Σελ. 14 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 4912131415161924 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 397
  1. #196
    Εγγραφή
    29-10-2007
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.844
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΕΡΚΥΡΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να παίξει Full HD σε android θέλει η συσκευή να υποστηρίζει το level 1, δεν παίζει ρόλο αν έχεις android tv, ή κανονικό android, άλλωστε παίζει HD και σε τηλέφωνα και tablet, φτάνει να υποστηρίζουν το Widevine L1
    Σωστά για το Android TV, αλλά το widevine l1 δεν φτάνει.
    Καποια μηχανάκια της mecool πχ έχουν l1, αλλά με ένα πρόσφατο update του Netflix σταμάτησαν να παίζουν.
    Βγήκε βέβαια patch/workaround απ'την mecool, αλλά για πόσο? Άσε που νομίζω το workaround δουλεύει με την tablet έκδοση που δεν λειτουργεί σωστά με τ/χ.
    Πρέπει η συσκευή να είναι Netflix certified.

  2. #197
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από host505 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστά για το Android TV, αλλά το widevine l1 δεν φτάνει.
    Καποια μηχανάκια της mecool πχ έχουν l1, αλλά με ένα πρόσφατο update του Netflix σταμάτησαν να παίζουν.
    Βγήκε βέβαια patch/workaround απ'την mecool, αλλά για πόσο? Άσε που νομίζω το workaround δουλεύει με την tablet έκδοση που δεν λειτουργεί σωστά με τ/χ.
    Πρέπει η συσκευή να είναι Netflix certified.
    Για να παίξει πάνω απο Full HD θέλει να είναι και certified, αλλιώς όποια συσκευή έχει σωστά περασμένο το widvine l1 και δεν έχει κάποιο άλλο πείραγμα, παίζει Full HD

  3. #198
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  mibox.PNG 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  60,8 KB 
ID: 196890

    Από ευρωπαϊκή αποθήκη, $75 coolicool ή €65 στο efox (το ίδιο μαγαζί είναι).
    hnesne

  4. #199
    Εγγραφή
    12-12-2013
    Μηνύματα
    1.158
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  mibox.PNG 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  60,8 KB 
ID: 196890

    Από ευρωπαϊκή αποθήκη, $75 coolicool ή €65 στο efox (το ίδιο μαγαζί είναι).
    Για το τελωνείο είμαστε σίγουροι ότι δεν θα το σταματήσουν ή παίζεται ;

  5. #200
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.310
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Δεν έχω προσωπική εμπειρία, από το coolicool έχω παραγγείλει πολύ παλιότερα από κινέζικη αποθήκη και όλα καλά. Υποτίθεται ότι στέλνουν με DHL από Γερμανία αν δεν κάνω λάθος. Είναι από τα σοβαρά μαγαζιά πάντως, έχουν και μια τρίτη επωνυμία που μου διαφεύγει.
    hnesne

  6. #201
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Καλημέρα.

    Θέλοντας να αγοράζω ένα Adroid Tv Box, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο αξιόλογο που το έχετε και είσαστε ευχαριστημένοι.
    Προσωπικά έχω δει 2 και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ποιό αξίζει ή να μου προτείνετε κάποιο άλλο.

    1. https://www.e-smartbuy.gr/index.php?...427&Itemid=486

    2. https://www.clevermarket.gr/proionta...hoCY10QAvD_BwE

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

  7. #202
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Μηνύματα
    676
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.

    Θέλοντας να αγοράζω ένα Adroid Tv Box, θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο αξιόλογο που το έχετε και είσαστε ευχαριστημένοι.
    Προσωπικά έχω δει 2 και θα ήθελα να μου πείτε τη γνώμη σας ποιό αξίζει ή να μου προτείνετε κάποιο άλλο.

    1. https://www.e-smartbuy.gr/index.php?...427&Itemid=486

    2. https://www.clevermarket.gr/proionta...hoCY10QAvD_BwE

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Πρώτα πρώτα ξέχνα το δεύτερο. Όταν βλέπεις clevermarket να τρέχεις μακριά, είναι απατεώνες. Κάνε μια αναζήτηση στο insomnia και θα καταλάβεις. Φίλος μου ψώνισε από εκεί box που υποτίθεται είχε 2/16GB και ήταν 1/8GB. Και δεν ήταν από λάθος αφού το 2/16 το έγραφε πάνω στη συσκευή!
    Τωρα για το δεύτερο γνώμη μου είναι να μην πας σε κάτι με android 9 (εδώ καλά καλά δεν έχει σταθεροποιηθεί το android 8 στα box). Ωραία τα 4GB RAM αλλά η GPU Mali-450 είναι απαρχαιωμένη και ο επεξεργαστής RK δεν είναι και η καλύτερη επιλογή. Καλύτερα δες κάτι με επεξεργαστή Amlogic S912 και GPU Mali-820 κι ας έχει 3GB RAM.

  8. #203
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moriarti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρώτα πρώτα ξέχνα το δεύτερο. Όταν βλέπεις clevermarket να τρέχεις μακριά, είναι απατεώνες. Κάνε μια αναζήτηση στο insomnia και θα καταλάβεις. Φίλος μου ψώνισε από εκεί box που υποτίθεται είχε 2/16GB και ήταν 1/8GB. Και δεν ήταν από λάθος αφού το 2/16 το έγραφε πάνω στη συσκευή!
    Τωρα για το δεύτερο γνώμη μου είναι να μην πας σε κάτι με android 9 (εδώ καλά καλά δεν έχει σταθεροποιηθεί το android 8 στα box). Ωραία τα 4GB RAM αλλά η GPU Mali-450 είναι απαρχαιωμένη και ο επεξεργαστής RK δεν είναι και η καλύτερη επιλογή. Καλύτερα δες κάτι με επεξεργαστή Amlogic S912 και GPU Mali-820 κι ας έχει 3GB RAM.
    Σε ευχαριστώ πολύ! Μήπως έχεις να μου προτείνεις κάποιο;

    Τί γνώμη έχεις γι'αυτό; https://maxsat.gr/oem-h96-pro-plus-t...-4k_p1535.html

    Το θέμα είναι ότι, τους πήρα τηλ.και δεν ξέρουν αν είναι Android 7.1 ή 6!!!

    Οι υπόλοιποι στο Skroutz το δείχνουν 7,1....τί να κάνω;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nith1717 : 25-02-19 στις 16:18.

  9. #204
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Μηνύματα
    676
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nith1717 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ! Μήπως έχεις να μου προτείνεις κάποιο;

    Τί γνώμη έχεις γι'αυτό; https://maxsat.gr/oem-h96-pro-plus-t...-4k_p1535.html

    Το θέμα είναι ότι, τους πήρα τηλ.και δεν ξέρουν αν είναι Android 7.1 ή 6!!!

    Οι υπόλοιποι στο Skroutz το δείχνουν 7,1....τί να κάνω;
    Θα πρότεινα κάποιο από τα Beelink GT1 Ultimate και Tanix TX9 Pro. Και τα δύο είναι με 3/32GB, S912, T-820, Android 7.1, είναι πολύ δοκιμασμένα και είναι κι από αξιόπιστες εταιρείες και όχι ΟΕΜ. Το Tanix γίνεται και unroot πανεύκολα μέσα από τις ρυθμίσεις του με ένα κλικ σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει να του βάλεις OTE Go, Nova Go.

  10. #205
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Μηνύματα
    409
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moriarti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρότεινα κάποιο από τα Beelink GT1 Ultimate και Tanix TX9 Pro. Και τα δύο είναι με 3/32GB, S912, T-820, Android 7.1, είναι πολύ δοκιμασμένα και είναι κι από αξιόπιστες εταιρείες και όχι ΟΕΜ. Το Tanix γίνεται και unroot πανεύκολα μέσα από τις ρυθμίσεις του με ένα κλικ σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει να του βάλεις OTE Go, Nova Go.
    Καλημέρα. Σε ευχαριστώ πολύ

  11. #206
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moriarti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Tanix γίνεται και unroot πανεύκολα μέσα από τις ρυθμίσεις του με ένα κλικ σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει να του βάλεις OTE Go, Nova Go.
    Δηλαδή έρχεται με ρουτ από την μάνα του; Χαχα. Με ποια αιτιολογία; Παλαιότερα, και τέτοια τα έκαναν τα κινέζικα μαγαζιά. Τώρα, αυτό είναι σαν περιορισμός καθώς θεωρείτε κακή συνθήκη για κάποιες εφαρμογές. Όπως λες βγαίνει εύκολα αλλά αναρωτιέμαι γιατί επιλεγμένο από την μάνα του;

    Επίσης, αν βγάλεις το ρουτ ξαναμπαίνει έτσι εύκολα με ένα checkbox;

  12. #207
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Μηνύματα
    676
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή έρχεται με ρουτ από την μάνα του; Χαχα. Με ποια αιτιολογία; Παλαιότερα, και τέτοια τα έκαναν τα κινέζικα μαγαζιά. Τώρα, αυτό είναι σαν περιορισμός καθώς θεωρείτε κακή συνθήκη για κάποιες εφαρμογές. Όπως λες βγαίνει εύκολα αλλά αναρωτιέμαι γιατί επιλεγμένο από την μάνα του;

    Επίσης, αν βγάλεις το ρουτ ξαναμπαίνει έτσι εύκολα με ένα checkbox;
    Με εξαίρεση τα xiaomi δεν εχω πετύχει εδώ και χρόνια ποτέ box που να μην ειναι ρουτ από τη μάνα του. Και έχουν περάσει από τα χέρια μου καμιά δεκαριά. Περιορισμό δεν θα το έλεγα καθώς ο μόνος λόγος για unroot είναι για να βάλεις ote go κλπ. Οι περισσότεροι που παίρνουν box το παίρνουν για άλλο λόγο.
    Αυτό που λες αν ξαναμαπίνει το ρουτ δεν το γνωρίζω. Έχει πάντως επιλογή open root και close root. Δεν το έχω κάνει προσωπικά, από φίλους το ξέρω ότι με close root όντως γίνεται unroot και παιζουν οι εφαρμογές οτε νοβα. Το ανάποδο δεν το έχει κάνει κανείς (ό,τι δουλεύει δεν το πειράζεις ).

  13. #208
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moriarti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με εξαίρεση τα xiaomi δεν εχω πετύχει εδώ και χρόνια ποτέ box που να μην ειναι ρουτ από τη μάνα του. Και έχουν περάσει από τα χέρια μου καμιά δεκαριά. Περιορισμό δεν θα το έλεγα καθώς ο μόνος λόγος για unroot είναι για να βάλεις ote go κλπ. Οι περισσότεροι που παίρνουν box το παίρνουν για άλλο λόγο.
    Αυτό που λες αν ξαναμαπίνει το ρουτ δεν το γνωρίζω. Έχει πάντως επιλογή open root και close root. Δεν το έχω κάνει προσωπικά, από φίλους το ξέρω ότι με close root όντως γίνεται unroot και παιζουν οι εφαρμογές οτε νοβα. Το ανάποδο δεν το έχει κάνει κανείς (ό,τι δουλεύει δεν το πειράζεις ).
    Τώρα που το λες ίσως και να έχεις δίκιο. Υποθέτω ότι το Minix 8h plus ήταν αλλά το meecool 8l pro με Android TV δεν νομίζω να είναι.

  14. #209
    Εγγραφή
    26-01-2008
    Μηνύματα
    676
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τώρα που το λες ίσως και να έχεις δίκιο. Υποθέτω ότι το Minix 8h plus ήταν αλλά το meecool 8l pro με Android TV δεν νομίζω να είναι.
    Aν λες το M8S Pro L το είχα κι αυτό και ήταν ρουτ.

  15. #210
    Εγγραφή
    14-12-2011
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    750
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    HG8546M
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από moriarti Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρότεινα κάποιο από τα Beelink GT1 Ultimate και Tanix TX9 Pro. Και τα δύο είναι με 3/32GB, S912, T-820, Android 7.1, είναι πολύ δοκιμασμένα και είναι κι από αξιόπιστες εταιρείες και όχι ΟΕΜ. Το Tanix γίνεται και unroot πανεύκολα μέσα από τις ρυθμίσεις του με ένα κλικ σε περίπτωση που σε ενδιαφέρει να του βάλεις OTE Go, Nova Go.
    Ποιος είναι ο τρόπος unroot του tanix ? Ρωτώ για να δω αν πιάνει και σε tx5 max με s905x2
    Καμπάνες καμπανίζουν, κανόνια κανονίζουν..ΗΡΘΑΜΕ ρεεε...το νου σας!!!!!!

Σελ. 14 από 27 ΠρώτηΠρώτη ... 4912131415161924 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πωλούνται WD TV live media player, LG DVD - RECORDER, Samsung Galaxy S2
    Από yiankap στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-03-19, 21:31
  2. Android tv box ή raspberry υλοποίση;
    Από AMD64 στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-17, 23:37
  3. Πωλείται WD TV HD Media Player
    Από svizi στο φόρουμ Προσφορά
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-03-17, 17:19
  4. M9S-PRO 4K 3GB 32GB Smart Android 5.1 TV Box
    Από simoskav στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-02-17, 19:28
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-02-17, 21:05

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας