Σελ. 18 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 315
  1. #256
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το γνωριζω για τις 14 μερες, οπως και οτι ο ΟΤΕ τραβαει γρηγορα την γραμμη. Το ειχα αναφερει αυτο στην υπαλληλο που μου εκανε την προσφορα και μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα.

    Τελικα υπαρχει ομως... αξιοπιστια μηδεν.

  2. #257
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το γνωριζω για τις 14 μερες, οπως και οτι ο ΟΤΕ τραβαει γρηγορα την γραμμη. Το ειχα αναφερει αυτο στην υπαλληλο που μου εκανε την προσφορα και μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα.

    Τελικα υπαρχει ομως... αξιοπιστια μηδεν.
    Απάντησα στην ερώτηση σου γιατί δίνουν την φορητότητα και μετά σε παίρνουν τηλέφωνο

  3. #258
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απάντησα στην ερώτηση σου γιατί δίνουν την φορητότητα και μετά σε παίρνουν τηλέφωνο
    Και αφου ξερουν την ταχυτητα του ΟΤΕ και ποσο παιρνει η φορητοτητα, γιατι κανουν προσφορες που δεν μπορουν να τις τηρησουν? Η διαδικασια ειναι γνωστη και γινονται 100αδες φορητοτητες καθε μερα.

  4. #259
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.996
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Εδω εμενα μου ενεργοποιησαν υπηρεσια VDSL και ειμαι μια βδομαδα χωρις ιντερνετ. Νεκρη γραμμη. Οι προσφορες που ειναι λογια του αερα σε πειραξαν; Ειναι μπακαληδες οι ανθρωποι λεμε.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  5. #260
    Εγγραφή
    03-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.218
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49998/4999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    HA35
    Path Level
    Fastpath
    Psolord ακυρωσε και πηγαινε (παλι?) οτε, μιλαμε 24 ωρες μετα την ενεργοποιηση και ηδη 8+ ωρες online gaming η διαφορα ειναι τοσο πολυ που δε μπορω να σκοτωσω τιποτα. Ειχα μαθει 8 χρονια ping 80+ να δινω προπορεια και τωρα ολες οι βολες περνανε μπροστα απο τους αντιπαλους

    To μεγιστο που ειδα σε ping με ote ειναι 65ms οταν το αντιστοιχο της wind τις ιδιες ωρες (αιχμης του warthunder) ηταν 95ms.

    Επισης παρατηρησα οτι τωρα εχω κερδισει μερικα kb στο κατεβασμα απο file hosters, Με wind και jdownloader κατεβαζα μεγιστο 5.4ΜΒ/s ενω τωρα δειχνει καρφωμενο στα 5.6MB/s
    Δε ξερω γιατι, τον ιδιο συγχρονισμο εχω, το fast path ισως ;


  6. #261
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχουν επιλογή το να δώσουν ή όχι την φορητότητα, απο την στιγμή που θα πάει η αίτηση η φορητότητα ξεκινάει, ο μόνος τρόπος είναι εσύ να την ακυρώσεις μέσω του παρόχου που θέλεις να πας (και όχι αυτού που φεύγεις εως 3 εργάσιμες πριν την ενεργοποίηση ή εως 14 μέρες αν έχει γίνει εξ αποστάσεως, αν είσαι στην περίπτωση που η σύνδεση γίνεται σε λιγότερο απο 3 εργάσιμες τότε θα γίνει και μετα μπορείς να κάνεις διακοπή)
    Και αν βρισκεσε 1-2 εργασιμες πριν την ενεργοποιηση και κανεις υπαναχωρηση (14 ημερες) τι γινετε? Θα ενεργοποιηθεις κανονικα και μετα θα σε ξαναγυρισουν στον παλιο παροχο? Επισης στη vodafone & cyta στο συμβολαιο υπαρχει ορος οτι αν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια, χανεις το δικαιωμα υπαναχωρησης. Δηλαδη απ' οτι καταλαβαινω σ' αυτην την περιπτωση (παρ' ολο που η υπαναχωρηση εγινε 1-2 μερες πριν την ενεργοποιηση, ουσιαστικα δεν ισχυει εφοσον ενεργοποιηθηκες, η γινετε κατι αλλο?

  7. #262
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν βρισκεσε 1-2 εργασιμες πριν την ενεργοποιηση και κανεις υπαναχωρηση (14 ημερες) τι γινετε? Θα ενεργοποιηθεις κανονικα και μετα θα σε ξαναγυρισουν στον παλιο παροχο? Επισης στη vodafone & cyta στο συμβολαιο υπαρχει ορος οτι αν εχει ενεργοποιηθει η υπηρεσια, χανεις το δικαιωμα υπαναχωρησης. Δηλαδη απ' οτι καταλαβαινω σ' αυτην την περιπτωση (παρ' ολο που η υπαναχωρηση εγινε 1-2 μερες πριν την ενεργοποιηση, ουσιαστικα δεν ισχυει εφοσον ενεργοποιηθηκες, η γινετε κατι αλλο?
    Ναι αυτό που γίνεται είναι ενεργοποίηση και μετά μεταφορά στον παλιό πάροχο, το συμβόλαιο μπορεί να το γράφει, αυτό που υπερισχύει είναι αυτό που λέει ο νόμος (μιλάμε πάντα για τις 14 ημέρες για εξ αποστάσεως).

  8. #263
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.996
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από panoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Psolord ακυρωσε και πηγαινε (παλι?) οτε, μιλαμε 24 ωρες μετα την ενεργοποιηση και ηδη 8+ ωρες online gaming η διαφορα ειναι τοσο πολυ που δε μπορω να σκοτωσω τιποτα. Ειχα μαθει 8 χρονια ping 80+ να δινω προπορεια και τωρα ολες οι βολες περνανε μπροστα απο τους αντιπαλους

    To μεγιστο που ειδα σε ping με ote ειναι 65ms οταν το αντιστοιχο της wind τις ιδιες ωρες (αιχμης του warthunder) ηταν 95ms.

    Επισης παρατηρησα οτι τωρα εχω κερδισει μερικα kb στο κατεβασμα απο file hosters, Με wind και jdownloader κατεβαζα μεγιστο 5.4ΜΒ/s ενω τωρα δειχνει καρφωμενο στα 5.6MB/s
    Δε ξερω γιατι, τον ιδιο συγχρονισμο εχω, το fast path ισως ;
    Αν και δεν παιζω multi, η ολη αντιμετωπιση μου εχει δημιουργησει εντονες τασεις φυγης.

    Να βρισω δε θελω, γιατι τα παιδακια στο πρωτο κλιμακιο δε φταινε και δεν εμφανιζεται και κανενας αλλος.

    Το μονο που με κραταει ειναι τα δυο δυωρα που μου δινουν σε δυο F2g τα οποια με βοηθανε πολυ στο κοστος των καρτων. Στο ενα μαλιστα μου τις εχουν μηδενισει. Βαζω 10 ευρω το χρονο ισα για να μη χανεται το νουμερο.

    Θα παω μια βολτα ΟΤΕ να δω τι μπορουν να μου δωσουν, γιατι τα εχω παρει στο κρανιο μα το Θεο.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  9. #264
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αυτό που γίνεται είναι ενεργοποίηση και μετά μεταφορά στον παλιό πάροχο, το συμβόλαιο μπορεί να το γράφει, αυτό που υπερισχύει είναι αυτό που λέει ο νόμος (μιλάμε πάντα για τις 14 ημέρες για εξ αποστάσεως).
    Δεν ξερω κατα ποσο ειναι ξεκαθαρισμενο αυτο το σημειο. Η ΕΕΤΤ λεει οτι δεν ισχυει η υπαναχωρηση αν εχεις δεχτει στη συμβαση οτι δεν την επιθυμεις. Η VODAFONE λεει οτι υπογραφοντας γνωριζεις οτι μετα την ενεργοποιηση χανεις το δικαιωμα. Μηπως αυτο που υπογραφεις ισοδυναμει τελικα οτι δεν την "επιθυμεις".

    Και γιατι στην τελικη, δεν επεμβαινει η ΕΕΤΤ, για να αφαιρεθει ο ορος αν ειναι παρατυπος?

  10. #265
    Εγγραφή
    29-10-2006
    Μηνύματα
    91
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Έχω δικαίωμα να φύγω, μέσα σε ένα μήνα, από τη μέρα της ανακοίνωσης ή τη μέρα που θα αναγράφουν οι αυξήσεις στο λογαριασμό μου?

  11. #266
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απο την μερα της ανακοινωσης του λογαριασμου σου.

  12. #267
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54997/5496
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Path Level
    Interleaved
    Τους έστειλα προχθές στο facebook:

    Spoiler:
    Τον Μάρτιο του 2017 αποδέχτηκα ανανέωση του Wind Broadband πακέτου μου στα €19.43/μήνα. Μαζί με την υπηρεσία Wind VDSL οι πάγιες χρεώσεις ανέρχονται σε €25.20/μήνα. Μετά τις επικείμενες αυξήσεις τιμών (από 14/11/2017) υπολογίζω ότι θα πάει γύρω στα €27.80. (Οι τιμές αυτές είναι τελικές, με ΦΠΑ 24% και φόρο Σταθερής Τηλεφωνίας 5%).

    Λόγω παρουσίασης ανάγκης για χρόνο ομιλίας, θα με ενδιέφερε η μετατροπή του πακέτου μου σε Wind Double Play. Με βάση τον τιμοκατάλογο η μετατροπή αυτή γίνεται ατελώς, οπότε ο μόνος προβληματισμός μου έχει να κάνει με το ύψος του νέου παγίου. Αν μπορείτε, παρακαλώ ενημερώστε με σχετικά (ποια είναι η καλύτερη τιμή που μπορεί να γίνει / αν υπάρχουν εφάπαξ χρεώσεις / αν μεταβάλλεται η ελάχιστη παραμονή που έχω από την προηγούμενη ανανέωση).


    Κλασικά το "προώθησαν στο αρμόδιο τμήμα" από όπου και με κάλεσαν μετά από λίγη ώρα. Η πρότασή τους ήταν στα €34 για double play μαζί με VDSL (από €25.20 που είχα ανανεώσει το Μάρτιο για Broadband + VDSL). Για καλύτερη προσφορά μου είπαν πως θα πρέπει να λήξει η τρέχουσα δέσμευση (Απρίλιο του 2019...). Αφού δεν προχώρησε αυτό, ρώτησα ξανά στο facebook για τον τρόπο που γίνεται η καταγγελία της σύμβασης. Το προώθησαν και αυτό στο αρμόδιο τμήμα, χωρίς να έχω ακόμη κάποιο νεότερο (από χθες το μεσημέρι).

    Long story short, μάλλον θα παίξει φαξ καταγγελίας και μετά φορητότητα. Έχω ετοιμάσει ήδη και στο σχετικό κείμενο, και περιμένω να αποφασίσω που να πάω...

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  contract-termination.jpg 
Εμφανίσεις:  22 
Μέγεθος:  166,0 KB 
ID: 187228

  13. #268
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν θα σε αφησουν να φυγεις. Θα πεσει αντιπροσφορα που... δεν υπαρχει...

    Υ.Γ. Οχι ομως με την καταγγελια συμβασης. Μολις δουν φορητοτητα...

  14. #269
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54997/5496
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Speedport Plus 2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θα σε αφησουν να φυγεις. Θα πεσει αντιπροσφορα που... δεν υπαρχει...

    Υ.Γ. Οχι ομως με την καταγγελια συμβασης. Μολις δουν φορητοτητα...
    Από μηνύματα άλλων μελών που έχω διαβάσει, αρκετές φορές η ενεργοποίηση στο νέο πάροχο γίνεται εκεί γύρω στις 3-4 εργάσιμες, οπότε βρίσκουν πάτημα για να μην κάνουν δεκτή την ακύρωση φορητότητας. Γενικά είναι λίγο μπλέξιμο και έχει σημαντικό ρίσκο η τελείως σικέ φορητότητα. Για αυτό κοιτάω να βρω κάποιο πακέτο που να με καλύπτει.

    Μεγάλη τρολιά πάντως αυτό που περιμένουν να δουν τη φορητότητα για να συγκινηθούν και να δώσουν τιμή κόστους. Την ίδια στιγμή, θα μπορούσαν απλά να έδιναν μια καλή προσφορά σε όσους (σκέφτονται να) προχωρήσουν σε καταγγελία ώστε και να μη χάσουν τον πελάτη και να μην αναγκαστούν να δώσουν double play (με VDSL;) στα €16 π.χ.

    Βέβαια, 6.5 χρόνια στη Wind ήμουν κομπλέ μπορώ να πω, καλούτσικες υπηρεσίες και πάντα σωστοί λογαριασμοί. Μου φαίνεται όμως κάφρικο να χρεώνουν πλέον τις ψηφιακές ευκολίες και να κάνουν και 2 αυξήσεις τιμολογίων μέσα σε ένα χρόνο!

  15. #270
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πωωω, οι απατεώνες μου σφύριξαν λογαριασμό με τέλη επιδότησης. Αυτό απαγορεύεται από την ΕΕΤΤ.
    Έστειλα μήνυμα να δω τι θα απαντήσουν αλλιώς καταγγελία στην ΕΕΤΤ...,
    εξώδικο ..και πάμε γερά!Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  wind.JPG 
Εμφανίσεις:  66 
Μέγεθος:  85,3 KB 
ID: 187406

Σελ. 18 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-17, 22:59
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 12:35
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 13:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας