Σελ. 51 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 3141464950515253566171 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 751-765 από 2004
  1. #751
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Κάλλιο αργά παρά ποτέ..

  2. #752
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bomberb17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάλλιο αργά παρά ποτέ..
    Μακάρι να είναι αυτή η τελευταία πράξη στην απάτη των λίγων και συγκεκριμένων εταιρειών που λυμαίνονται επί χρόνια τα χρήματά μας,

  3. #753
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα βασικό πρόβλημα στις ΥΠΠ ήταν ότι μπορούσε να γίνει εγγραφή από το διαδίκτυο και να χρεώνεται ο λογαριασμός. Σου έστελνε, σύμφωνα με την διαδικασία ένα κωδικό σε sms και τον έβαζες στην ιστοσελίδα. Αυτό έπρεπε να αλλάξει και να πρέπει να φεύγει sms επιβεβαίωσης από τον χρήστη ώστε να υπάρχουν στοιχεία ότι πραγματικά θέλει την υπηρεσία.

    ΚΑΙ ΝΑΙ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!

    https://www.eett.gr/opencms/export/s...uct_Update.pdf

    Πλέον ο μόνος τρόπος για αυθαίρετη εγγραφή θα είναι να υπάρχει ζουζούνι στο κινητό με δικαιώματα sms.
    Πάρα πολύ θετική εξέλιξη!

    Όμως, θεωρώ πως το θέμα παραμένει για όσες αρπαχτές έχουν γίνει μέχρι τώρα καθώς και η ευθύνη της ΕΕΤΤ να επιληφθεί
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #754
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.098
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα βασικό πρόβλημα στις ΥΠΠ ήταν ότι μπορούσε να γίνει εγγραφή από το διαδίκτυο και να χρεώνεται ο λογαριασμός. Σου έστελνε, σύμφωνα με την διαδικασία ένα κωδικό σε sms και τον έβαζες στην ιστοσελίδα. Αυτό έπρεπε να αλλάξει και να πρέπει να φεύγει sms επιβεβαίωσης από τον χρήστη ώστε να υπάρχουν στοιχεία ότι πραγματικά θέλει την υπηρεσία.

    ΚΑΙ ΝΑΙ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!

    https://www.eett.gr/opencms/export/s...uct_Update.pdf

    Πλέον ο μόνος τρόπος για αυθαίρετη εγγραφή θα είναι να υπάρχει ζουζούνι στο κινητό με δικαιώματα sms.
    Εγώ δεν είμαι τόσο αισιόδοξος. Στην περίπτωσή μου δεν μου ήρθε κανένα sms με κωδικό και ούτε προφανώς έβαλα αυτόν τον κωδικό σε άκυρη σελίδα. Θα ήταν σαν να στέλνω στον νιγηριανό πρίγκηπα 10.000 ευρώ για να μου δώσει ένα εκατομμύριο πίσω σε λίγες μέρες, επειδή τώρα έχει φορολογικά προβλήματα που δεν του επιτρέπουν να εκταμιεύσει τα δισεκατομμύριά του.

    Αυτό που προβλέπω είναι να συνεχίσει το σπαμάρισμα των υπηρεσίων και οι χρεώσεις σε άσχετα νούμερα και να πρέπει πάλι να αποδείξεις ότι δεν ζήτησες τις γελοίες υπηρεσίας τους. Ότι δεν είσαι δηλαδή ελέφαντας. Απλώς το μόνο που καταλαβαίνω είναι ότι τώρα θα υπάρχει η απόδειξη στο ιστορικό του παρόχου για το εάν εστάλη μήνυμα?

    Πάλι δεν θα υπάρχουν χρεώσεις ουρανοκατέβατες? Πάλι δεν θα πρέπει να "τρέξει" ο χρήστης για να αποδείξει ότι δεν τις ζήτησε ποτέ? Απλώς πλέον θα του δίνουν πιο εύκολα πίσω αυτά που του άρπαξαν?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #755
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Επιτέλους το αυτονόητο για να πάψουν οι αρπαχτές των απατεώνων.

  6. #756
    Εγγραφή
    14-11-2010
    Μηνύματα
    654
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11256
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    Fritz!Box 7490
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα βασικό πρόβλημα στις ΥΠΠ ήταν ότι μπορούσε να γίνει εγγραφή από το διαδίκτυο και να χρεώνεται ο λογαριασμός. Σου έστελνε, σύμφωνα με την διαδικασία ένα κωδικό σε sms και τον έβαζες στην ιστοσελίδα. Αυτό έπρεπε να αλλάξει και να πρέπει να φεύγει sms επιβεβαίωσης από τον χρήστη ώστε να υπάρχουν στοιχεία ότι πραγματικά θέλει την υπηρεσία.

    ΚΑΙ ΝΑΙ ΑΛΛΑΖΕΙ!!!

    https://www.eett.gr/opencms/export/s...uct_Update.pdf

    Πλέον ο μόνος τρόπος για αυθαίρετη εγγραφή θα είναι να υπάρχει ζουζούνι στο κινητό με δικαιώματα sms.
    Απίστευτο και όμως αληθινό! 5 φορές μας έχουν κλέψει από το 2015.

  7. #757
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Κάνα πρόστιμο θα πέσει;

  8. #758
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    μπα...δεν το νομίζω να συμβεί

    κανονικά θα έπρεπε να φάνε πρόστιμο από την ΕΕΤΤ
    από τον ΣτΚ
    και φυσικά από την ΑΠΠΔ (Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων)

    εγώ ελπίζω η ελληνική δικαιοσύνη να αποζημιώσει αυτούς που έκαναν προσφυγές εναντίων των εταιρειών αυτών και κατά παντός υπευθύνου.

  9. #759
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όσοι έχουν κάνει καταγγελίες, απευθύνονται στην ΕΕΤΤ και στον ένα ή και στον 2ο Συνήγορο.
    Επομένως, η καταγγελία τους δεν πάει στην ελληνική δικαιοσύνη αλλά στην ίδια Αρχή που τροποποίησε τον Κώδικα Δεοντολογίας για τις ΥΠΠ, έστω και αργά.

    Άλλωστε, η δικαιοσύνη χρειάζεται μήνυση για να ανακατευτεί.

  10. #760
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όσοι έχουν κάνει καταγγελίες, απευθύνονται στην ΕΕΤΤ και στον ένα ή και στον 2ο Συνήγορο.
    Επομένως, η καταγγελία τους δεν πάει στην ελληνική δικαιοσύνη αλλά στην ίδια Αρχή που τροποποίησε τον Κώδικα Δεοντολογίας για τις ΥΠΠ, έστω και αργά.

    Άλλωστε, η δικαιοσύνη χρειάζεται μήνυση για να ανακατευτεί.
    από όσο γνωρίζω υπάρχουν άτομα που την πάτησαν από τις εταιρείες ΥΠΠ και τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας όπου έκαναν προσφυγή στην ελληνική δικαιοσύνη όπως και στην ελληνική αστυνομία (ένας από αυτούς είμαι και εγώ)

  11. #761
    Εγγραφή
    04-11-2006
    Μηνύματα
    2.113
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4997
    ISP
    Φιλοθέη/Γλυφά
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    ZTE H168N
    SNR / Attn
    17,1(dB) / 13,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    από όσο γνωρίζω υπάρχουν άτομα που την πάτησαν από τις εταιρείες ΥΠΠ και τις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας όπου έκαναν προσφυγή στην ελληνική δικαιοσύνη όπως και στην ελληνική αστυνομία (ένας από αυτούς είμαι και εγώ)
    Μάλλον, είσαι η εξαίρεση στον κανόνα ή στην πλειοψηφία των θυμάτων ...

  12. #762
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από makfil Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλλον, είσαι η εξαίρεση στον κανόνα ή στην πλειοψηφία των θυμάτων ...
    δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό αγαπητέ μου φίλε?

    τα θύματα αυτού που αποκαλούμε απάτη από τις συγκεκριμένες εταιρείες ΥΠΠ και δεν αναφέρομαι μόνο στην DIMOCO η οποία έχει αρκετά κοινά με τις υπόλοιπες τρεις στην περίπτωση μου είναι πολλά βάση των στοιχείων της ΕΕΤΤ , ΣτΚ και της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος (ΕΛ.ΑΣ)

    πολλά από τα "θύματα" έχουν κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στον ΣτΚ

    πολλά από τα "θύματα" έχουν προσφύγει στην ελληνική αστυνομία/δικαιοσύνη

    μην πας μακριά πήγαινε απλά στο γνωστό FB Group για τα πενταψήφια υπάρχει άνθρωπος που γνωρίζει καλύτερα τα νομικά θέματα και ετοιμάζει ομαδική προσφυγή στην ελληνική δικαιοσύνη

    και πάρα πολλοί άλλοι είτε από αυτούς που γνωρίζουν τα νομικά θέματα είτε από απλούς ανθρώπους που απλά προσέφυγαν στις συμβουλές δικηγόρων

    δεν παίζει ρόλο τα πόσα χρήματα πήραν (προσωπικά πήραν πολλά αν αναλογιστείς ότι δέχτηκα τέσσερα (4) γραπτά μηνύματα από τέσσερις (4) διαφορετικές εταιρείες ΥΠΠ

    σε αριθμό κινητής τηλεφωνίας που δεν έχει ενεργοποιημένα δεδομένα ούτε καν πακέτο δεδομένων (είναι μόνο για τηλεφωνικές κλήσεις και ανήκει στην WIND (F2G) ο αριθμός κινητής τηλεφωνίας που έχω ενεργοποιημένα δεδομένα (πακέτο δεδομένων) το οποίο ανήκει στην COSMOTE (Whats Up) δεν έλαβε γραπτά μηνύματα με χρέωση ούτε φυσικά πρόλαβαν καθώς ενεργοποιήθηκε άμεσα η φραγή μετά το περιστατικό

    ένα άλλο αξιοσημείωτο είναι ότι και τα δύο νούμερα ανήκουν στο μητρώο του άρθρου 11 "Μη ζητηθείσα επικοινωνία" της ΑΠΠΔ

    ακριβώς τα ίδια ισχύουν και στο εταιρικό πακέτο που έχω σε δύο εταιρείες COSMOTE και WIND.

  13. #763
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν καταλαβαίνω γιατί το λες αυτό αγαπητέ μου φίλε?

    τα θύματα αυτού που αποκαλούμε απάτη από τις συγκεκριμένες εταιρείες ΥΠΠ και δεν αναφέρομαι μόνο στην DIMOCO η οποία έχει αρκετά κοινά με τις υπόλοιπες τρεις στην περίπτωση μου είναι πολλά βάση των στοιχείων της ΕΕΤΤ , ΣτΚ και της Δίωξης Ηλεκτρονικού Εγκλήματος (ΕΛ.ΑΣ)

    πολλά από τα "θύματα" έχουν κάνει καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στον ΣτΚ

    πολλά από τα "θύματα" έχουν προσφύγει στην ελληνική αστυνομία/δικαιοσύνη

    μην πας μακριά πήγαινε απλά στο γνωστό FB Group για τα πενταψήφια υπάρχει άνθρωπος που γνωρίζει καλύτερα τα νομικά θέματα και ετοιμάζει ομαδική προσφυγή στην ελληνική δικαιοσύνη

    και πάρα πολλοί άλλοι είτε από αυτούς που γνωρίζουν τα νομικά θέματα είτε από απλούς ανθρώπους που απλά προσέφυγαν στις συμβουλές δικηγόρων

    δεν παίζει ρόλο τα πόσα χρήματα πήραν (προσωπικά πήραν πολλά αν αναλογιστείς ότι δέχτηκα τέσσερα (4) γραπτά μηνύματα από τέσσερις (4) διαφορετικές εταιρείες ΥΠΠ

    σε αριθμό κινητής τηλεφωνίας που δεν έχει ενεργοποιημένα δεδομένα ούτε καν πακέτο δεδομένων (είναι μόνο για τηλεφωνικές κλήσεις και ανήκει στην WIND (F2G) ο αριθμός κινητής τηλεφωνίας που έχω ενεργοποιημένα δεδομένα (πακέτο δεδομένων) το οποίο ανήκει στην COSMOTE (Whats Up) δεν έλαβε γραπτά μηνύματα με χρέωση ούτε φυσικά πρόλαβαν καθώς ενεργοποιήθηκε άμεσα η φραγή μετά το περιστατικό

    ένα άλλο αξιοσημείωτο είναι ότι και τα δύο νούμερα ανήκουν στο μητρώο του άρθρου 11 "Μη ζητηθείσα επικοινωνία" της ΑΠΠΔ

    ακριβώς τα ίδια ισχύουν και στο εταιρικό πακέτο που έχω σε δύο εταιρείες COSMOTE και WIND.


    Και λέει ο καημένος
    ΠΡΟΣΟΧΗ: Απαντούν εδώ μόνο α) όσοι δεν έχουν λάβει την επιστροφή των χρημάτων που χρεώθηκαν, διότι αν έχει γίνει η επιστροφή, τότε έχει εξαλειφθεί το αξιόποινο λόγω έμπρακτης μετάνοιας και β) όσοι είναι βέβαιοι ότι δεν ενεγράφησαν στις συνδρομητικές υπηρεσίες των εταιρειών πολυμεσικής ενημέρωσης.
    εσυ πιο πίσω λες πως έχεις λάβει όχι μόνο επιστροφή αλλά και παραπάνω χρηματικό πόσο.


    Είναι κρίμα να έχει κάνει αυτή την δουλειά ο Άνθρωπος και να γυρίσουν να του πούνε τα Επιστρέψαμε στον Κο Η, όποτε δεν υπάρχει θέμα

  14. #764
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.917
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και λέει ο καημένος


    εσυ πιο πίσω λες πως έχεις λάβει όχι μόνο επιστροφή αλλά και παραπάνω χρηματικό πόσο.


    Είναι κρίμα να έχει κάνει αυτή την δουλειά ο Άνθρωπος και να γυρίσουν να του πούνε τα Επιστρέψαμε στον Κο Η, όποτε δεν υπάρχει θέμα
    Ακριβώς. Απο την στιγμή που πήρες τα λεφτά δεν έχεις έρεισμα. Το αναφέρει σαφώς και ο άνθρωπος που οργάνωσε την έγκληση. Αυτό και το χρονικό όριο απέκλεισε πολλούς.

  15. #765
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και λέει ο καημένος


    εσυ πιο πίσω λες πως έχεις λάβει όχι μόνο επιστροφή αλλά και παραπάνω χρηματικό πόσο.


    Είναι κρίμα να έχει κάνει αυτή την δουλειά ο Άνθρωπος και να γυρίσουν να του πούνε τα Επιστρέψαμε στον Κο Η, όποτε δεν υπάρχει θέμα
    είδες που βιάζεσαι...εγώ δεν συμμετέχω στην ενέργεια αυτού του καταπληκτικού κυρίου στο FB Group για τα πενταψήφια
    γιατί εγώ πήρα τα χρήματα μου πίσω επιστροφή με το παραπάνω (άλλωστε ήταν και πολλά ευρώ...) και προχώρησα ατομικά στην όποια ενέργεια μου είτε καταγγελία στις αρμόδιες αρχές είναι νομική ενέργεια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς. Απο την στιγμή που πήρες τα λεφτά δεν έχεις έρεισμα. Το αναφέρει σαφώς και ο άνθρωπος που οργάνωσε την έγκληση. Αυτό και το χρονικό όριο απέκλεισε πολλούς.
    εγώ πάντως προσέφυγα στην ελληνική δικαιοσύνη κατόπιν συμβουλής από την ελληνική αστυνομία (ΔΗΕ) και του δικηγόρου που χειρίζεται την υπόθεση παρά το γεγονός ότι πήρα επιστροφή χρημάτων στο καρτοκινητό μου.

    δηλαδή ενέργειες που θα τις πάω έως το τέλος (δεν με νοιάζει τι θα δώσουν αποζημίωση δεν έχω ανάγκη τα χρήματα) αυτό που θέλω είναι να ζητήσουν δημόσια (εγγράφως συγνώμη) για ότι έχουν πει μέχρι τώρα προφορικά ή εγγράφως (ακόμα και μέσω email) και όλες οι ενέργειες μου θα συνεχιστούν μέχρι να κλείσει εντελώς το μαγαζί τους για πάντα (ούτε αλλαγές ιδιοκτησίας , ούτε αλλαγές επωνυμίας , ούτε αλλαγές έδρας , ούτε αλλαγές αφμ)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Zer0c00L : 23-10-19 στις 23:08.

Σελ. 51 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 3141464950515253566171 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-20, 08:48
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 18:55
  3. Απόκτηση 2ου αριθμού για χρήση ως FAX
    Από ipred στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας