Σελ. 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 1116192021
Εμφάνιση 301-315 από 315
  1. #301
    Εγγραφή
    24-09-2017
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΑΤΤΙΚΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Atheros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άν είναι, θα σου στείλει εντός διμήνου και άλλο λογαριασμό. Μετά από 2 χρόνια εξώδικο για χρέη του σήμερα θα υποκρύπτει δόλο και δεν θα καταλλήξει ποτέ σε ακροαματική διδικασία. Το δικαστήριο θα τους ρωτήσει, και 2 χρόνια που είσαστε;Παίζατε κρυφτό;
    Μα αν είναι να στείλει λογαριασμό μετά από έναν δίμηνο γιατί να μην μου στείλει εξαρχής και να μου λένε ότι δεν μπορούν να στείλουν
    λογαριασμό με τις σωστές χρεώσεις λόγο του ότι δεν είμαι πελάτης και να προσπαθώ μετά να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας ;
    Από τα λεγόμενα σου αντιλαμβάνομαι ότι γνωρίζεις εκ πείρας ότι αυτή είναι η διαδικασία απλώς μου φαίνεται λίγο επίφοβο.

  2. #302
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Σήμερα μου ήρθε ο 1ος λογαριασμός (σταθερό) με τις αυξήσεις. Διάβασα πως είχα δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασης 1 μήνα από την ημερομηνία ανακοίνωσης των αυξήσεων. Ειχα την εντύπωση πως δεν θα με πιάσουν οι αυξήσεις γιατί ο προηγούμενος λογαριασμός που εκδόθηκε τον Οκτώβριο δεν τις περιείχε. Θα προχωρήσω σε καταγγελία αυτη την εβδομάδα και οτι γίνει....

    Μόλις διάβασα και τον Οδηγό καταναλωτή Στο αρθρο 8 λέει ότι άργησα.........
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgosthess : 26-11-17 στις 18:54.

  3. #303
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Στους λογαριασμούς που μου ήρθαν μου έχουν κι εμένα τις αυξήσεις παρόλο που είχα κάνει καταγγελία της σύμβασης και μετά τα βρίκαμε και ανανέωσα τα συμβόλαια για 2 χρόνια.
    Έστειλα μήνυμα και για το κινητό και για το σταθερό και σήμερα με πήρανε τηλ. και μου είπανε οτι όντως στο κινητό βάλανε τις χρεώσεις κατα λάθος και θα μου κάνουν ένα πιστωτικό για τα 2 χρόνια.
    Για το σταθερό δεν βλέπουν κάτι και θα χρεωθώ επιπλέον την αναγνώριση κλήσης και τυχόν ψηφιακές ευκολίες. Ζήτησα απομαγνητοφώνηση και με έβαλαν σε λίστα αναμονής, διότι θυμάμαι οτι στο τελικό ποσο ήταν και η αναγνώριση κλήσης.
    Ξέρει κάποιος αν έχω το δικαίωμα να ακούσω κι εγω την συνομιλία σε περίπτωση που έχουμε διαφωνία?

  4. #304
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.775
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Και μένα μου ήρθε ο λογαριασμός σήμερα με βαρβάτη αύξηση. Ενώ πχ τον προηγούμενο μήνα πήγα από τα 50 στα 53.60, τώρα έφυγε στα 61.κάτι...ffs

  5. #305
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ababa641 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στους λογαριασμούς που μου ήρθαν μου έχουν κι εμένα τις αυξήσεις παρόλο που είχα κάνει καταγγελία της σύμβασης και μετά τα βρίκαμε και ανανέωσα τα συμβόλαια για 2 χρόνια.
    Έστειλα μήνυμα και για το κινητό και για το σταθερό και σήμερα με πήρανε τηλ. και μου είπανε οτι όντως στο κινητό βάλανε τις χρεώσεις κατα λάθος και θα μου κάνουν ένα πιστωτικό για τα 2 χρόνια.
    Για το σταθερό δεν βλέπουν κάτι και θα χρεωθώ επιπλέον την αναγνώριση κλήσης και τυχόν ψηφιακές ευκολίες. Ζήτησα απομαγνητοφώνηση και με έβαλαν σε λίστα αναμονής, διότι θυμάμαι οτι στο τελικό ποσο ήταν και η αναγνώριση κλήσης.
    Ξέρει κάποιος αν έχω το δικαίωμα να ακούσω κι εγω την συνομιλία σε περίπτωση που έχουμε διαφωνία?
    Με επιφύλαξη, ναι. Νομίζω όμως ότι δεν μπορείς να έχεις πρόσβαση σε ηχητικό αρχείο καθαυτό, αλλά απαιτείται η παρουσία σου στο χώρο που φυλάσσονται οι συνομιλίες, όπου μπορείς να ακούσεις την συγκεκριμένη. Δεν θέλω όμως να σε πάρω στον λαιμό μου.

  6. #306
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Δεν πιστεύω να μην αποδεχτούν κάτι το οποίο έχει καταγραφεί... αλλά από την άλλη με όλα αυτά που γίνονται το σκέφτεσαι οτι μπορεί να είναι και πολιτική τους. Όποιος τσιμπήσει τσίμπησε.
    Οπότε μόνο αν γίνει μήνυση και με εισαγγελική παραγγελία θα μπορέσω να ακούσω την συνομιλία... βάλαμε μπελάδες στο κεφάλι μας...

  7. #307
    Εγγραφή
    07-12-2010
    Μηνύματα
    80
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Νομίζω πως η συνομιλία - εφόσον καταγράφεται - για την πώληση αγαθών / υπηρεσιών παρέχεται στον καταναλωτή κατόπιν αιτήματός του και με προθεσμία. Δες στο site της ΕΕΤΤ.

  8. #308
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Άλλο η απομαγνητοφώνηση (ήτοι σου δίνουν κείμενο της συνομιλίας) και άλλο η απευθείας ακρόαση της συνομιλίας. Ξαναλέω όμως και τονίζω ότι δεν είμαι βέβαιος.

  9. #309
    Εγγραφή
    18-12-2007
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Εν τω μεταξύ έχουν βάλει: Μηνιαίο Πάγιο Αναγνώριση Κλήσεων, Μηνιαίο Πάγιο Βασικές Τηλ. Υπηρεσίες, Μηνιαίο Πάγιο Λοιπές Τηλ. Υπηρεσίες.
    Εντάξει την αναγνώριση κλήσης καταλαβαίνω τι είναι, τα άλλα δυο ξέρει κανένας τι είναι?
    Ποτέ δεν ζήτησα κάτι επιπλέον, το μόνο που ήθελα ήταν η αναγνώριση την οποία παρείχαν τότε δωρεάν.

  10. #310
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ababa641 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στους λογαριασμούς που μου ήρθαν μου έχουν κι εμένα τις αυξήσεις παρόλο που είχα κάνει καταγγελία της σύμβασης και μετά τα βρίκαμε και ανανέωσα τα συμβόλαια για 2 χρόνια.
    Έστειλα μήνυμα και για το κινητό και για το σταθερό και σήμερα με πήρανε τηλ. και μου είπανε οτι όντως στο κινητό βάλανε τις χρεώσεις κατα λάθος και θα μου κάνουν ένα πιστωτικό για τα 2 χρόνια.
    Για το σταθερό δεν βλέπουν κάτι και θα χρεωθώ επιπλέον την αναγνώριση κλήσης και τυχόν ψηφιακές ευκολίες. Ζήτησα απομαγνητοφώνηση και με έβαλαν σε λίστα αναμονής, διότι θυμάμαι οτι στο τελικό ποσο ήταν και η αναγνώριση κλήσης.
    Ξέρει κάποιος αν έχω το δικαίωμα να ακούσω κι εγω την συνομιλία σε περίπτωση που έχουμε διαφωνία?
    Τα έχω προβλέψει αυτά, και για αυτό επειδή είπαν σε όλους το ίδιο ψέμα(ότι εσύ εξαιρείσαι από τις αυξήσεις μη φεύγεις), παρότι τελικά έσπασα το συμβόλαιο....έχω μαγνητοφωνήσει κι εγώ τις επικές συνομιλίες με το πρήξιμο που μου κάνανε.....

  11. #311
    Εγγραφή
    05-05-2006
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Μακριά και αγαπημένοι.....ποτέ ξανά Wind ευτυχώς πρόλαβα και έκανα την καταγγελία εγκαίρως, ήρθε και το πιστωτικό και όλα καλά.

  12. #312
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    636
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000000/1000000
    ISP
    Inalan
    Router
    fritz!box
    Εγώ βρήκα έμμεσο τρόπο να μην τους δώσω την αύξηση . Σε συνδέσεις 2play σαν κι αυτή που έχω δίνουν 120 λεπτα προς όλους σε καρτοκινητή και 1gb internet. Κάθε μήνα έβαζα 10€ στην καρτοκινητη. Τώρα δεν βάζω τίποτα. Για κλήσεις χρησιμοποιώ voip μέσω της discountcalling μιας και εχω ιντερνετ στο κινητο με 1 λεπτό περίπου για κάθε λεπτό κλήσης. Τα χρήματα που μπαίνουν στον λογαριασμό στο discountcalling μενουν μέχρι να τα ξοδέψεις και δεν χάνονται μόλις κλείσεις μήνα. Και τα 120 λεπτά της wind τα έχω για κλησεις backup όταν δεν πιάνω σήμα για ιντερνετ

  13. #313
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Μηνύματα
    491
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    τέλη σεπτεμβρίου είχα φύγει και εγώ από wind με φορητότητα λόγω των τιμολογιακων αλλαγών.μου έστειλαν πολλές φορες ότι τους χρωστάω 1000+€ και επίσης ένα εξώδικο.

    χρειάστηκε να περάσουν 3-4 μήνες και συχνή επικοινωνία μαζί τους εκ μέρους μου για να σβήσουν τα υποτιθέμενα "χρωστούμενα" - ως όφειλαν βεβαια.

    περιττό να πω ότι όταν έγινε η αίτηση φορητότητας με έπαιρναν από wind και μου έλεγαν ότι δεν μπορώ να φύγω και ότι το συμβόλαιο μου δεν εμπίπτει στις εν λόγω αλλαγές.

    καθαρός εκφοβισμός και ασυναρτησίες εκ μέρους τους απλά απαράδεκτοι το λιγοτερο.να έχεις χρόνο και χρήματα να τους πας στα δικαστήρια για τα ψευδη τους.....
    PhenomII 1090Τ X6 AM3//Coolermaster Seidon 120V//Gigabyte GA-MA790XT-UD4P//12GB Corsair DDR3//Gigabyte Radeon HD4670//Intel SSD+WD20EFRX//Dell U2414H 23.8" (IPS panel)//470W BeQuiet P5 s1.3 PSU//Fractal Design Define R4//

  14. #314
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.741
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Ακριβώς το ίδιο και εγώ. Τηλεφωνικα όπως και στο κατάστημα μου έλεγαν ότι δεν μπορώ να φύγω. Μου ηρθε χρεωσυικο 93€.
    Το συμβόλαιο το είχα 3 μήνες. Μετά από 2-3 φαξ, 2-3 email, 2-3 παράπονα σε κατάστημα και τηλεφωνικά, και εφόσον τους είπα στο τέλος ότι θα σταλούν ΌΛΑ στην ΕΤΤΤ και στον Συνήγορο, ήρθε μετά από ΤΌΣΟ καιρό πιστωτικό 93€.
    Ποτέ ξανά WIND! Και ας πληρώνω παραπάνω σε αλλο πάροχο.

  15. #315
    Εγγραφή
    02-01-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΙΔΑΡΙ
    Router
    sercom
    SNR / Attn
    8,7(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια από τα ίδια....Μετά από απανωτά τηλεφωνήματα για να μη φύγω,με παρελκυστικό περιεχόμενο, ψεματάκια...και bulling !!!!.....ήρθε τελικά αφαιρετικός του δήθεν τέλους αποδέσμευσης....Τραγική εταιρεία! Δεν ξαναϋπογράφω τίποτα με δαύτην!Τα Q που έχω με κάρτα.....και πολλά τους είναι!Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  img003.jpg 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  255,8 KB 
ID: 190579

Σελ. 21 από 21 ΠρώτηΠρώτη ... 1116192021

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 148
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-08-17, 22:59
  2. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-17, 12:35
  3. Μηνύματα: 34
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-16, 13:14

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας