Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 88
  1. #31
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από automatix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε θα σου στείλουν εξώδικο ρε συ. Κοστίζει και πάει ανά σελίδα. ..
    Πάρε ότι πρέπει να σου επιστραφεί και συνέχισε κανονικά αν θες να τους τρέξεις..
    Δε μου στέλνουν όμως ότι πρέπει
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  2. #32
    Εγγραφή
    04-01-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μου στέλνουν όμως ότι πρέπει
    Με μπέρδεψες. Δεν έπρεπε να σου επιστρέψουν τα έξοδα μεταφοράς που πλήρωσες για την επιστροφή;
    Αν ναι, γι αυτό δε σου ζήτησαν και το iban;

  3. #33
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε μου στέλνουν όμως ότι πρέπει
    Θέλεις να σου δείξω συνομιλία;;

    Τι μου έλεγαν πριν;

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2017-08-25-11-41-46-902_com.google.android.gm.png 
Εμφανίσεις:  38 
Μέγεθος:  286,6 KB 
ID: 185524
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20170825_114835.jpg 
Εμφανίσεις:  37 
Μέγεθος:  296,9 KB 
ID: 185527
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2017-08-25-11-43-12-674_com.google.android.gm.png 
Εμφανίσεις:  35 
Μέγεθος:  271,6 KB 
ID: 185526
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  4. #34
    Εγγραφή
    04-01-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Στείλε ένα email και πες.

    Αγαπητέ κύριε/κυρία,
    σε συνέχεια της επικοινωνίας μου με το κατάστημά σας, με την "Προστασίας καταναλωτή ή όπως αυτή λέγεται" και λαμβάνοντας υπ' όψιν τις διατάξεις εδω_βάλε_νομοθεσία που ισχύουν για την περίπτωσή μου, θα σας παρακαλούσα να πιστώσετε στο λογαριασμό μου (εδώ βάλε iban), το ποσό τον 9 (εννέα) ευρώ που δαπάνησα για την αποστολή και λήψη ελαττωματικού προϊόντος που βρίσκεται εντός εγγύησης. Αν κωλύεστε για οποιοδήποτε λόγο να ικανοποιήσετε το αίτημά μου, παρακαλώ όπως με ενημερώσετε ώστε να προβώ στις νόμιμες ενέργειες μέσω της Αρχής_προστασίας_ή_όπως_λέγεται που προβλέπει η κείμενη νομοθεσία για την προστασία των δικαιωμάτων των καταναλωτών.
    Με εκτίμηση,
    Αποστόλη Μπαρμπαγιάννης

  5. #35
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από automatix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στείλε ένα email και πες.

    Αγαπητέ κύριε/κυρία,
    σε συνέχεια της επικοινωνίας μου με το κατάστημά σας, με την "Προστασίας καταναλωτή ή όπως αυτή λέγεται" και λαμβάνοντας υπ' όψιν τις διατάξεις εδω_βάλε_νομοθεσία που ισχύουν για την περίπτωσή μου, θα σας παρακαλούσα να πιστώσετε στο λογαριασμό μου (εδώ βάλε iban), το ποσό τον 9 (εννέα) ευρώ που δαπάνησα για την αποστολή και λήψη ελαττωματικού προϊόντος που βρίσκεται εντός εγγύησης. Αν κωλύεστε για οποιοδήποτε λόγο να ικανοποιήσετε το αίτημά μου, παρακαλώ όπως με ενημερώσετε ώστε να προβώ στις νόμιμες ενέργειες μέσω της Αρχής_προστασίας_ή_όπως_λέγεται που προβλέπει η κείμενη νομοθεσία για την προστασία των δικαιωμάτων των καταναλωτών.
    Με εκτίμηση,
    Αποστόλη Μπαρμπαγιάννης
    Το εστειλα στο Δικηγορο μου να δω τι θα μου πει

    - - - Updated - - -

    Μου ειπε ο Δικηγορος μου να μη στελω τιποτα. Να περιμενω το εξωδικο ( αμα ερθει ποτε) Και μετα θα κινηθουμε νομικα και φυσικα λεει θα χασουν. ΑΣτο μου λεει δεν εξιζει να ασχοληθεις .
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  6. #36
    Εγγραφή
    04-01-2015
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    279
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Ο δικηγόρος τι θα σου έλεγε; Να κινηθείς νομικά για να λαδωθεί το σύστημα.
    Κάνε αυτό που σου λέω, άσε το δικηγόρο και αν θες να το κυνηγήσεις θα το κάνεις με τη νομική υπηρεσία της αρχής.

  7. #37
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από automatix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο δικηγόρος τι θα σου έλεγε; Να κινηθείς νομικά για να λαδωθεί το σύστημα.
    Κάνε αυτό που σου λέω, άσε το δικηγόρο και αν θες να το κυνηγήσεις θα το κάνεις με τη νομική υπηρεσία της αρχής.
    Αν δεν είσαι Δικηγόρος να αποφεύγεις τις νομικές συμβουλές.
    (αν πάθει ζημιά μπορεί και να σου ζητάει και τα ρέστα.... λέμε τώρα)


    Επειδή εγώ είμαι Δικηγόρος αλλά δεν είμαι ο δικός σας Δικηγόρος(δεν με έχετε προσλάβει εννοώ και δεν φέρω ευθύνη): Από γρήγορη ματιά του thread πιστεύω και αυτό που σου είπε ο Δικηγόρος σου όσο και αυτό που σου λέει ο automatix είναι σωστά. Αλλά αυτό του automatix είναι απλά περιττό γιατί ήδη τους τα έχεις ζητήσει. Αν δεν σου τα δίνουν πας στο επόμενο βήμα...
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  8. #38
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    δεν υπαρχει καμμια περιπτωση να φτασει σε δικαστηριο τετοια υποθεση γιατι δεν υπαρχει καν υποθεση
    Αν εφτανε και δικαζόταν κατι τετοιο θα υπηρχε μετα δεδικασμενο και ολες οι αποφασεις θα βασίζονταν σε αυτην αρα οοοοοολα τα αρνητικα σχολια σε οοοολα τα σιτε amazon, ebay, ktl θα ηταν συκοφαντική δυσφημιση συμφωνα με το δεδικασμενο και εκατομμύρια ένοχοι συκοφάντες Εδω πρόκειται για αξιολογηση
    Τσαμπα ασχολησε οπως σου ειπε και ο δηκηγορος Να σε φοβησει ηθελε και το καταφερε αν δεν γραψεις την αξολογηση σου Το μονο που σε νοιαζει ειναι να παρεις πισω οτι δικαιούσαι

  9. #39
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από automatix Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο δικηγόρος τι θα σου έλεγε; Να κινηθείς νομικά για να λαδωθεί το σύστημα.
    Κάνε αυτό που σου λέω, άσε το δικηγόρο και αν θες να το κυνηγήσεις θα το κάνεις με τη νομική υπηρεσία της αρχής.
    Η προστασία καταναλωτή μου είπε ότι δεν αναλαμβάνει το εξώδικο. Μόνο τη καταγγελία για τα λεφτά μπορώ να κάνω και δικαιούμαι να πάρω. Τα υπόλοιπα μόνο σε αστικά δικαστήρια

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν δεν είσαι Δικηγόρος να αποφεύγεις τις νομικές συμβουλές.
    (αν πάθει ζημιά μπορεί και να σου ζητάει και τα ρέστα.... λέμε τώρα)


    Επειδή εγώ είμαι Δικηγόρος αλλά δεν είμαι ο δικός σας Δικηγόρος(δεν με έχετε προσλάβει εννοώ και δεν φέρω ευθύνη): Από γρήγορη ματιά του thread πιστεύω και αυτό που σου είπε ο Δικηγόρος σου όσο και αυτό που σου λέει ο automatix είναι σωστά. Αλλά αυτό του automatix είναι απλά περιττό γιατί ήδη τους τα έχεις ζητήσει. Αν δεν σου τα δίνουν πας στο επόμενο βήμα...
    Μετά που τους είπα για τη καταγγελία είπε ότι δικαιούμαι μόνο τα 5€ της επιστροφής του κινητού

    - - - Updated - - -

    Εγώ πιστεύω ότι το μαγαζί κάνει μόνο του συκοφαντική δυσφήμιση στον εαυτό του

    - - - Updated - - -

    Η απάντηση τους στο skroutz.gr Ο αγαπητός πελάτης έστειλε το κινητό του για service στα πλαίσια της εγγύησης του για πρόβλημα στα πλαϊνά πλήκτρα. Το παραλάβαμε στις 07/08/17,ο πελάτης επικοινώνησε μαζί μας την ίδια μέρα και τον ενημερώσαμε ότι επειδή έλειπε ο τεχνικός μας εκείνη την ώρα δεν μπορούμε να τον ενημερώσουμε αν το έχει παραλάβει σίγουρα οπότε θα τον ενημερώναμε την επόμενη ημέρα. Ο πελάτης δεν μπορούσε να περιμένει μια ημέρα οπότε μας πίεσε να του απαντήσουμε άμεσα πράγμα που το κάναμε με λίγη καθυστέρηση. Κατά τον έλεγχο της συσκευής διαπιστώθηκε ότι τα πλήκτρα έντασης και on/off ανταποκρίνονταν κανονικά στο πάτημα και ρωτήσαμε τον πελάτη να μας πει ακριβώς το πρόβλημα. Μας είπε ότι τα πλήκτρα ήταν πατημένα μέσα και όχι όπως ακριβώς έπρεπε να είναι. Αφού το ξαναελεγξαμε διαπιστώσαμε ότι τα πλήκτρα του τηλέφωνου ήταν ελαφρώς μέσα αλλά λειτουργούσαν κανονικά. Κάναμε την επιδιόρθωση δωρεάν στα πλαίσια της εγγύησης του χωρίς να ασχοληθούμε και να αναφέρουμε στον πελάτη ότι κάτι τέτοιο προκαλείται συνήθως από κακή χρήση ή πάτημα ή χτύπημα. Στις 14/07/17 το τηλέφωνο ήταν έτοιμο και το αποστείλαμε πίσω στον πελάτη. Δεν προλάβαμε να ενημερώσουμε πρώτοι τον πελάτη ποτέ διότι μας ρωτούσε κάθε ημέρα ο ίδιος με email ή με τηλέφωνο για την πορεία του service του.Όπως αναφέρουμε στους όρους εγγύησης που βρίσκονται στην ιστοσελίδα μας αλλά υπάρχουν και στην φόρμα παραγγελίας όπου ο κάθε πελάτης πρέπει να τα διαβάζει και να τα αποδέχεται πριν ολοκλήρωσει την παραγγελία του (όπως τα αποδέχτηκε και ο συγκεκριμένος πελάτης)τα έξοδα αποστολής για το service των προϊόντων μας τα χρεώνεται ο πελάτης.

    - - - Updated - - -

    Ότι αυτό γίνεται από χτύπημα λέει η κακή χρήση. Ελαττωματικό δεν υπήρχε πιθανότητα να είναι.

    Από κακή χρήση λέει σε τηλέφωνο 10 ημερών. Κλαίω ρε φίλε

    Δηλαδή αγόρασα έναν μικρό σφυρί και κοπανουσα το κουμπί και μπήκε μέσα

    Τα έξοδα επιστροφής όμως που τα χρέωσε αντικαταβολή δε τα γράφει μέσα

    - - - Updated - - -

    https://www.skroutz.gr/account/shops/reviews/121125 εδώ είναι η αξιολόγηση
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  10. #40
    Εγγραφή
    07-12-2010
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Αν μπορείς να απαντήσεις εκ νέου πρέπει νομίζω να αναφέρεις
    α) το εξώδικο
    β) το γεγονός ότι όταν οι όροι χρήσης ενός καταστήματος έρχονται σε σύγκρουση με την ισχύουσα νομοθεσία, υπερτερεί η νομοθεσία, επομένως ανεξάρτητα από το τι γράφει στην ιστοσελίδα του δεν έπρεπε να χρεωθούν μεταφορικά

  11. #41
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xouzoura Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορείς να απαντήσεις εκ νέου πρέπει νομίζω να αναφέρεις
    α) το εξώδικο
    β) το γεγονός ότι όταν οι όροι χρήσης ενός καταστήματος έρχονται σε σύγκρουση με την ισχύουσα νομοθεσία, υπερτερεί η νομοθεσία, επομένως ανεξάρτητα από το τι γράφει στην ιστοσελίδα του δεν έπρεπε να χρεωθούν μεταφορικά
    Όχι δυστυχώς δε μπορώ.....

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η προστασία καταναλωτή μου είπε ότι δεν αναλαμβάνει το εξώδικο. Μόνο τη καταγγελία για τα λεφτά μπορώ να κάνω και δικαιούμαι να πάρω. Τα υπόλοιπα μόνο σε αστικά δικαστήρια

    - - - Updated - - -



    Μετά που τους είπα για τη καταγγελία είπε ότι δικαιούμαι μόνο τα 5€ της επιστροφής του κινητού

    - - - Updated - - -

    Εγώ πιστεύω ότι το μαγαζί κάνει μόνο του συκοφαντική δυσφήμιση στον εαυτό του

    - - - Updated - - -

    Η απάντηση τους στο skroutz.gr Ο αγαπητός πελάτης έστειλε το κινητό του για service στα πλαίσια της εγγύησης του για πρόβλημα στα πλαϊνά πλήκτρα. Το παραλάβαμε στις 07/08/17,ο πελάτης επικοινώνησε μαζί μας την ίδια μέρα και τον ενημερώσαμε ότι επειδή έλειπε ο τεχνικός μας εκείνη την ώρα δεν μπορούμε να τον ενημερώσουμε αν το έχει παραλάβει σίγουρα οπότε θα τον ενημερώναμε την επόμενη ημέρα. Ο πελάτης δεν μπορούσε να περιμένει μια ημέρα οπότε μας πίεσε να του απαντήσουμε άμεσα πράγμα που το κάναμε με λίγη καθυστέρηση. Κατά τον έλεγχο της συσκευής διαπιστώθηκε ότι τα πλήκτρα έντασης και on/off ανταποκρίνονταν κανονικά στο πάτημα και ρωτήσαμε τον πελάτη να μας πει ακριβώς το πρόβλημα. Μας είπε ότι τα πλήκτρα ήταν πατημένα μέσα και όχι όπως ακριβώς έπρεπε να είναι. Αφού το ξαναελεγξαμε διαπιστώσαμε ότι τα πλήκτρα του τηλέφωνου ήταν ελαφρώς μέσα αλλά λειτουργούσαν κανονικά. Κάναμε την επιδιόρθωση δωρεάν στα πλαίσια της εγγύησης του χωρίς να ασχοληθούμε και να αναφέρουμε στον πελάτη ότι κάτι τέτοιο προκαλείται συνήθως από κακή χρήση ή πάτημα ή χτύπημα. Στις 14/07/17 το τηλέφωνο ήταν έτοιμο και το αποστείλαμε πίσω στον πελάτη. Δεν προλάβαμε να ενημερώσουμε πρώτοι τον πελάτη ποτέ διότι μας ρωτούσε κάθε ημέρα ο ίδιος με email ή με τηλέφωνο για την πορεία του service του.Όπως αναφέρουμε στους όρους εγγύησης που βρίσκονται στην ιστοσελίδα μας αλλά υπάρχουν και στην φόρμα παραγγελίας όπου ο κάθε πελάτης πρέπει να τα διαβάζει και να τα αποδέχεται πριν ολοκλήρωσει την παραγγελία του (όπως τα αποδέχτηκε και ο συγκεκριμένος πελάτης)τα έξοδα αποστολής για το service των προϊόντων μας τα χρεώνεται ο πελάτης.

    - - - Updated - - -

    Ότι αυτό γίνεται από χτύπημα λέει η κακή χρήση. Ελαττωματικό δεν υπήρχε πιθανότητα να είναι.

    Από κακή χρήση λέει σε τηλέφωνο 10 ημερών. Κλαίω ρε φίλε

    Δηλαδή αγόρασα έναν μικρό σφυρί και κοπανουσα το κουμπί και μπήκε μέσα

    Τα έξοδα επιστροφής όμως που τα χρέωσε αντικαταβολή δε τα γράφει μέσα

    - - - Updated - - -

    https://www.skroutz.gr/account/shops/reviews/121125 εδώ είναι η αξιολόγηση
    Αφού μπορούσαν νά πουν αυτά που λένε και να το αποδείξουν γιατί το έφτιαξαν;; από καλή πίστη;;

    Εγώ μπορούσα πχ να αποδείξω ότι ήρθε έτσι. Το κινητό ήταν 10 ημερών, δεν είχε ούτε μια γρατζουνιά, χτύπημα.... Και θα τους έλεγα ότι το κουμπί είναι για να το πατάς. Αυτή είναι η δουλειά του

    - - - Updated - - -

    Άμα στείλουν και το εξώδικο θα γελάω μέχρι μεθαύριο..... Ελπίζω νά μή το στείλουν με 5€ αντικαταβολή ΧαχαχαχαχαχαχΧαχαχχαχαχαχ ΧαχαχαχαχαχαχΧαχαχχαχαχαχ ΧαχαχαχαχαχαχΧαχαχχαχαχαχ

    - - - Updated - - -

    Μίλησα με δικηγόρο. Μου είπε να μη κάνω τίποτα. Αφού μού απάντησαν και λένε θεωρίες να περιμένω άμα στείλουν εξώδικο και αναλαμβάνει αυτός. Δε θέλει λεφτά λέει. Θα τα πληρώσουν αυτοί στο τέλος άμα κάνουν μήνυση
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  12. #42
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δυστυχώς δε μπορώ.....

    - - - Updated - - -



    Αφού μπορούσαν νά πουν αυτά που λένε και να το αποδείξουν γιατί το έφτιαξαν;; από καλή πίστη;;

    Εγώ μπορούσα πχ να αποδείξω ότι ήρθε έτσι. Το κινητό ήταν 10 ημερών, δεν είχε ούτε μια γρατζουνιά, χτύπημα.... Και θα τους έλεγα ότι το κουμπί είναι για να το πατάς. Αυτή είναι η δουλειά του
    Επειδή δεν θυμάμαι αν ισχύει κάτι ειδικότερο στο νόμο περι καταναλωτών και στο νόμο για το ηλεκτρονικό εμπόριο, ο Αστικός Κώδικας στην πώληση έχει τεκμήριο υπέρ σου:

    Άρθρο 537

    Ευθύνη για ελλείψεις

    Ο πωλητής ευθύνεται ανεξάρτητα από υπαιτιότητά του αν το πράγμα, κατά το χρόνο που ο κίνδυνος μεταβαίνει στον αγοραστή, έχει πραγματικά ελαττώματα ή στερείται τις συνομολογημένες ιδιότητες, εκτός αν ο αγοραστής κατό τη σύναψη της σύμβασης γνώριζε ότι το πράγμα δεν ανταποκρίνεται στη σύμβαση ή η μη ανταπόκριση οφείλεται σε υλικά που χορήγησε ο αγοραστής. Το ελάττωμα ή η έλλειψη συνομολογημένης ιδιότητας που διαπιστώνεται μέσα σε έξι μήνες από την παράδοση του πράγματος τεκμαίρεται ότι υπήρχε κατά την παράδοση, εκτός αν τούτο δεν συμβιβάζεται με τη φύση του πράγματος που πουλήθηκε ή με τη φύση του ελαττώματος ή της έλλειψης.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  13. #43
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή δεν θυμάμαι αν ισχύει κάτι ειδικότερο στο νόμο περι καταναλωτών και στο νόμο για το ηλεκτρονικό εμπόριο, ο Αστικός Κώδικας στην πώληση έχει τεκμήριο υπέρ σου:
    Με καλύπτει ο νόμος. Το ξέρω αυτό. Απλά το θέμα ήταν η απειλή για το εξώδικο και τη χρηματική τους ικανοποίηση. Δεν έχω ανάγκη 9€
    Απλα είναι το γαμωτο.

    - - - Updated - - -

    Εδώ έχω βρει και χορηγούς σε περίπτωση δίκης. Όλοι οι φίλοι μου από 10€ να βάλουν μέχρι το ανώτατο δικαστήριο του Άρη φτάνουμε
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  14. #44
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με καλύπτει ο νόμος. Το ξέρω αυτό. Απλά το θέμα ήταν η απειλή για το εξώδικο και τη χρηματική τους ικανοποίηση. Δεν έχω ανάγκη 9€
    Απλα είναι το γαμωτο.
    Όπως σου έχουν πει εδώ πέρα το πιθανότερο είναι ότι το έκαναν για εκφοβισμό. Ήταν στοίχημα και δεν τους έκατσε. Και από ό,τι φαίνεται θα τα λουστούν τώρα.
    (αν πας δικαστικά εννοώ)
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  15. #45
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όπως σου έχουν πει εδώ πέρα το πιθανότερο είναι ότι το έκαναν για εκφοβισμό. Ήταν στοίχημα και δεν τους έκατσε. Και από ό,τι φαίνεται θα τα λουστούν τώρα.
    (αν πας δικαστικά εννοώ)
    Πότε δε βρίζω όταν έχω δίκιο, ποτέ δεν απειλώ όταν τρομάζω. Αν δεν είχα αλλά στο κεφάλι μου θα τους κυνηγούσα.
    Απλα όπως είπα και παραπάνω, κάνουν συκοφαντική δυσφήμιση στον εαυτό τους

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Godian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πότε δε βρίζω όταν έχω δίκιο, ποτέ δεν απειλώ όταν τρομάζω. Αν δεν είχα αλλά στο κεφάλι μου θα τους κυνηγούσα.
    Απλα όπως είπα και παραπάνω, κάνουν συκοφαντική δυσφήμιση στον εαυτό τους
    Έχω όλα τα email που ανταλλάξαμε. Η αξιολόγηση μου ήταν η εμπειρία μου με το κατάστημα. Πιστεύω αν ποτέ πήγαινε κάτι τέτοιο σε δικαστήριο, θα έπρεπε να το δείξει η τηλεόραση τι τραβάνε οι καταναλωτές όταν ζητάνε τα δικαιώματα τους
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με παραγγελία απο το κατάστημα Geekbuying
    Από meletis στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-17, 14:20
  2. Εξώδικο απο τη Wind
    Από kostas_lar στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-17, 01:21
  3. Προτεραιότητα Οθόνης με εκκίνηση από DispalyPort και HDMI
    Από Epinefelos στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-16, 03:10
  4. Πρόβλημα με HDD από laptop
    Από Theodore στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-16, 15:32
  5. Τοποθέτηση μεμβράνης από το κατάστημα????
    Από sculper στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-16, 13:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας