Σελ. 11 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 315
  1. #151
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Θα σας πω κι εγώ τα περί καταγγελίας σύμβασης...
    Χθες πήγα σε ένα κατάστημα wind και έκανα καταγγελία σύμβασης και για το σταθερο και για το κινητό. Τους τα έδωσα εγγράφως μαζί με την ταυτότητά μου τα οποία τα έστειλαν με φαξ και έγινε και η σχετική ενημέρωση μέσω συστήματος οπου μου έδωσαν και αντίγραφα. Στις επιλογές πάντως έχει ακύρωση σύμβασης και αίτημα υπαναχώρησης.
    Με πήρανε σήμερα το πρωί και μου είπανε οτι έχει γίνει ακύρωση και οτι θα χαθεί το νούμερο στο σταθερο και στο κινητό που ζήτησα να μετατραπεί σε F2G μου είπανε οτι θα πληρώσω 30€ για την αλλαγή (στο κατάστημα μου ειπανε οτι δεν ισχύει αυτο, απλα 10€ για να εχει μεσα η καρτα) και ότι η μετατροπή θα γίνει στις 23 Νοεμβρίου.
    Τους είπα οτι έχω ζητήσει καταγγελία σύμβασης λόγω αυξήσεων και μου είπανε οτι θα κάνουν κατάργηση της ακύρωσης και αν θέλω να κάνω φορητότητα κανένα πρόβλημα., θα γίνει αζημίως. Βέβαια εγώ είχα γράψει στην καταγγελία οτι για το σταθερό θα γίνει φορητότητα.
    Με ξαναπαίρνουν τηλέφωνο μετα απο περίπου 2 ώρες και αρχίζουμε τα παζάρια... επειδή λέει οτι τους έγραψα για φορητότητα στο σταθερό, αλλά τους το είπα και τηλεφωνικά οτι μου έδωσε καλύτερη τιμή η vodafone, θα μου το αφήσουν το Double Play στα 16,28€ για 24 μηνες ενώ το κινητό καρτοσύνδεση plus στα 16,80€ με όλους τους φόρους αναγνώριση κλήσης κτλ.
    Δέχτηκα γιατί δεν ξέρω αν θα μπορούσα να κάνω επιπλέον παζάρια.
    Και για να κλείσει η μέρα έκανα και μια νέα τηλεφωνική σύνδεση στη wind, την οποία χρειαζόμουν άμεσα, με 23,10€ απεριόριστα σταθερά, 5 ώρες προς wind & Q και 5 ώρες προς cosmote-vodafone, δωρεάν οι όποιες ψηφιακές υπηρεσίες, 30€ δωροεπιταγή για τα public, 2 καρτες η μια με δωρεαν 120 λεπτα προς ολους καθε μήνα και η άλλη για ίντερνετ και δωρεάν τα τέλη ενεργοποίησης 70€ ενώ στους άλλους παρόχους τα πλήρωνα.
    Αυτά απο μένα, παλέψτε το και πιστεύω οτι θα βγείτε κερδισμένοι...!!!

  2. #152
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυο αποριες...

    1. Το Double Play στα 16,28€ θα ισχυει για οσο χρονο ισχυει η ανανεωση, η απο τον επομενο μηνα θα σε πιασουν οι αυξησεις και θα φτασεις τα 20?

    2. Παραπλησια απορια και για την νεα συνδεση με τα 23,10€. Ισχυει για 2 χρονια η τιμη, η απο τον Νοεμβριο θα "φαει" τις νεες αυξησεις ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος goana12 : 29-09-17 στις 16:31.

  3. #153
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυο αποριες...

    1. Το Double Play στα 16,28€ θα ισχυει για 2 οσο χρονο ισχυει η ανανεωση, η απο τον επομενο μηνα θα σε πιασουν οι αυξησεις και θα φτασεις τα 20?

    2. Παραπλησια απορια και για την νεα συνδεση με τα 23,10€. Ισχυει για 2 χρονια η τιμη, η απο τον Νοεμβριο θα "φαει" τις νεες αυξησεις ?
    Εύλογη η απορία σου αλλά μου είπανε οτι αυτή η τιμή θα ισχύσει για 2 χρόνια και στα δυο συμβόλαια, ο λόγος που έγινε αυτό ήταν οι αυξήσεις και όσο αφορά την νεα τηλεφωνική σύνδεση μου είπανε οτι σε αυτή τη τιμή είναι όλα μέσα.
    Πάντως στους λογαριασμούς που έστειλαν δεν αναφέρεται πουθενά για τις νέες συνδέσεις.
    Αν κάνουν αυτό που λες τον δρόμο τον ξέρουμε... φεύγουμε και πάμε αλλού....

  4. #154
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgetz Εμφάνιση μηνυμάτων
    20/9 έκανα τηλ τις αιτήσεις φορητότητας, όσο άφορα την καταγγελία την έκανα σε κατάστημα Wind και ο υπεύθυνος του καταστήματος μου είπε ότι πρώτα έπρεπε να φανούν οι φορητότητες και μετά θα έστελνε με φαξ στα κεντρικά την καταγγελία οι φορητότητες αν και δεν γνωρίζω το λόγο φάνηκαν στη wind στις 25/9
    έγω όμως έχω αντίγραφο των καταγγελιών που παρέδωσα στο κατάστημα 22/9
    Απειλές απο το τηλέφωνο για τέλη διακοπής δεν είχα, ψέμματα ότι οι αυξήσεις ισχύουν μόνο για το σταθερό είχα και πάνω στο παζάρι να με κρατήσουν στη wind
    μου είπαν ότι μου κάνουν μείωση παγίου άπο 95 ε στα 79ε και τους λέω μα το πάγιο μου είναι 85ε το γράφει στην επιστολή στην καταγγελία
    (ΕΕΤΤ) που είχα κάνει στη wind 25/5 και επέμενε οτι είναι 95 και τους είπα θέλω να φύγω από την εταιρία τους και έκανα επιτόπου καταγγελία (την 3) στην ΕΕΤΤ και τους κατηγόρησα για παραπλάνηση καταναλωτή με βάση την καταγγελία που είχα κάνει το Μάιο .
    Την καταγγελία την παρέλαβαν από την ΕΕΤΤ εχτές , για οτι νεότερο θα σας κρατώ ενήμερους
    Προσωπική μου άποψη είναι ότι οποίος αντιμετωπίζει προβλήματα με τις εταιρίες κινητής και δεν βρίσκει λύση να απευθύνετε στην ΕΕΤΤ εγώ στις 2 καταγγελίες που έκανα δικαιώθηκα .
    Ok, ευχαριστώ για την απάντηση και τι έγραψες στην τελευταία σου καταγγελία;

  5. #155
    Εγγραφή
    29-09-2017
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Εγώ έκανα συμβόλαιο με τη Wind double play τον Μάιο και είχα πάρει και το ρουτεράκι μιας και δεν είχα δικό μου, το οποίο στο χρεώνουν στους πρώτους 6 λογαριασμούς. Προφανώς τώρα με τη καταγγελία θα πρέπει απλά να το αποπληρώσω έτσι και μετά το κρατάω ( Αν θυμάμαι καλά 22.9 το χρέωναν και έχω πληρώσει ήδη γύρω στα 14 ευρώ για αυτό στους λογαριασμούς)

    Επίσης τη σύνδεση την είχα κάνει με δωρεάν τα τέλη για νέα γραμμή (το 70άρι). Φαντάζομαι ότι δεν μπορούν να χρεώσουν αυτά ούτε όπως είπαμε τις εκπτώσεις στο πάγιο που δίνουμε 23 αντί "και καλά 40" που δε δίνει κανείς ουσιαστικά.

  6. #156
    Εγγραφή
    24-09-2017
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΑΤΤΙΚΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimlyk2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok, ευχαριστώ για την απάντηση και τι έγραψες στην τελευταία σου καταγγελία;
    Στη καταγγελία έγραψα το όνομα της υπαλλήλου τις απειλές και τα ψεύδη ότι αυξήσεις θα γίνουν μόνο στο σταθερό (Έχω ένα σταθερό και 2 κινητά W1) και το ποσό των παγίων
    που μου ανέφερε (95ε) τονίζοντας ότι η κλήση καταγράφεται και ότι η Wind είναι υπόλογοι απέναντι σε εμένα και στην ΕΕΤΤ βάση της
    καταγγελίας που είχα κάνει με αριθμό πρωτοκόλλου τάδε όπου τα πάγια με όλους τους φόρους είναι 85 και ότι θέλω να προβώ σε φορητότητα αζημίως
    λόγω των μονομερών τιμολογιακών αυξήσεων .
    Ειλικρινά τους τελευταίους 6 μήνες μου έσπασαν τα νεύρα εννοείται το 85 δεν το είδα ποτέ, κάθε μήνα 10 με 15 τηλ στο 1260
    και mail από το mywind με απάντηση μετά από 15 μέρες για να μου κάνουν πίστωση ποσού , κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι πρακτική τους φουσκώνουμε τους λογαριασμούς και όποιος το πάρει χαμπάρι θα του κάνουμε πίστωση άλλα θα έχει χρεωθεί κάθε φορά 0,25 ανά κλήση στο 1260
    οπότε κερδισμένοι και πάλι .
    Κανονικά θα έπρεπε να στείλω την καταγγελία μετά από 20 μέρες και εφόσον δεν είχα βγάλε άκρη αλλά λόγω ότι είχαν γίνει ήδη 2 καταγγελίες για τον ίδιο λόγω και αφού ανέφερα τους προηγούμενους αριθμούς πρωτοκολλου την έστειλαν στη Wind εχτές .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος akisgetz : 29-09-17 στις 16:51.

  7. #157
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgetz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη καταγγελία έγραψα το όνομα της υπαλλήλου τις απειλές και τα ψεύδη ότι αυξήσεις θα γίνουν μόνο στο σταθερό (Έχω ένα σταθερό και 2 κινητά W1) και το ποσό των παγίων
    που μου ανέφερε (95ε) τονίζοντας ότι η κλήση καταγράφεται και ότι η Wind είναι υπόλογοι απέναντι σε εμένα και στην ΕΕΤΤ βάση της
    καταγγελίας που είχα κάνει με αριθμό πρωτοκόλλου τάδε όπου τα πάγια με όλους τους φόρους είναι 85 και ότι θέλω να προβώ σε φορητότητα αζημίως
    λόγω των μονομερών τιμολογιακών αυξήσεων .
    Ειλικρινά τους τελευταίους 6 μήνες μου έσπασαν τα νεύρα εννοείται το 85 δεν το είδα ποτέ, κάθε μήνα 10 με 15 τηλ στο 1260
    και mail από το mywind με απάντηση μετά από 15 μέρες για να μου κάνουν πίστωση ποσού , κατέληξα στο συμπέρασμα ότι είναι πρακτική τους φουσκώνουμε τους λογαριασμούς και όποιος το πάρει χαμπάρι θα του κάνουμε πίστωση άλλα θα έχει χρεωθεί κάθε φορά 0,25 ανά κλήση στο 1260
    οπότε κερδισμένοι και πάλι .
    Κανονικά θα έπρεπε να στείλω την καταγγελία μετά από 20 μέρες και εφόσον δεν είχα βγάλε άκρη αλλά λόγω ότι είχαν γίνει ήδη 2 καταγγελίες για τον ίδιο λόγω και αφού ανέφερα τους προηγούμενους αριθμούς πρωτοκολλου την έστειλαν στη Wind εχτές .
    Ευχαριστώ για την απάντηση σε ρωτάω γιατί με αφορά μιας και έκανα καταγγελία σύμβασης σε κατάστημα τη Δευτέρα και έκανα αίτηση φορητότητας Τετάρτη απόγευμα ,και από περιέργεια περνώ την Πέμπτη να ρωτήσω αν έχουν λάβει το αίτημα μου στο 13800 και μου είπαν πως όχι κλπ,έφυγα άμεσα και ξανά έστειλα αίτημα την ίδια μέρα ,κρατώντας το αποδεικτικό του φαξ,ακόμα δεν ξέρω αν το έχουν λάβει. Θα καλέσω αργοτερα

  8. #158
    Εγγραφή
    24-09-2017
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΑΤΤΙΚΗΣ
    Για εμένα μην τους πάρεις τηλ από την στιγμή που έχεις αντίγραφο του φαξ ας κόψουν το λαιμό τους! απλά όταν σε πάρουν τηλέφωνο για την φορητότητα-απειλές θα αναφέρεις ότι έχεις αντίγραφο του φαξ και θα λήξει εκεί .
    Έχε πρόχειρο τον τελευταίο λογαριασμό που αναγράφει τις αυξήσεις θα σου χρειαστεί .....

  9. #159
    Εγγραφή
    05-05-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Σε μένα σήμερα ήρθε ο εξοφλητικός λογοριασμος μετά από κατεγγελια , την οποία έκανα 14 Σεπτεμβρίου, και οι κύριοι της Wind έχουν χρεώσει κανονικά τέλη διακοπής προσφοράς ανανέωσης 90 ευρώ +ΦΠΑ.
    Τη δευτέρα τους παίρνω τηλ και εάν δε βρω άκρη καταγγελία στην ΕΕΤΤ

  10. #160
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zmaskos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μένα σήμερα ήρθε ο εξοφλητικός λογοριασμος μετά από κατεγγελια , την οποία έκανα 14 Σεπτεμβρίου, και οι κύριοι της Wind έχουν χρεώσει κανονικά τέλη διακοπής προσφοράς ανανέωσης 90 ευρώ +ΦΠΑ.
    Τη δευτέρα τους παίρνω τηλ και εάν δε βρω άκρη καταγγελία στην ΕΕΤΤ
    Κι σ' εμένα πέρσι, το ίδιο έγινε. Δεν ασχολήθηκα, δεν πλήρωσα τίποτα και μετά από λίγο καιρό, ρώτησα από τη φόρμα επικοινωνίας αν χρωστάω τίποτα και μου λένε όχι! Τα έσβησαν από μόνοι τους...

  11. #161
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zmaskos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μένα σήμερα ήρθε ο εξοφλητικός λογοριασμος μετά από κατεγγελια , την οποία έκανα 14 Σεπτεμβρίου, και οι κύριοι της Wind έχουν χρεώσει κανονικά τέλη διακοπής προσφοράς ανανέωσης 90 ευρώ +ΦΠΑ.
    Τη δευτέρα τους παίρνω τηλ και εάν δε βρω άκρη καταγγελία στην ΕΕΤΤ
    Κάποια τέτοια υποψία μου πέρασε κι εμένα από το μυαλό.

  12. #162
    Εγγραφή
    24-09-2017
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΑΤΤΙΚΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimlyk2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάποια τέτοια υποψία μου πέρασε κι εμένα από το μυαλό.
    Και εμένα στο κατάστημα μου είπαν ότι αυτή η χρέωση είναι καθαρά συστημική και να μην την λάβω υπόψη μου

  13. #163
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgetz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμένα στο κατάστημα μου είπαν ότι αυτή η χρέωση είναι καθαρά συστημική και να μην την λάβω υπόψη μου
    Μάλιστα, από ότι κατάλαβα κάθε κλήση και διαφορετική απάντηση .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgetz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για εμένα μην τους πάρεις τηλ από την στιγμή που έχεις αντίγραφο του φαξ ας κόψουν το λαιμό τους! απλά όταν σε πάρουν τηλέφωνο για την φορητότητα-απειλές θα αναφέρεις ότι έχεις αντίγραφο του φαξ και θα λήξει εκεί .
    Έχε πρόχειρο τον τελευταίο λογαριασμό που αναγράφει τις αυξήσεις θα σου χρειαστεί .....
    Τα έχω όλα στη διάθεση μου.

  14. #164
    Εγγραφή
    23-11-2005
    Περιοχή
    Athens - Greece
    Μηνύματα
    701
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παιδιά, όλα αυτά που αναφέρετε είναι σωστά.

    Μετά από την νόμιμη αποχώρηση λόγω αυξήσεων, έρχεται λογαρισμός με πρόστιμο, αλλά είναι καθαρά συστημικό.
    Καλό πάντως είναι μετά από λίγο καιρό να πάρετε ένα τηλ να δείτε πως δεν έχουν ξεχάσει να το αφαιρέσουν.

    Γενικά και για όλα, κρατάτε αποδεικτικά και σημειώνετε με ποιον μιλάτε.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυο αποριες...

    1. Το Double Play στα 16,28€ θα ισχυει για οσο χρονο ισχυει η ανανεωση, η απο τον επομενο μηνα θα σε πιασουν οι αυξησεις και θα φτασεις τα 20?

    2. Παραπλησια απορια και για την νεα συνδεση με τα 23,10€. Ισχυει για 2 χρονια η τιμη, η απο τον Νοεμβριο θα "φαει" τις νεες αυξησεις ?
    Από αυτά που ξέρω από τα δικά μου...

    1) Ισχύουν σταθερά για δύο χρόνια και στα δύο.

    2) Νέες αυξήσεις δεν μπαίνουν σε όσους έκαναν ανανέωση ή νέο συμβόλαιο μετά την ανακοίνωση των αυξήσεων, αυτόν τον μήνα δηλαδή.

    Εμένα πριν 2 μήνες μου έδωσαν το 16.28 αλλά είχα και έχω VDSL. Τώρα με τις αυξήσεις πάει στα 18κάτι ευρώ τελική.
    Καθόλου κακό... απλά θα μου πάρουν ένα 50ρικο παραπάνω συνολικά, για τα 2 χρόνια που θα είμαι συνδρομητής.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sakis.kom : 29-09-17 στις 19:56.

  15. #165
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Τι καθαρά συστηματικό? Πλάκα κάνουν? Δηλαδή δεν μπορούν να στείλουν νέο έγγραφο ότι τελικά δεν χρωστάμε?
    Αφού είναι καθαρά συστηματικό, ας μην το ταχυδρομησουν! Τόσο δύσκολο είναι?
    Το θέμα είναι ΚΑΘΑΡΆ για να "ψαρωσει" κάποιος, και να κάνει ανάκληση την αίτηση διακοπής.
    Μέσα σε 1 βδομάδα μου έστειλαν το ποσό που "χρωσταω". Απατεώνες!

Σελ. 11 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-17, 22:59
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 12:35
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 13:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας