Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 131
  1. #91
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    226
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    Ubiquiti UCG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει βγάλει και η APC
    Kαλούτσικα φαίνονται
    Βάζεις και μια λάμπα κι ένα ασύρματο τηλέφωνο επάνω
    https://www.skroutz.gr/c/41/ups/m/43...&order_dir=asc

    ΥΓ
    Στα ίδια λεφτά
    Ναι αλλα οχι στο ιδιο μεγεθος με τα mini.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    H ΑPC έχει βγάλει χαμηλής τάσης αλλά εδώ και καιρό έχουν εξαφανιστεί από την αγορά.

    Αν είναι να βάλεις κι' αλλες συσκευές πάνω εντάξει, αλλιώς δεν συμφέρει από πολλές απόψεις(κατανάλωση, μπαταρίες, κ.λ.π.) να πάρεις UPS για 230V για να βάλεις πάνω 12Vολτες συσκευές.
    Σωστα.
    [c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

  2. #92
    Εγγραφή
    26-05-2012
    Περιοχή
    ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓1Gbps / ↑100Mbps
    ISP
    COSMOTE FTTH
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδη το ψαχνω ακομα,

    το μοναδικο που μπορω να βρω και να καλυπτει το 12V/2.5A ειναι αυτο:
    https://www.amazon.it/Vultech-UPS30P...07TBKVLKX?th=1

    του οποιου τα specs τα υποστηριζει και το official site τους.
    https://www.vultech.it/it/gruppi-di-...780300506.html

    Αν υπαρχει καποιος που εχει βρει κατι αλλο (το οποιο ειναι διαθεσιμο) και να καλυπτει αυτα τα specs ας γραψει κατι εδω.
    Το συγκεκριμένο πάντως το έχω και εγώ, όπως είχα γράψει και εδώ.
    Το έχω από το καλοκαίρι του 2020 και είναι εξαιρετικό. Ειδικά πέρσυ με τη Μήδεια που είχα γενικευμένη διακοπή στην περιοχή μου, με είχε βγάλει παλικάρι.

    Αρχικά το είχα πάρει μόνο για το 7590 γιατί τότε έπαιζα 200Mbps Vectoring και δεν χρειαζόμουν κάτι άλλο. Πλέον που έχω πάει σε 200Mbps FTTH του έχω συνδέσει επάνω και το Nokia ONT που δίνει ο ΟΤΕ και είμαι τζιτζί (ευτυχώς είχε Υ καλώδιο μέσα το vultech, οπότε δεν χρειάστηκε να αγοράσω έξτρα καλώδιο).

    Τέλος και εγώ το είχα αγοράσει από amazon Ιταλίας, καθώς δεν το έβρισκα Ελλάδα και γενικότερα -εκείνη την περίοδο τουλάχιστον- δεν έβρισκα Ελλάδα κάτι πολύ μικρό σε διαστάσεις (όπως το ήθελα εγώ) και με τα σωστά specs για το 7590 (τουλάχιστον 2.5Α).

  3. #93
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ έβαλα αυτό:
    https://www.e-shop.gr/ups-powerwalke...v-p-PER.215769
    Το πήρα γύρω στα 20 αν θυμάμαι καλά σε προσφορά.

  4. #94
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mondeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έβαλα αυτό:
    https://www.e-shop.gr/ups-powerwalke...v-p-PER.215769
    Το πήρα γύρω στα 20 αν θυμάμαι καλά σε προσφορά.
    Τάση έχει φιξαρισμενη αυτό ε; Οπότε δεν μπορεί να παίξει σε 5v/9v ipcam..
    Στη φωτό βλέπω 1χ18650 σωστά;
    Ακριβό πάντως το έχουν... Ας το έδιναν στα 20€ ακόμα και χωρίς μπαταρία... Έχουμε μπαταρίες από λάπτοπ μπόλικες..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mortaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το συγκεκριμένο πάντως το έχω και εγώ, όπως είχα γράψει και εδώ.
    Το έχω από το καλοκαίρι του 2020 και είναι εξαιρετικό. Ειδικά πέρσυ με τη Μήδεια που είχα γενικευμένη διακοπή στην περιοχή μου, με είχε βγάλει παλικάρι.

    Αρχικά το είχα πάρει μόνο για το 7590 γιατί τότε έπαιζα 200Mbps Vectoring και δεν χρειαζόμουν κάτι άλλο. Πλέον που έχω πάει σε 200Mbps FTTH του έχω συνδέσει επάνω και το Nokia ONT που δίνει ο ΟΤΕ και είμαι τζιτζί (ευτυχώς είχε Υ καλώδιο μέσα το vultech, οπότε δεν χρειάστηκε να αγοράσω έξτρα καλώδιο).

    Τέλος και εγώ το είχα αγοράσει από amazon Ιταλίας, καθώς δεν το έβρισκα Ελλάδα και γενικότερα -εκείνη την περίοδο τουλάχιστον- δεν έβρισκα Ελλάδα κάτι πολύ μικρό σε διαστάσεις (όπως το ήθελα εγώ) και με τα σωστά specs για το 7590 (τουλάχιστον 2.5Α).
    Πόσες ώρες είχε κρατήσει τότε η διακοπή; Άντεξαν οι μπαταρίες; Μετά είναι μέχρι να τελειώσουν και οι μπαταρίες της καμπίνας αν μιλάμε για vdsl κ δεν έχει έρθει και το ρεύμα... Με το ftth λογικά δεν θα υπάρχει αυτό το θέμα, αν κ εκεί λογικά θα είναι μέχρι να τελειώσουν οι μπαταρίες του olt στο α.κ... Αν μιλάμε για σοβαρό πρόβλημα στη διακοπή ρεύματος..
    Σε κάθε περίπτωση πάντως αν δεν το έδινε δωρεάν η κοτε δεν ξέρω αν θα έδινα τα χρήματα σε τέτοια υλοποίηση η σε κανονικό ups.. Είναι ανάλογα το μέρος, την υλοποίηση κλπ..
    Από την άλλη με τα ups μπορείς να κάνεις πιο πολλά άλλα είναι και το ότι έχω βαρεθεί να αλλάζω κάθε τρεις και λίγο μπαταρίες..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  5. #95
    Εγγραφή
    26-05-2012
    Περιοχή
    ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Μηνύματα
    41
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    ↓1Gbps / ↑100Mbps
    ISP
    COSMOTE FTTH
    Router
    FRITZ!Box 5590 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τάση έχει φιξαρισμενη αυτό ε; Οπότε δεν μπορεί να παίξει σε 5v/9v ipcam..
    Στη φωτό βλέπω 1χ18650 σωστά;
    Ακριβό πάντως το έχουν... Ας το έδιναν στα 20€ ακόμα και χωρίς μπαταρία... Έχουμε μπαταρίες από λάπτοπ μπόλικες..

    - - - Updated - - -



    Πόσες ώρες είχε κρατήσει τότε η διακοπή; Άντεξαν οι μπαταρίες; Μετά είναι μέχρι να τελειώσουν και οι μπαταρίες της καμπίνας αν μιλάμε για vdsl κ δεν έχει έρθει και το ρεύμα... Με το ftth λογικά δεν θα υπάρχει αυτό το θέμα, αν κ εκεί λογικά θα είναι μέχρι να τελειώσουν οι μπαταρίες του olt στο α.κ... Αν μιλάμε για σοβαρό πρόβλημα στη διακοπή ρεύματος..
    Σε κάθε περίπτωση πάντως αν δεν το έδινε δωρεάν η κοτε δεν ξέρω αν θα έδινα τα χρήματα σε τέτοια υλοποίηση η σε κανονικό ups.. Είναι ανάλογα το μέρος, την υλοποίηση κλπ..
    Από την άλλη με τα ups μπορείς να κάνεις πιο πολλά άλλα είναι και το ότι έχω βαρεθεί να αλλάζω κάθε τρεις και λίγο μπαταρίες..
    Η διακοπή γενικά είχε κρατήσει μέρες.. Το κύριο θέμα όμως ήταν την πρώτη μερα διακοπής που είχα τηλεργασία και το vultech είχε κρατήσει ευτυχώς σίγουρα 5ωρο, μπορεί και 6ωρο.
    Είχα βγάλει το μεγαλύτερο μέρος του ωραρίου εκείνη την ημέρα με ιντερνετ χάρη στο ups (+ φορτισμένο λάπτοπ ευτυχώς από το προηγούμενο βράδυ).
    Ήμουν τυχερός ωστόσο, καθώς το μεσημέρι περίπου (της πρώτης μέρας διακοπής) και αφού το ups είχε πλέον ξεφορτιστεί, ήρθε ρεύμα στο μισό σπίτι και έριξα μπαλαντέζα σε πρίζα που λειτουργούσε.
    Μετά από 1-1.5 εβδομάδα επανήλθε και το υπόλοιπο σπίτι.

    Να σημειωθεί οτι τότε δεν είχα ακόμα FTTH και ως εκ τούτου εξαρτιόμουν και από την μπαταρία της καμπίνας. Όμως η καμπίνα δεν νομίζω οτι είχε θέμα διακοπής ρεύματος γιατί τα προβλήματα εντοπίζονταν σε πολύ συγκεγκριμένες περιοχές / τετράγωνα και ήταν πολύ πιθανό εγώ να είχα διακοπή και ο γείτονας στα 50μ να ήταν μια χαρά. Πόσο μάλλον η καμπίνα Vectoring που είναι στα 200μ από εμένα.

    Στην καμπίνα του FTTH από την άλλη (εξ'όσων γνωρίζω, μπορεί να κάνω και λάθος), δεν υπάρχει μπαταρία στην καμπίνα και το OLT είναι πιο κεντρικά (ΑΚ) όπου εκεί υπάρχουν άλλες λύσεις backup που καθιστούν πιο δύσκολη την διακοπή εκεί σε περίπτωση που κοπεί το ρεύμα και στο ΑΚ. Απλώς οτι στο FTTH για να έχεις υπηρεσία πρέπει εκτός του router (πχ 7590) να έχεις πάνω σε ups και το ONT αναγκαστικά, που παίζει κατά κάποιο τρόπο το ρόλο του modem στο FTTH.

    Τέλος, για το θέμα του κόστους, εγώ προσωπικά δεν τα βρίσκω πολλά τα 42€ (+κάποια μεταφορικά προφανώς) για ένα mini ups... Σίγουρα θα ήθελα βέβαια να το έβρισκα κάπου Ελλάδα για να γλίτωνα τα μεταφορικά ή να το έβρισκα και φθηνότερο (λέμε τώρα), αλλά τι να γίνει..

    Και βέβαια μην ξεχνάμε οτι αυτή η περίπτωση που περιγράφω παραπάνω αφορά ειδική περίπτωση που είχε προκαλέσει προβλήματα σε όλη τη χώρα.. Δεν περίμενα βέβαια να αντέξει το mini ups για μέρες. Εδώ κανονικά ups και αντέχουν κάποιες ώρες μόνο (ανάλογα βέβαια και με τι τα έχεις φορτώσει).

    Για μένα 5-6 ώρες για το συγκεκριμένο mini ups είναι μια χαρά.
    Και μου άρεσε επίσης οτι μπορούν να αλλαχθούν οι μπαταρίες του όταν χρειαστεί.

  6. #96
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GregoirX23 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τάση έχει φιξαρισμενη αυτό ε; Οπότε δεν μπορεί να παίξει σε 5v/9v ipcam..
    Στη φωτό βλέπω 1χ18650 σωστά;
    Ακριβό πάντως το έχουν... Ας το έδιναν στα 20€ ακόμα και χωρίς μπαταρία... Έχουμε μπαταρίες από λάπτοπ μπόλικες..
    12v είναι fixed.

  7. #97
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mortaki Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η διακοπή γενικά είχε κρατήσει μέρες.. Το κύριο θέμα όμως ήταν την πρώτη μερα διακοπής που είχα τηλεργασία και το vultech είχε κρατήσει ευτυχώς σίγουρα 5ωρο, μπορεί και 6ωρο.
    Είχα βγάλει το μεγαλύτερο μέρος του ωραρίου εκείνη την ημέρα με ιντερνετ χάρη στο ups (+ φορτισμένο λάπτοπ ευτυχώς από το προηγούμενο βράδυ).
    Ήμουν τυχερός ωστόσο, καθώς το μεσημέρι περίπου (της πρώτης μέρας διακοπής) και αφού το ups είχε πλέον ξεφορτιστεί, ήρθε ρεύμα στο μισό σπίτι και έριξα μπαλαντέζα σε πρίζα που λειτουργούσε.
    Μετά από 1-1.5 εβδομάδα επανήλθε και το υπόλοιπο σπίτι.

    Να σημειωθεί οτι τότε δεν είχα ακόμα FTTH και ως εκ τούτου εξαρτιόμουν και από την μπαταρία της καμπίνας. Όμως η καμπίνα δεν νομίζω οτι είχε θέμα διακοπής ρεύματος γιατί τα προβλήματα εντοπίζονταν σε πολύ συγκεγκριμένες περιοχές / τετράγωνα και ήταν πολύ πιθανό εγώ να είχα διακοπή και ο γείτονας στα 50μ να ήταν μια χαρά. Πόσο μάλλον η καμπίνα Vectoring που είναι στα 200μ από εμένα.

    Στην καμπίνα του FTTH από την άλλη (εξ'όσων γνωρίζω, μπορεί να κάνω και λάθος), δεν υπάρχει μπαταρία στην καμπίνα και το OLT είναι πιο κεντρικά (ΑΚ) όπου εκεί υπάρχουν άλλες λύσεις backup που καθιστούν πιο δύσκολη την διακοπή εκεί σε περίπτωση που κοπεί το ρεύμα και στο ΑΚ. Απλώς οτι στο FTTH για να έχεις υπηρεσία πρέπει εκτός του router (πχ 7590) να έχεις πάνω σε ups και το ONT αναγκαστικά, που παίζει κατά κάποιο τρόπο το ρόλο του modem στο FTTH.

    Τέλος, για το θέμα του κόστους, εγώ προσωπικά δεν τα βρίσκω πολλά τα 42€ (+κάποια μεταφορικά προφανώς) για ένα mini ups... Σίγουρα θα ήθελα βέβαια να το έβρισκα κάπου Ελλάδα για να γλίτωνα τα μεταφορικά ή να το έβρισκα και φθηνότερο (λέμε τώρα), αλλά τι να γίνει..

    Και βέβαια μην ξεχνάμε οτι αυτή η περίπτωση που περιγράφω παραπάνω αφορά ειδική περίπτωση που είχε προκαλέσει προβλήματα σε όλη τη χώρα.. Δεν περίμενα βέβαια να αντέξει το mini ups για μέρες. Εδώ κανονικά ups και αντέχουν κάποιες ώρες μόνο (ανάλογα βέβαια και με τι τα έχεις φορτώσει).

    Για μένα 5-6 ώρες για το συγκεκριμένο mini ups είναι μια χαρά.
    Και μου άρεσε επίσης οτι μπορούν να αλλαχθούν οι μπαταρίες του όταν χρειαστεί.
    Οι ώρες που αναφέρεις για το πόσο κράτησε το μίνι ups είναι normal.. Περίπου τόσο κρατάνε..
    Εγώ στο ένα από τα 2 που έχω άλλαξα μπαταρίες & πυκνωτές γιατί τα είχαν παίξει...
    Το θέμα είναι ότι τα έχω και κάθονται έτσι γιατί το στήσιμο του δικτύου (ip cams, a.p's κλπ) στο σπίτι θέλει περισσότερα και τα 2 είναι μια τρύπα στο νερό.... Τι να πρώτο-τροφοδοτήσεις...
    Χώρια που μετά σε διακοπή θες και κανονικό ups για pc, ασύρματο τηλέφωνο κλπ κλπ...
    Κοντολογις to be or not to be...
    Τώρα αν έχεις λάπτοπ και κλασσικό τηλέφωνο κάπως θα τη βολεψεις και με 1 σε διακοπή...
    Αλλά μετά έχουμε και τα κινητα οπότε... Δε χρειάζεται να σκάμε πολύ... Νομίζω...
    Πάντως ότι βοηθάνε τώρα με τα voip, ναι βοηθάνε αλλά υπάρχουν και άλλα προβλήματα σε μεγάλες διακοπές.. Να ήταν μόνο το ίντερνετ.. Για τη δουλειά πάντως που αναφέρεις, όντως σε έσωσε..
    Γενικά πάντως είναι και το μέρος που θα το τοποθετήσεις, από εκεί θα κριθεί αν θα πάει για μίνι η με λίγα χρήματα παραπάνω για κανονικό ups που μπορεί να πάρει κ αλλά πάνω του, εις βάρος του χρόνου της μπαταρίας φυσικά....
    Να μη ξεχάσω να πω επίσης ότι οι μπαταρίες λιθίου σε αυτά νομίζω ότι κρατάνε περισσότερο από αυτές των κανονικών ups..
    Καλό θα ήταν επίσης μια στο τόσο να γίνονται cycle οι μπαταρίες...

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mondeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    12v είναι fixed.
    Η μπαταρία μια είναι ε;
    Έχεις μετρήσει πόσο κρατάει;
    Αν πάντως τα άλλα κρατάνε 6 ώρες με 4 μπαταρίες, άντε αυτό να κρατάει 1-2 ώρες το πολύ με μια..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GregoirX23 : 09-02-22 στις 15:10.
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #98
    Εγγραφή
    18-02-2006
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    3.603
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    56320/5640
    ISP
    Vodafone OneNet VDSL
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 8,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχω μετρήσει.
    Μια διακοπή είχα του μισάωρου από τότε που το έβαλα κι όλα καλά.

  9. #99
    καλησπερα

    για fritz 7583 12v 2.5A τι επιλογες υπαρχουν?

  10. #100
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  11. #101
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.955
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    το eaton έχει μέσα μπαταρία λιθίου και είναι η καλύτερη επιλογή πιστεύω.

  12. #102
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    το eaton έχει μέσα μπαταρία λιθίου και είναι η καλύτερη επιλογή πιστεύω.
    ευχαριστω θα το κοιταξω..λιγο ακριβο μου φαινεται για 4400mah ομως

  13. #103
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.973
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    το eaton έχει μέσα μπαταρία λιθίου και είναι η καλύτερη επιλογή πιστεύω.
    Lipo H 18650;
    18650 δεν έχουν αυτά;
    Το παλιό - πρώτο conseptum και το μετά lamtech είχαν 18650 αν θυμάμαι καλά..

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koullis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ευχαριστω θα το κοιταξω..λιγο ακριβο μου φαινεται για 4400mah ομως
    Πιθανότατα λόγω περισσότερων watt.. Αλλά και ίσως μάρκας..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  14. #104
    Εγγραφή
    14-10-2022
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone - H300S
    Εγώ πάντως δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένος με το lamtech το άσπρο που δίνει ο οτε.
    Το ρουτερ απο 16 έπεφτε στα 12-13 (πριν την αναβαθμιση σε 50αρα) και μάζευε εκατομμύρια σφάλματα, όταν έβαζα στο ρουτερ το δικό του τροφοδοτικό τα σφάλματα εξαφανίζονταν και η ταχύτητα ερχόταν στα φυσιολογικά της. Το μόνο θετικό ήταν οτι σε διακοπη ρεύματος κρατούσε 3 και ώρες
    Έλλαξα 3 mini ups και τα 3 το ίδιο πρόβλημα μου παρουσίαζαν..

    Τώρα που μου έδωσαν το speedport plus σκέφτομαι να πάρω αυτό το τροφοδοτικό MeanWell AD-55A που είναι και ups με μια μπαταρία 12V 7.2ah
    https://www.emimikos.gr/AD-55A/?skr_...nRhZ3MiOiIifV0
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Pavlos k : 22-10-22 στις 12:11.

  15. #105
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από koullis Εμφάνιση μηνυμάτων
    λιγο ακριβο μου φαινεται για 4400mah ομως
    Ότι πληρώνεις, παίρνεις.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pavlos k Εμφάνιση μηνυμάτων
    σκέφτομαι να πάρω αυτό το τροφοδοτικό MeanWell AD-55A
    Δηλαδή θα πληρώσεις τόσα λεφτά για τροφοδοτικό, για μπαταρία, για κουτί για να τα έχεις μέσα και να καθίσεις και να το φτιάξεις??
    Παίρνεις κατευθείαν το ΕΑΤΟΝ και τελείωσες.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 7 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 256789 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ασύρματα τηλέφωνα για fritzbox
    Από yoda73 στο φόρουμ AVM ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-17, 18:33
  2. Σύνδεση Fritzbox με asterisk (capi over tcp)
    Από puntomania στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-02-17, 19:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας