Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    16-08-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Γεια σας, σκέφτομαι να αλλάξω πάροχο εξαιτίας των τιμών του ΟΤΕ και γιατί οι προσφορές που ισχύουν για παλιούς συνδρομητές και νέους έχουν ακόμα και 10 ευρώ διαφορά στα ίδια ακριβώς προγράμματα.
    Η γραμμή κλειδώνει απροβλημάτιστα στα 29.800 με 29.950 με fastpath. Αν αλλάξω εταιρεία υπάρχει περίπτωση να πέσει η ταχύτητα η να υπάρχουν προβλήματα αποσυνδέσεων?
    Για παράδειγμα κοιτώντας στη διαθεσιμότητα άλλης εταιρείας για vdsl συνδέσεις στην περιοχή μου έβγαλε αυτό το μήνυμα "Η απόσταση απο το πλησιέστερο αστικό κέντρο είναι 580,3 μέτρα.¨. Είναι καλή απόσταση τα 580 μέτρα η θα έχω θέματα με αποσυνδέσεις, χαμηλό κλείδωμα κλπ? Μιλάω πάντα για vdsl σύνδεση.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-08-2017
    Περιοχή
    Νεα Σμύρνη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 30
    Καλησπέρα εγώ μετά από μια γύρα από όλες επέστρεψα στον ΟΤΕ.Κ πλέον λέω ότι πληρώνεις παίρνεις.μπορείς να κάνεις αίτημα σε άλλη εταιρία κ να περιμένεις αντιπρόταση από τον ΟΤΕ.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-08-2017
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Αυτό που λες για το ότι πληρώνεις παίρνεις ισχύει το θέμα όμως είναι πως μέχρι πριν δύο μήνες που ήμουν σε συμβόλαιο στις ρυθμίσεις του router έδειχνε ότι μπορεί να σηκώσει η γραμμή μέχρι 48.500 (το επιβεβαίωσε και τεχνικός που έκανε μέτρηση σπίτι όταν ήρθε να δει μια βλάβη). Τους τελευταίους δύο μήνες δείχνει ότι κλειδώνει το πολύ μέχρι 32.000 (στο τηλέφωνο μου είπε τεχνικός πως η περιοχή σηκώνει στην καλύτερη 35 άντε αν είμαι τυχερός 40). Αν είναι να δίνω 45.50 (τόσα ζητάνε) για douple play για να έχω μέχρι 35mbps καλύτερα να το ρισκάρω.
    Τι εννοείς να κάνω αίτημα σε άλλη εταιρεία? Αν ζητήσω πχ από άλλη εταιρεία συμβόλαιο υπάρχει περίπτωση να γίνει αυτό που λες με την αντιπρόταση? Δώσε μου τα φώτα σου γιατί είμαι άσχετος από αυτά.

  4. #4
    Εγγραφή
    16-08-2017
    Περιοχή
    Νεα Σμύρνη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ VDSL 30
    Μόλις η εταιρία δει αίτημα φορητότητας σε άλλη εταιρία θα σε καλέσει να σε ρωτήσει γτ φεύγεις κ θα σου κάνει κάποια καλύτερη πρόταση.Εγώ ήμουνα στη cyta κ έφυγα κ ήρθα στην cosmote Με πήραν λοιπόν τηλ να ρωτήσουν γτ κ μου έκαναν προσφορά πολύ δελεαστική για vdsl.βέβαια δε δέχθηκα λόγο έλλειψης εμπιστοσύνης στη cyta.διάλεξε μια εταιρία που ξέρεις ότι θα κάνει αυτά που λεει κ περίμενε την αντιπρόταση από την cosmote.αν σε συμφέρει δέξου την αντιπρόταση τους αν όχι προχωρά στην άλλη εταιρία.απλά ψάξε Καλά τι ταχύτητα θα έχεις με άλλες εταιρίες.εδώ που είμαι τώρα άλλαξα από Nova σε Vodafone πήγα σε cyta κ ξανάγύρισα στον ΟΤΕ γτ Καλώς η κακώς ο ΟΤΕ είναι πάνω από όλες ακριβος μεν αλλά είπαμε ότι πληρώνεις παίρνεις.Τώρα όσο για τη γραμμή σου μπορείς να ζητήσεις υποβαθμιση για vdsl 30 αλλά να βεβαιωθεις για την ταχύτητα που θα πάρεις.

Παρόμοια Θέματα

  1. Αλλαγή παρόχου, διατήρηση email.ΑΛΛΑΓΗ(;)
    Από nikoskazanakis στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-17, 13:14
  2. Αλλαγή παρόχου - διατήρηση email
    Από Konstantinos. στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-17, 14:46
  3. Ιωαννινα αλλαγη παρόχου
    Από bkonstantinos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-01-17, 02:46
  4. Aποσυνδέσεις μετά απο αλλαγή παρόχου
    Από Poseidwn13 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-12-16, 11:26
  5. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-12-16, 01:39

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας