χρημάτων. Η χρέωση γίνεται από τον πάροχο δικτύου ΥΠΠ που είναι άσχετος με την όποια Cosmote κλπ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αλλά όταν το ζητήσεις. Όχι όποτε θέλουν άλλοι.
    Σύμφωνα με τον κανονισμό, πρέπει εσύ να ζητήσεις να μην γίνονται. Αν αλλάξει, το συζητάμε.

  4. #1474
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Goto 1452

  5. #1475
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσω ΔΕΗ πληρώνουμε ΕΡΤ και Δήμο (και για λίγο καιρό ΕΝΦΙΑ ή όπως αλλιώς λεγόταν τότε).
    Αν οι αντίστοιχες χρώσεις είναι υπερβολικές ή λανθασμένες, λογικά θα κάνεις αρχικά σχετικό αίτημα στην ΔΕΗ. Μήπως αυτή θα σου απαντήσει ότι δεν είναι αρμόδια και θα πρέπει να απευθυνθείς στον αντίστοιχο φορέα της χρέωσης;

    Το ίδιο είναι κι εδώ. Ο όποιος τηλεπικοινωνιακός πάροχος είναι το μέσον της επικοινωνίας και της συλλογής των χρημάτων. Η χρέωση γίνεται από τον πάροχο δικτύου ΥΠΠ που είναι άσχετος με την όποια Cosmote κλπ.

    - - - Updated - - -


    Σύμφωνα με τον κανονισμό, πρέπει εσύ να ζητήσεις να μην γίνονται. Αν αλλάξει, το συζητάμε.
    Καμία σχέση. Ο Δήμος, η ΕΡΤ και το ΕΝΦΙΑ δεν χρησιμοποιούν το δίκτυο της ΔΕΗ και δεν έχουν καμία σχέση με την ΔΕΗ, απλά πήρε μια απόφαση το κράτος να πληρώνονται μέσω αυτής εν είδει, ας πούμε, ευκολίας. Και όπως και να έχει είναι χρεώσεις υποχρεωτικές και γνωστές.

    Οι πάροχοι πάλι με τους ΥΠΠ είναι συνεργάτες και το δίκτυο μαζί με τα συστήματα των πρώτων είναι απαραίτητα για να σε χρεώσουν οι δεύτεροι. Και φυσικά δεν υποχρεούνται οι πολίτες να χρεώνονται με το έτσι θέλω χωρίς δικαίωμα επιλογης, εκτός αν άλλαξε κάτι οπότε και έτσι εξηγείται το μέγεθος του φαινομένου χωρίς να κάνουν οι αρμόδιοι τίποτα.

  6. #1476
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για να έχεις υπηρεσία ΥΠΠ κάνεις εγγραφή σε αυτήν, αλλά απαραίτητα πρέπει να έχεις τηλεφωνία, η οποία παρέχεται από κάποια Χ εταιρεία.
    Ο πάροχος δικτύου ΥΠΠ κάνει σύμβαση με την ίδια Χ εταιρεία, ώστε να δρομολογούνται κατάλληλα οι κλήσεις (εισερχόμενες και εξερχόμενες).
    Το κέρδος της εταιρείας Χ είναι ποσοστό επί του κόστους της κλήσης που σε χρεώνει ο πάροχος ΥΠΠ και ισχύει παγκοσμίως.
    Ως χρήστης έχεις υπογράψει σύμβαση με την Χ εταιρεία για να έχεις επικοινωνία και πληρώνεις τις κλήσεις ανάλογα την δρομολόγηση αυτών.
    Αν θέλεις μέρος αυτής να μην γίνεται, υποχρεούσαι να ζητήσεις προσωπικά φραγή. Ο Χ πάροχος δεν έχει δικαίωμα να το κάνει εκ των προτέρων.

    Όλα τα άλλα είναι απλά να λέμε τον πόνο μας.

  7. #1477
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αλλά όταν το ζητήσεις. Όχι όποτε θέλουν άλλοι.
    Εσυ εχεις συμφωνησει με το συμβολαιο και της υπηρεσιες. Αν δεν θελεις αυτη την υπηρεσια σου λενε να την απενεργοποιήσεις. Εσυ δεν το εχεις κανει.
    Παρανομες δεν ειναι. Υπαρχει παραθυρακι που μεχρι να κλείσει με νομο η αν πολλη απενεργοποισουν ολα τα 5 ψηφια ετσι ωστε οι παροχοι να χανουν απο εμας περισσοτερα απ οτι κερδιζουν οταν πουλανε την γραμμη στη καθε Dimoco αυτο θα γινεται οπως γινεται πολλα χρονια τωρα

  8. #1478
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -



    Εσυ εχεις συμφωνησει με το συμβολαιο και της υπηρεσιες. Αν δεν θελεις αυτη την υπηρεσια σου λενε να την απενεργοποιήσεις. Εσυ δεν το εχεις κανει.
    Παρανομες δεν ειναι. Υπαρχει παραθυρακι που μεχρι να κλείσει με νομο η αν πολλη απενεργοποισουν ολα τα 5 ψηφια ετσι ωστε οι παροχοι να χανουν απο εμας περισσοτερα απ οτι κερδιζουν οταν πουλανε την γραμμη στη καθε Dimoco αυτο θα γινεται οπως γινεται πολλα χρονια τωρα
    Το επαναλαμβάνετε συνεχώς χωρίς να καταλαβαίνω τον λόγο. Που ακριβώς έχω συμφωνήσει με τον πάροχο στο να με χρεώνει μία εταιρία που εγώ δεν γνωρίζω, ορισμένα εξωφρενικά ποσά, χωρίς να τα έχω εγώ ζητήσει.

    Το ότι μία εταιρία έχει το δικαίωμα να χρησιμοποιήσει το δίκτυο και να χρεώσει (εάν ζητήσουν τις υπηρεσίες της) αυτόν που ζήτησε αυτές τις υπηρεσίες, δεν έχει καμία σχέση με αυτό που τώρα συμβαίνει.

    Ο παραλογισμός του πράγματος είναι και ο εξής. Ακόμα δηλαδή και να θέλω εγώ τις υπηρεσίες 5ψηφίων του sdkir για παράδειγμα, ή γενικότερα να κάνω χρήση στο μέλλον και παρόμοιων υπηρεσιών, φοβάμαι να τα έχω ανοικτά γιατί τότε είμαι ευάλωτος και μπορεί να με εγγράψει και ο joukoukos στις δικές του 5ψηφιες υπηρεσίες επειδή αποφάσισε πως θέλει να αγοράσει καινούργιο αυτοκίνητο και έχει έξοδα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #1479
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το επαναλαμβάνετε συνεχώς χωρίς να καταλαβαίνω τον λόγο. Που ακριβώς έχω συμφωνήσει με τον πάροχο στο να με χρεώνει μία εταιρία που εγώ δεν γνωρίζω, ορισμένα εξωφρενικά ποσά, χωρίς να τα έχω εγώ ζητήσει.
    Έχεις ζητήσει να έχεις υπηρεσίες τηλεφωνίας. Δεν έχεις ζητήσει καμία φραγή, μέρους ή όλων αυτών. Χωρίς φραγή, οποιοσδήποτε μπορεί να επικοινωνήσει μαζί σου άσχετα αν έχεις ή όχι χρέωση, άσχετα αν θέλεις να επικοινωνήσει μαζί σου ή όχι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο παραλογισμός του πράγματος είναι και ο εξής. Ακόμα δηλαδή και να θέλω εγώ τις υπηρεσίες 5ψηφίων του sdkir για παράδειγμα, ή γενικότερα να κάνω χρήση στο μέλλον και παρόμοιων υπηρεσιών, φοβάμαι να τα έχω ανοικτά γιατί τότε είμαι ευάλωτος και μπορεί να με εγγράψει και ο joukoukos στις δικές του 5ψηφιες υπηρεσίες επειδή αποφάσισε πως θέλει να αγοράσει καινούργιο αυτοκίνητο και έχει έξοδα.
    Κι όμως μπορείς.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΥΠΠ.jpg 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  216,7 KB 
ID: 210884

  10. #1480
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να έχεις υπηρεσία ΥΠΠ κάνεις εγγραφή σε αυτήν, αλλά απαραίτητα πρέπει να έχεις τηλεφωνία, η οποία παρέχεται από κάποια Χ εταιρεία.
    Ο πάροχος δικτύου ΥΠΠ κάνει σύμβαση με την ίδια Χ εταιρεία, ώστε να δρομολογούνται κατάλληλα οι κλήσεις (εισερχόμενες και εξερχόμενες).
    Το κέρδος της εταιρείας Χ είναι ποσοστό επί του κόστους της κλήσης που σε χρεώνει ο πάροχος ΥΠΠ και ισχύει παγκοσμίως.
    Ως χρήστης έχεις υπογράψει σύμβαση με την Χ εταιρεία για να έχεις επικοινωνία και πληρώνεις τις κλήσεις ανάλογα την δρομολόγηση αυτών.
    Αν θέλεις μέρος αυτής να μην γίνεται, υποχρεούσαι να ζητήσεις προσωπικά φραγή. Ο Χ πάροχος δεν έχει δικαίωμα να το κάνει εκ των προτέρων.

    Όλα τα άλλα είναι απλά να λέμε τον πόνο μας.
    Ούτε έκανα εγγραφή ούτε ήξερα πως έχει την δυνατότητα ο καθένας να με χρεωσει οπότε και όπως θέλει.

    Τώρα αν μερικοί θέλουν να κρυφτούν πίσω από τα ψιλά γράμματα ας το κάνουν.

    Και από την στιγμή που το κάνω σαφώς γνωστό στην εταιρία πως δεν ζήτησα τέτοια υπηρεσία πρέπει αυτή να μου τα επιστρέψει άμεσα, όπως δεν ρωτάει εμένα αν όντως ζήτησα κάποια υπηρεσία.

  11. #1481
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε έκανα εγγραφή ούτε ήξερα πως έχει την δυνατότητα ο καθένας να με χρεωσει οπότε και όπως θέλει.

    Τώρα αν μερικοί θέλουν να κρυφτούν πίσω από τα ψιλά γράμματα ας το κάνουν.

    Και από την στιγμή που το κάνω σαφώς γνωστό στην εταιρία πως δεν ζήτησα τέτοια υπηρεσία πρέπει αυτή να μου τα επιστρέψει άμεσα, όπως δεν ρωτάει εμένα αν όντως ζήτησα κάποια υπηρεσία.
    Έχεις ζητήσει να έχεις υπηρεσίες τηλεφωνίας. Δεν έχεις ζητήσει καμία φραγή, μέρους ή όλων αυτών.
    Χωρίς φραγή, οποιοσδήποτε μπορεί να επικοινωνήσει μαζί σου άσχετα αν έχεις ή όχι χρέωση, άσχετα αν θέλεις να επικοινωνήσει μαζί σου ή όχι.

  12. #1482
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις ζητήσει να έχεις υπηρεσίες τηλεφωνίας. Δεν έχεις ζητήσει καμία φραγή, μέρους ή όλων αυτών.
    Χωρίς φραγή, οποιοσδήποτε μπορεί να επικοινωνήσει μαζί σου άσχετα αν έχεις ή όχι χρέωση, άσχετα αν θέλεις να επικοινωνήσει μαζί σου ή όχι.
    Εννοείς στα ψιλά γράμματα οκ.

    Όσον αφορά την φραγή μόλις προσφάτως το έκαναν σχετικά εύκολο να το κάνεις.

    Για να ισχύει αυτό που λες θα έπρεπε να το δηλώνεις σαφώς στην σύμβαση είτε όταν υπογράφεις είτε σε ηλεκτρονική φόρμα όταν παραγγέλνεις την SIM, "επιθυμώ υπηρεσίες τηλεφωνίας".

    Αλλιώς είναι απλά μια φθηνή δικαιολογία όπως και το ότι οι εταιρίες το μόνο που κάνουν είναι να σέβονται τους κανονισμούς και την νομοθεσία. Γιατί αν ήταν αυτός ο λόγος δεν θα κάνανε "νούμερα" σε όσους ζητούν διακοπή με επιστροφή λόγω αλλαγής όρων. Εκεί δεν είναι πλέον "τυπολατρες".

  13. #1483
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μα είτε σε κινητή είτε σε σταθερή σύνδεση, κάνουμε καταρχήν σύμβαση για τηλεφωνία και μας δίδεται ένας τηλεφωνικός αριθμός. Χωρίς αυτόν δεν υπάρχει καμία υπηρεσία επικοινωνίας.
    Αν θέλουμε (επιλεκτικά ή καθολικά) να μην έχουμε εισερχόμενες κλήσεις, έχουμε υποχρέωση να το ζητήσουμε. Ο πάροχος δεν μπορεί να το κάνει εκ των προτέρων, ακόμη και να ήθελε.

    Η φραγή γινόταν εύκολα ανέκαθεν, με μία απλή κλήση. Απλά με τον πρόσφατο ντόρο, έβαλαν την σχετική επιλογή και στις εφαρμογές των κινητών.

  14. #1484
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    φανταστείτε τώρα ιστορία που θα ειχε γινει ΑΝ η ΤτΕ έβγαζε νόμο που να έλεγε οτι μπορεί οποιοδήποτε βασει μιας αντίστοιχης διαδικασίας να κάνει αναλήψεις απο τραπεζικούς λογαριασμούς..... σκεφτείτε μονο γλέντι που θα είχε γίνει. Να μπορώ δηλαδή εγω να τραβήξω ποσά απο τον άλλο επειδή γνωρίζω το iban του....
    υπήρχε περίπτωση ποτέ να εφάρμοζε πχ η Αλφα ή η Πειραιώς τέτοιο νόμο; θα τον έγραφαν εκεί που δεν πιάνει μελάνι εκτός και ΑΝ...... συμφωνούσαν μεταξύ τους οτι όλες θα το κάνουν
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  15. #1485
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.894
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα είτε σε κινητή είτε σε σταθερή σύνδεση, κάνουμε καταρχήν σύμβαση για τηλεφωνία και μας δίδεται ένας τηλεφωνικός αριθμός. Χωρίς αυτόν δεν υπάρχει καμία υπηρεσία επικοινωνίας.
    Αν θέλουμε (επιλεκτικά ή καθολικά) να μην έχουμε εισερχόμενες κλήσεις, έχουμε υποχρέωση να το ζητήσουμε. Ο πάροχος δεν μπορεί να το κάνει εκ των προτέρων, ακόμη και να ήθελε.

    Η φραγή γινόταν εύκολα ανέκαθεν, με μία απλή κλήση. Απλά με τον πρόσφατο ντόρο, έβαλαν την σχετική επιλογή και στις εφαρμογές των κινητών.
    Για να χρεωθώ πρέπει να σηκώσω το τηλέφωνο ή να το επιλέξω. Πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια. Το ότι εκεί που κάθεσαι μπορεί κάποιος να σε χρεώσει με το έτσι θέλω για να είμαι ειλικρινής ούτε το γνώριζα, ούτε με ενημέρωσε κανένας, ούτε το θεωρούσα δυνατό. Και σίγουρα δεν θα περίμενα να σφυρίζει ο πάροχος μου αδιάφορα.

    Πέρα του ότι δεν γνώριζες πως μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο, η κλήση αυτή επίσης χρεώνονταν και μάλιστα αδρά, για να μην χρεωθείς έπρεπε να πας σε κατάστημα και ας μην ξεχνάμε πως ο χρόνος είναι χρήμα.

    Οι πάροχοι, αν πιστέψουμε πως δεν θέλουν αυτήν την κατάσταση, θα έπρεπε να δίνουν την δυνατότητα επιλογής υπηρεσιών κατά την σύμβαση όπου σου εξηγούν και τι σημαίνει ακριβώς.
    Έτσι θα είχαν και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Ή μπορεί και όχι.

Σελ. 99 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 798994979899100101104109119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-20, 08:48
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 18:55
  3. Απόκτηση 2ου αριθμού για χρήση ως FAX
    Από ipred στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας