Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση 61-73 από 73
  1. #61
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Ήρθε σήμερα ο τεχνικός σπίτι, για τη βλάβη των λαθώς που είχα δηλώσει, και μου λέει πως τα λάθη που έχει η γραμμή δεν δημιουργούν κάποιο πρόβλημα. Και ότι αν δημιουργούσαν κάποια αποσύνδεση ή δεν συγχρόνιζε στα 50, τότε ναι, θα ήταν πρόβλημα. Το γεγονός όμως λέει, ότι μαζεύει λάθη, σε εξωτερικούς σερβερς πέραν του ΟΤΕ (επειδή κατέβασε αρχείο από το speedtest.ftp.otenet.gr (1gb) και δεν ανέβασε CRC/FEC errors) δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα από μεριάς μου,και ότι μπορεί να ευθύνεται ο σέρβερ που μου φαίνονται τόσα λάθη. Και όταν τον ρώτησα γιατί μου δείχνει FEC errors ενώ είμαι σε προφίλ Fastpath, μου λέει ότι είναι φυσικό να φαίνεται. Με ρωτάει που τα διαβάζω όλα αυτά ότι έχω τη βέλτιστη συνδεσμολογία, και ότι δεν θα έπρεπε να έχω FEC errors, και ότι τα CRC errors είναι πολλά, και του απαντάω μέσω φόρουμ, έγινε έξω φρενών γιατί λέει ο κάθε άσχετος πάει και γράφει στα φόρουμ. Τέλος, μου είπε πως δεν έχει νόημα να κάνουμε μέτρηση στον κατανεμητή, εφόσον τα βλέπει όλα άψογα στη γραμμή (coping test), και ότι την επόμενη φορά που θα δηλωθεί βλάβη και θα έρθει τεχνικός στο σπίτι, και δεν θα βρει κάτι ουσιώδες θα με χρεώσουν επίσκεψη :P
    Lian Li o11 Dynamic Black || AMD Ryzen 3700X || Asus TUF Gaming x570 Plus || Trident Z Neo 32GB 3600c16 || Asus ROG Strix 5700XT OC || Samsung 970 EVO Plus 500GB || Corsair 3 120gb || WD Red 3TB/WD Blue 1TB || Corsair RM650x || AOC CQ32G1 || AOC I2757FH || XSPC Raystorm D5 EX360 || Thermaltake Pure Plus 12

  2. #62
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Καταρχήν να σου υπενθυμίσω ότι με τα σημερινά δεδομένα δεν έχεις θέμα. Αύριο-μεθαύριο που θα δοθούν πακέτα με μεγαλύτερες ταχύτητες θα το αντιμετωπίσεις.

    Έχει δίκιο όταν λέει ότι με τα λάθη που έχει τώρα η γραμμή σου δεν υπάρχει πρόβλημα, από την στιγμή που δεν έχεις αποσυγχρονισμό ή μικρότερη ταχύτητα συγχρονισμού. Όμως αυτό δεν αναιρεί το ότι υπάρχουν λάθη και την αιτία. Αφήνω ασχολίαστο για το ότι φταίνε οι άλλοι servers σε αντίθεση με αυτούς του ΟΤΕ.
    Επίσης έχεις δίκιο ότι μπορεί να έχουμε ενδείξεις λαθών σε Fastpath. Σε ADSL και ADSL2 δεν υπάρχει τέτοια ένδειξη, αλλά σε ADSL2+ και VDSL η ρύθμιση Interleaved και Error Correction είναι διακριτή. Οπότε ανάλογα το DSLAM και την επιλογή που έχει γίνει μπορεί να έχουμε Fastpath και διόρθωση λαθών υπό προϋποθέσεις.

    Επειδή οι περισσότερες εσωτερικές εγκαταστάσεις στη χώρα μας έχουν την τυπική παράλληλη τηλεφωνική σύνδεση και βάσει αυτού χάρις ευκολίας μπορούμε να κάνουμε χρήση splitter και φίλτρων πριν από κάθε τηλεφωνική συσκευή, δε σημαίνει ότι είναι και ο καλύτερος τρόπος σύνδεσης, ειδικά στις VDSL συνδέσεις. Απόδειξη ότι σε κάποιες χώρες είναι υποχρεωτικό αυτό που αναφέρουμε, αλλά και πραγματικότητα που έχει διαπιστωθεί από πάρα πολλά μέλη του φόρουμ. Άλλωστε άλλος πάροχος έχει βγάλει σχετικό οδηγό που αναφέρει συγκεκριμένα πράγματα επί του θέματος.

    Τέλος όσον αφορά αν έχει νόημα να γίνει έλεγχος στον κατανεμητή της οικοδομής, ένα πράγμα θα ρωτήσω. Πως είναι σίγουρος ποια είναι τα στοιχεία του συγχρονισμού εκεί, ποια τα λάθη και γενικά η συμπεριφορά της σύνδεσης, σε σχέση με αυτά που εμφανίζονται εντός του διαμερίσματος; Είναι τα ίδια, καλύτερα ή χειρότερα; Με ποιον τρόπο εξασφαλίζει ότι όλοι η γραμμή από τον κατανεμητή έως και την τελευταία πρίζα του σπιτιού δεν δημιουργεί θέμα;
    Άσε που κανονικά εκεί έπρεπε να κάνει τους ελέγχους και να διαπιστωθεί που και αν υπάρχει πρόβλημα.

  3. #63
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Έχει δίκιο όταν λέει ότι με τα λάθη που έχει τώρα η γραμμή σου δεν υπάρχει πρόβλημα
    Το γεγονός δηλαδή, ότι μαζεύει η σύνδεση 10.000 CRC errors σε απλή browsing χρήση μέσα σε 2ώρες 17λ, δεν είναι υπερβολικά? Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  2,2 KB 
ID: 186313
    Και εγώ αυτήν την αιτία ψάχνω, δεν έχει κάποιο άμεσο αντίκτυπο στη σύνδεση (να έχω αποσυνδέσεις ή χαμηλό συγχρονισμό) απλά δεν καταλαβαίνω γιατί να έχω τόσα λάθη, το οποίο αυτός εξηγεί ως λογικό να υπάρχουν και να μην με απασχολεί. (μου είπε ότι και στο σπίτι του έχει λάθη, και μου είπε ότι προσωπικά βγάζει το βράδυ το Router Από την πρίζα, για να κάνει reset, λες και το θέμα μου, είναι να μην βλέπω τα λάθη να ξεπερνάνε τα 100.000/μέρα)
    Αφήνω ασχολίαστο για το ότι φταίνε οι άλλοι servers σε αντίθεση με αυτούς του ΟΤΕ
    Αυτό το είπε, λόγω του ότι, ενώ έκανε το "τεστ" κατεβαζε αρχείο από το speedtest.ftp.otenet, και δεν ανέβασε κάνενα λάθος η γραμμή.
    Επίσης έχεις δίκιο ότι μπορεί να έχουμε ενδείξεις λαθών σε Fastpath. Σε ADSL και ADSL2 δεν υπάρχει τέτοια ένδειξη, αλλά σε ADSL2+ και VDSL η ρύθμιση Interleaved και Error Correction είναι διακριτή. Οπότε ανάλογα το DSLAM και την επιλογή που έχει γίνει μπορεί να έχουμε Fastpath και διόρθωση λαθών υπό προϋποθέσεις
    Δηλαδή μου λες, ότι είναι λογική η εμφάνιση λαθών FEC errors σε VDSL σύνδεση ενώ είμαι σε Fastpath?
    Επειδή οι περισσότερες εσωτερικές εγκαταστάσεις στη χώρα μας έχουν την τυπική παράλληλη τηλεφωνική σύνδεση και βάσει αυτού χάρις ευκολίας μπορούμε να κάνουμε χρήση splitter και φίλτρων πριν από κάθε τηλεφωνική συσκευή, δε σημαίνει ότι είναι και ο καλύτερος τρόπος σύνδεσης, ειδικά στις VDSL συνδέσεις. Απόδειξη ότι σε κάποιες χώρες είναι υποχρεωτικό αυτό που αναφέρουμε, αλλά και πραγματικότητα που έχει διαπιστωθεί από πάρα πολλά μέλη του φόρουμ. Άλλωστε άλλος πάροχος έχει βγάλει σχετικό οδηγό που αναφέρει συγκεκριμένα πράγματα επί του θέματος
    Για τη συνδεσμολογία ενώ στο τηλέφωνο μου τα μασούσε, όταν ήρθε από εδώ και την είδε, μου είπε ότι είναι καλή. Η μόνη επισύμανση που μου έκανε, είναι ότι έχω 2 καλώδια ίντερνετ τα οποία είναι 5μέτρα (είναι λίγο μακριά το ρούτερ από την πρίζα) και μου πρότεινε να βάλω UTP, αν και είπε ότι στα 5μέτρα δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Όσο για αυτό που λες στο τέλος, δεν το γνωρίζω, αυτό που μου είπε ο ίδιος, είναι ότι αν βρει κάποιο λάθος στην εσωτερική γραμμή, τότε θα πάμε στον κατανεμητή. Τσέκαρε με το μηχανάκι του μετρήσεις στην πρίζα, με το 5μετρο καλώδιο που συνδέω το ρούτερ, και τέλος μέσω του ρούτερ με έθερνετ (όλα αυτά συνδεδεμένα στη συσκευή που χρησιμοποιούν οι τεχνικοι του ΟΤΕ).

    Γενικά το θέμα των λαθών, είναι ότι για να φανούν θέλει να περάσει ώρα, και να υπάρχει κάποια χρήση στο Ίντερνετ. Αυτός έκατσε 5 λεπτά, κατέβασε ένα αρχείο μέσω του σέρβερ του ΟΤΕ, είδε ότι ανέβασε 3 CRC errors, και λέει όλα κομπλέ. Και αφού δεν έχω αποσυνδέσεις ή οποιαδήποτε έλλειψη συγχρονισμού δεν τρέχει κάστανο. Και από ότι κατάλαβα δεν θα καθίσουν να το ψάξουν και παραπάνω. Εγώ βέβαια ακόμα δεν καταλαβαίνω, από που προέρχονται αυτή η αύξηση λαθών. Να δεχτώ ότι φταίει ο σέρβερ κάποιου σιτε, ή κάποιου παιχνιδιού, αλλά τόσο πολύ που να εμφανίζεται αυτή η αύξηση?
    Lian Li o11 Dynamic Black || AMD Ryzen 3700X || Asus TUF Gaming x570 Plus || Trident Z Neo 32GB 3600c16 || Asus ROG Strix 5700XT OC || Samsung 970 EVO Plus 500GB || Corsair 3 120gb || WD Red 3TB/WD Blue 1TB || Corsair RM650x || AOC CQ32G1 || AOC I2757FH || XSPC Raystorm D5 EX360 || Thermaltake Pure Plus 12

  4. #64
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ObiGoSu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η μόνη επισύμανση που μου έκανε, είναι ότι έχω 2 καλώδια ίντερνετ τα οποία είναι 5μέτρα (είναι λίγο μακριά το ρούτερ από την πρίζα) και μου πρότεινε να βάλω UTP, αν και είπε ότι στα 5μέτρα δεν υπάρχει πρόβλημα.
    Αν αυτά τα καλώδια χρησιμοποιούνται για την σύνδεση πρίζας με ρούτερ, η είσοδος της ADSL/VDSL δηλαδή, βγάλτα άμεσα, πέντε μέτρα είναι πάρα πολλά.

  5. #65
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν αυτά τα καλώδια χρησιμοποιούνται για την σύνδεση πρίζας με ρούτερ, η είσοδος της ADSL/VDSL δηλαδή, βγάλτα άμεσα, πέντε μέτρα είναι πάρα πολλά.
    Και τι να πάρω? UTP? Αυτά κάνουν μόνο για το 1-1.5 μέτρο που δίνει μέσα στο κουτί του ρούτερ ο πάροχος?
    Lian Li o11 Dynamic Black || AMD Ryzen 3700X || Asus TUF Gaming x570 Plus || Trident Z Neo 32GB 3600c16 || Asus ROG Strix 5700XT OC || Samsung 970 EVO Plus 500GB || Corsair 3 120gb || WD Red 3TB/WD Blue 1TB || Corsair RM650x || AOC CQ32G1 || AOC I2757FH || XSPC Raystorm D5 EX360 || Thermaltake Pure Plus 12

  6. #66
    Εγγραφή
    23-02-2008
    Περιοχή
    Λαγονήσι
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.014
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΛΑΓΟΝΗΣΙ
    Router
    Cisco RV042
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ObiGoSu Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και τι να πάρω? UTP? Αυτά κάνουν μόνο για το 1-1.5 μέτρο που δίνει μέσα στο κουτί του ρούτερ ο πάροχος?
    Για μεχρι 1-1,5 αντε 2 μετρα εισαι οκ, αλλα οχι 5. Για να βαλεις utp θελει φτιαξιμο απο καποιον μιας και εγω δεν εχω δει να πουλιεται ετοιμο. Γιατι θες τοσο πολυ μηκος ομως; δεν μπορεις να βάλεις 1 μετρο τηλεφωνικο και μετα τις συσκευες σου με utp;

  7. #67
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pokas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για μεχρι 1-1,5 αντε 2 μετρα εισαι οκ, αλλα οχι 5. Για να βαλεις utp θελει φτιαξιμο απο καποιον μιας και εγω δεν εχω δει να πουλιεται ετοιμο. Γιατι θες τοσο πολυ μηκος ομως; δεν μπορεις να βάλεις 1 μετρο τηλεφωνικο και μετα τις συσκευες σου με utp;
    Υπάρχει μια σχετική απόσταση από το ρούτερ μέχρι την πρίζα, η οποία είναι περίπου 2.5-3 μέτρα, και δεν πίστευα ότι θα υπάρξει θέμα, οπότε πήρα 5, για να είμαι πιο άνετος. Μου έκανες την καρδιά περιβόλη τώρα το ρούτερ δεν μπορεί να αλλάξει θέση δυστυχώς...
    Lian Li o11 Dynamic Black || AMD Ryzen 3700X || Asus TUF Gaming x570 Plus || Trident Z Neo 32GB 3600c16 || Asus ROG Strix 5700XT OC || Samsung 970 EVO Plus 500GB || Corsair 3 120gb || WD Red 3TB/WD Blue 1TB || Corsair RM650x || AOC CQ32G1 || AOC I2757FH || XSPC Raystorm D5 EX360 || Thermaltake Pure Plus 12

  8. #68
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    27(dB) / 15(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παιδιά τι σχέση έχει το από ποιο server κατεβάζεις με τα crc errors;

    Είναι σε άλλο layer το ένα και σε άλλο layer το άλλο.

  9. #69
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    533
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Όταν ήμουν με wind κατέβαζα με 3.5/4 mb/s (από speedtest otenet, d/l ubuntu κλπ, από αξιόπιστους γενικά servers). Το μεγαλύτερο που είχα δει ήταν γύρω στα 4.5. Τώρα με ote παίζει γύρω στα 4.5 σταθερά, με 5.5 όμως όχι. 5.5 έχω στο πατρικό (πάλι ΟΤΕ). Δοκίμασα και με άλλο καλώδιο, και κατευθείαν από την πρίζα, χωρίς κανένα τηλέφωνο πάνω, καμία αλλαγή. Μόνο κατανεμητή δεν έχω μετρήσει για να μην πειράξω κάτι. Να δηλώσω βλάβη ή θα μου πουν ότι είμαι στο όριο;

  10. #70
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα και πάλι! Μόλις παρατήρησα ότι με έχουν γυρίσει σε Interleaved εδώ και μέρες, και δεν το είχα πάρει χαμπάρι.

    Σε 218ώρες λειτουργίας του ρούτερ έχω τα παρακάτω αποτελέσματα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  56 
Μέγεθος:  21,7 KB 
ID: 188698

    Αν και θα τους πάρω τηλεφώνο να αλλάξω πάλι σε Fastpath, οι τιμές έχουν μεγάλο θέμα? Μιλάω πάλι για τα CRC/FEC errors.

    Δεν μπορώ να καταλάβω πως σε Interleaved έχω τόσο χαμηλά errors, ενώ σε Fastpath, ανεβαίνουν ραγδαία...
    Lian Li o11 Dynamic Black || AMD Ryzen 3700X || Asus TUF Gaming x570 Plus || Trident Z Neo 32GB 3600c16 || Asus ROG Strix 5700XT OC || Samsung 970 EVO Plus 500GB || Corsair 3 120gb || WD Red 3TB/WD Blue 1TB || Corsair RM650x || AOC CQ32G1 || AOC I2757FH || XSPC Raystorm D5 EX360 || Thermaltake Pure Plus 12

  11. #71
    Εγγραφή
    30-08-2006
    Μηνύματα
    2.410
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    KV 50.000/5.000
    ISP
    FORTHNET circa 2006
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    14(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δες μια και τα δικα μου στατιστικα...ειμαι σαφως πιο μακρυα λογικα απο οτι εισαι εσυ απο καμπινα και εχω μεγαλυτερο attainable


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.jpg 
Εμφανίσεις:  58 
Μέγεθος:  115,2 KB 
ID: 188699
    AMD FX-8320 | HYPER 212 EVO | 2X ARCTIC COOLING F12 PWM 120MM | CORSAIR CARBIDE 200R | ASUS M5A97 R2.0 | Kingston HyperX 1600MHZ@1866 9-10-9 2X4GB | ASUS 760 GTX OC DCUII @1300/7000 | THERMALTAKE SE SMART MODULAR 630W

  12. #72
    Εγγραφή
    28-06-2011
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    2.384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΓΑΜΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Collective_Soul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες μια και τα δικα μου στατιστικα...ειμαι σαφως πιο μακρυα λογικα απο οτι εισαι εσυ απο καμπινα και εχω μεγαλυτερο attainable


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Untitled.jpg 
Εμφανίσεις:  58 
Μέγεθος:  115,2 KB 
ID: 188699
    Καλημέρα! Φαντάζομαι ότι η διαφορά στο attainable μπορεί να κρίνεται λόγω καλύτερης καλωδίωσης είτε μέσα στο σπίτι σου, είτε ακόμα και έξω από αυτό (σπίτι σου-καμπίνα). Δεν με πολύ ενδιαφέρει γιατί έχω χαμηλότερο attainable αυτή τη στιγμή, μιας και δεν πορεύομαι προς Vectoring, αλλά αυτό που με νοιάζει, είναι τα CRC/FEC errors, που τα πρώτα, σε fastpath σύνδεση χτυπούσαν ταβάνια ακόμα και στο πρώτο 10ωρο, ενώ τώρα (interleaved) τη θέση του ταβανιού έχουν πάρει τα FEC errors, και τα CRC μένουν προσγειωμένα. Γενικά από ταχύτητες downloading/uploading δεν έχω θέμα, το ping με νοιάζει περισσότερο λόγω gaming/streaming.

    - - - Updated - - -

    Και οι μετρήσεις μετά την αλλαγή σε fastpath
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  41 
Μέγεθος:  21,4 KB 
ID: 188707
    Lian Li o11 Dynamic Black || AMD Ryzen 3700X || Asus TUF Gaming x570 Plus || Trident Z Neo 32GB 3600c16 || Asus ROG Strix 5700XT OC || Samsung 970 EVO Plus 500GB || Corsair 3 120gb || WD Red 3TB/WD Blue 1TB || Corsair RM650x || AOC CQ32G1 || AOC I2757FH || XSPC Raystorm D5 EX360 || Thermaltake Pure Plus 12

  13. #73
    Το avatar του μέλους gravis
    gravis Guest
    DSL Link Information

    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2
    Actual Rate(Up/Down) 4996/40999 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 18085/41534 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 25.7/9.1 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 9.6/16 dB
    Output Power(Up/Down) 7.4/14.5 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/211
    Interleave Delay(Up/Down) 0/10 ms
    INP(Up/Down) 0/0.5 symbols
    Profile 17a
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/946
    FEC Errors(Up/Down) 0/751787

    Αυτα ειναι τα δικα μου χαρακτηριστικα απο Α/Κ μετα απο 17 ώρες χρήσης

Σελ. 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Παρόμοια Θέματα

  1. Μετρήσεις ταχύτητας USB flash drives και καρτών μνημης
    Από phantom77 στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 960
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-20, 19:20
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 12:15
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-16, 22:31

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας