Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 50
  1. #31
    Εγγραφή
    11-06-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    what? με όποια Ελληνική εταιρία θέλουν κάνουν roamming τι εννοείς; Select network και όποια θέλεις διαλέγεις (wind/voda/cote). Όταν το έχεις στο αυτόματο και μπει κάπου αλλού (πχ wind) και έχεις 2Γ βεβαίως και κάνεις search να βρεις άλλη που σου δίνει 4γ και το ξέρουν μια χαρά και οι περισσότεροι τουρίστες..

    Δεν ξερω αν δουλευει με ολες τις εταιριες.
    Νομιζω οτι συνηθως απλα υπαρχει "συμβαση" μεταξυ εταιριων;

    ναι αλλά οι Αθηναίοι μονο το λένε στην Ελλάδα (been there, done that). Η λέξη "επαρχία" δεν συνηθίζεται λέγεται από τους "επαρχιώτες" καθώς έχει και υποτιμητικό χαρακτήρα στην καθομιλουμένη.
    Οτι δεν ειναι μεγαλη πολη πως το λενε δηλαδη; "Υπολοιπο Ελλαδας;"

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι "Αθηναίοι" (απόγονοι του περικλέους δεν είναι) οι περισσότεροι έχουν χωριά και όταν το καλοκαίρι πάνε στα χωριά τους θέλουν καλό δίκτυο. Αυτοί είναι το κίνητρο! Και βεβαίως δεν ισχύει αυτό που λες ότι ο αγρότης "δεν θέλει δεδομένα". Αν το πιστεύεις δεν έχει ιδέα από σύγχρονους αγρότες και "επαρχία". Όλοι οι νέοι θέλουν δεδομένα και τα τηλέφωνά τους είναι "έξυπνα" (πρέπει να βγεις μια βολτα (πολύ) μακρυά από το Σύνταγμα είμαι σίγουρος θα το διαπιστώσεις )
    Ναι, οι 4-5 μερες που παει διακοπες ο Ελληνας στο Τολο, ειναι μεγαλο κινητρο να επενδυσουν εκατομυρια για καλο/γρηγορο 4g σημα.
    Λες και θα χαλαστει ο Ελληνας αν πιασει 3g ή δεν μπορει να ανεβασει φωτο. Θα το κανει αργοτερα.
    Για σοβαρη εργασια δεν το θελει το ιντερνετ ουτως η αλλως.

    Εχω βγει πολλες βολτες, και σε πολλες χωρες και εχω δει και συγκρινει.
    Οταν βγεις και εσυ, θα καταλαβεις

  2. #32
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yolovic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω αν δουλευει με ολες τις εταιριες.
    Νομιζω οτι συνηθως απλα υπαρχει "συμβαση" μεταξυ εταιριων;
    όχι δεν υπάρχει "σύμβαση". Με όποιον θέλεις κάνεις roamming.

    Οτι δεν ειναι μεγαλη πολη πως το λενε δηλαδη; "Υπολοιπο Ελλαδας;"
    χαχαχα.. αυτό (το "υπόλοιπο Ελλάδας") είναι μια άλλη Αθηναϊκή σκέψη. Τίποτα δεν το λένε! Λένε σκέτο Ελλάδα! αλλά εντάξει μην σταθούμε σε αυτό. Έστω "επαρχεία".


    Ναι, οι 4-5 μερες που παει διακοπες ο Ελληνας στο Τολο, ειναι μεγαλο κινητρο να επενδυσουν εκατομυρια για καλο/γρηγορο 4g σημα.
    Λες και θα χαλαστει ο Ελληνας αν πιασει 3g ή δεν μπορει να ανεβασει φωτο. Θα το κανει αργοτερα.
    Για σοβαρη εργασια δεν το θελει το ιντερνετ ουτως η αλλως.

    Εχω βγει πολλες βολτες, και σε πολλες χωρες και εχω δει και συγκρινει.
    Οταν βγεις και εσυ, θα καταλαβεις
    Τότε γιατί όλοι βρίζουμε την wind που εκτός μεγάλων πόλεων έχει χάλια σήμα; Ασφαλώς το 50% (5000000) δεν ζει στην Αθήνα/Αττική και οι υπόλοιπες μεγάλες πόλεις είναι δεν είναι 2000000 που θα πει υπάρχουν άλλα 3000000 εκεί έξω στην.. "υπεθρο" συν αυτούς που μετακινούνται από τις πόλεις για διάφορους λόγους. Δεν μπορώ να σου εξηγήσω περισσότερα γιατί (μάλλον) ή είσαι μικρός ή είσαι μόνο Αθηναίος (δεν έχεις χωριό ή δεν πας γενικά διακοπές αλλού). Υπάρχει κόσμος που και μετακινείται και αλλάζει μέρη και αν δεν πιάνει το κινητό του "θυμώνει". Στις πόλεις μάλιστα μπορεί να χρειάζεσαι λιγότερο το καλό δίκτυο καθώς εκεί υπάρχουν πολλά wifi να σε εξυπηρετήσουν. Στην "επαρχεία" (να το το είπα) συμβαίνει το αντίθετο! Είσαι μόνος σου με το κινητό σου! Και που έχει wifi το μπιτσόμπαρο δε λέει τίποτα! Δεν πιάνει μία! (αφού ένας router 40€ προσπαθεί να καλύψει με μία 8άρα καθαρή 500 άτομα + τα δωμάτια που κλέβουν από το δρόμο ) Τες πα.. αν οι εταιρίες δεν είχαν κίνητρο δεν θα έπιανε το κινητό σου μόλις έβγαινες από Αττική όπως συνέβαινε το 1997 που δεν έπιαναν τα κινητά στην περισσότερη "επαρχία". Σήμερα πιάνουν γιατί κάποιο κίνητρο υπάρχει. Δες το και έτσι.

    Υ.Γ. Επίσης ξέχνα το 3Γ καθώς δεν αναπτύσσεται πλέον. Ότι κεραίες βάζουν είναι 4Γ. Αυτή είναι η αίσθηση μου καθώς υπάρχουν σημεία που έχω 2Γ ή 4Γ και όχι 3Γ. Το βρίσκω και λογικό.
    There is nothing like 127.0.0.1

  3. #33
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι δεν υπάρχει "σύμβαση". Με όποιον θέλεις κάνεις roamming.


    χαχαχα.. αυτό (το "υπόλοιπο Ελλάδας") είναι μια άλλη Αθηναϊκή σκέψη. Τίποτα δεν το λένε! Λένε σκέτο Ελλάδα! αλλά εντάξει μην σταθούμε σε αυτό. Έστω "επαρχεία".


    Τότε γιατί όλοι βρίζουμε την wind που εκτός μεγάλων πόλεων έχει χάλια σήμα; Ασφαλώς το 50% (5000000) δεν ζει στην Αθήνα/Αττική και οι υπόλοιπες μεγάλες πόλεις είναι δεν είναι 2000000 που θα πει υπάρχουν άλλα 3000000 εκεί έξω στην.. "υπεθρο" συν αυτούς που μετακινούνται από τις πόλεις για διάφορους λόγους. Δεν μπορώ να σου εξηγήσω περισσότερα γιατί (μάλλον) ή είσαι μικρός ή είσαι μόνο Αθηναίος (δεν έχεις χωριό ή δεν πας γενικά διακοπές αλλού). Υπάρχει κόσμος που και μετακινείται και αλλάζει μέρη και αν δεν πιάνει το κινητό του "θυμώνει". Στις πόλεις μάλιστα μπορεί να χρειάζεσαι λιγότερο το καλό δίκτυο καθώς εκεί υπάρχουν πολλά wifi να σε εξυπηρετήσουν. Στην "επαρχεία" (να το το είπα) συμβαίνει το αντίθετο! Είσαι μόνος σου με το κινητό σου! Και που έχει wifi το μπιτσόμπαρο δε λέει τίποτα! Δεν πιάνει μία! (αφού ένας router 40€ προσπαθεί να καλύψει με μία 8άρα καθαρή 500 άτομα + τα δωμάτια που κλέβουν από το δρόμο ) Τες πα.. αν οι εταιρίες δεν είχαν κίνητρο δεν θα έπιανε το κινητό σου μόλις έβγαινες από Αττική όπως συνέβαινε το 1997 που δεν έπιαναν τα κινητά στην περισσότερη "επαρχία". Σήμερα πιάνουν γιατί κάποιο κίνητρο υπάρχει. Δες το και έτσι.

    Υ.Γ. Επίσης ξέχνα το 3Γ καθώς δεν αναπτύσσεται πλέον. Ότι κεραίες βάζουν είναι 4Γ. Αυτή είναι η αίσθηση μου καθώς υπάρχουν σημεία που έχω 2Γ ή 4Γ και όχι 3Γ. Το βρίσκω και λογικό.
    Cosmote και Vodafone δεν αναπτύσουν το 3G γιατί έχουν παντού.
    Τώρα απλα γυρίζουν και σε 900.

    Η Wind αναπτύσει κανονικά γιατί η μισή Ελλάδα είναι εκτός.

    2G και 4G έχει λογο συχνότητας και μόνο από καμια κεραία τύπου " βάζω βραχέα και καλυπτω 3 νόμους".
    Αν είχε και 900 σε 3G, θα είχες και 3G απο αυτή.
    mac rulez

  4. #34
    Εγγραφή
    30-05-2004
    Περιοχή
    Στείρωνας Μονοφατσίου
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.028
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    30 WPM (morse) χωριο
    ISP
    ΚανείςΔενΦτα
    Router
    ΔενΣυγχρονίζ
    SNR / Attn
    -8(dB) / 80(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οι τουριστες ειναι που κάνουν την μεγάλη κίνηση. Ειναι οι συμφωνίες εξωτερικου που αναγκάζουν την κοσμο να δινει συνέχεια στα δεδομένα του τουρίστα. Ολα τα τουριστάκια στις πλατείες του Ηρακλείου βλέπουν βιντεο απο το πρωί μεχρι το βράδυ.

  5. #35
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Δεν κάνεις με όποιον θέλεις roaming. Πριν μια εβδομάδα που ήμουν Ελλάδα μόνο με Vodafone έκανε ενώ παλαιότερα μόνο με cosmote. (4G)

  6. #36
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κάνεις με όποιον θέλεις roaming. Πριν μια εβδομάδα που ήμουν Ελλάδα μόνο με Vodafone έκανε ενώ παλαιότερα μόνο με cosmote. (4G)
    είσαι σίγουρος; Εντός ΕΕ;; Εγώ όπου έχω πάει σε ΕΕ (και εκτός δλδ) με όποιον ήθελα έκανα roaming όπου το δήλωνε συνδέονταν από ότι θυμάμαι. Ασφαλώς διαλέγοντας εγώ carrier manually (όχι στο auto)
    There is nothing like 127.0.0.1

  7. #37
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    είσαι σίγουρος; Εντός ΕΕ;; Εγώ όπου έχω πάει σε ΕΕ (και εκτός δλδ) με όποιον ήθελα έκανα roaming όπου το δήλωνε συνδέονταν από ότι θυμάμαι. Ασφαλώς διαλέγοντας εγώ carrier manually (όχι στο auto)
    Το δικτυο μπορει να καθορισει με ποιον θα κανεις roaming.
    Το εχω συναντησει και με Ελληνικο δίκτυο που οσο και να κτυπιεσαι δεν μπαινει σε αλλο δικτυο στο εξωτερικο παρα μονο σε ενδοομιλικο.
    mac rulez

  8. #38
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δικτυο μπορει να καθορισει με ποιον θα κανεις roaming.
    Το εχω συναντησει και με Ελληνικο δίκτυο που οσο και να κτυπιεσαι δεν μπαινει σε αλλο δικτυο στο εξωτερικο παρα μονο σε ενδοομιλικο.
    Στην ΕΕ το roaming είναι υποχρεωτικό δλδ δεν μπορεί ένας carrier να μη σε δεχθεί. Άρα πως ακριβώς δεν σε αφήνει να συνδεθείς; Δεν είμαι σίγουρος βέβαια αλλά δεν μου κολλάει και δεν έχω τέτοια εμπειρία δλδ όποιο και να έχω διαλέξει όπου και να έχω πάει έχω συνδεθεί (έχω wind). ίσως γίνεται κάτι που δεν ξέρω βέβαια.
    There is nothing like 127.0.0.1

  9. #39
    Εγγραφή
    06-08-2003
    Περιοχή
    Sofia, BG
    Μηνύματα
    3.313
    Downloads
    30
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000MBPS
    ISP
    Mtel BG
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΜΝΗΝΩΝ
    Router
    Huawei
    Path Level
    Fastpath
    Γράφει είναι αδύνατη η εγγραφή στο δυκτιο. Σε μια βδομάδα αλλάζω πάροχο, όταν θα κατέβω Ελλάδα θα δοκιμάσω ξανά να δω αν έχει διαφορά.. (που δεν νομίζω)

  10. #40
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην ΕΕ το roaming είναι υποχρεωτικό δλδ δεν μπορεί ένας carrier να μη σε δεχθεί. Άρα πως ακριβώς δεν σε αφήνει να συνδεθείς; Δεν είμαι σίγουρος βέβαια αλλά δεν μου κολλάει και δεν έχω τέτοια εμπειρία δλδ όποιο και να έχω διαλέξει όπου και να έχω πάει έχω συνδεθεί (έχω wind). ίσως γίνεται κάτι που δεν ξέρω βέβαια.
    Roaming υποχρεωτικό δεν ξέρω.
    Αν όμως με Vodafone πχ στο ΗΒ μπορείς να συνδεθεις μόνο με Vodafone (παράδειγμα) δεν νομίζω ότι η Vodafone εδώ δεν σου παρέχει roaming στο HB.
    Εξάλλου σε οποία χώρα και να πας δεν σημαίνει ότι υπάρχει συμφωνία με όλα τα δίκτυα.
    mac rulez

  11. #41
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ATG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Roaming υποχρεωτικό δεν ξέρω.
    Αν όμως με Vodafone πχ στο ΗΒ μπορείς να συνδεθεις μόνο με Vodafone (παράδειγμα) δεν νομίζω ότι η Vodafone εδώ δεν σου παρέχει roaming στο HB.
    Εξάλλου σε οποία χώρα και να πας δεν σημαίνει ότι υπάρχει συμφωνία με όλα τα δίκτυα.
    αντιλαμβάνομαι ότι πρέπει να υπάρχει συμφωνία με όλα τα δίκτυα διότι άλλως πως είναι υποχρεωτικό το roaming μεταξύ των χωρών; Θα μου πεις μπορεί να είναι υποχρεωτικό να έχεις συμφωνία με τουλάχιστον ένα δίκτυο ανά χώρα.. Υπάρχει η πιθανότητα αλλά δεν μου φαίνεται πάλι πολύ σωστό. Προσωπικά με wind (q κάρτα για την ακρίβεια) όπου ήθελα άλλαζα δίκτυο και στο αυτόματο που το είχα μια ήμουν στο ένα μια στο άλλο δίκτυο χωρίς πάλι να έχω δοκιμάσει να συνδεθώ σε ΟΛΑ τα δίκτυα μίας χώρας. Τες πα δεν επιμένω δεν μπορώ να ξέρω όλες τις περιπτώσεις, κάποιοι carrier μπορεί να είναι επιλεκτικοί..
    There is nothing like 127.0.0.1

  12. #42
    Εγγραφή
    11-06-2017
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από balander Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κάνεις με όποιον θέλεις roaming. Πριν μια εβδομάδα που ήμουν Ελλάδα μόνο με Vodafone έκανε ενώ παλαιότερα μόνο με cosmote. (4G)
    Ευχαριστώ φίλε μου γιατί κάποιοι φωστήρες εδώ μέσα θα μας βγάλουν τρελούς.

    Ότι ήρθαν οι ξένοι εδω, έκαναν δοκιμές και κατέληξαν να κάνουν roaming με την κοσμοτε. Όλη μέρα δηλαδή πάνω από το κινητό με τα speed test και την αλλαγή εταιρίας.

  13. #43
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Μηνύματα
    933
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16.403/1.020
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΟΜΟΤΗΝΗ
    Router
    Tomson tg585 v8 8.2.7.8
    SNR / Attn
    6(dB) / 22,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yolovic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ φίλε μου γιατί κάποιοι φωστήρες εδώ μέσα θα μας βγάλουν τρελούς.

    Ότι ήρθαν οι ξένοι εδω, έκαναν δοκιμές και κατέληξαν να κάνουν roaming με την κοσμοτε. Όλη μέρα δηλαδή πάνω από το κινητό με τα speed test και την αλλαγή εταιρίας.
    Ο καθένα μιλάει με τις προσωπικές του εμπειρίες του. Για αυτό είναι το forum. Να μιλάμε και να απαντάμε. Και λάθος μπορεί να κάνουμε και μισό δίκαιο μπορεί να έχουμε (το πιθανότερο δλδ).

    Εγώ όπου πήγα όταν θέλησα να αλλάξω δίκτυο αυτό έγινε. Ούτε δοκίμασα όλες τις εταιρίες ούτε όπως έγραψα (επανειλημμένα) μπορώ να είμαι 100% σίγουρος. Φέτος σε γερμανό πολίτη που ήρθε Ελλάδα και φιλοξενήσαμε μπορούσαμε να του αλλάζουμε δίκτυο και επιλέξαμε cosmote. Δεν ξέρω τι γερμανικό δίκτυο είχε και αν έτυχε σε αυτόν να μπορεί να αλλάζει δίκτυα ούτε μπορώ να ξέρω τι κάνουν πανευρωπαικά μεγάλες carrier όπως vodafone για μικρότερο κόστος. Στην q καρτούλα μου όταν θέλησα να αλλάξω δίκτυο μπορούσα (σε 3 χώρες τα τελευταία 2 έτη). Αυτό είναι όλο και αν έχετε διαφορετικές εμπειρίες καλώς να τις μοιραστούμε.

    Ούτε "φωστήρας" το παίζω και δεν χρειάζονται χαρακτηρισμοί.
    There is nothing like 127.0.0.1

  14. #44
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από keysmith Εμφάνιση μηνυμάτων
    αντιλαμβάνομαι ότι πρέπει να υπάρχει συμφωνία με όλα τα δίκτυα διότι άλλως πως είναι υποχρεωτικό το roaming μεταξύ των χωρών; Θα μου πεις μπορεί να είναι υποχρεωτικό να έχεις συμφωνία με τουλάχιστον ένα δίκτυο ανά χώρα.. Υπάρχει η πιθανότητα αλλά δεν μου φαίνεται πάλι πολύ σωστό. Προσωπικά με wind (q κάρτα για την ακρίβεια) όπου ήθελα άλλαζα δίκτυο και στο αυτόματο που το είχα μια ήμουν στο ένα μια στο άλλο δίκτυο χωρίς πάλι να έχω δοκιμάσει να συνδεθώ σε ΟΛΑ τα δίκτυα μίας χώρας. Τες πα δεν επιμένω δεν μπορώ να ξέρω όλες τις περιπτώσεις, κάποιοι carrier μπορεί να είναι επιλεκτικοί..
    Δεν νομιζω η Wind να εχει καποιο ιδιαιτερο λογο να σε κλειδωσει
    Η DΤ ομως γιατι να σου επιτρεψει το roaming με Vodafone η Wind?
    mac rulez

  15. #45
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.618
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Σε roaming, η συσκεύη διαλέγει αυτόματα που να συνδεθεί και κανείς δεν μπλοκάρει κανένα. Ο χρήστης μπορεί να επιλέξει προτιμώμενο δίκτυο, αλλά γιατί;

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Q Summer Data 15GB με 10 ευρώ για αυτό το καλοκαίρι
    Από sdikr στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-17, 11:07
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-03-17, 18:34
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-17, 15:36
  4. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-16, 20:59
  5. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-16, 14:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας