Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 48
  1. #16
    Εγγραφή
    05-04-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    2.582
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΛΟΦΟ
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    6(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά επειδή για κάποιον λόγο έχουμε μπερδευτεί ας με διορθώσει κάποιος όπου κάνω λάθος για να κλείσει το θέμα και να ξαναμπούμε ontopic.
    1)Αγόρασα το κλειδί
    2)Στο mail που ήρθε είχε ένα λινκ για να κατέβει, το οποίο είναι ένα αρχείο setup 4ΜΒ μόνο που κατεβαίνει από την MS.
    3)Αφού κατεβάσεις αυτό και βάλεις τον κωδικό σου ξεκινάει να κατεβάζει και να εγκαθηστά ταυτόχρονα το office.
    4)Tελειώνει η εγκατάσταση και πλέον λειτουργεί.

    Η ερώτηση για αυτούς που ξέρουν και το έχουν κάνει είναι: Αν κάνω φορμάτ και ακολουθήσω τα βήματα 1 έως 4, θα ξαναεγκατασταθεί; Είναι one-time κωδικός ή χρειάζεται κάποια άλλη διαδικασία;
    ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ Α' ΕΘΝΙΚΗ
    http://slightlymagic.net

  2. #17
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά επειδή για κάποιον λόγο έχουμε μπερδευτεί ας με διορθώσει κάποιος όπου κάνω λάθος για να κλείσει το θέμα και να ξαναμπούμε ontopic.
    1)Αγόρασα το κλειδί
    2)Στο mail που ήρθε είχε ένα λινκ για να κατέβει, το οποίο είναι ένα αρχείο setup 4ΜΒ μόνο που κατεβαίνει από την MS.
    3)Αφού κατεβάσεις αυτό και βάλεις τον κωδικό σου ξεκινάει να κατεβάζει και να εγκαθηστά ταυτόχρονα το office.
    4)Tελειώνει η εγκατάσταση και πλέον λειτουργεί.

    Η ερώτηση για αυτούς που ξέρουν και το έχουν κάνει είναι: Αν κάνω φορμάτ και ακολουθήσω τα βήματα 1 έως 4, θα ξαναεγκατασταθεί; Είναι one-time κωδικός ή χρειάζεται κάποια άλλη διαδικασία;
    Δεν υπάρχει απάντηση.
    μπορεί ναι, μπορεί όχι.
    Να σε ρωτήσω εγώ, γιατί δεν τα πουλάει η ίδια η Ms στα 3 ευρώ, αλλά ζητάει 300+;

    Συνήθως αυτά είναι κλειδιά απο msdn, university accounts, αν το university δεν κάνει revoke το κλειδί τότε εσύ δεν έχει θέμα, (για την Ms)

  3. #18
    Εγγραφή
    04-01-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει απάντηση.
    μπορεί ναι, μπορεί όχι.
    Να σε ρωτήσω εγώ, γιατί δεν τα πουλάει η ίδια η Ms στα 3 ευρώ, αλλά ζητάει 300+;

    Συνήθως αυτά είναι κλειδιά απο msdn, university accounts, αν το university δεν κάνει revoke το κλειδί τότε εσύ δεν έχει θέμα, (για την Ms)
    Δε νομίζω να είναι από msdn κτλ γιατί αυτά γίνονται revoke στην τριετία με τετραετία. Θυμάμαι είχα τα 7 pro και μου τα κλείδωσαν.
    Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να παίζει κάτι, όπως με τα OEM pre-installed keys για Windows OS στα laptops. Δηλαδή να πήρε 10000 κλειδιά ο τύπος σε πολύ καλή τιμή. Αλλά και πάλι είναι πολύ φθηνά. Γιατί είχα κάνει παλιά αίτημα στην MS, επειδή δεν ήθελα τα preinstalled windows και είχα πάριε refund 70-80.

  4. #19
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από automatix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω να είναι από msdn κτλ γιατί αυτά γίνονται revoke στην τριετία με τετραετία. Θυμάμαι είχα τα 7 pro και μου τα κλείδωσαν.
    Εγώ πιστεύω ότι μπορεί να παίζει κάτι, όπως με τα OEM pre-installed keys για Windows OS στα laptops. Δηλαδή να πήρε 10000 κλειδιά ο τύπος σε πολύ καλή τιμή. Αλλά και πάλι είναι πολύ φθηνά. Γιατί είχα κάνει παλιά αίτημα στην MS, επειδή δεν ήθελα τα preinstalled windows και είχα πάριε refund 70-80.
    Τα MSDN κλειδιά έχουν πεπερασμένη διάρκεια. Τα MSDNAA/Dreamspark/Imagine (ακαδημαϊκά) κλειδιά δεν ανακαλούνται, διαρκούν νόμιμα για πάντα, αλλά τυπικά για μία ενεργοποίηση, ή για χρήση στο ίδιο μηχάνημα που ενεργοποιήθηκαν. Σε κάθε περίπτωση, τα ακαδημαϊκά δεν περιλαμβάνουν Office.

  5. #20
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Doxaios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά επειδή για κάποιον λόγο έχουμε μπερδευτεί ας με διορθώσει κάποιος όπου κάνω λάθος για να κλείσει το θέμα και να ξαναμπούμε ontopic.
    1)Αγόρασα το κλειδί
    2)Στο mail που ήρθε είχε ένα λινκ για να κατέβει, το οποίο είναι ένα αρχείο setup 4ΜΒ μόνο που κατεβαίνει από την MS.
    3)Αφού κατεβάσεις αυτό και βάλεις τον κωδικό σου ξεκινάει να κατεβάζει και να εγκαθηστά ταυτόχρονα το office.
    4)Tελειώνει η εγκατάσταση και πλέον λειτουργεί.

    Η ερώτηση για αυτούς που ξέρουν και το έχουν κάνει είναι: Αν κάνω φορμάτ και ακολουθήσω τα βήματα 1 έως 4, θα ξαναεγκατασταθεί; Είναι one-time κωδικός ή χρειάζεται κάποια άλλη διαδικασία;
    Με τον ίδιο τρόπο που αγόρασα το κλειδί για το Office pro plus 2016(ΕΒΑΥ) έχω αγοράσει και το κλειδί για τα Windows 10 Pro και μετά από αρκετά Format δουλεύει μέχρι σήμερα Χωρίς κανένα Πρόβλημα.Θέλω να πιστεύω πως και το κλειδί για το Office θα δουλέψει μετά το Format...αφού εγκαταστήσεις το office ξανά άνοιξε το Word ή Excel...λογικά θα σου ζητήσει τον κωδικό και ενεργοποιείται ξανα.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  microsoft-office-product-key.png 
Εμφανίσεις:  10 
Μέγεθος:  47,0 KB 
ID: 185279

  6. #21
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gst Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχεις αλλο κλειδι για το 2016?
    To 2007 το εχω με το κλειδι που κυκλοφορουσε "δωρεαν" εαν με πιανεις ...
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  7. #22
    Εγγραφή
    20-02-2015
    Μηνύματα
    1.191
    Downloads
    8
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54000/5400
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    To 2007 το εχω με το κλειδι που κυκλοφορουσε "δωρεαν" εαν με πιανεις ...
    θα πρεπει να αγορασεις το αντιστοιχο κλειδι για το Office pro plus 2016(ΕΒΑΥ) απο 3-8 e
    H λύση με τις λιγότερες υποθέσεις είναι και η πιο σωστή,τις περισσότερες φορές.

  8. #23
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mormnak Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με τον ίδιο τρόπο που αγόρασα το κλειδί για το Office pro plus 2016(ΕΒΑΥ) έχω αγοράσει και το κλειδί για τα Windows 10 Pro και μετά από αρκετά Format δουλεύει μέχρι σήμερα Χωρίς κανένα Πρόβλημα.Θέλω να πιστεύω πως και το κλειδί για το Office θα δουλέψει μετά το Format...αφού εγκαταστήσεις το office ξανά άνοιξε το Word ή Excel...λογικά θα σου ζητήσει τον κωδικό και ενεργοποιείται ξανα.
    Τα Windows 10 είναι λίγο διαφορετικά, γιατί είναι το πρώτο προϊόν της Microsoft που ενεργοποιείται με "ψηφιακό δικαίωμα" (digital entitlement) και κλειδώνουν πάνω στο συγκεκριμένο μηχάνημα. Δηλαδή, από τη στιγμή που θα γίνει ενεργοποίηση σε έναν υπολογιστή, δεν χρειάζεται ποτέ ξανά να εισαχθεί κλειδί ενεργοποίησης στον ίδιο υπολογιστή, ακόμη και μετά από format, ακόμη κι αν δεν αποθηκευτεί στο UEFI BIOS.

    edit: επειδή έχουμε φύγει εκτός θέματος, αλλά είναι αρκετά χρήσιμη η συζήτηση για όσους ενδιαφέρονται να αγοράσουν ημι-νόμιμα κλειδιά, επισημαίνω και το μήνυμά μου για πιθανή μετακίνηση σε πιο κατάλληλο θέμα.

  9. #24
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Windows 10 είναι λίγο διαφορετικά, γιατί είναι το πρώτο προϊόν της Microsoft που ενεργοποιείται με "ψηφιακό δικαίωμα" (digital entitlement) και κλειδώνουν πάνω στο συγκεκριμένο μηχάνημα. Δηλαδή, από τη στιγμή που θα γίνει ενεργοποίηση σε έναν υπολογιστή, δεν χρειάζεται ποτέ ξανά να εισαχθεί κλειδί ενεργοποίησης στον ίδιο υπολογιστή, ακόμη και μετά από format, ακόμη κι αν δεν αποθηκευτεί στο UEFI BIOS.

    edit: επειδή έχουμε φύγει εκτός θέματος, αλλά είναι αρκετά χρήσιμη η συζήτηση για όσους ενδιαφέρονται να αγοράσουν ημι-νόμιμα κλειδιά, επισημαίνω και το μήνυμά μου για πιθανή μετακίνηση σε πιο κατάλληλο θέμα.
    Ωραία ...τότε να αναφέρω οτι εγώ προσωπικά δεν δίνω....ούτε 539€ ούτε 279€. Θα προτιμήσω να αγοράζω 1 key σε κάθε φορματ που θα κάνω.

    όσοι ζητάνε Official αγορά του Office 2016 εδώ...

    https://products.office.com/el-gr/home-and-business

    https://products.office.com/el-gr/professional

    υπάρχει και η έκδοση στα 159€ στα ηλεκτρονικά μαγαζιά επίσης.

    http://bit.ly/2x16qno http://bit.ly/2i30YxV

    (Μπορεί να είναι προσωρινή ημι-λύση για να έχει κάποιος το Pro Plus με 5,90€ αλλά συμφέρει για αρκετούς την τσέπη τους...εκτός και αν κάνουνε διαρκώς format στο pc.)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Mormnak : 15-08-17 στις 18:13.

  10. #25
    Εγγραφή
    01-02-2016
    Περιοχή
    ΚΟΛΩΝΟΣ
    Μηνύματα
    1.970
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200 D/20 Up
    ISP
    NOVA (ex Wind)
    Router
    ZTE H288A
    Ενεργοποιήθηκε ξανά μετά από Format το Office 2016 pro plus με το key που είχα αγοράσει από το Ebay.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  yueuetiuyfutye.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  223,6 KB 
ID: 185698

  11. #26
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Αν το έβαζες σε άλλο υπολογιστή θα κλείδωνε;
    Είχα βάλει παλιά office 2003
    Παρόμοια φαση. Αγοράζεις τότε cd και το έβαλα σε σε πολλούς υπολογιστές.
    Ο πωλητής μου είχε πει μετά από τρεις μήνες βάλτο και σε άλλους.Ειναι από πανεπιστήμιο και τέτοια.
    Ακόμα δουλευει κανονικά.
    Τώρα τι γίνεται ποιός ξέρει; Και το cd είχε κλειδί πάνω και τις ιριζουσες στάμπες και το "κτύπημα" λογότυπο της microsoft.

    Τώρα ψάχνω κάτι νόμιμο να επεξεργάζομαι pdf. Δηλαδή να δίνω και να βάζω δικαιώματα κτλ.
    Το open ofcice πάντως έχει περισσότερες λειτουργίες στο θέμα ασφάλεοας τών αρχείων pdf
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος thourios : 02-09-17 στις 15:11.

  12. #27
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Θα ρωτήσω κάτι χαζό αλλα μήν με κράξετε...Ουσιαστικά,αυτό το κλειδί είναι crackαρισμένο και το πουλάει ή είναι ενα cd το οποίο δεν το χρειάζεται αυτός που το πουλάει και στέλνει το κλειδί σε εμας με κάποιο συμβολικό αντίτιμο?

  13. #28
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.806
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkmadness Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ρωτήσω κάτι χαζό αλλα μήν με κράξετε...Ουσιαστικά,αυτό το κλειδί είναι crackαρισμένο και το πουλάει ή είναι ενα cd το οποίο δεν το χρειάζεται αυτός που το πουλάει και στέλνει το κλειδί σε εμας με κάποιο συμβολικό αντίτιμο?
    Εικασίες κάνουμε, αλλά μάλλον τίποτα από τα δύο.
    Συνήθως είναι μαζικά αγορασμένα κλειδιά στα πλαίσια εταιρικής/ακαδημαϊκής άδειας, που πουλιούνται χωριστά.
    Θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι και "ψεύτικα" φτιαγμένα με αλγόριθμο, αλλά αυτά σταματούν να δουλεύουν σχετικά σύντομα.
    Επίσης θα μπορούσαν να έχουν εκδοθεί κανονικά με πεπερασμένη διάρκεια, αλλά ούτε για αυτό έχεις κάποια εξασφάλιση...

  14. #29
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από minas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εικασίες κάνουμε, αλλά μάλλον τίποτα από τα δύο.
    Συνήθως είναι μαζικά αγορασμένα κλειδιά στα πλαίσια εταιρικής/ακαδημαϊκής άδειας, που πουλιούνται χωριστά.
    Θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι και "ψεύτικα" φτιαγμένα με αλγόριθμο, αλλά αυτά σταματούν να δουλεύουν σχετικά σύντομα.
    Επίσης θα μπορούσαν να έχουν εκδοθεί κανονικά με πεπερασμένη διάρκεια, αλλά ούτε για αυτό έχεις κάποια εξασφάλιση...
    Θα το τολμήσω και θα τα αγοράσω ,ελπίζω να μην είναι μουφέξ...

  15. #30
    Εγγραφή
    28-01-2012
    Περιοχή
    peristeri
    Μηνύματα
    2.071
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    Nova
    Router
    tplink archer vr900
    SNR / Attn
    30(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μεχρι στιγμης παιζουν μια χαρα

Σελ. 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-03-17, 17:24
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-11-16, 00:09
  3. MS Office σε εξωτερικό σκληρό δίσκο;
    Από researcher στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-16, 01:41
  4. Αγορά φθηνου κλειδιου για MS Office 2016
    Από panoc στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-09-16, 16:52
  5. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-16, 15:35

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας