Σελ. 80 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 60707578798081828590100 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.186-1.200 από 2004
  1. #1186
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Είναι ιδέα μου, ή λόγω του ΦΕΚ που πλησιάζει έχουν κάνει γερό ντου για την τελευταία μπάζα;

    Μόλις ανακάλυψα SMS ενεργοποίησης από την Dimoco, σε (όχι smart)phone της μάνας μου, που ποτέ δεν έχει έρθει σε επαφή με το Internet
    OK boomer

  2. #1187
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ιδέα μου, ή λόγω του ΦΕΚ που πλησιάζει έχουν κάνει γερό ντου για την τελευταία μπάζα;

    Μόλις ανακάλυψα SMS ενεργοποίησης από την Dimoco, σε (όχι smart)phone της μάνας μου, που ποτέ δεν έχει έρθει σε επαφή με το Internet
    Και εγώ την ίδια αίσθηση έχω (νομίζω μάλιστα ότι είχα γράψει το ίδιο μερικές σελίδες πριν)
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  3. #1188
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε cosmote (συμβόλαιο) και σε wind (καρτοκινητό) κάρτα sim αποκλειστικά για data υπήρξε χρέωση μέσω γραπτών μηνυμάτων για υπηρεσίες ΥΠΠ και στις δύο περιπτώσεις δεν πήραμε απάντηση το πως/πότε/γιατί

    εννοείται ότι στην κύρια κάρτα sim δεν ήρθε τίποτα.
    Πιο πίσω λες πως ήταν συμβόλαιο και κάρτα γνωστου, εγώ σου μιλάω για δικιά μου

  4. #1189
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eίχα καρτούλα data only σε vodafone ήταν μόνο αυτό, data only, no sms, no voice, το ίδιο πράγμα με κάρτουλα απο cosmote
    και της wind το ίδιο ήταν, με εξαιρεση αν θυμάμαι καλά το τετραψήφιο υπολοίπου mb.

  5. #1190
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιο πίσω λες πως ήταν συμβόλαιο και κάρτα γνωστου, εγώ σου μιλάω για δικιά μου
    ναι σε γνωστό συνέβησαν αυτά

    εγώ δεν έχω κάρτα sim για δεδομένα (data) τουλάχιστον ακόμα σε λίγο θα έχω για το tablet που θα πάρω στην μάνα μου που θα υποστηρίζει 4G/WiFi τότε θα τις βάλω κάρτα sim COSMOTE τον ίδιο αριθμό με το κινητό της (καρτοκινητό)

  6. #1191
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε cosmote (συμβόλαιο) και σε wind (καρτοκινητό) κάρτα sim αποκλειστικά για data υπήρξε χρέωση μέσω γραπτών μηνυμάτων για υπηρεσίες ΥΠΠ και στις δύο περιπτώσεις δεν πήραμε απάντηση το πως/πότε/γιατί

    εννοείται ότι στην κύρια κάρτα sim δεν ήρθε τίποτα.
    Καλά..για τα γνωστά καρτοκινητά, data or no data use, τα ξέρουμε..
    Για τα συμβόλαια και το ότι θέλει τα μάτια 14..και αυτό πιστεύω το ξέρουμε..
    Στις data sim ιδίως του τύπου καρτοκινητή.. Αν ο πάροχος δεν μετατρέπει καρφί το υπόλοιπο σε γίγα, όπως κάνουν ορισμένοι, παρά το αφήνει σε χρηματικό υπόλοιπο να βάλεις εσύ όποτε θες.. Τότε ναι..και εκεί υπάρχει κίνδυνος θα έλεγα..
    Για αυτό το λόγο..πριν το οτιδήποτε..προληπτικά φραγή..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Arcade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να έχω γραφτεί ποτέ σε κάποια σχετική υπηρεσία, εδώ και κάποιο καιρό λαμβάνω SMS με χρέωση από κάποια 5ψηφια που ανήκουν σε κάποια εταιρία ονόματι PAYDASH. Έχω ενεργοποιήσει την φραγή για 5ψηφια μέσω της Vodafone αλλά στην σελίδα της εταιρίας αυτής λέει ότι μπορείς να πάρεις τηλέφωνο και να ζητήσεις να σε διαγράψουν από την λίστα τους: https://switch2mob.com/greece/contact

    Έχει δοκιμάσει κανείς να τους καλέσει και να ζητήσει διαγραφή;
    Οι ίδιοι πήγαν να μου την κάνουν και εμένα σε καρτοκινητό βόντα αν διαβάσεις λίγο πιο πίσω.. Αλλά έφαγαν πόρτα.. Πρόληψη (φραγή) βλέπεις.. Η βόντα μου είπε ότι αφού έχω φραγή, το μήνυμα είναι ενημερωτικό κ δωρεάν και δεν χρειάζεται να κάνω τπτ..
    Φαίνεται άρχισαν να ψάχνονται οι της paydash και γυρεύουν πάγια.. Το μήνυμα που πήγαν να μου την κάνουν είχε χρέωση ολόκληρου παγίου.. Αλλά ευτυχώς τη γλιτώσαμε..
    Ιστορικό έχεις; Πότε πήγαν να σου την κάνουν;
    Αν πάντως σου ήρθε μόνο αυτό το 1 μήνυμα, και όχι άλλο που συνήθως ακολουθεί, τότε μάλλον λειτούργησε η φραγή και τη γλίτωσες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν εγγράφηκες γιατί να διαγραφείς;
    Ότι είπε..

    Arcade
    Αν τελικά δεν χρεώθηκες, είπες ότι έχεις ήδη φραγή; Αν κατάλαβα καλά.. Τότε γείωσε τους..
    Μόνο αν τους ζητήσεις τα ρέστα και καλά για τα προσωπικά δεδομένα, που τα βρήκαν κλπ, αν ξέρεις ότι δεν μπήκες/έκανες/πάτησες κάτι..
    Αλλά και πάλι αμφίβολο αν θα βγάλεις άκρη.. Θα αρχίσουν να λένε τα δικά τους..
    Και εγώ το σκέφτομαι να τους ρωτήσω σχετικά.. Ίσως όταν θα έχω χρόνο.. Αφού δεν χρεωθήκαμε..αλλιώς θα το φυσάγαμε και δε θα κρύωνε..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή η PAYDASH είναι νέα εταιρία η έχει αναφερθεί και άλλες φορές?
    Πίσω Zus, πρόσφατα σε εμένα.. Πιο παλιά δεν ξέρω..
    Νέα η παλιά εταιρία τι σημασία έχει, αφού δεν είναι η μοναδική..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και της wind το ίδιο ήταν, με εξαιρεση αν θυμάμαι καλά το τετραψήφιο υπολοίπου mb.
    Υπόλοιπο mb, Ανανέωση, Και ενημέρωση για τον αριθμό..
    Η διαφορά εδώ στη wind, στη καρτοκινητή data sim..είναι ότι με το που βάλεις χρήματα, τα κάνει αυτόματα γίγα νομίζω..
    Οπότε τι θα φάνε οι υππ;
    Σε άλλους παρόχους που περιμένουν από εσένα να βάλεις το πακέτο..τα είπα κ πάνω..εκεί μάλλον υπάρχει κίνδυνος χωρίς φραγή..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 31-12-19 στις 09:20.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  7. #1192
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE & Tenda
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Arcade
    Αν τελικά δεν χρεώθηκες, είπες ότι έχεις ήδη φραγή; Αν κατάλαβα καλά.. Τότε γείωσε τους..
    Μόνο αν τους ζητήσεις τα ρέστα και καλά για τα προσωπικά δεδομένα, που τα βρήκαν κλπ, αν ξέρεις ότι δεν μπήκες/έκανες/πάτησες κάτι..
    Αλλά και πάλι αμφίβολο αν θα βγάλεις άκρη.. Θα αρχίσουν να λένε τα δικά τους..
    Και εγώ το σκέφτομαι να τους ρωτήσω σχετικά.. Ίσως όταν θα έχω χρόνο.. Αφού δεν χρεωθήκαμε..αλλιώς θα το φυσάγαμε και δε θα κρύωνε..
    Έχουν γίνει αρκετά με το συγκεκριμένο θέμα, θα τα αναφέρω εν ολίγοις:

    Τον Μάιο του '19 ενεργοποίησα την φραγή για τα 5ψήφια μέσω της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης της VF.
    Τον Νοέμβριο του '19 έδωσα τον αριθμό μου σε έναν άγνωστο με αφορμή μια αγγελία και μετά από λίγο την ίδια κιόλας μέρα άρχισα να δέχομαι περίεργα SMS από την Paydash. Πήρα άμεσα τηλ στην VF και μου είπαν ότι με κάποιον τρόπο η φραγή είχε αρθεί χωρίς να ξέρουν πως και έτσι είχα χρεωθεί 6,5€ λόγω αυτών των SMS. Τα χρήματα μου επιστράφηκαν από την VF άμεσα και επίσης ενεργοποίησαν ξανά την φραγή. Από τότε δέχομαι που και που SMS από την Paydash αλλά λόγω της φραγής δεν χρεώνομαι.

    Όπως είπα και πριν όμως το θέμα είναι να αφαιρεθεί ο αριθμός μου από το σύστημά τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Arcade : 31-12-19 στις 18:57.

  8. #1193
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Τι σχέση μπορεί να έχει η αγγελία; Τι είδους αγγελία; Γιατί υπάρχουν πολλά είδη αγγελιών.

  9. #1194
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Όπως τα αναφέρεις μάλλον η vodafone είναι το θέμα. Αφού έχεις κάνει φραγή δεν θα έπρεπε να λαμβάνεις τίποτα. Πες τους πως αν δεν διορθώσουν το πρόβλημα και συνεχίσεις να λαμβάνεις μηνύματα θα προχωρήσεις σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

    Με τους άλλους "νόμιμους" παρόχους τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών δεν θα ασχολιομουν καν, τουλάχιστον αν δεν είχα διάθεση να το τραβήξω.

  10. #1195
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE & Tenda
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως τα αναφέρεις μάλλον η vodafone είναι το θέμα. Αφού έχεις κάνει φραγή δεν θα έπρεπε να λαμβάνεις τίποτα. Πες τους πως αν δεν διορθώσουν το πρόβλημα και συνεχίσεις να λαμβάνεις μηνύματα θα προχωρήσεις σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

    Με τους άλλους "νόμιμους" παρόχους τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών δεν θα ασχολιομουν καν, τουλάχιστον αν δεν είχα διάθεση να το τραβήξω.
    Στην εξυπηρέτηση της VF μου είπαν μου είπαν πως η φραγή σημαίνει πως δεν μπορούν να σε χρεώνουν, όχι ότι δεν θα λαμβάνεις καθόλου μηνύματα από 5ψήφια.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι σχέση μπορεί να έχει η αγγελία; Τι είδους αγγελία; Γιατί υπάρχουν πολλά είδη αγγελιών.
    Έλαβα ένα μήνυμα από το προφίλ κάποιου που μου είπε πως ενδιαφερόταν για το αντικείμενο που πούλαγα και μου ζήτησε τον αριθμό μου για να με καλέσει για να συνεννοηθούμε. Του τον έδωσα και μετά άρχισα να δέχομαι αυτά τα SMS.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Arcade : 31-12-19 στις 19:49.

  11. #1196
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Arcade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην εξυπηρέτηση της VF μου είπαν μου είπαν πως η φραγή σημαίνει πως δεν μπορούν να σε χρεώνουν, όχι ότι δεν θα λαμβάνεις καθόλου μηνύματα από 5ψήφια.

    - - - Updated - - -



    Έλαβα ένα μήνυμα από το προφίλ κάποιου που μου είπε πως ενδιαφερόταν για το αντικείμενο που πούλαγα και μου ζήτησε τον αριθμό μου για να με καλέσει για να συνεννοηθούμε. Του τον έδωσα και μετά άρχισα να δέχομαι αυτά τα SMS.
    Ωραίοι οι τύποι πάντως.

    Πώς μπορώ να σταματήσω να λαμβάνω ανεπιθύμητα μηνύματα;
    Σε περίπτωση που αυτό οφείλεται σε κάποια συνδρομή που ενεργοποιήσες μέσω αποστολής γραπτού μηνύματος σε κάποιο 5ψήφιο αριθμό ή μέσω επίσκεψης σε κάποια σελίδα στο διαδίκτυο θα χρειαστεί να καλέσεις στο 13830 ή να απευθυνθείς σε ένα κατάστημα Vodafone για να ελέγξουμε σε ποια εταιρία ανήκει ο αριθμός που τα αποστέλλει και να ενημερωθείς για τις απαραίτητες ενέργειες απενεργοποίησης της συνδρομής. Αν τα μηνύματα είναι από κάποιο άλλο αριθμό κινητού, έχεις τη δυνάτοτητα να ενεργοποιήσεις από τη συσκευή σου ολική φραγή σε όλα τα εισερχόμενα SMS μέσω της ακόλουθης διαδικασίας:
    https://www.vodafone.gr/exypiretisi/...mita-minymata/

    Την ενεργοποίησες εσύ την συνδρομή, άλλη επιλογή δεν παίζει.

    Επιμένω πάντως φίλε μου, πες τους δεν θες να λαμβάνεις τίποτα από αυτούς. Επίσης είναι ήδη έκθετοι γιατί ενώ είχες ενεργοποιημένη φραγή σε χρέωσαν.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Arcade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλαβα ένα μήνυμα από το προφίλ κάποιου που μου είπε πως ενδιαφερόταν για το αντικείμενο που πούλαγα και μου ζήτησε τον αριθμό μου για να με καλέσει για να συνεννοηθούμε. Του τον έδωσα και μετά άρχισα να δέχομαι αυτά τα SMS.
    Δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος τότε και ας το διερευνήσουν αυτοί.

  12. #1197
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE & Tenda
    Path Level
    Interleaved
    Την ενεργοποίησες εσύ την συνδρομή, άλλη επιλογή δεν παίζει.
    Δεν ξέρω σε ποιόν αναφέρεσαι, αν αναφέρεσαι σε εμένα πάντως δεν έχω ενεργοποιήσει καμία συνδρομή και ούτε ξέρω για ποια συνδρομή μιλάς.

    Επιμένω πάντως φίλε μου, πες τους δεν θες να λαμβάνεις τίποτα από αυτούς. Επίσης είναι ήδη έκθετοι γιατί ενώ είχες ενεργοποιημένη φραγή σε χρέωσαν.
    Τους το έχω πει ήδη. Σου ανέφερα τι μου είπαν. Αν δεν με πιστεύεις μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στην vodafone να τους ρωτήσεις και εσύ σχετικά.

  13. #1198
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.908
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Arcade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω σε ποιόν αναφέρεσαι, αν αναφέρεσαι σε εμένα δεν έχω ενεργοποιήσει καμία συνδρομή και ούτε ξέρω για ποια συνδρομή μιλάς.


    Το το έχω πει ήδη. Σου ανέφερα τι μου είπαν. Αν δεν με πιστεύεις μπορείς να πάρει τηλέφωνο να τους ρωτήσεις και εσύ σχετικά.
    Αναφέρομαι στο κείμενο της vodafone το οποίο έχω σε quote.

    Φυσικά και σε πιστεύω, δεν έχω καμία αμφιβολία. Απο εκεί και πέρα αυτό που λέω είναι πως δεν έχεις καμία δουλειά να ασχολείσαι με το να κάνεις διαγραφή από την υπηρεσία και θα πρέπει η vodafone να φροντίσει να έχεις πραγματική φραγή και όχι "a la carte". Αν σου πει μα και μου, καταγγελία ΕΕΤΤ και συνήγορο του καταναλωτή. Και έχει ήδη την φωλιά της χεσμενη γιατί σε χρέωσαν ενώ είχες φραγή.

  14. #1199
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    361
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZTE & Tenda
    Path Level
    Interleaved
    Φυσικά και σε πιστεύω, δεν έχω καμία αμφιβολία. Απο εκεί και πέρα αυτό που λέω είναι πως δεν έχεις καμία δουλειά να ασχολείσαι με το να κάνεις διαγραφή από την υπηρεσία και θα πρέπει η vodafone να φροντίσει να έχεις πραγματική φραγή και όχι "a la carte". Αν σου πει μα και μου, καταγγελία ΕΕΤΤ και συνήγορο του καταναλωτή. Και έχει ήδη την φωλιά της χεσμενη γιατί σε χρέωσαν ενώ είχες φραγή.
    Τουλάχιστον ανέλαβαν τις ευθύνες τους και μου επέστρεψαν τα χρήματα αμέσως. Όσο για την καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στον συνήγορο του καταναλωτή θα το ψάξω.

  15. #1200
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.953
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Arcade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουν γίνει αρκετά με το συγκεκριμένο θέμα, θα τα αναφέρω εν ολίγοις:

    Τον Μάιο του '19 ενεργοποίησα την φραγή για τα 5ψήφια μέσω της τηλεφωνικής εξυπηρέτησης της VF.
    Τον Νοέμβριο του '19 έδωσα τον αριθμό μου σε έναν άγνωστο με αφορμή μια αγγελία και μετά από λίγο την ίδια κιόλας μέρα άρχισα να δέχομαι περίεργα SMS από την Paydash. Πήρα άμεσα τηλ στην VF και μου είπαν ότι με κάποιον τρόπο η φραγή είχε αρθεί χωρίς να ξέρουν πως και έτσι είχα χρεωθεί 6,5€ λόγω αυτών των SMS. Τα χρήματα μου επιστράφηκαν από την VF άμεσα και επίσης ενεργοποίησαν ξανά την φραγή. Από τότε δέχομαι που και που SMS από την Paydash αλλά λόγω της φραγής δεν χρεώνομαι.

    Όπως είπα και πριν όμως το θέμα είναι να αφαιρεθεί ο αριθμός μου από το σύστημά τους.
    Κάτι παρόμοιο είχε και στη κοτε γνωστός μου που είχε κάνει αίτημα για φραγή υππ τηλεφωνικά.. Μετά από κάποιο διάστημα η φραγή εξαφανίστηκε, άρχισαν τα ευτράπελα και το αίτημα φραγής δεν φαινόταν πουθενά.. ΜΟΝΟ εγγράφως το αίτημα φραγής πλέον..
    Messenger/chat/email η & φόρμα επικοινωνίας/fax..

    Για την αγγελία που λες..και τον αριθμό σου να έβαλαν κάπου, εφόσον μετά δεν καταχώρησες εσύ το pin που είχε στο sms, τότε δεν έχει κάποια ουσία.. Θεωρώ ότι δεν μπορεί να γίνει κάτι παραπάνω έτσι.. Το αν το κάνουν "μόνοι τους" όπως σε πολλούς εδώ, είναι άλλη φάση..

    Με την υππ δεν έχεις καμιά δουλειά εσύ.. Αν σου είχαν φάει χρήματα ίσως να επικοινωνούσες μαζί τους.. Ίσως..γιατί συνήθως οι πάροχοι κάνουν το κινέζο.. Και για να ξεμπερδεύεις νωρίτερα αναγκάζεσαι.. Αν και η πρώτη γραμμή θα πρέπει να είναι ο εκάστοτε πάροχος..
    Πάντως σε όποια συνομιλία και αν έχεις μαζί τους, πάντα να αρνείσαι ότι έκανες χρήση εσύ της υπηρεσίας, εάν και όσο μπορείς να είσαι σίγουρος.. Γιατί αυτό είναι που απαντάνε οι υππ συνήθως..ότι εμείς τους θέλαμε.. Δεν ήρθαν μόνοι τους..
    Τα έχουμε πει ξανά πίσω..

    Θα δω και εγώ τώρα τον επόμενο μήνα αν θα μου ξαναέρθει πάλι sms από την paydash και αν έρθει θα ζητήσω από πάροχο & υππ τα ρέστα για το που & πως βρήκαν τον αριθμό και με ενοχλούν τη στιγμή που έχω φραγή.. Δωρεάν η όχι το μνμ..είναι ενόχληση.. Για να μην πω και για τα προσωπικά δεδομένα..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραίοι οι τύποι πάντως.


    https://www.vodafone.gr/exypiretisi/...mita-minymata/

    Την ενεργοποίησες εσύ την συνδρομή, άλλη επιλογή δεν παίζει.

    Επιμένω πάντως φίλε μου, πες τους δεν θες να λαμβάνεις τίποτα από αυτούς. Επίσης είναι ήδη έκθετοι γιατί ενώ είχες ενεργοποιημένη φραγή σε χρέωσαν.

    - - - Updated - - -



    Δίωξη ηλεκτρονικού εγκλήματος τότε και ας το διερευνήσουν αυτοί.
    Να αναφερθώ στο bold μόνο.. Πως μπορείς να αποδείξεις το αίτημα μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας; Μόνο αν έχεις κρατήσει κάπου στοιχεία..ημερομηνία & ώρα, όνομα υπαλλήλου κλπ κλπ.. Η αν ήρθε κάποιο sms επιβεβαίωσης..
    Μετά μόνο με απομαγνητοφώνηση..που θέλει διαδικασία.. Γιατί λέω εγγράφως μόνο..

    - - - Updated - - -

    Α..ξεχασμένος..με έπιασε η φόρα του γραψίματος..
    Χρόνια πολλά παιδιά & ευτυχισμένο το 2020! Με υγεία πάνω απ'όλα και να σας φέρει ότι επιθυμείτε..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 01-01-20 στις 20:17.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 80 από 134 ΠρώτηΠρώτη ... 60707578798081828590100 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-20, 08:48
  2. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-17, 18:55
  3. Απόκτηση 2ου αριθμού για χρήση ως FAX
    Από ipred στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-16, 11:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας