Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    08-09-2017
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το σεπτεμβριο του 2014,εκανα wind triple Play,συνδυαστικο δηλαδη σταθερο+κινητο.Μετα απο πολλα προβληματα που ειχα με τη wind,δλδ αυξησεις τιμων,κακη εξυπηρετηση κτλ,αποφασισα να παω στη κοσμοτε.Ετσι,τελη Αυγουστου και με τη λογικη οτι το συμβολαιο ληγει σε λιγοτερο απο ενα μηνα,και οτι στο λογαριασμο,προπληρωνουμε το μηνα,αποφασισα να κανω φορητοτητα,η οποια πραγματοποιηθηκε στις 04 Σεπτ.Σε επικοινωνια που ειχα με τη Wind 1 Σεπτ για να δω αν εχει να κανει καποια αντιπροσφορα,μου δηλωσε αγνοια για τη φορητοτητα και μου ειπε οτι θα πληρωσω 230ευρω γιατι φευγω νωριτερα απο τα 2 χρονια.Εγω,για να μην εχω θεματα αποφασισα να ακυρωσω τη φορητοτητα και στις 2 Σεπτ(Σαββατο) εστειλα email στη κοσμοτε οπου ζητουσα την ακυρωση της φορητοτητας.Μου απαντησε τη Δευτερα οτι η ακυρωση δεν ειναι δυνατη γιατι ηταν σε προχωρημενο σταδιο,ωστοσο εαν θελω να παω σε αλλο παροχο να επικοινωνησω με τον παροχο της επιλογης μου.Δευτερα,μεσημερι,με καλει η Wind και μου κανει προσφορα vdsl και απεριοριστα σταθερα+300 κινητα στα 22ευρω τελικη τιμη την οποια και δεχομαι,και εξουσιοδοτω τη κοπελα απο το 13800 να στειλει φωτοτυπια της ταυτοτητας στη κοσμοτε,ζητωντας ακυρωση φορητοτητας.Περνανε,2 μερες και η Wind με ξανακαλει και μου κανει προσφορα το ιδιο πακετο στα 23,5ευρω,αλλα επειδη ειχα δουλεια δεν το συζητησα.Τους καλω εγω Πεμπτη να δω τι γινεται με τη γραμμη και που ανηκω τελικα,και μου λενε οτι επειδη εγινε τελικα η φορητοτητα,η νεα προσφορα ειναι 23ευρω(χωρις VDSL) και πρεπει να υπογραψω νεο συμβολαιο και να γινει αντιστροφη φορητοτητα,παρολο που η κοπελα που ειχα μιλησει τη Δευτερα με ειχε διαβεβαιωσει οτι και ο οτε να παρει τη γραμμη η Wind θα τη ζητησει πισω και η προσφορα θα ισχυει κανονικα και οτι θα την περασει στη καρτελα μου.Και αναρωτιεμαι τι πρεπει να κανω εγω τωρα;;;Ουσιαστικα θελω να μεινω στη cosmote,αλλα να μην πληρωσω τα 230ευρω,τα οποια εγω τα θεωρω και καταχρηστικα και εχοντας διαβασει και απο αλλους πελατες,οταν κινηθηκαν μεσω συνηγορου του καταναλωτη το ποσο αυτοματως σταματησε να τους ζητειται.Εχει κανεις καποια παρομοια εμπειρια ή που πρεπει να απευθυνθω;;

  2. #2
    Εγγραφή
    08-09-2017
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Νεοτερη ενημερωση:

    Σε επικοινωνια που ειχα με τη WIND,μου ειπαν οτι τα ακυρωτικα τελη δεν μπορω να τα γλιτωσω,επειδη η γραμμη πηγε στη Cosmote.Με λιγα λογια μου λενε,οτι το μονο που μπορουν να κανουν αυτοι,ειναι να κανουν ενα συνδεση στη WIND,και να πληρωσω και τα ακυρωτικα τελη.Ο λογαριασμος,που εκδοθηκε 26/8,συμπεριλαμβανει και το παγιο μεχρι 26/9,οποτε δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να πληρωσω και ακυρωτικα τελη,τη στιγμη που εχω πληρωσει ολα τα παγια μου,και μαλιστα +20μερες που δεν ειμαι στο δικτυο τους.Εχω διαβασει απο αλλα ατομα οτι εχουν κανει καταγγελια στο συνηγορο του καταναλωτη αλλα και στην εεττ και εχουν δικαωθει.Υπαρχει κανεις με παρομοια εμπειρια.Να προσθεσω,σε ολα,οτι το συμβολαιο εγω το υπογραψα 11/9/2015,αλλα επειδη το σταθερο το ειχα απο το 2014 στη WIND,σε προγραμμα χωρις ιντερνετ,αυτοι το θεωρησαν ανανεωση του προηγουμενου συμβολαιου και το εβαλαν να ισχυει απο 26/9.Εχω καταληξει πως ποιο γελοια εταιρια απο τη WIND δεν υπαρχει...Παλιοτερα στον ΟΤΕ σε ακριβως παρομοια υποθεση,οχι μονο δεν μου ζητησαν ακυρωτικα τελη,αλλα με ευχαριστησαν που γυρισα πισω.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-09-2017
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Νεοτερη ενημερωση #2:

    Μετα απο παραπονα που εκανα μεσω email και FB με πηραν απο WIND και μου ειπαν πως μου δινουν με 18,5ευρω adsl24+απεριοριστα αστικα υπεραστικα+300λεπτα προς κινητα,και δεν πληρωνω τελη ακυρωσης.So far,so good!!!Ελπιζω να ισχυσουν αυτα που λενε,και να μην αλλαξουν γνωμη τελευταια στιγμη.

  4. #4
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Κράτα και κανένα screenshot για να είσαι σίγουρος!

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Turbo-X W300D v2, πρόβλημα με authentication απο isp.
    Από Vagos_46 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-18, 11:59
  2. Πρόβλημα με παραγγελία απο το κατάστημα Geekbuying
    Από meletis στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-07-17, 14:20
  3. προβλημα με email απο fax cosmote (no PTR record)
    Από dpdt1 στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-12-16, 20:04
  4. Πρόβλημα με παραγγελία από gearbest
    Από Doxaios στο φόρουμ Internet, web surfing και online υπηρεσίες
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-16, 11:15
  5. Πρόβλημα με HDD από laptop
    Από Theodore στο φόρουμ Σκληροί δίσκοι, αποθηκευτικά μέσα και λοιπά περιφερειακά
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-16, 15:32

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας