Σελ. 6 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 315
  1. #76
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Αθήνα-Γηροκομείο
    Μηνύματα
    4.818
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Vodafone
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anthip09 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης να πω αυτές τις μέρες που κυκλοφόρησα η vodafone προσφέρει με 10€ το μήνα σε καρτοκινητό ή cu, 1500 λεπτά προς όλους και 2,5G ίντερνετ... αφορά όμως νέο αριθμό...
    Κ μένα με πήραν απο κοσμοτε να μου προσφέρουν νέο νούμερο what's up με 1500 λεπτά προς όλους και 1,5 gb με 8,5€ ενώ προ ημερών την ιδια προσφορά μου είχαν κανει απο wind για νέο νούμερο q γιατί ξαμοληθηκαν ετσι κ μοιράζουν απλόχερα φοιτητικά πακέτα?
    Το έκανε πρώτα η WIND, να μοιράζει φοιτητικά ακόμα και σε μεσήλικες. Τώρα φαίνεται το μάθανε και οι άλλες και επειδή έχαναν συνδρομητές, το έκαναν και αυτές... Λίγοι όμως θα είναι αυτοί, που σκοπεύουν να πάρουν νέο αριθμό.

  2. #77
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δε ξέρω αλλά μου μυρίζουν.....αυξήσεις...

  3. #78
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παντως εγω ειμαι περιεργος εκει στην WIND στις αιτησεις καταγγελιας συμβασης πως αντιδρουν. Εχουν δεχτει οτι θα χασουν καποιο ποσοστο πελατων και δεν αντιδρουν, η παιρνουν απ' ευθειας τηλεφωνο κανοντας προσφορες για να τις ακυρωσουν ?

    Οποιοι εχουν μπει στην διαδικασια διακοπης η φορητοτητας της συνδεσης τους λογω αυξησεων ας μας πουν...

  4. #79
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    608
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως εγω ειμαι περιεργος εκει στην WIND στις αιτησεις καταγγελιας συμβασης πως αντιδρουν. Εχουν δεχτει οτι θα χασουν καποιο ποσοστο πελατων και δεν αντιδρουν, η παιρνουν απ' ευθειας τηλεφωνο κανοντας προσφορες για να τις ακυρωσουν ?

    Οποιοι εχουν μπει στην διαδικασια διακοπης η φορητοτητας της συνδεσης τους λογω αυξησεων ας μας πουν...
    Θα το επιχειρήσω σε 10 μέρες περίπου να δω αν θα μου τα δώσουν όλα τζάμπα ή θα αδιαφορήσουν....

  5. #80
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το επιχειρήσω σε 10 μέρες περίπου να δω αν θα μου τα δώσουν όλα τζάμπα ή θα αδιαφορήσουν....
    Το ίδιο σκέφτομαι να κάνω κι εγώ αλλά πιστεύω ότι κάποιο λάκκο έχει η φάβα,αδυνατώ να πιστέψω ότι στο τέλος οποίος το κάνει θα βγει κερδισμένος χωρίς να του έχουν ζητήσει τέλη αποσύνδεσης ,όλες τις εκπτώσεις και τις προσφορές πίσω για όσους μήνες είναι σε συμβόλαιο κλπ,αν κάποιος το έκανε ήδη ας ενημερώσει πως κινήθηκε κλπ.

  6. #81
    Εγγραφή
    02-02-2010
    Μηνύματα
    706
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17234/1024
    ISP
    ΟΤΕnet
    ρε φίλε,έχει αναφερθεί πολλές φορές.
    Αν δεν έχεις πάρει κάποιον εξοπλισμό (ρουτερ-κινητό-ταμπλετ κλπ) μπορείς να φύγεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.
    Αν έχεις μόνο έκπτωση στο πάγιο,δεν τρέχει μια.
    Και ναι,οι εταιρίες είναι ηλίθιες.
    Έχω παραδείγματα και δικό μου,αλλά και γνωστών μου,οι οποίοι με την "απειλή" ή την πραγματοποίηση φορητότητας,έχουν πάρει
    πιό φτηνές υπηρεσίες από όσο πληρώναν τότε.
    Δράση χρειάζεται,αν κάθεσαι να περιμένεις μέχρι τελευταία στιγμή ίσως χάσεις.

  7. #82
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    608
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jimlyk2011 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -



    Το ίδιο σκέφτομαι να κάνω κι εγώ αλλά πιστεύω ότι κάποιο λάκκο έχει η φάβα,αδυνατώ να πιστέψω ότι στο τέλος οποίος το κάνει θα βγει κερδισμένος χωρίς να του έχουν ζητήσει τέλη αποσύνδεσης ,όλες τις εκπτώσεις και τις προσφορές πίσω για όσους μήνες είναι σε συμβόλαιο κλπ,αν κάποιος το έκανε ήδη ας ενημερώσει πως κινήθηκε κλπ.
    Η ανακοίνωση της Wind εξαιρεί μόνο την επιδότηση συσκευής. Τέλη αποσύνδεσης δεν προβλέπονται και δεν αναφέρει πουθενά για έκπτωση στο πάγιο. Άν στείλει λογαριασμό με αυτά, επιστολή συστημένη που θα επισυνάπτει και το ανακοινωθέν περί της αύξησης, και απειλή πως θα τα πούμε στα αστικά δικαστήρια άν δεν στείλετε σωστό εξωφλητικό λογαριασμό.Και ταυτόχρονη κοινοποίηση της επιστολής στην ΕΕΤΤ. και ΤΕΛΟΣ._

  8. #83
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ανακοίνωση της Wind εξαιρεί μόνο την επιδότηση συσκευής. Τέλη αποσύνδεσης δεν προβλέπονται και δεν αναφέρει πουθενά για έκπτωση στο πάγιο. Άν στείλει λογαριασμό με αυτά, επιστολή συστημένη που θα επισυνάπτει και το ανακοινωθέν περί της αύξησης, και απειλή πως θα τα πούμε στα αστικά δικαστήρια άν δεν στείλετε σωστό εξωφλητικό λογαριασμό.Και ταυτόχρονη κοινοποίηση της επιστολής στην ΕΕΤΤ. και ΤΕΛΟΣ._
    Ok, στα υπόψιν και αυτά που μόλις έγραψες.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ανακοίνωση της Wind εξαιρεί μόνο την επιδότηση συσκευής. Τέλη αποσύνδεσης δεν προβλέπονται και δεν αναφέρει πουθενά για έκπτωση στο πάγιο. Άν στείλει λογαριασμό με αυτά, επιστολή συστημένη που θα επισυνάπτει και το ανακοινωθέν περί της αύξησης, και απειλή πως θα τα πούμε στα αστικά δικαστήρια άν δεν στείλετε σωστό εξωφλητικό λογαριασμό.Και ταυτόχρονη κοινοποίηση της επιστολής στην ΕΕΤΤ. και ΤΕΛΟΣ._
    Ok, στα υπόψιν και αυτά που μόλις έγραψες.

    - - - Updated - - -
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jimlyk2011 : 17-09-17 στις 01:36.

  9. #84
    Εγγραφή
    09-06-2016
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    pending
    οχι αλλες αυξησεις σε εξοδα
    ζουμε στο Matrix με τις κακες αυξησεις

  10. #85
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η ανακοίνωση της Wind εξαιρεί μόνο την επιδότηση συσκευής. Τέλη αποσύνδεσης δεν προβλέπονται και δεν αναφέρει πουθενά για έκπτωση στο πάγιο. Άν στείλει λογαριασμό με αυτά, επιστολή συστημένη που θα επισυνάπτει και το ανακοινωθέν περί της αύξησης, και απειλή πως θα τα πούμε στα αστικά δικαστήρια άν δεν στείλετε σωστό εξωφλητικό λογαριασμό.Και ταυτόχρονη κοινοποίηση της επιστολής στην ΕΕΤΤ. και ΤΕΛΟΣ._
    Ok, στα υπόψιν και αυτά που μόλις έγραψες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε φίλε,έχει αναφερθεί πολλές φορές.
    Αν δεν έχεις πάρει κάποιον εξοπλισμό (ρουτερ-κινητό-ταμπλετ κλπ) μπορείς να φύγεις ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ.
    Αν έχεις μόνο έκπτωση στο πάγιο,δεν τρέχει μια.
    Και ναι,οι εταιρίες είναι ηλίθιες.
    Έχω παραδείγματα και δικό μου,αλλά και γνωστών μου,οι οποίοι με την "απειλή" ή την πραγματοποίηση φορητότητας,έχουν πάρει
    πιό φτηνές υπηρεσίες από όσο πληρώναν τότε.
    Δράση χρειάζεται,αν κάθεσαι να περιμένεις μέχρι τελευταία στιγμή ίσως χάσεις.
    Ναι έχω έκπτωση στο πάγιο λόγω 24μηνου συμβολαίου και τίποτα άλλο , να φύγω θέλω μια ώρα αρχύτερα να ησυχάσει το κεφάλι μου αλλά και το πορτοφόλι μου.εδωσα ένα χρόνο αγώνα για να αποκαταστήσω μια βλάβη στο ιντερνετ,τρελάθηκα. Όσο για ρούτερ έχω το ίδιο που μου έδωσαν όταν έκανα τη vdsl σύνδεση το 2014. Εσυ όμως δεν αποχωρήσεις τελικά έτσι δεν είναι; Εγώ θέλω να αποχωρήσω καταγγέλλοντας τη σύμβαση μου λόγω αύξησης παγίου κλπ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jimlyk2011 : 17-09-17 στις 01:54.

  11. #86
    Εγγραφή
    08-04-2008
    Μηνύματα
    1.649
    Downloads
    31
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19688/1021
    ISP
    Wind
    Router
    Linksys wag54g2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    H λογικη της wind ειναι απλη. Οσοι θα κανουν αιτημα φορητοτητας θα δεχτουν αμεσως τηλεφωνημα για νεο συμβολαιο στην χειροτερη στα λεφτα που ηταν ηδη το παλιο. Οποτε στην χειροτερη για αυτους μπορει να χασουν ελαχιστους, καθως οι πιο πολλοι δεν θα βρουν καλυτερη προσφορα. Για τους υπολοιπους θα βγει κερδισμενη καθως η πλειοψηφια ειτε θα εχει επεκτεινει το συμβολαιο για αλλα 2 χρονια ειτε καποιοι θα πληρωνουν τους αυξημενους λογαριασμους μεχρι την ληξη τους.

    Η ερωτηση ειναι σχετικα με την διαδικασια. Απο την στιγμη που θα γινει το αιτημα διακοπης ποσες μερες θα χρειαστουν ωστε να κοπει το ιντερνετ και να χαθει ο τηλεφωνικος αριθμος; Το λεω με το σκεπτικο πως λογικα θα παρουν τηλεφωνο μολις λαβουν το αιτημα ωστε να μην χρειαστει να μπω στην διαδικασια και του αιτηματος φορητοτητας

  12. #87
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απ' οτι ειχε αναφερει συμφορουμιτης παλιοτερα 1 μηνα. Αυτο που δεν ξερω ειναι αν μπορεις να ακυρωσεις το αιτημα και να παραμεινεις, σε περιπτωση που περασουν καποιες μερες και δεν σου κανουν προσφορα...

  13. #88
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.100
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Εμφανιστηκε στο συστημα σημερα ο πρωτος λογαριασμος που αναφερει τις νεες χρεωσεις.

    Οντως δεν υπαρχει ρητρα αν ο πελατης καταγγειλει τη συμβαση.

    Σημειωσατε οτι ο λογαριασμος αργησε τρεις μερες να εμφανιστει και ακομα δεν εχει ερθει καν email. Επρεπε να μπω στο mywind και να τον ψαξω.

    Στο δια ταυτα τωρα, εχω ηδη επικοινωνησει με τη Wind. Την πρωτη φορα μου ειπαν οτι αν διαγραψω τις υπηρεσιες που επηρεαζονται, στην ουσια φευγω απο το συμβολαιο και παραμενω πελατης ανευ συμβολαιου. Μετα απο ενα μηνα θα ισχυσουν νεες προσφορες για εμενα.

    Χτες που ξαναμιλησα, μου ειπαν οτι μπαινω κατευθειαν σε νεα προσφορα. Απλα χρεωνουν 5 ευρω για την αλλαγη του συμβολαιου και την εκκινηση του καινουριου με διετη δεσμευση.

    Βασικα λογω των νεων τιμων αλλα ΚΥΡΙΩΣ λογω του οτι εχω πλεον διαθεσιμοτητα VDSL, προσπαθω να βρω εναν τροπο να κρατησω το μηνιαιο κοστος εκει που ηταν και πριν αλλα με ταχυτητα VDSL. Ο μονος τροπος ειναι να αφαιρεσω τις παροχες κλησεων στα αστικα, υπεραστικα και κινητα. Να μεινει δηλαδη μονο τηλεφωνικη γραμμη και ιντερνετ. Με βολευει αυτο, λογω του οτι επειδη εχω 2 wind σταθερα και δυο f2g μου δινουν απο δυο ωρες προς ολους σε καθε f2g. Μπορω να βολευτω με αυτα, μιας και τα σταθερα δεν τα χρησιμοποιω. Απλα ηταν μεσα στο προγραμμα.

    Ετσι τωρα μου δινει:

    20 ευρω παγιο ADSL και γραμμη σκετη.

    26 ευρω παγιο VDSL 50 και γραμμη σκετη.

    Οι συνδυαστικες υπηρεσιες για το F2G παραμενουν. Θα συνεχισω δηλαδη να εχω απο 2 ωρες προς ολους σε καθε F2G.

    Δηλαδη απο τα 52 ευρω που θα ημουν τωρα και για τα δυο σταθερα, θα παω στα 46 αλλα με VDSL στη μια γραμμη και καθολου χρονους ομιλιας στα σταθερα. Μπορω να ζησω με αυτο.

    Το προβλημα στη ολη διαδικασια ειναι οτι:

    Θελουν 20 ευρω ενεργοποιηση VDSL.

    Θελουν 5 ευρω οπως ειπαμε, για την ενεργοποιηση του νεου διετους συμβολαιου.

    Θελουν 3 ευρω για την καταργηση των δωρεαν αστικων/υπεραστικων.

    Θελουν 3 ευρω για την καταργηση των 30 λεπτων προς κινητα.

    Δηλαδη στον επομενο λογαριασμο θα πληρωσω +31 ευρω εξοδα αλλαγης υπηρεσιων. Και ειμαι πελατης απο το 2006 (Tellas)!

    Επικ!

    Δυστυχως στην υπολοιπη αγορα, δεν εχω βρει αντιστοιχες προσφορες. Ιδιαιτερα τωρα που εχουν μπει δυναμικα στα νεα δικτυα ιντερνετ, εχουν αποκτησει θεση ισχυος και κανουν οτι θελουν.

    Ετσι γινεται με τις εταιρειες. Τις βοηθας οσο ειναι μικρες και μολις μεγαλωσουν γυρνανε και σε $%%^^&&!
    PC1:12400f, 4070ti, 32GB, z690, PC2:8600k, 3060ti, 32GB, z370, PC3:2700k, GTX 1070, 16GB, P67
    PC4:4770k, RX 6600, 16GB, Z97, PC5:2500k, R9 290 X, 16GB, P67, PC6:Lenovo Thinkcentre M71E
    Spares: HD7950, HD5850, HD3870, Work PC, 13500, GTX 970, 32GB, B660
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  14. #89
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Κανε μια αιτηση φορητοτητας και θα τους $%%''&& εσυ...

  15. #90
    Εγγραφή
    31-08-2017
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kataras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε μια αιτηση φορητοτητας και θα τους $%%''&& εσυ...
    Μπορεί;Αφου ουσιαστικά του λένε οτι θα μείνει στην Wind απλά με άλλη προσφορά...

Σελ. 6 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-17, 22:59
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 12:35
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 13:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας