Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 85
  1. #61
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στο έγραψα και στο άλλο θέμα. Το ότι είναι συμβατό με VoIP, ΔΕΝ σημαίνει ότι μπορεί να δουλέψει με συσκευή άλλου παρόχου ή του εμπορίου.
    Κάτι σαν την συνδρομητική δορυφορική τηλεόραση. Μπορείς να βάλεις οποιονδήποτε άλλο εξοπλισμό εκτός του παρόχου;

  2. #62
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10999/109998 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZTE- H288A
    SNR / Attn
    31(dB) / 0.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο έγραψα και στο άλλο θέμα. Το ότι είναι συμβατό με VoIP, ΔΕΝ σημαίνει ότι μπορεί να δουλέψει με συσκευή άλλου παρόχου ή του εμπορίου.
    Κάτι σαν την συνδρομητική δορυφορική τηλεόραση. Μπορείς να βάλεις οποιονδήποτε άλλο εξοπλισμό εκτός του παρόχου;
    Αν ηταν καλα τα εταιρικα ρουτερ δεν θα με ενοιαζε τοσο το θεμα

  3. #63
    Εγγραφή
    06-11-2014
    Περιοχή
    ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    768
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    21999/219999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport Plus & Mikrotik
    Path Level
    Interleaved
    Ο εξοπλισμός που δίνουν είναι αρκετά καλό για τον ρόλο modem and VoIP, μετά βάζεις π.χ Mikrotik αν ξέρεις να το δουλέψεις η πας σε άλλες μάρκες.

  4. #64
    Εγγραφή
    25-03-2010
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998 /4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    TP-Link vr600v
    SNR / Attn
    20.6(dB) / 7.3(dB)
    Καλησπέρα, έχω μόλις αγοράσει το VR600v v2.1 από Γερμανία (γιατί από Ελλάδα...), πήρα και τον κωδικό SIP από τον ΟΤΕ και μπορώ να πω οτι δουλεύει ΚΑΠΟΙΕΣ φορές.
    Κάποιες φορές το δείχνει σαν connected και κάποιες φορές δείχνει error. Πάντα με τον ίδιο κωδικό και ρυθμίσεις.

    Ανεβάζω τις ρυθμίσεις ως reference.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  201912335_131266-CapturFiles.png 
Εμφανίσεις:  70 
Μέγεθος:  199,9 KB 
ID: 209201
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  201912335_131211-CapturFiles.png 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  51,6 KB 
ID: 209200

    Επίσης έχω κάποιες παρατηρήσεις:
    1. Όντως ακούγεται ένα παρατεταμένο τοyυυ που δεν είναι κάποιο πρόβλημα όμως.
    2. Όταν παίρνω από το κινητό στο σταθερό, μου εμφανίζει μήνυμα "Εκτός περιοχής". Ξέρει κανείς αν πρέπει να ρυθμίσουμε κάτι στο Area Code;
    3. Ξέρει κάποιος κάθε πότε αλλάζει ο κωδικός; Ο ΟΤΕ τόνισε οτι προτείνει να χρησιμοποιώ bridged το router του γιατι ο κωδικός είναι δυναμικός, κάτι που δεν γράφουν στους όρους χρήσης τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος GRaecuS : 01-12-19 στις 15:17.

  5. #65
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GRaecuS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, έχω μόλις αγοράσει το VR600v v2.1 από Γερμανία (γιατί από Ελλάδα...), πήρα και τον κωδικό SIP από τον ΟΤΕ και μπορώ να πω οτι δουλεύει ΚΑΠΟΙΕΣ φορές.
    Κάποιες φορές το δείχνει σαν connected και κάποιες φορές δείχνει error. Πάντα με τον ίδιο κωδικό και ρυθμίσεις.

    Ανεβάζω τις ρυθμίσεις ως reference.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  201912335_131266-CapturFiles.png 
Εμφανίσεις:  70 
Μέγεθος:  199,9 KB 
ID: 209201
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  201912335_131211-CapturFiles.png 
Εμφανίσεις:  25 
Μέγεθος:  51,6 KB 
ID: 209200

    Επίσης έχω κάποιες παρατηρήσεις:
    1. Όντως ακούγεται ένα παρατεταμένο τοyυυ που δεν είναι κάποιο πρόβλημα όμως.
    2. Όταν παίρνω από το κινητό στο σταθερό, μου εμφανίζει μήνυμα "Εκτός περιοχής". Ξέρει κανείς αν πρέπει να ρυθμίσουμε κάτι στο Area Code;
    3. Ξέρει κάποιος κάθε πότε αλλάζει ο κωδικός; Ο ΟΤΕ τόνισε οτι προτείνει να χρησιμοποιώ bridged το router του γιατι ο κωδικός είναι δυναμικός, κάτι που δεν γράφουν στους όρους χρήσης τους.
    Αν σου είναι εύκολο, ανέβασε τους όρους χρήσης

  6. #66
    Εγγραφή
    28-12-2019
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    89000/9998
    ISP
    Nova
    Router
    TP-Link archer vr600v
    Φίλε κατάφερες να δουλέψεις voip στη nova? Γιατί πήρα το ίδιο router αλλα δεν μπορώ να συνδέσω το voip με τίποτα!!

  7. #67
    Εγγραφή
    09-09-2011
    Περιοχή
    skg
    Μηνύματα
    2.925
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360/360 Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    MikroTik hAP ac²
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε κατάφερες να δουλέψεις voip στη nova? Γιατί πήρα το ίδιο router αλλα δεν μπορώ να συνδέσω το voip με τίποτα!!
    Πώς να το δουλέψεις για VoIP στη Nova; Σου έδωσε κωδικούς για την τηλεφωνία; Αφού μόνο ο ΟΤΕ τους δίνει.

  8. #68
    Εγγραφή
    28-12-2019
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    89000/9998
    ISP
    Nova
    Router
    TP-Link archer vr600v
    Μου είπαν ότι δεν μπορουν να μου δωσουν "τις ρυθμισεις" του VOIP. Τους κωδικούς δεν γινεται να μην τους δωσουν. Στο κατω κατω δικός μου αριθμός είναι. Θα μιλήσω και θα ενημερώσω.
    Ερώτηση: οι κωδικοι για την τηλεφωνία δεν είναι η ίδια με τους κωδικους σύνδεσης (του router στο δίκτυο εννοώ μέσα από το interface, που σου στέλνουν όταν κάνεις τη νέα σύνδεση)?
    Επίσης υπάρχει τρόπος να κάνω bringe το router που μου έδωσε η Nova (το ΖΤΕ), ωστε τουλαχιστον να συνδέσω εκει το τηλέφωνο (αν δεν βγαλουμε άκρη με τη Nova)? Οι οδηγίες που έδωσε ο φίλος δεν νομίζω ότι παίζουν, μιας και το router ειναι σεταρισμένο απο τη Nova και ακόμα και στο root να μπω οι επιλογές είναι πολύ περιορισμένες και σίγουρα δεν υπάρχουν τα μενού στα οποία αναφέρεται.
    Ευχαριστώ.

  9. #69
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nicolakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είπαν ότι δεν μπορουν να μου δωσουν "τις ρυθμισεις" του VOIP. Τους κωδικούς δεν γινεται να μην τους δωσουν. Στο κατω κατω δικός μου αριθμός είναι. Θα μιλήσω και θα ενημερώσω.
    Όσο και να μην το πιστεύεις ή να σου φαίνεται παράξενο, είναι καθαρά στην ευχέρεια της κάθε εταιρείας αν θα μας δώσουν τον κωδικό της τηλεφωνίας ώστε να δουλέψει σε άλλη συσκευή εκτός αυτής που μας δίνει.
    Επίσης ο αριθμός της τηλεφωνικής γραμμής δεν είναι δικός μας, αλλά ανήκει πάντοτε στην εταιρεία και μας έχει παραχωρηθεί η χρήση του, για όσο διάστημα είναι ενεργή.

    Ερώτηση: οι κωδικοι για την τηλεφωνία δεν είναι η ίδια με τους κωδικους σύνδεσης (του router στο δίκτυο εννοώ μέσα από το interface, που σου στέλνουν όταν κάνεις τη νέα σύνδεση)?
    Όχι, δεν είναι οι ίδιοι οι κωδικοί.

    Επίσης υπάρχει τρόπος να κάνω bringe το router που μου έδωσε η Nova (το ΖΤΕ), ωστε τουλαχιστον να συνδέσω εκει το τηλέφωνο (αν δεν βγαλουμε άκρη με τη Nova)? Οι οδηγίες που έδωσε ο φίλος δεν νομίζω ότι παίζουν, μιας και το router ειναι σεταρισμένο απο τη Nova και ακόμα και στο root να μπω οι επιλογές είναι πολύ περιορισμένες και σίγουρα δεν υπάρχουν τα μενού στα οποία αναφέρεται.
    Ενδέχεται να μπορείς να βάλεις δικό σου Router και να έχεις την συσκευή του παρόχου για την τηλεφωνία. Ποια σου έχει δώσει για να δούμε τι μπορεί να γίνει (αν είναι δυνατόν να γίνει κάτι).

  10. #70
    Εγγραφή
    28-12-2019
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    89000/9998
    ISP
    Nova
    Router
    TP-Link archer vr600v
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενδέχεται να μπορείς να βάλεις δικό σου Router και να έχεις την συσκευή του παρόχου για την τηλεφωνία. Ποια σου έχει δώσει για να δούμε τι μπορεί να γίνει (αν είναι δυνατόν να γίνει κάτι).
    Καλησπέρα και καλή χρονιά!
    Το router που μου έχουν δώσει είναι της ZTE το ZXHN H267N.
    Μπορούμε να κάνουμε κάτι λες?
    Ευχαριστώ.

  11. #71
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Συγνώμη σε είχα ξεχάσει.

    1. Στο ZTE μπαίνεις με τα στοιχεία με username forthnet και password F0rth@c$n3t#, διαφορετικά ως απλός χρήστης δεν σε αφήνει να κάνεις αλλαγές.
    2. Στο μενού Internet > WAN > DSL Connection, διαγράφεις το Internet2_VDSL που έχει VLAN ID το 835.
    3. Στο ίδιο μενού δημιουργείς μία νέα Bridged σύνδεση πατώντας το "Create New Item":
    • Connection Name: Bridge
    • DSL Transfer Mode: PTM
    • Type: Bridge Connection
    • VLAN: On
    • VLAN ID: 835

    4. Μετά στο μενού Internet > Port Binding > Bridge, όρισε την Νο1 LAN (ή όποια άλλη θέλεις) στην νέα Bridge σύνδεση που έκανες.
    5. Του κλείνεις τον DHCP, οπότε για να έχεις πρόσβαση πλέον στο μενού του θα πρέπει να ορίσεις σταθερή ΙΡ στον υπολογιστή σου.
    6. Τέλος του κάνεις επανεκκίνηση.

    Τον δικό σου Router θα τον συνδέσεις ενσύρματα από την WAN θύρα που έχει με την LAN1 (ή όποια άλλη) του ΖΤΕ που έχεις ορίσει στο βήμα 4 και τον ρυθμίζεις να κάνει την κλήση ΡΡΡ.
    Υπόψη ότι το LAN του δικού σου Router θα είναι σε διαφορετικό υποδίκτυο από το αντίστοιχο του ZTE. Π.χ. Βάλτο σε 192.168.10.0/24.

  12. #72
    Εγγραφή
    28-12-2019
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    89000/9998
    ISP
    Nova
    Router
    TP-Link archer vr600v
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον δικό σου Router θα τον συνδέσεις ενσύρματα από την WAN θύρα που έχει με την LAN1 (ή όποια άλλη) του ΖΤΕ που έχεις ορίσει στο βήμα 4 και τον ρυθμίζεις να κάνει την κλήση ΡΡΡ.
    Υπόψη ότι το LAN του δικού σου Router θα είναι σε διαφορετικό υποδίκτυο από το αντίστοιχο του ZTE. Π.χ. Βάλτο σε 192.168.10.0/24.
    Δύο ερωτήσεις:
    1)Αν το βάλω σε διαφορετικό subnet θα βλέπει το ένα το άλλο? Γιατι στο Tp-link δεν το βλέπει το ΖΤΕ στα συνδεμένα με LAN. Εδώ το χάνω λίγο, το πως δηλαδή μπορούν να συνδεθούν αν έχουν διαφορετικό subnet.
    2)Σε ποιο ρουτερ κανω τη ρυθμιση να κάνει την κλήση PPP? Στο ΖΤΕ ή στο Tp-link? Το έψαξα αρκετά και στα δύο αλλά δεν βρήκα πως στο καλό μπορώ να το κάνω αυτό!!!
    Μπορείς να με βοηθήσεις λίγο?

    Ευχαριστώ!

  13. #73
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    1α. Θα συνδέσεις και 2ο καλώδιο τις 2 συσκευές (LAN-LAN) και θα ορίσεις στην κάρτα δικτύου του υπολογιστή σου να έχει 2 σταθερές διευθύνσεις, από μία σε κάθε υποδίκτυο. H κύρια θα είναι στο VR600 και η δευτερεύουσα στο ΖΤΕ.

    1β. Μπορείς να βάλεις και τα 2 στο ίδιο υποδίκτυο, αν και κανονικά πρέπει να είναι σε διαφορετικό.
    Βάζεις το ΖΤΕ σε π.χ. 192.168.1.254 και τo VR600 σε 192.168.1.1.VR600
    Οπωσδήποτε ρυθμίζεις τον DHCP του VR600 να δίνει σε συγκεκριμένη περιοχή διευθύνσεις και σε αυτή να μην περιλαμβάνεται και η ΙΡ του ΖΤΕ.
    Δεν το έχω δοκιμάσει αν παίζει με ένα μόνο καλώδιο και πιθανόν να χρειαστεί σύνδεση μεταξύ τους με ακόμη ένα (LAN-LAN).

    2. To ZTE που θα μπει σε Bridge Mode, θα δουλεύει ως modem, κάνοντας μόνο τον συγχρονισμό σε DSL. Την κλήση ΡΡΡ την κάνει πάντα ο router, δηλαδή το VR600 σε σένα.
    Κάθε συσκευή έχει τις δικές της ρυθμίσεις. Στο VR600 για να κάνει την κλήση ΡΡΡ ως απλό ασύρματο router, ακολουθείς τα βήματα στην παράγραφο 4.5.1 Wireless Router Mode (σελ. 17) του εγχειριδίου.

  14. #74
    Εγγραφή
    28-12-2019
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    89000/9998
    ISP
    Nova
    Router
    TP-Link archer vr600v
    Φιλαρακι σε ευχαριστώ πολύ. Το κατάφερα!! Είχα την εντύπωση ότι η γραμμή DSL (καλώδιο) συνδεόταν με το νέο router και όχι αυτό της Nova. Όταν το έβαλα στο ΖΤΕ της Nova δούλεψαν όλα κανονικά. Τα έχω βάλει στο ίδιο subnet χωρίς πρόβλημα (σύμφωνα με τις παρατηρήσεις σου για το DHCP). Αλλα...

    Ο λόγος που αγόρασα το νέο ρουτερ είναι διπλός.

    1ον) Γιατί με το ΖΤΕ δεν μπορούσα να κάνω upload μεγάλα αρχεία, γιατί αν και στα διάφορα speed test βγάζει upload speed καπου στα 9MB στη πραγματικότητα η ταχύτητα δεν ήταν ούτε 1ΜΒ. Και επειδή λόγω δουλειάς στέλνουμε μεγάλα αρχεία (κυρίως με wetransfer) δεν γινόταν δουλειά (πχ. για 100ΜΒ ήθελε 5 ώρες!!). Έκανα έρευνα σε διάφορα φορουμ και είδα ότι το έχουν πολλοί αυτό το πρόβλημα με το συγκεκριμένο ρουτερ και λύση δεν υπήρχε (εκτός από το να κάνεις φάση bringe (καλή ώρα!)) άρα δεν μπορούσα να κάνω κάτι!! Αυτό το πρόβλημα με τη πρότασή σου λύθηκε μιας και έκανα μία δοκιμή και τώρα ήθελε για 500ΜΒ περίπου 9 λεπτά.

    2ον) Το ΖΤΕ κλειδώνει στη 100αρα γραμμή στα 71210!! (Έλεος ). Το VR600 κλειδώνει στα 84000-89000!! Όπως καταλαβαίνεις η διαφορά είναι τεράστια! Τι νομίζεις?? Επίσης έχω γενικά προβλήματα με στο ΖΤΕ, που έχουν να κάνουν με θέματα σταθερότητας στη συνδεση με τις συσκευες ασύρματα. Αποσυνδέσεις ή ενώ δείχνει ότι είναι σε σύνδεση να μην δίνει ίντερνετ ασύρματα. (Παρατήρηση: σε LAN σύνδεση τα πράγματα είναι καλύτερα, απλά εκεί υπάρχουν άλλα προβλήματα πρακτικότητας και πάλι δεν γίνεται!). Λογικά τώρα δεν θα έχω τέτοια θέματα, μιας και θα συνδέονται στο VR600. Αλλά με την ταχύτατη που κλειδώνει???? Πραγματικά έτσι μου έρχεται να παρατήσω το σταθερό τηλέφωνο, που δεν το πολυ-χρησιμοποιουμε, και να κρατήσω μόνο το VR !!

    Τι πιστεύεις??

  15. #75
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Αν το H267N μπορεί να παίξει ως απλό Router πίσω από άλλο DSL Router, γίνεται. Δεν είμαι σίγουρος (έχω καιρό να ασχοληθώ), αλλά νομίζω ότι το συγκεκριμένο δεν παίζει ως απλό Router.
    Έχει την δυνατότητα στο μενού να του ορίσεις σύνδεση σε κάποια LAN και να παίξει ως WAN;

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [TP-Link] TP-Link Archer VR600 VDSL Router
    Από gacp στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 669
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-21, 02:17
  2. Μηνύματα: 22
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-05-18, 19:44
  3. Σύνδεση VDSL Entry2 --> TP link Archer D7
    Από JTB στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-17, 13:15
  4. [TP-Link] Πρόβλημα με Tp Link AC750 Archer D20
    Από Twister75 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-05-17, 21:14
  5. TP LINK ARCHER VR 900 AC 1600 ΣΥΝΔΕΣΗ ΜΕ SPEEDPORT ENTRY 2
    Από stavros1981 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-16, 21:48

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας