Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 62
  1. #1
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παιδιά ειδικά για τα διόδια, το θέμα είναι καθαρά πρακτικό, και δεν έχει να κάνει με ευθύνη των διοδίων.

    Για καθαρά πρακτικούς λόγους, μόνο ανέπαφες κάρτες (χρεωστικές ή πιστωτικές) μπορούν να λειτουργήσουν στα διόδια.

    Αυτή τη στιγμή στην αγορά, δεν είναι όλες τέτοιες.

    Οι ανέπαφες είχαν αρχίσει να εμφανίζονται αρχές-άνοιξη του 15.

    Αν σκεφτείτε τώρα ότι η συνηθέστερη διάρκεια ζωής μιας κάρτας είναι 3 χρόνια, αυτό σημαίνει ότι από το καλοκαίρι του 2018 μπορούμε να αναμένουμε σχεδόν όλες οι κάρτες που κυκλοφορούν να είναι ανέπαφες.

    Οπότε να μπορεί να εφαρμοστεί κάτι τέτοιο σε διόδια.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Υπάρχει μια μερίδα συνανθρώπων μας που δεν επιθυμεί να τη χρησιμοποιήσει ανέπαφα!!!
    Απίστευτο αλλά αληθινό!!!

    Τις προάλλες, υπήρξε παρεξήγηση με πελάτη γιατί λέει δεν τον ρώτησα αν θα μπορούσα να την περάσω ανέπαφα -αντί του παλιού τοποθετώ στην σχισμή-. Ήμουν υποχρεούμενος λέει ...
    Το γιατί, του κλέβουν τα προσωπικά δεδομένα.
    Το ξανασυνάντησα σε ταμείο SMarket όπου και με ρώτησε η ταμίας αν θέλω να την περάσει ανέπαφα. Τον υπόλοιπο διάλογο μπορείτε να τον φανταστείτε. ΝΑΙ υπάρχουν αρκετοί, τουλάχιστον τόσοι όσοι ώστε πλέον η ερώτηση είναι "υποχρεωτική", για την προσωπική σου ψυχική ηρεμία τουλάχιστον και για αυτά που πιθανόν θα ακολουθήσουν.
    Εγώ τη γλίτωσα με ένα πεντάλεπτο κήρυγμα για την νέα τάξη πραγμάτων.

  3. #3
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eqvus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει μια μερίδα συνανθρώπων μας που δεν επιθυμεί να τη χρησιμοποιήσει ανέπαφα!!!
    Απίστευτο αλλά αληθινό!!!

    Τις προάλλες, υπήρξε παρεξήγηση με πελάτη γιατί λέει δεν τον ρώτησα αν θα μπορούσα να την περάσω ανέπαφα -αντί του παλιού τοποθετώ στην σχισμή-. Ήμουν υποχρεούμενος λέει ...
    Το γιατί, του κλέβουν τα προσωπικά δεδομένα.
    Το ξανασυνάντησα σε ταμείο SMarket όπου και με ρώτησε η ταμίας αν θέλω να την περάσει ανέπαφα. Τον υπόλοιπο διάλογο μπορείτε να τον φανταστείτε. ΝΑΙ υπάρχουν αρκετοί, τουλάχιστον τόσοι όσοι ώστε πλέον η ερώτηση είναι "υποχρεωτική", για την προσωπική σου ψυχική ηρεμία τουλάχιστον και για αυτά που πιθανόν θα ακολουθήσουν.
    Εγώ τη γλίτωσα με ένα πεντάλεπτο κήρυγμα για την νέα τάξη πραγμάτων.
    Κλαίω!
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από eqvus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει μια μερίδα συνανθρώπων μας που δεν επιθυμεί να τη χρησιμοποιήσει ανέπαφα!!!
    Απίστευτο αλλά αληθινό!!!

    Τις προάλλες, υπήρξε παρεξήγηση με πελάτη γιατί λέει δεν τον ρώτησα αν θα μπορούσα να την περάσω ανέπαφα -αντί του παλιού τοποθετώ στην σχισμή-. Ήμουν υποχρεούμενος λέει ...
    Το γιατί, του κλέβουν τα προσωπικά δεδομένα.
    Το ξανασυνάντησα σε ταμείο SMarket όπου και με ρώτησε η ταμίας αν θέλω να την περάσει ανέπαφα. Τον υπόλοιπο διάλογο μπορείτε να τον φανταστείτε. ΝΑΙ υπάρχουν αρκετοί, τουλάχιστον τόσοι όσοι ώστε πλέον η ερώτηση είναι "υποχρεωτική", για την προσωπική σου ψυχική ηρεμία τουλάχιστον και για αυτά που πιθανόν θα ακολουθήσουν.
    Εγώ τη γλίτωσα με ένα πεντάλεπτο κήρυγμα για την νέα τάξη πραγμάτων.
    Για να έχει φτάσει να γίνεται υποχρεωτικά η ερώτηση στα μεγάλα supermarket φαντάσου πόσες φόρες είχανε θέμα ώστε να δοθεί τέτοια οδηγία στους ταμίες.
    Στα Lidl μάλιστα σε μερικά πλέον δεν παίρνει ο ταμίας την κάρτα αλλά σου ζητάει να την περάσεις εσύ.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα Lidl μάλιστα σε μερικά πλέον δεν παίρνει ο ταμίας την κάρτα αλλά σου ζητάει να την περάσεις εσύ.
    Κι έτσι πρέπει να είναι. Αρκετά super market τοποθετούν POS με περιστρεφόμενο βραχίονα. Και οι ταμίες σου ζητούν την κάρτα. Πρόσφατα μου ζήτησαν την κάρτα για ανέπαφη συναλλαγή. Λέω "γύρισε το POS και την περνάω εγώ". Και μου λέει το απίθανο "Απαγορεύεται". Της λέω, OK, και βγάζω το κινητό για χρήση Winbank Wallet. Της λέω "να σου δώσω μήπως και το κινητό μου τώρα;" και σκάλωσε γιατί δεν ήξερε ότι μπορώ να κάνω ανέπαφη συναλλαγή με το κινητό. Αφού της εξήγησα, πήγα στην υπεύθυνη του καταστήματος, σε μια γωνία, μακριά από τα μάτια του κόσμου και της εξήγησα ότι πρέπει να κάνουν μια ενημέρωση περί ανέπαφων συναλλαγών. Δεν φταίνε οι ταμίες, τόσα χρόνια είχαν μάθει με μετρητά. Πρέπει να τους εξηγήσουν 2-3 πραγματάκια. Τα LIDL είναι από τα λίγα super markets που φαίνεται να υπάρχει ενημέρωση. ΠΟΤΕ δεν μου ζητάνε κάρτα όταν βλέπουν ότι είναι ανέπαφη και απλά μου γυρνούν το POS.

  6. #6
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Κάτσε, ποιός ο λόγος?

    'Οτι θα γίνει, τί?

    Θα σου χτυπήσουν "λάθος" ποσό? Δεν είπαμε να πάρουν την κάρτα να πάνε βόλτα. Μπροστά σου γίνεται η όλη διαδικασία, απλά αντί για μέσα, πάει δίπλα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  7. #7
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε, ποιός ο λόγος?

    'Οτι θα γίνει, τί?

    Θα σου χτυπήσουν "λάθος" ποσό? Δεν είπαμε να πάρουν την κάρτα να πάνε βόλτα. Μπροστά σου γίνεται η όλη διαδικασία, απλά αντί για μέσα, πάει δίπλα.
    Συμφωνώ... Αν και για λόγους ευταξίας και μόνο οφείλουν να σου προτείνουν το μηχάνημα και την εισδοχή
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #8
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι έτσι πρέπει να είναι. Αρκετά super market τοποθετούν POS με περιστρεφόμενο βραχίονα. Και οι ταμίες σου ζητούν την κάρτα. Πρόσφατα μου ζήτησαν την κάρτα για ανέπαφη συναλλαγή. Λέω "γύρισε το POS και την περνάω εγώ". Και μου λέει το απίθανο "Απαγορεύεται". Της λέω, OK, και βγάζω το κινητό για χρήση Winbank Wallet. Της λέω "να σου δώσω μήπως και το κινητό μου τώρα;" και σκάλωσε γιατί δεν ήξερε ότι μπορώ να κάνω ανέπαφη συναλλαγή με το κινητό. Αφού της εξήγησα, πήγα στην υπεύθυνη του καταστήματος, σε μια γωνία, μακριά από τα μάτια του κόσμου και της εξήγησα ότι πρέπει να κάνουν μια ενημέρωση περί ανέπαφων συναλλαγών. Δεν φταίνε οι ταμίες, τόσα χρόνια είχαν μάθει με μετρητά. Πρέπει να τους εξηγήσουν 2-3 πραγματάκια. Τα LIDL είναι από τα λίγα super markets που φαίνεται να υπάρχει ενημέρωση. ΠΟΤΕ δεν μου ζητάνε κάρτα όταν βλέπουν ότι είναι ανέπαφη και απλά μου γυρνούν το POS.
    Αυτό είναι ακόμα πιο "τρομακτικό", ειδικά στα μικρά ποσά που δε χρειάζεται το pin!
    Ειδικά σε ηλικιωμένους πελάτες, που δε βλέπουν ότι εχεις πληκτρολογήσει το ποσό και αρκει να πλησιάσουν την κάρτα τους για να ολοκληρωθεί η συναλλαγή!
    Έβλεπες -γιατί πλέον το αποφεύγω- ένα φόβο στα μάτια τους, θα το συνηθίσουν βέβαια.
    Τους κατανοω πάντως, είναι πολλες οι πληροφορίες που πρέπει να διαχειριστούν.

    Αυτό που θέλει προσοχή είναι οι διπλοχρεώσεις, είτε από λάθος του καταστήματος, είτε από το POS είτε από την τράπεζα!

  9. #9
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Υπάρχει μια δικαολογημένη φοβία για τις κάρτες γενικότερα, μιας και παλαιότερα είχαν αναφερθεί αδικαιολόγητες χρεώσεις (-απάτες) σε ΠΙΣΤΩΤΙΚΕΣ κάρτες, οπότε οι άνθρωποι που δεν είναι εξοικειωμένοι με αυτές, μεγαλύτεροι κτλ. είναι λογικό να τις φοβούνται.

    Υπάρχει και μια προπαγάνδα (όχι αστήρικτη) περί ελέγχου.
    Προσωπικά ακούω και προβληματίζομαι για τα επιχειρήματα αυτά, αλλά όχι απ΄τον φαρμακοποιό π.χ του νησιού του Αιγαίου που απλά είχε μάθει στις καλές εποχές στα μαύρα, όπως μου έτυχε πρόσφατα.
    Άσε μου λέει, είναι και μπέρδεμα, περνιόνται στον λογαριασμό όψεως κτλ. τι να του πεις ; Να σταματήσει το δούλεμα γιατί με 2 κλικ μεταφέρει τα χρήματα απ΄τον όψεως εκεί που θέλει ;
    Πιστεύω ότι παρά τις γκρίνιες και τις φοβίες, θα μάθει ο κόσμος.
    Πάντως και Γερμανία που βρίσκομαι συχνά υπάρχει στραβομουτσούνιασμα, αλλά για την προμήθεια που θα δώσουν σε περίπτωση πιστωτικής.

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε, ποιός ο λόγος?

    'Οτι θα γίνει, τί?

    Θα σου χτυπήσουν "λάθος" ποσό? Δεν είπαμε να πάρουν την κάρτα να πάνε βόλτα. Μπροστά σου γίνεται η όλη διαδικασία, απλά αντί για μέσα, πάει δίπλα.
    Αν την πάρει απο το χέρι σου μπορεί να δει το 3ψηφιο πίσω που χρειάζεται για Online συναλλαγές.
    Θα μου πεις τραβηγμένο, αλλά γίνεται και έχει γίνει πολλές φορές.
    ο λόγος που το διαφημίζουν σαν εξτρά ασφάλεια οι τράπεζες είναι οτι δεν φεύγει η κάρτα απο το χέρι σου

  11. #11
    Εγγραφή
    16-06-2008
    Μηνύματα
    545
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    5000/50000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Path Level
    Interleaved
    Κάποια στιγμή θα καταλήξουμε και σε αυτά, για την ώρα είναι θέμα λειτουργικότητας.
    Προσωπικά το σταμάτησα γιατί ξεκινούσαν συζητήσεις και επρεπε να αναλύσω τον τραπεζικό τρόπο λειτουργίας των πιστωτικών και χρεωστικών καρτών.
    Αν καταλάβουν ότι ξέρεις κάτι παραπάνω αρχίζουν χιλιάδες ερωτήσεις.

    Η ιδεα ότι κάποιος μπορεί να αντλεί χρήματα με την χρεωστική και πιστωτική σου κάρτα από απόσταση τρομάζει.

  12. #12
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν την πάρει απο το χέρι σου μπορεί να δει το 3ψηφιο πίσω που χρειάζεται για Online συναλλαγές.
    Θα μου πεις τραβηγμένο, αλλά γίνεται και έχει γίνει πολλές φορές.
    ο λόγος που το διαφημίζουν σαν εξτρά ασφάλεια οι τράπεζες είναι οτι δεν φεύγει η κάρτα απο το χέρι σου
    Πώς θα την βάλει στο μηχάνημα δηλαδή, αν δεν την πάρει από το χέρι σου?

    Προσωπικά, δεν έχω βάλει ποτέ ο ίδιος την κάρτα σε σχισμή (είτε υποδοχή, είτε pass-through) τόσα χρόνια.

    Πάντα ο μαγαζάτορας/υπάλληλος.

    Απλά, πάντα το ποσό το χτυπούσαν μπροστά μου.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  13. #13
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν την πάρει απο το χέρι σου μπορεί να δει το 3ψηφιο πίσω που χρειάζεται για Online συναλλαγές.
    Θα μου πεις τραβηγμένο, αλλά γίνεται και έχει γίνει πολλές φορές.
    ο λόγος που το διαφημίζουν σαν εξτρά ασφάλεια οι τράπεζες είναι οτι δεν φεύγει η κάρτα απο το χέρι σου
    Και να το δει, λέμε τώρα, θα χρειαστεί να είναι ο / η σούπα-ντούπα mnemonic που θα καταφέρει σε ένα κλάσμα δευτερολέπτου να απομνημονεύσει όλα τα στοιχεία της κάρτας συν το τριψήφιο.

    Τουτου λεχθέντος όμως, επαναλαμβάνω πως για λόγους ευταξίας ο / η υπάλληλος οφείλει να σου προτείνει το μηχάνημα. Αν τυχόν δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνεις τότε και μόνο τότε να βοηθήσει τοποθετώντας κάρτα στη σχισμή και κοιτάζοντας αλλού για λόγους ευταξίας και μόνο όσο καταχωρείς το ΡΙΝ
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #14
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς θα την βάλει στο μηχάνημα δηλαδή, αν δεν την πάρει από το χέρι σου?

    Προσωπικά, δεν έχω βάλει ποτέ ο ίδιος την κάρτα σε σχισμή (είτε υποδοχή, είτε pass-through) τόσα χρόνια.

    Πάντα ο μαγαζάτορας/υπάλληλος.

    Απλά, πάντα το ποσό το χτυπούσαν μπροστά μου.
    Μιλάμε για τις ανέπαφες συναλλαγές, αυτές διαφημίζουν σαν εξτρά ασφάλεια οι τράπεζες

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και να το δει, λέμε τώρα, θα χρειαστεί να είναι ο / η σούπα-ντούπα mnemonic που θα καταφέρει σε ένα κλάσμα δευτερολέπτου να απομνημονεύσει όλα τα στοιχεία της κάρτας συν το τριψήφιο.

    Τουτου λεχθέντος όμως, επαναλαμβάνω πως για λόγους ευταξίας ο / η υπάλληλος οφείλει να σου προτείνει το μηχάνημα. Αν τυχόν δεν ξέρεις τι πρέπει να κάνεις τότε και μόνο τότε να βοηθήσει τοποθετώντας κάρτα στη σχισμή και κοιτάζοντας αλλού για λόγους ευταξίας και μόνο όσο καταχωρείς το ΡΙΝ
    Ok, όπως είπα πιο πάνω δεν είναι σενάριο επιστημονικής φαντασίας, γίνεται, έχει γίνει και θα συνεχίσει να γίνεται

  15. #15
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιλάμε για τις ανέπαφες συναλλαγές, αυτές διαφημίζουν σαν εξτρά ασφάλεια οι τράπεζες
    Οk, τώρα συνεννοούμαστε.

    Μεταξύ μας, υπάρχουν τρόποι να προστατευθείς, ειδικά για τα online όπως λες.

    Το Α secure, με έσωσε πριν 1 χρόνο που κάποιος-κάπου-με κάποιο τρόπο βρήκε τα στοιχεία της κάρτας μου και πήγε να πληρώσει λογαριασμό της ΔΕΗ (!!!), να χρεώσει ξενοδοχείο στις ΗΠΑ (αν θυμάμαι σωστά) και κάτι ακόμα.

    Επιτόπου με κάλεσαν για επιβεβαίωση (αφού ήδη είχαν απορρίψει τις συναλαγές).

    Από αλλού την πατάμε, συνήθως (κάτι μαζικές απώλειες από τράπεζες κλπ, με 100δες χιλιάδες στοιχεία καρτών).
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-17, 15:32
  2. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-06-17, 21:02
  3. Πάλιες ιστορίες για Κάρτες Γραφικών Nvidia και ATI/AMD
    Από Mirmidon στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-04-17, 15:50
  4. links σε copyrighted πράγματα, τι ισχύει και πως και πότε?
    Από eyw στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-02-17, 17:13

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας