Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση 76-88 από 88
  1. #76
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Αντε με το καλό. Όντως είναι παράνομη η χρέωση μεταφορικών σε εντός εγγύηση προϊόντα Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20180913_122458.jpg 
Εμφανίσεις:  127 
Μέγεθος:  357,3 KB 
ID: 196933
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  2. #77
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    https://youhou.gr/Εγγυήσεις

    Το έβγαλαν από το site τους στο youhou.gr μετά από καταγγελία.
    Ότι ο πελάτης πληρώνει τα μεταφορικά και στην αποστολή τού για επισκευή και στην αποστολή του καταστήματος στο πελάτη. Έτσι για να μπαίνουν κάποια πράγματα στη θέση τους.

    - - - Updated - - -

    - Σε περιπτώσεις τεχνικού προβλήματος και κάλυψης εγγύησης: θα πρέπει να απευθυνθείτε στο αρμόδιο Service Center του www.youhou.gr

    Η εγγύηση περιλαμβάνει την επισκευή του προϊόντος
    Αντικατάσταση του προϊόντος με καινούριο γίνεται μόνο σε περίπτωση που δεν επιδιορθώνεται το προς επιστροφή προϊόν
    Επιστροφή των χρημάτων αγοράς στον πελάτη γίνεται μόνο σε περίπτωση που δεν υπάρχει διαθέσιμο καινούριο προϊόν ίδιου ακριβώς μοντέλου με το προς επιστροφή προϊόν. Σε αυτή την περίπτωση ο πελάτης έχει τη δυνατότητα να ζητήσει αντικατάσταση με άλλον προϊόν διαφορετικού κόστους αφού συνεννοηθεί προηγουμένως με την εταιρεία μας www.youhou.gr πως θα τακτοποιηθεί η διαφορά των χρημάτων.
    Οι επιστροφές για τα εντός εγγύησης προϊόντα γίνονται μόνο με ΕΛΤΑ ΚΟΥΡΙΕΡ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ με χρέωση της εταιρείας μας. Εάν ο πελάτης επιθυμεί να το στείλει , για δικούς του λόγους ,με οποιαδήποτε άλλη ΚΟΥΡΙΕΡ χρεώνεται ο ίδιος την αποστολή του δέματος. ΔΕΝ παραλαμβάνουμε αποστολές δεμάτων με Ταχυδρομείο.
    Δεν υπάρχει εγγύηση στους φορτιστές των προϊόντων
    Ο πελάτης είναι υπεύθυνος στο να κρατήσει back up των αρχείων του πριν αποστείλει την συσκευή του για service καθώς είναι πολύ πιθανόν να σβηστούν κατά την επιδιόρθωση της.Για τυχόν απώλεια των αρχείων δεν ευθύνεται η εταιρεία μας.
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  3. #78
    Εγγραφή
    22-07-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο thread γιατι προκειται ουσιαστικά για την ίδια τακτική.

    Μετά απο αρνητική κριτική στο skroutz, 10-15 μέρε μετά, το ηλεκτρονικό κατάστημα μας παιρνει καθημερινά τηλέφωνα και μας απειλει αν δεν την σβήσουμε! Ναι σωστα διαβάσατε. Τους απαντήσαμε οτι θα προχωρήσουμε σε καταγγελία η μήνυση και η απάντηση ήταν "ξέρω που μένετε" και "θα έρθω να μου το πεις απο κοντά αυτό" κτλ.

    Προφανώς είναι η τακτική κάποιων τραμπουκων να απειλουν με τον ένα η τον άλλο τρόπο. Στην δικια μας περίπτωση όμως αναρωτιόμαστε αν πρέπει να το τρέξουμε μεχρι οσο πάει , μηνύσεις, δικηγόροι, συνήγορο του καταναλωτή, κτλ ή να την σβήσουμε να τελειώνουμε..

    Προτάσεις?

  4. #79
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Εγώ δεν θα το έσβηνα.

  5. #80
    Εγγραφή
    05-04-2012
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    3.019
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Nova
    Router
    HG8145V5
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από retrik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο thread γιατι προκειται ουσιαστικά για την ίδια τακτική.

    Μετά απο αρνητική κριτική στο skroutz, 10-15 μέρε μετά, το ηλεκτρονικό κατάστημα μας παιρνει καθημερινά τηλέφωνα και μας απειλει αν δεν την σβήσουμε! Ναι σωστα διαβάσατε. Τους απαντήσαμε οτι θα προχωρήσουμε σε καταγγελία η μήνυση και η απάντηση ήταν "ξέρω που μένετε" και "θα έρθω να μου το πεις απο κοντά αυτό" κτλ.

    Προφανώς είναι η τακτική κάποιων τραμπουκων να απειλουν με τον ένα η τον άλλο τρόπο. Στην δικια μας περίπτωση όμως αναρωτιόμαστε αν πρέπει να το τρέξουμε μεχρι οσο πάει , μηνύσεις, δικηγόροι, συνήγορο του καταναλωτή, κτλ ή να την σβήσουμε να τελειώνουμε..

    Προτάσεις?
    Φίλε εμένα δε με έκαναν τίποτα.....
    Και όταν το είπα στη προστασία καταναλωτή ότι θα μου στείλουν εξώδικο γελούσαν.
    Μη πάρεις καν δεν αξίζει.... Α στους να χτυπιούνται
    [IMG][img]//kat.cr/userbar/giannhs1985.png[/img][/IMG]

  6. #81
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.281
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Τόσο πολύ πια τους ενοχλεί μια αρνητική; Κι εμένα την άλλη φορά με είχαν στο μπλα μπλα από πολύ .μεγαλο μαγαζί να μου δώσουν ένα κουπόνι με ποσοστό έκπτωσης και να αποσύρω την κριτική. Το μόνο που έλεγα ήταν πως άργησαν να παραδώσουν και αυτοί ισχυρίζονταν πως 4 ή 5 μέρες ήταν νορμάλ χρόνος για άμεσα διαθέσιμο προϊον. Φταίει το skroutz που δίνει τη δυνατότητα αναίρεσης και επιτρέπει το αλισβερίσι, τις απειλές κ.λπ.
    hnesne

  7. #82
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από retrik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο thread γιατι προκειται ουσιαστικά για την ίδια τακτική.

    Μετά απο αρνητική κριτική στο skroutz, 10-15 μέρε μετά, το ηλεκτρονικό κατάστημα μας παιρνει καθημερινά τηλέφωνα και μας απειλει αν δεν την σβήσουμε! Ναι σωστα διαβάσατε. Τους απαντήσαμε οτι θα προχωρήσουμε σε καταγγελία η μήνυση και η απάντηση ήταν "ξέρω που μένετε" και "θα έρθω να μου το πεις απο κοντά αυτό" κτλ.

    Προφανώς είναι η τακτική κάποιων τραμπουκων να απειλουν με τον ένα η τον άλλο τρόπο. Στην δικια μας περίπτωση όμως αναρωτιόμαστε αν πρέπει να το τρέξουμε μεχρι οσο πάει , μηνύσεις, δικηγόροι, συνήγορο του καταναλωτή, κτλ ή να την σβήσουμε να τελειώνουμε..

    Προτάσεις?
    Αν σε καλέσουν ξανά 1) να καταγράψεις τη συνομιλία απλά για να την έχεις σε περίπτωση που υπάρξουν απειλές 2) να τους κάνεις σαφές πως την αρνητική δεν σκοπεύεις να την αφαιρέσεις και πως αν συνεχίσουν να ενοχλούν θα προχωρήσεις νομικά με όλους τους τρόπους.
    Και μετά να μην κάνεις απολύτως τίποτα. Τραμπουκοσκρουτζομάγαζα που αλλού θα τα είχαν κλείσει νύχτα.

  8. #83
    Εγγραφή
    05-01-2007
    Μηνύματα
    538
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από retrik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο thread γιατι προκειται ουσιαστικά για την ίδια τακτική.

    Μετά απο αρνητική κριτική στο skroutz, 10-15 μέρε μετά, το ηλεκτρονικό κατάστημα μας παιρνει καθημερινά τηλέφωνα και μας απειλει αν δεν την σβήσουμε! Ναι σωστα διαβάσατε. Τους απαντήσαμε οτι θα προχωρήσουμε σε καταγγελία η μήνυση και η απάντηση ήταν "ξέρω που μένετε" και "θα έρθω να μου το πεις απο κοντά αυτό" κτλ.

    Προφανώς είναι η τακτική κάποιων τραμπουκων να απειλουν με τον ένα η τον άλλο τρόπο. Στην δικια μας περίπτωση όμως αναρωτιόμαστε αν πρέπει να το τρέξουμε μεχρι οσο πάει , μηνύσεις, δικηγόροι, συνήγορο του καταναλωτή, κτλ ή να την σβήσουμε να τελειώνουμε..

    Προτάσεις?
    οτι ειπε konc + αντίστοιχα σχολια στο google και ενημερωση στο skroutz.

  9. #84
    Εγγραφή
    22-07-2020
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ευχαριστώ.

  10. #85
    Εγγραφή
    19-06-2008
    Περιοχή
    127.0.0.1
    Μηνύματα
    1.147
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/700
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    cisco887va+sec-k9
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σε καλέσουν ξανά 1) να καταγράψεις τη συνομιλία απλά για να την έχεις σε περίπτωση που υπάρξουν απειλές
    Ισως να σε καλύπτει η παραγραφος δ του αρθρου 6 για τη νομιμοτητα καταγραφης απειλητικων τηλεφωνημάτων

    https://www.lawspot.gr/nomikes-pliro...t_context=gdpr

  11. #86
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    833
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από retrik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλω να ανοίξω καινούργιο thread γιατι προκειται ουσιαστικά για την ίδια τακτική.

    Μετά απο αρνητική κριτική στο skroutz, 10-15 μέρε μετά, το ηλεκτρονικό κατάστημα μας παιρνει καθημερινά τηλέφωνα και μας απειλει αν δεν την σβήσουμε! Ναι σωστα διαβάσατε. Τους απαντήσαμε οτι θα προχωρήσουμε σε καταγγελία η μήνυση και η απάντηση ήταν "ξέρω που μένετε" και "θα έρθω να μου το πεις απο κοντά αυτό" κτλ.

    Προφανώς είναι η τακτική κάποιων τραμπουκων να απειλουν με τον ένα η τον άλλο τρόπο. Στην δικια μας περίπτωση όμως αναρωτιόμαστε αν πρέπει να το τρέξουμε μεχρι οσο πάει , μηνύσεις, δικηγόροι, συνήγορο του καταναλωτή, κτλ ή να την σβήσουμε να τελειώνουμε..

    Προτάσεις?
    Θα έχεις έτοιμο το κινητό σου την επόμενη φορά που θα χτυπήσει το τηλέφωνο, όταν απαντήσεις και σου πουν οτι είναι από το μαγαζί θα τους πεις "σας ενημερώνω οτι η συνομιλία μας καταγράφεται", θα στο κλείσουν ή ας συνεχίσουν τις απειλές τους. Με τα στοιχεία από το ηχητικό τους κάνεις να τρέχουν και να μην φτάνουν μετά.

  12. #87
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    καλο θα ηταν να μαθαιναμε και εμεις ποιο καταστημα τα κανει αυτα για εστω και με πμ για να βοηθαμε και αλλους

  13. #88
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.399
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Και εγώ θα ήθελα

Σελ. 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με παραγγελία απο το κατάστημα Geekbuying
    Από meletis στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-17, 14:20
  2. Εξώδικο απο τη Wind
    Από kostas_lar στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-17, 01:21
  3. Προτεραιότητα Οθόνης με εκκίνηση από DispalyPort και HDMI
    Από Epinefelos στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-12-16, 03:10
  4. Πρόβλημα με HDD από laptop
    Από Theodore στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-16, 15:32
  5. Τοποθέτηση μεμβράνης από το κατάστημα????
    Από sculper στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-10-16, 13:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας