Σελ. 7 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 2567891217 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 315
  1. #91
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτο του λενε τωρα που δεν εχει κανει καταγγελια. Αν κανει καταγγελια της συμβασης (η και φορητοτητα) τοτε σιγουρα θα του κανουν καλυτερη τιμη. Αυτο λεει ο kataras.

    Το θεμα ειναι (οπως εναφερα και πιο πανω) αν σε αυτη την περιπτωση κανουν αντιπροσφορες, η εχουν δεχτει οτι θα χασουν καποιο ποσοστο. Να δουμε τι θα πουν αυτοι που θα θελησουν να φυγουν...

  2. #92
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Σε αναλογη περιπτωση οταν εκανα καταγγελια στη συμβαση που ειχα στην βοντα
    απο 24περ.ευ. μου δωσαν τιμη στα 16.40
    Εννοειται οτι και στη wind θα τρεξουν με πολυ καλυτερη τιμη οταν δουν καταγγελια

  3. #93
    Εγγραφή
    05-05-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Σε μένα δεν έκαναν καμία καλύτερη προσφορά , αντιθέτως με απειλούν ότι πρέπει να πληρώσω και τη ρήτρα.
    Πληροφοριακά πρώτα έκανα καταγγελία και μετά αίτηση για φορητότητα.

  4. #94
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Αν το προγραμμα σου επηρεαζεται απο τις αυξησεις ,στελνεις μια επιστολη στην εεττ και
    δεν εχεις να φοβηθεις τιποτε

  5. #95
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zmaskos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μένα δεν έκαναν καμία καλύτερη προσφορά , αντιθέτως με απειλούν ότι πρέπει να πληρώσω και τη ρήτρα.
    Πληροφοριακά πρώτα έκανα καταγγελία και μετά αίτηση για φορητότητα.
    Έχω σπάσει 2 φορές συμβόλαια της WIND, λόγω αυξήσεων. Ψέματα λένε, για να μην κάνεις φορητότητα... Ακόμα και να σου βάλουν τέλη διακοπής στον τελευταίο λογαριασμό (αν φύγεις), μετά τα αφαιρούν από μόνοι τους...

  6. #96
    Εγγραφή
    05-07-2009
    Περιοχή
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    930
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    105000/10996
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport plus
    SNR / Attn
    9.5(dB) / 6.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και γω το σκεφτομαι να σπάσω το συμβόλαιο για μια γραμμή που έχω στο πατρικό μου, αλλά και που να πας? Δύσκολα θα βρεις καλύτερη τιμή

  7. #97
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.880
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω σπάσει 2 φορές συμβόλαια της WIND, λόγω αυξήσεων. Ψέματα λένε, για να μην κάνεις φορητότητα... Ακόμα και να σου βάλουν τέλη διακοπής στον τελευταίο λογαριασμό (αν φύγεις), μετά τα αφαιρούν από μόνοι τους...

    Κι είσαι Cyta που παίζει να την πάρει η Wind, για να σου την σπάσουν γίνεται trololol

  8. #98
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Εγω που θελω 10αρι upload, δεν εχω πολλες επιλογες...

  9. #99
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.880
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω που θελω 10αρι upload, δεν εχω πολλες επιλογες...
    Θέλω να δω τι πιτάρισμα έχει να πέσει στη Wind, χωρίς upgrades στο backbone της θα έχει προβλήματα.

  10. #100
    Εγγραφή
    02-04-2014
    Μηνύματα
    488
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    76446/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΑΛΚΙΔΑ
    Router
    ZTE H288A & ZYXEL VMG8623
    SNR / Attn
    9(dB) / 13,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω σπάσει 2 φορές συμβόλαια της WIND, λόγω αυξήσεων. Ψέματα λένε, για να μην κάνεις φορητότητα... Ακόμα και να σου βάλουν τέλη διακοπής στον τελευταίο λογαριασμό (αν φύγεις), μετά τα αφαιρούν από μόνοι τους...
    Τις δυο φορες που εσπασες τα συμβολαια, σου εκαναν αντιπροσφορα, η σε αφησαν να φυγεις "αμαχητι" ?

  11. #101
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.812
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από goana12 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τις δυο φορες που εσπασες τα συμβολαια, σου εκαναν αντιπροσφορα, η σε αφησαν να φυγεις "αμαχητι" ?
    Μου έκαναν προσφορά και τις 2 φορές. Πρέπει να δουν τη φορητότητα πρώτα, η καταγγελία της σύμβασης δεν τους "φοβίζει"...

  12. #102
    Εγγραφή
    20-09-2017
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μην ξεχνάτε ότι δεν είναι μόνο οι αυξήσεις στα προγράμματα τώρα χρεώνει και την αναγνώριση κλήσεων και την αναμονή και γενικώς όλες τις υπηρεσίες αυτές.

  13. #103
    Εγγραφή
    17-04-2011
    Μηνύματα
    189
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    SNR / Attn
    9(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kataras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το προγραμμα σου επηρεαζεται απο τις αυξησεις ,στελνεις μια επιστολη στην εεττ και
    δεν εχεις να φοβηθεις τιποτε
    Στην οποία επιστολή τι τους γράφεις;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zmaskos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μένα δεν έκαναν καμία καλύτερη προσφορά , αντιθέτως με απειλούν ότι πρέπει να πληρώσω και τη ρήτρα.
    Πληροφοριακά πρώτα έκανα καταγγελία και μετά αίτηση για φορητότητα.
    Ποτέ συνέβη αυτό ; Τις τελευταίες ημέρες ; Ανέφεραν και για διακοπή τηλεφωνικού αριθμού κλπ;

  14. #104
    Εγγραφή
    18-10-2011
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    450
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Γραφεις οτι συμφωνα με την ανακοινωση της wind μπλαμπλαμπλα και επειδη επηρεαζεται
    το προγραμα σου -αναφερεις τπ προγραμα-εστειλα καταγγελια την ταδε του μηνος-αναφερεις το ημαιηλ
    και η wind αντιθετα της ανακοινωσης της περι αποχωρησεως αζημιως με χρεωσε πεναλτυ διακοπης
    Αλλα δεν νομιζω να φτασεις μεχρι την εεττ.θα αφαιρεσει η wind απο μονη της τελικα το πεναλτυ

  15. #105
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    19.996
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psolord Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμφανιστηκε στο συστημα σημερα ο πρωτος λογαριασμος που αναφερει τις νεες χρεωσεις.

    Οντως δεν υπαρχει ρητρα αν ο πελατης καταγγειλει τη συμβαση.

    Σημειωσατε οτι ο λογαριασμος αργησε τρεις μερες να εμφανιστει και ακομα δεν εχει ερθει καν email. Επρεπε να μπω στο mywind και να τον ψαξω.

    Στο δια ταυτα τωρα, εχω ηδη επικοινωνησει με τη Wind. Την πρωτη φορα μου ειπαν οτι αν διαγραψω τις υπηρεσιες που επηρεαζονται, στην ουσια φευγω απο το συμβολαιο και παραμενω πελατης ανευ συμβολαιου. Μετα απο ενα μηνα θα ισχυσουν νεες προσφορες για εμενα.

    Χτες που ξαναμιλησα, μου ειπαν οτι μπαινω κατευθειαν σε νεα προσφορα. Απλα χρεωνουν 5 ευρω για την αλλαγη του συμβολαιου και την εκκινηση του καινουριου με διετη δεσμευση.

    Βασικα λογω των νεων τιμων αλλα ΚΥΡΙΩΣ λογω του οτι εχω πλεον διαθεσιμοτητα VDSL, προσπαθω να βρω εναν τροπο να κρατησω το μηνιαιο κοστος εκει που ηταν και πριν αλλα με ταχυτητα VDSL. Ο μονος τροπος ειναι να αφαιρεσω τις παροχες κλησεων στα αστικα, υπεραστικα και κινητα. Να μεινει δηλαδη μονο τηλεφωνικη γραμμη και ιντερνετ. Με βολευει αυτο, λογω του οτι επειδη εχω 2 wind σταθερα και δυο f2g μου δινουν απο δυο ωρες προς ολους σε καθε f2g. Μπορω να βολευτω με αυτα, μιας και τα σταθερα δεν τα χρησιμοποιω. Απλα ηταν μεσα στο προγραμμα.

    Ετσι τωρα μου δινει:

    20 ευρω παγιο ADSL και γραμμη σκετη.

    26 ευρω παγιο VDSL 50 και γραμμη σκετη.

    Οι συνδυαστικες υπηρεσιες για το F2G παραμενουν. Θα συνεχισω δηλαδη να εχω απο 2 ωρες προς ολους σε καθε F2G.

    Δηλαδη απο τα 52 ευρω που θα ημουν τωρα και για τα δυο σταθερα, θα παω στα 46 αλλα με VDSL στη μια γραμμη και καθολου χρονους ομιλιας στα σταθερα. Μπορω να ζησω με αυτο.

    Το προβλημα στη ολη διαδικασια ειναι οτι:

    Θελουν 20 ευρω ενεργοποιηση VDSL.

    Θελουν 5 ευρω οπως ειπαμε, για την ενεργοποιηση του νεου διετους συμβολαιου.

    Θελουν 3 ευρω για την καταργηση των δωρεαν αστικων/υπεραστικων.

    Θελουν 3 ευρω για την καταργηση των 30 λεπτων προς κινητα.

    Δηλαδη στον επομενο λογαριασμο θα πληρωσω +31 ευρω εξοδα αλλαγης υπηρεσιων. Και ειμαι πελατης απο το 2006 (Tellas)!

    Επικ!

    Δυστυχως στην υπολοιπη αγορα, δεν εχω βρει αντιστοιχες προσφορες. Ιδιαιτερα τωρα που εχουν μπει δυναμικα στα νεα δικτυα ιντερνετ, εχουν αποκτησει θεση ισχυος και κανουν οτι θελουν.

    Ετσι γινεται με τις εταιρειες. Τις βοηθας οσο ειναι μικρες και μολις μεγαλωσουν γυρνανε και σε $%%^^&&!
    Κανω self quote, για υπαρχει λιγο context.

    Πηγα σημερα σε καταστημα Wind. Εκανα μια τρυπα στο νερο επι της ουσιας. Με παρεπεμψαν στο 13800 ουτε λιγο ουτε πολυ. Εμαθα ομως συνδυαστικα (απο το καταστημα και απο νεα επικοινωνια με το 13800), καποιες σημαντικες πληροφοριες.

    Η κυριοτερη πληροφορια ειναι οτι αλλο πραγμα ειναι η ρητρα υπαναχωρησης και αλλο η πληρωμη της διαφορας των παγιων, για τα οποια εχεις λαβει εκπτωση μεχρι τωρα.

    Η ρητρα ειναι 161 ευρω μεχρι το κλεισιμο του 18μηνου. Απο εκει και περα υπαρχει κλιμακωτη μειωση. Αυτη τη ρητρα δεν πληρωνεις τωρα.

    Ομως πληρωνεις σε φουλ τιμη ΟΛΑ τα παγια για τα οποια εχεις δεχτει εκπτωση. Δηλαδη δικο μου παραδειγμα. Το προγραμμα που εχω τωρα πχ, κανονικα στοιχιζει 40 ευρω το μηνα. Πληρωνω ομως 24. Αν φυγω στους 14 μηνες που ειμαι τωρα, θα πληρωσω 14 * 16 που ειναι η διαφορα του παγιου. Δηλαδη 224 ευρω. Αυτο δεν ειναι ρητρα ειναι τα παγια.

    Αν υπηρχε και η ρητρα, θα πληρωνα 161+224 ευρω, δηλαδη 385 ευρω.

    Με λιγα λογια, οι επιλογες που εχεις, ειναι ειτε να πληρωσεις ή να ... πληρωσεις. Δε ξερω κατα ποσο νομιμο ειναι ολο αυτο. Δηλαδη αν αυριο πουνε 10 ευρω αυξηση στις ταδε υπηρεσιες, τι γινεται;

    Τελος παντων, επειδη εχω αλλους 9 μηνες και επειδη θελω VDSL το αφησα ως εχει. Ουτε η αναδιαπραγματευση του συμβολαιου μου ειναι εφικτη τελικα, χωρις να χασω τις συνδυαστικες προσφορες στα δυο F2G μου.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

Σελ. 7 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 2567891217 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-17, 22:59
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 12:35
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 13:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας