Σελ. 26 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 6162124252627 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 376-390 από 397
  1. #376
    Εγγραφή
    02-11-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    758
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    49.999/29.999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΥΡΩΠΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 15(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορείς να μπαίνεις στα site τους. Το προβλημα είναι ότι το κάθε κανάλι έχει ταινίες και εκπομπές που δεν μεταδίδονται στο web. Αν δεν σε πειράζει αυτό, θα είσαι οκ.
    Η δεύτερη λύση είναι με ένα raspberry pi και ένα tv hat, αλλά είναι εξτρα εξοπλισμός που μάλλον δεν έχεις, άρα ο αποκωδικοποιητής είναι πιο προσιτή και εύκολη λύση.
    Ναι, αυτό που αναφέρεις το διαπίστωσα εγκαθιστώντας το Greek TV app στο κινητό μου και κάνοντας δοκιμές.
    Το Star δεν μπόρεσα να το δω να παίζει ποτέ (έβγαζε συνέχεια error message), και ο Alpha ή το ΣΚΑΪ πολλές φορές έβγαζε μήνυμα ότι η εκπομπή δεν μεταδίδεται στο WEB TV.


    Γι' αυτό είπα να ρωτήσω εδώ, μήπως ξέρετε κάποια άλλη λύση.

    Για επιπλέον εξοπλισμό που αναφέρεις δεν το σκέφτομαι, η λύση νομίζω από τη στιγμή που δεν μπορεί να γίνει κάτι με το boxάκι, θα είναι να βγάλω την Philips από το τοίχο που την έχω κρεμασμένη και να την πάω στο service.


    Ευχαριστώ για την απάντηση.

  2. #377
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες έκανα και το update του Shadow γιατί είχε κολήσει το kodi και τελικά ήθελε επανεκίνηση όλο το box. Αρχικά καμιά αλλαγή με βάση τα entry points από τα favorites αλλά μάλλον τα έχουν αλλάξει γιατί από μέσα και με καινούργια favorites δουλεύει τώρα.

    - - - Updated - - -

    Βέβαια, το progress δείχνει τα πάντα από την απαρχή του χρόνου. Δεν φιλτράρει τις hidden series.
    Update. Συμβαίνει το εξής περίεργο. Το Shadow δουλεύει μόνο ξεκινωντας το add-on και πηγαίνοντας στην επιλογή. Πχ addons->shadow->trakt->progress. Δεν δουλεύουν όμως αν το ίδιο σημείο αποθηκευτεί σαν favourite. Αλλά το ακόμα πιο περίεργο είναι ότι δεν δουλεύει όταν επιστρέφει από τον player. Ουσιαστικά βήμα βήμα από την αρχή δουλεύει αλλά υποθέτω συγκεκριμένη οθόνη απευθείας είναι το πρόβλημα.

    @enterhere έχεις κάποιο παρόμοιο πρόβλημα;

  3. #378
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.511
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Ποια η άποψη σας για το grecotm?

  4. #379
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Έχουμε δύο παράλληλα νήματα για το ίδιο ζήτημα και δεν ξέρω αν υπάρχουν διαχωριστικές κατευθυντήριες γραμμές. Σε βαθμό που νομίζω παρατήρησα double posting.

    - - - Updated - - -

    Μου τελειώνει εντός λίγων ημερών το RD που το είχα επεκτείνει με πόντους. Έχει πάρει το μάτι μου το AD που φαίνεται πιο ακριβό αλλά αναρωτιέμαι αν υπάρχουν απόψεις στο vs?

  5. #380
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου τελειώνει εντός λίγων ημερών το RD που το είχα επεκτείνει με πόντους. Έχει πάρει το μάτι μου το AD που φαίνεται πιο ακριβό αλλά αναρωτιέμαι αν υπάρχουν απόψεις στο vs?
    https://www.adslgr.com/forum/threads...t=#post6784627

  6. #381
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε δύο παράλληλα νήματα για το ίδιο ζήτημα και δεν ξέρω αν υπάρχουν διαχωριστικές κατευθυντήριες γραμμές. Σε βαθμό που νομίζω παρατήρησα double posting.

    - - - Updated - - -

    Μου τελειώνει εντός λίγων ημερών το RD που το είχα επεκτείνει με πόντους. Έχει πάρει το μάτι μου το AD που φαίνεται πιο ακριβό αλλά αναρωτιέμαι αν υπάρχουν απόψεις στο vs?
    Εδω κανονικά είναι για το hardware

  7. #382
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω κανονικά είναι για το hardware
    Δηλαδή όχι για το kodi ούτε την ρομ. Απλά για τις συσκευές; Αν ναι τότε μπορείς να κάνεις την μεταφορά σε παρακαλώ; Αν και υπάρχουν πολλά μηνύματα, τουλάχιστον από μένα για το λογισμικό.

    Μήπως να τα ενώσουμε;

  8. #383
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Καλημέρα. Προτείνεται κανένα box το πολύ μέχρι 30άρι για αποκλειστική χρήση Kodi και συγκεκριμένα streaming από το NAS; Ούτε Netflix, ούτε addons ούτε τίποτα.

    Εναλλακτικά, δουλεύει κανείς με κάποιο android stick να μεταφέρει εντυπώσεις; Έχω δει το X96S πχ, βγαίνει κατιτίς παραπάνω, αλλά μπορείς να το μεταφέρεις πιο εύκολα, οπότε αν δεν έχει άλλα θέματα (πχ υπερθέρμανσης κλπ) μπορεί να το σκεφτώ.

    Βασικά έχει καμιά ουσία να δω κάτι πιο επώνυμο τύπου Firestick ή Roku για την χρήση που το θέλω; Ή τσάμπα λεφτά θα είναι;

  9. #384
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Προτείνεται κανένα box το πολύ μέχρι 30άρι για αποκλειστική χρήση Kodi και συγκεκριμένα streaming από το NAS; Ούτε Netflix, ούτε addons ούτε τίποτα.

    Εναλλακτικά, δουλεύει κανείς με κάποιο android stick να μεταφέρει εντυπώσεις; Έχω δει το X96S πχ, βγαίνει κατιτίς παραπάνω, αλλά μπορείς να το μεταφέρεις πιο εύκολα, οπότε αν δεν έχει άλλα θέματα (πχ υπερθέρμανσης κλπ) μπορεί να το σκεφτώ.

    Βασικά έχει καμιά ουσία να δω κάτι πιο επώνυμο τύπου Firestick ή Roku για την χρήση που το θέλω; Ή τσάμπα λεφτά θα είναι;
    Έχω το Amazon firestick.
    Τέλειο για online streaming αλλά δεν συνδέεται με εξωτερικά μέσα.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  10. #385
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.049
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Νομίζω τα 30 είναι πολύ λίγα. Εγώ πάντως θα αγοραζα το καινούργιο Chromecast. Full Android tv από την Google και έξτρα το κλασικό Chromecast. Είχα διαβάσει για 50 δολάρια αλλά δεν ξέρω πόσο θα έχει στην πραγματικότητα. Εμένα μου φαίνεται σαν το pixel4a value for money. Ακόμα δεν υποστηρίζει stradia αλλά λένε ότι θα γίνει και αυτό. Αν και εγώ θα πήγαινα στην υπηρεσία της Microsoft αν είχα σοβαρό ίντερνετ.

  11. #386
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Ποιο firestick ακριβώς έχεις; Βλέπω ένα απλό, ένα 4K κι ένα lite. Εν τω μεταξύ, από πού το πήρες; Γιατί έκανα μια δοκιμή τις προάλλες από αγγλικό amazon από περιέργεια για να δω τι μεταφορικά θα μου βγάλει και νομίζω για κάποιο λόγο δεν δεχόταν να το στείλει Ελλάδα. Περίεργο.

    Γκουγκλάροντας πάντως βλέπω ότι έχει τρόπο να περάσεις Kodi.

    EDIT: Θυμάμαι πάντως που είχα πάρει δώρο πριν κανά 2 χρόνια ένα Mecool (νομίζω το M8S Pro W, αλλά δεν είμαι και σίγουρος) που για την χρήση που θέλω ίσως και να είναι αρκετό. Απλά ήθελα να αποφύγω αγορά από Κίνα για τις μεγάλες καθυστερήσεις, τριγωνικές αποστολές κλπ, έχω καιρό να ασχοληθώ.

  12. #387
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο firestick ακριβώς έχεις; Βλέπω ένα απλό, ένα 4K κι ένα lite. Εν τω μεταξύ, από πού το πήρες; Γιατί έκανα μια δοκιμή τις προάλλες από αγγλικό amazon από περιέργεια για να δω τι μεταφορικά θα μου βγάλει και νομίζω για κάποιο λόγο δεν δεχόταν να το στείλει Ελλάδα. Περίεργο.

    Γκουγκλάροντας πάντως βλέπω ότι έχει τρόπο να περάσεις Kodi.
    Έχω 1080 τηλεόραση, οπότε πήρα το κανονικό.
    Και ναι μπορείς να περάσεις τα πάντα από streaming apps μέσω wifi sideload.

    To βρίσκεις στο ΕΒΑΥ και επίσης εδω:
    https://www.worldshop.eu/en/product/...?p=38E7U2NylbM
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  13. #388
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα. Προτείνεται κανένα box το πολύ μέχρι 30άρι για αποκλειστική χρήση Kodi και συγκεκριμένα streaming από το NAS; Ούτε Netflix, ούτε addons ούτε τίποτα.

    Εναλλακτικά, δουλεύει κανείς με κάποιο android stick να μεταφέρει εντυπώσεις; Έχω δει το X96S πχ, βγαίνει κατιτίς παραπάνω, αλλά μπορείς να το μεταφέρεις πιο εύκολα, οπότε αν δεν έχει άλλα θέματα (πχ υπερθέρμανσης κλπ) μπορεί να το σκεφτώ.

    Βασικά έχει καμιά ουσία να δω κάτι πιο επώνυμο τύπου Firestick ή Roku για την χρήση που το θέλω; Ή τσάμπα λεφτά θα είναι;
    https://www.skroutz.gr/s/24165895/Xi...l?from=catspan

    Mi stick, 27 με 30 ευρώ (τόσο το έχει το πλάισιο)

    Android tv, chromecast

  14. #389
    Εγγραφή
    19-08-2005
    Μηνύματα
    2.262
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Καλό το Mi Stick (για κάποιο λόγο νόμιζα ότι θα έκανε παραπάνω). Στο μόνο που σκαλώνω λίγο είναι τα χαμηλά (στα χαρτιά τουλάχιστον) specs, παρόμοιο λόγο για το οποίο δεν κοιτούσα πχ το Mi Box S όταν έψαχνα παλαιότερα για Box.

    Βασικά η RAM που είναι μόλις 1GB. Για την CPU για την χρήση που θέλω δεν νομίζω να έχω θέμα.

  15. #390
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.347
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sadako Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό το Mi Stick (για κάποιο λόγο νόμιζα ότι θα έκανε παραπάνω). Στο μόνο που σκαλώνω λίγο είναι τα χαμηλά (στα χαρτιά τουλάχιστον) specs, παρόμοιο λόγο για το οποίο δεν κοιτούσα πχ το Mi Box S όταν έψαχνα παλαιότερα για Box.

    Βασικά η RAM που είναι μόλις 1GB. Για την CPU για την χρήση που θέλω δεν νομίζω να έχω θέμα.
    To έχω γράψει δεκάδες φορές.
    Για streaming, τουλάχιστον το Αμαζον στικ, δεν κολλάει πουθενά.
    Βλέπω μέχρι 1080 σε Κοντι χωρίς ένα κιχ.
    Το ίδιο και σε νετφλιξ κλπ
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 13
    FOSSIL GEN6 SMARTWATCH : WEAR OS 3
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

Σελ. 26 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 6162124252627 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πωλούνται WD TV live media player, LG DVD - RECORDER, Samsung Galaxy S2
    Από yiankap στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-19, 21:31
  2. Android tv box ή raspberry υλοποίση;
    Από AMD64 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-17, 23:37
  3. Πωλείται WD TV HD Media Player
    Από svizi στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 17:19
  4. M9S-PRO 4K 3GB 32GB Smart Android 5.1 TV Box
    Από simoskav στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-17, 19:28
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-17, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας