Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Είμαι στη Wind πολλά χρόνια συνδρομητής και λήγει στα κοντά το συμβόλαιο μου. Έχω ίντερνετ έως 24Mbps και απεριόριστες κλήσεις σε σταθερά (σε αριθμούς του τύπου 2ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ). Τίποτε άλλο. Με πήραν σήμερα για ανανέωση συμβολαίου και μου προσφέρουν την ίδια χρέωση που έχω τώρα, κοντά στα 23 ευρώ/μήνα (μου είπε λίγο μικρότερο ποσό αλλά νομίζω δεν υπολόγισε την αναγνώριση κλήσεων) σε 24μηνο συμβόλαιο, με 5 ευρώ τέλος ανανέωσης συμβολαίου (δεν ξέρω εάν λέγεται ακριβώς έτσι). Ζήτησα λίγο καλύτερη τιμή ή να μου δώσει δώρο και κάποια λεπτά προς κινητά ή έστω τα 5 ευρώ να μου τα κάνουν δώρο, αλλά τίποτα! Μου έκανε εντύπωση! Υπάρχει κάποιος τρόπος πρακτικά να πετύχω καλύτερη τιμή, ή πρέπει να φύγω σε άλλη εταιρεία. Γενικά, η τιμή κατά τη γνώμη σας είναι φυσιολογική; Ευχαριστώ!
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  2. #2
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    θα μπορουσες να παρεις καλυτερη τιμη αν κανεις φορητοτητα σε αλλη εταιρια και αν σε παρει η wind.
    Αυτο που σου προτεινω να κανεις ειναι να παρεις τηλ.ολες τις εταιριες και να τους πεις πως ενδιαφερομαι
    να ερθω με φορητοτητα απο την wind ,τι προσφορα μπορειτε να μου κανετε?μπλα μπλα μπλα....

  3. #3
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα μπορουσες να παρεις καλυτερη τιμη αν κανεις φορητοτητα σε αλλη εταιρια και αν σε παρει η wind.
    Αυτο που σου προτεινω να κανεις ειναι να παρεις τηλ.ολες τις εταιριες και να τους πεις πως ενδιαφερομαι
    να ερθω με φορητοτητα απο την wind ,τι προσφορα μπορειτε να μου κανετε?μπλα μπλα μπλα....
    Φοβάμαι πως έχεις δίκιο! Θα ήθελα να αποφύγω τον μπελά με τις φορητότητες αλλά δεν ξέρω τι άλλο θα μπορούσε να γίνει. Βέβαια, εάν μπω σε αυτή τη διαδικασία απλά θα αλλάξω εταιρεία, ότι προσφορά και μου κάνει μετά η Wind! Θα δούμε! Σε ευχαριστώ για την απάντηση! :-)
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-04-2006
    Περιοχή
    Χαλανδρι.
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.277
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    206/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Nokia
    SNR / Attn
    9(dB) / 4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν θες να πετυχεις καλυτερη τιμη η αιτηση σε αλλο παροχο ειναι μονοδρομος δυστυχως.Παραδειγμα που εχω ακολουθησει εδω κ χρονια αφου δεν καταλαβαινουν αλλιως.Ενδεικτικα μετα απο αιτηση για φορητοτητα πληρωνω 16,20 για αστικα υπεραστικα/5 ωρες προς κινητα και vdsl.Πριν τους εκανα θεους για νεο συμβολαιο με μειον 5 ευρω κ μου εκαναν τους τζορες...Παρτε τωρα 16,20 κ σας ευχαριστω...

  5. #5
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mephisto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θες να πετυχεις καλυτερη τιμη η αιτηση σε αλλο παροχο ειναι μονοδρομος δυστυχως.Παραδειγμα που εχω ακολουθησει εδω κ χρονια αφου δεν καταλαβαινουν αλλιως.Ενδεικτικα μετα απο αιτηση για φορητοτητα πληρωνω 16,20 για αστικα υπεραστικα/5 ωρες προς κινητα και vdsl.Πριν τους εκανα θεους για νεο συμβολαιο με μειον 5 ευρω κ μου εκαναν τους τζορες...Παρτε τωρα 16,20 κ σας ευχαριστω...
    Για να είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς: έκανες αίτηση σε άλλο πάροχο και έμεινες στον άλλο πάροχο ή σου έκανε η εταιρία από την οποία θα έφευγες αντιπρόταση και ακύρωσες την φορητότητα;
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    16.28 ευρώ τελική φίλε μου, μου έκαναν εμένα προσφορά ΜΕΣΑ από την WIND, και περιλαμβάνει ΚΑΙ VDSL.
    Όταν έπαιρνα τηλέφωνο και τους ζητούσα προσφορά, ΔΕΝ μου έδιναν.

    Έκανα τα χαρτιά μου ΜΕΣΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟΥ για φορητότητα στην VODAFONE και με το που ήρθε το μήνυμα από την VOD πως λάβαμε την αίτηση και προχωράμε την φορητότητα
    σε 20 λεπτά με πήραν από την WIND και ΜΟΝΟΙ τους χωρίς να κάνω εγώ το παραμικρό, μου έδωσαν την τιμή που σου είπα.
    Οικογενειακά, έχουμε 5 σταθερές γραμμές στην WIND, αλλά αυτό δεν παίζει ρόλο στην συγκεκριμένη προσφορά.

    Διάβασε παρακάτω, τα γράφω αναλυτικά. ΜΟΝΟ με φορητότητα θα έχεις καλή τιμή.

    https://www.adslgr.com/forum/threads...77#post6215977

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από greatst Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να είμαι σίγουρος ότι καταλαβαίνω τι εννοείς: έκανες αίτηση σε άλλο πάροχο και έμεινες στον άλλο πάροχο ή σου έκανε η εταιρία από την οποία θα έφευγες αντιπρόταση και ακύρωσες την φορητότητα;
    Παίρνεις την VODAFONE ή όποια άλλη εταιρία θες, δίνεις τα στοιχεία σου για φορητότητα και θα σου στείλουν τα συμβόλαια με κούριερ γαι να τα υπογράψεις.
    Με το που περάσουν από την "νέα" εταιρία τα στοιχεία σου στο σύστημα τους (μετά τον κούριερ) ώστε να ξεκινήσει η διαδικασία για την φορητότητα,
    σε λίγη ώρα θα σε πάρουν τηλ από την WIND και θα προτείνουν/παζαρέψετε την τιμή.

    Όταν τα συμφωνήσετε με την WIND, θα πας σε κατάστημα της "νέας" εταιρίας που κανόνισες φορητότητα και ΓΡΑΠΤΩΣ θα ζητήσεις ακύρωση.
    Μην σου πουν "μα, μου", έχεις ΚΑΘΕ δικαίωμα. Τα χαρτιά τα φτιάχνουν οι ίδιοι και θα σου δώσουν ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ και αποδεικτικό.
    Σε 1-2 μέρες θα πάρεις τηλέφωνο στην "νέα" εταιρία και θα επιβεβαιώσουν πως έχει γίνει η ακύρωση. Σημειώσεις ώρα και όνομα υπαλλήλου.
    Αν σε 2 μέρες δεν έχει γίνει ακόμα η ακύρωση, κάνε φασαρία, γιατί μπορεί να θέλουν να στην "φέρουν"!

  7. #7
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Μπα, εάν με βάλουν στη διαδικασία να κάνω φορητότητα, απλά θα πάω σε άλλη εταιρία! Έτσι έγινε και με τον ΟΤΕ που ήμουν χρόνια πελάτης: όταν έκανα αίτηση φορητότητας πριν χρόνια στη Wind έφυγα! Έτσι θα γίνει και τώρα εάν βρω κάποια καλύτερη προσφορά.
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  8. #8
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Στην Vodafone θα υπογράψεις για 22 με 23.
    ΟΤΕ και Forthnet δεν ξέρω.
    Η CYTA αν καταλαβαίνω καλά 19.5.

    Όταν η WIND δει την αίτηση σου θα σου ρίξει την τιμή σου.

    Κάνεις ότι κρίνεις εσύ καλύτερο.

  9. #9
    Εγγραφή
    18-02-2007
    Περιοχή
    Κατερίνη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.225
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    97.6Mbps/10.7Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    10.6(dB) / 13.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην Vodafone θα υπογράψεις για 22 με 23.
    ΟΤΕ και Forthnet δεν ξέρω.
    Η CYTA αν καταλαβαίνω καλά 19.5.

    Όταν η WIND δει την αίτηση σου θα σου ρίξει την τιμή σου.

    Κάνεις ότι κρίνεις εσύ καλύτερο.
    Πολύ χρήσιμες πληροφορίες! Σε ευχαριστώ! Θα δω προς ποια εταιρία θα κινηθώ.
    Δήλωση αποποίησης ευθύνης:
    Όλες οι πληροφορίες ή/και απόψεις της παρούσας δημοσίευσης παρέχονται χωρίς καμιά εγγύηση (άμεση, έμμεση ή εξυπονοούμενη) ως προς την πληρότητα ή την ορθότητα τους. Με κάθε επιφύλαξη.

  10. #10
    Εγγραφή
    20-10-2004
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    16.28 ευρώ τελική φίλε μου, μου έκαναν εμένα προσφορά ΜΕΣΑ από την WIND
    Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα με την επισήμανση ότι εγώ τα έκανα όλα μέσω e-mail και απάντησα στα τηλέφωνα όταν με κάλεσαν από τις δυο εταιρείες για τα σχετικά. Βέβαια έχω όλα τα αποδεικτικά αποστολής και παραλαβής και τις ώρες των τηλεφωνικών κλήσεων.

  11. #11
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Mήπως φταίει το γεγονός οτι ησαστάν για χρόνια πελάτες της Wind?Γιατί σε εμένα,μου κάνανε μια προσφορά αντίστοιχη του παρόχου που έκανα φορητότητα.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Τι να σου πω, δεν ξέρω. Μπορεί να παίζει ρόλο πως πάντα πληρώνω στην ώρα μου.
    Η τιμή μου (με VDSL) με τις νέες αυξήσεις θα πάει στα 18.50. Δεν παραπονιέμαι.

    Για δεύτερη γραμμή που έχω (χωρίς VDSL) και θα πάει περίπου στα 27 ευρώ, πολύ πιθανόν να κάνω τα χαρτιά για CYTA.
    Το ότι μπορεί να πουληθεί κάποια στιγμή η CYTA, ή το ότι είναι VOIP, δεν με ενοχλεί.
    Και αν μου κάνει καλή προσφορά η WIND, θα παραμείνω.

  13. #13
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis.kom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω, δεν ξέρω. Μπορεί να παίζει ρόλο πως πάντα πληρώνω στην ώρα μου.
    Η τιμή μου (με VDSL) με τις νέες αυξήσεις θα πάει στα 18.50. Δεν παραπονιέμαι.

    Για δεύτερη γραμμή που έχω (χωρίς VDSL) και θα πάει περίπου στα 27 ευρώ, πολύ πιθανόν να κάνω τα χαρτιά για CYTA.
    Το ότι μπορεί να πουληθεί κάποια στιγμή η CYTA, ή το ότι είναι VOIP, δεν με ενοχλεί.
    Και αν μου κάνει καλή προσφορά η WIND, θα παραμείνω.
    Mια χαρά ειναι προσφορά .Το μόνο πρόβλημα είναι μην γίνει η Cyta Wind γιατί ουσιαστικά θα αλλάξεις πάροχο τζάμπα. Αν σου δοθεί η ευκαιρία να μείνεις Wind(και είσαι ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες της) μείνε με χίλια!

  14. #14
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Θα πάω να κάνω φορητότητα για CYTA και θα δούμε. Δεν πιστεύω να μην μου κάνουν καλύτερη τιμή από την WIND να μην παραμείνω.
    Ακόμα και αν δεν γίνει αυτό, δεν έχω πρόβλημα να πάω CYTA. Αν και όταν πουληθεί και κάποιος την πάρει, εκεί τα ξαναλέμε.

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με ΕΦΚΑ. Θέλω τη γνώμη σας. Ίσως επειγον.
    Από antirix στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-08-17, 03:08
  2. Η γνώμη σας για αυτο το laptop
    Από nmavro73 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-17, 10:44
  3. τι γνωμη σας παρακαλω
    Από panatas στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 01:14
  4. Την γνώμη σας για σύνθεση..
    Από ralfi στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 50
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-17, 17:54
  5. Tη γνώμη σας για το συνολάκι αυτό
    Από stamatisxanthos στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 37
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-12-16, 01:41

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας