Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Router
    PHILIPS CGA5720N/TE
    Καλησπέρα, εχθές με ενημέρωσαν από τον ΟΤΕ ότι έγινε διαθέσιμο το VDSL στην περιοχή μου (ο πίνακας πρέπει να είναι καμιά 40-50αριά μέτρα μακρια-ένα στενό πιο κάτω από το σπίτι μου), προχώρησα σε αναβάθμιση της γραμμής (vdsl 50) και έχω κάποιες απορίες. Καταρχήν αυτή τη στιγμή έχω 24άρα ADSL με πολύ κακές ταχύτητες 7,5-8 για αρκετό καιρό και τώρα τελευταία έπιασα μέχρι και 9-10. Έχω το Tp-Link AC1200 D5 το οποίο φαντάζομαι δεν κάνει για VDSL γραμμή, που όμως έχει πάνω 2 συχνότητες για wifi (2.4GHz & 5GHz), έχω στήσει δίκτυο μέσω powerlines (devolo 1200+ wifi), έχω μια ip camera, ένα synology nas, κλπ. Τώρα βάζοντας το modem του ΟΤΕ που δεν έχω ιδέα τι χαρακτηριστικά μπορεί να έχει ή ποιο μοντέλο δίνει, θα χρειαστεί να τα στήσω όλα ξανα?
    Επίσης...
    1) Αξίζει το modem του ΟΤΕ ή είναι καλύτερα να αλλάξω;
    2) Γενικά μπορώ να βάλω δικό μου modem? Γιατί από τον ΟΤΕ μου είπαν ότι γίνεται μόνο με το δικό τους!
    3) Ποιο modem είναι αξιόλογο?
    4) Η τηλεφωνική γραμμή γίνεται "με το ζόρι" Voip? Επιρρεάζει internet/ποιότητα κλήσης?
    5) Τι ποσοστό απωλειών έχει η vdsl? Θα πιάνω πχ. 40+ ή υπάρχει περίπτωση να είναι πολύ πιο χαμηλά?
    6) Τί είναι το ping και τι πρέπει να προσέξω γενικά?
    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Περιοχή
    GB
    Μηνύματα
    112
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    48500/5000
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    ZyXEL P-2812HNU-F1
    SNR / Attn
    8(dB) / 16(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπέρα αν είναι από τα καινούργια καφάο δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Το Tp-Link AC1200 D5 που έχεις βάλτο σαν σκέτο ρουτερ και το Speedport για modem και voip.

    1. Προσωπικά το Speedport που δίνουν, για μένα δεν αξίζει έχει μόνο 2.4 Ghz WIFI , μέτριος συγχρονισμός(με τα υπόλοιπα που έχω) και κυρίως έχει 100αρι ethernet.
    2. Γίνετε να βάλεις ότι θες αρκεί να υποστηρίζει VDSL. Το μόνο που θα έχεις πρόβλημα είναι αν μπει voip που χρειάζεται να έχεις το ρουτερ του ΟΤΕ (Speedport). Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ δικό μου modem/router και το Speedport το έχω βάλει Uplink mode WAN για να έχω τηλεφωνία.
    3. ...
    4. ΟΤΕ σε καινούργιες συνδέσεις δίνει voip (με το ζόρι)αλλά στο μέλλον όλες θα γίνουν voip, για σένα δεν είναι σίγουρο τι θα γίνει. Η ποιότητα κλήσης πιστεύω ότι είναι καλύτερη , άμα ξεπατώνεις την γραμμή ανεβάζεις/κατεβάζεις το τηλέφωνο μπορεί να κόβεται.
    5. Αν έχει μπει καινούργιο καφάο και είναι 40-50 μετρά όπως λες μάλλον θα συγχρονίζεις 50.
    6. Με άπλα λογία το ping είναι ο χρόνος αποστολής και επιστροφής ενός πακέτου σε έναν εξυπηρετητή(server) όσο μικρότερο ms τόσο καλύτερο. Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι την τηλεφωνική σου συνδεσμολογία μέσα στη οικία σου.

  3. #3
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Router
    PHILIPS CGA5720N/TE
    Καλησπέρα, σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

    Είναι καινούριο καφαο, δεν ξέρω ποια είναι τα καινούρια σαν κατασκευή αλλά αυτό τώρα το τοποθέτησαν, δεν υπήρχε καν. Δεν ήξερα ότι γίνεται και αυτό, το ένα modem το άλλο router, ούτε πως μπορεί να γίνει, αλλά δεν ξέρω και αν θα είναι λίγο μπούγιο δύο συσκευές, καλωδιώσεις, κλπ. Αλλά επειδή λογικά θα έχει voip μάλλον θα πρέπει να το κάνω αναγκαστικά! Οπότε θα το ψάξω.

    Επειδή για κάποιον λόγο έμεινα ξαφνικά χωρίς τηλέφωνο και ίντερνετ, δεν ξέρω αν έπαιξε λόγο η αλλαγή που έγινε, γιατί λέει με γύρισαν ήδη σε vdsl αλλά εγώ είμαι ακόμα με το adsl αφού δεν έχω ακόμα το νέο modem, πάντως ήρθε τεχνικός και μου μέτρησε την γραμμή. 12mb στο adsl (εγώ δεν έχω δει ποτέ πάνω από 10) και 49996 στην vdsl! Οπότε το περιμένω πως και πως! Την γραμμή μου την έφτιαξαν, αλλά το πρωί έμεινα και πάλι χωρίς τηλέφωνο (ιντερνετ έχω κανονικά). Ελπίζω όλα αυτά τα προβλήματα να λυθούν με την αλλαγή...

    Α και κάτι ακόμα. Αν έχει 100αρι ethernet το modem, δεν θα επιρρεάζει στην ταχύτητα και την σύνδεση με το router? Με ethernet δεν γίνεται η σύνδεση? Ευχαριστώ!

  4. #4
    Εγγραφή
    13-12-2004
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΕΛΛΗΝΩΝ
    Router
    Alcatel 510
    Καλησπέρα,

    Σε νεα αίτηση για VDSL (απο καμπίνα), όταν ο τεχνικός κάνει την σύνδεση είναι υποχρεωμένος να έρθει και στον κατανεμητή της πολυκατοικίας για να κάνει μετρήσεις ώστε να δει τι ταχύτητα έρχεται κάτω στην πολυκατοικία;

  5. #5
    Εγγραφή
    28-09-2003
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    10000000/10000000
    ISP
    Swisscom
    Router
    pfSense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,

    Σε νεα αίτηση για VDSL (απο καμπίνα), όταν ο τεχνικός κάνει την σύνδεση είναι υποχρεωμένος να έρθει και στον κατανεμητή της πολυκατοικίας για να κάνει μετρήσεις ώστε να δει τι ταχύτητα έρχεται κάτω στην πολυκατοικία;
    Όχι, μόνο αν δηλωθεί βλάβη που δεν μπορεί να επιλυθεί από το customer support.

  6. #6
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Router
    PHILIPS CGA5720N/TE
    Επανέρχομαι και πάλι, αφού βρήκα λίγο χρόνο να ασχοληθώ με το θέμα της συνδεσμολογίας, μπορώ να πω ότι τελικά δεν έβγαλα άκρη και έχω βάλει πάνω μόνο το modem του ΟΤΕ, οπότε θα ήθελα την βοήθεια σας!

    Αυτή τη στιγμή λοιπόν έχω του οτε (και τηλέφωνο μέσω voip απευθείας από το modem) όπου αν συνδέσω κάτι απευθείας πάνω με lan πιάνω 45-47mbps. Μέσω των powerlines (devolo 1200+ wifi) πέφτω στα 35 και μέσω wifi πέφτω στα 25! Εντάξει δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο το θέμα με τις μετρήσεις τέτοιου είδους, αλλά επιβαιβεώνονται σε μεγάλο βαθμό και από τα downloads που κάνω.

    Οπότε ρωτάω γενικά: Τι μπορώ να κάνω για να μην χάνω σε ταχύτητα στο τοπικό μου δίκτυο?
    Και πιο ειδικά:
    1) Μπορώ να έχω το modem του οτε για modem/voip και να χρησιμοποιήσω το δικό μου (Tp-Link AC1200 D5) που είναι για ADSL για να έχω καλύτερες ταχύτητες στο τοπικό δίκτυο? Ή πρέπει το 2ο modem να υποστηρίζει VDSL?
    2) Αν θέλει οπωσδήποτε VDSL υπάρχει κάποια πρόταση αξιόλογη?
    3) Ποια είναι η σωστή συνδεσμολογία ώστε να λειτουργεί και το τηλέφωνο, αλλά και να μην χάνω σε ταχύτητα μέσω των powerlines και wifi? Τι διαφορά έχει το bridge με το passthrough?

    Απότι έχω καταλάβει πρέπει να μπει μπροστά το modem του οτε, να παίρνει την τηλεφωνική γραμμή και τηλέφωνο voip (wifi off), μετά σύνδεση με lan με το 2ο modem (με λειτουργία μόνο ως router?), και από το 2ο να φεύγει το δίκτυο και wifi. Όμως πως τα ρυθμίζεις όλα αυτά?

    Οποιαδήποτε βοήθεια ευπρόσδεκτη! Θενκς!

  7. #7
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε Bridge δουλεύει μόνο ως modem και όχι ως router. Δεν δουλεύει η τηλεφωνία.
    Σε PPPoE Passthrough επιτρέπει να κάνει ταυτόχρονη κλήση ΡΡΡ και άλλη δικτυακή συσκευή πίσω από αυτό.

    Αφήνεις το Speedport ως έχει στην γραμμή για να δουλεύει η τηλεφωνία και επιβεβαιώνει ότι είναι ενεργή η επιλογή PPPoE Passthrough. Αν θέλεις του κλείνει το ασύρματο.
    Βάζεις το TP-Link να δουλεύει ως router, συνδέοντας την EWAN θύρα που έχει, με μία LAN του Speedport. Θα κάνει κλήση ΡΡΡ με τα στοιχεία που έχεις και στο Speedport.
    Όλες οι συσκευές σου πλέον θα συνδέονται ενσύρματα και ασύρματα στο TP-Link και όχι στο Speedport. Υπόψη ότι δεν θα έχεις πρόσβαση στο Speedport, εκτός αν συνδέσεις κάποια συσκευή πάνω του ή το κάνεις μέσω DDNS. Και αυτό διότι πρόκειται για 2 εντελώς ξεχωρσιτά δίκτυα.

  8. #8
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Router
    PHILIPS CGA5720N/TE
    Α μάλιστα. Οπότε με το speedport μόνο ως modem το τηλέφωνο δεν δουλεύει.
    Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση, πολύ βοηθητικό και το λινκ που μου έστειλες!
    Θα το προσπαθήσω το απόγευμα να το στείσω. Μήπως ξέρεις αν οι κωδικοί που είχα στο ADSL είναι οι ίδιοι με το VDSL, γιατί καινούριους δεν μου έχουν δώσει?
    Πιστεύεις θα λειτουργεί πιο σωστά το δίκτυο? Φαντάζομαι ότι το wifi σίγουρα θα είναι καλύτερο!

  9. #9
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Για τους κωδικούς δεν γνωρίζω, αλλά από την στιγμή που παραμένεις στον ίδιο πάροχο και απλά αναβαθμίζεις την σύνδεση, δεν βλέπω κάποιον λόγο να αλλάξουν.
    Όσον αφορά την λειτουργία, θα είναι ακριβώς όπως το είχες και πριν. Απλά επειδή το TP-Link δεν μπορεί να δουλέψει σε VDSL, θα λειτουργεί ως απλό router με την λειτουργία του modem να την έχει το Speedport.

  10. #10
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Router
    PHILIPS CGA5720N/TE
    #jkoukosQ: Το έφτιαξα φίλε μου σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθεια! Πολύ γρήγορα και εύκολα έγιναν όλα αφού το παλιό δίκτυο ήταν στην ουσία στημένο και βελιτώθηκε πάρα πολύ η κατάσταση! Στα powerlines φτάνει πλέον πάνω από 40 (42-43) και στο wifi χτυπάει 45! Τουλάχιστον με σύνδεση απ'ευθείας από το ρούτερ, γιατί από τα powerlnes πέφτει στα 37-40, αλλά και πάλι από τα 25 που έπιανε...! Οι κωδικοί τελικά είναι όντως οι ίδιοι.

    Το περίεργο είναι ότι από την αρχή με το που τα σύνδεσα δούλευαν και τα δύο, δλδ Speedport με lan στο tp-link και από εκεί το δίκτυο μου έδεινε κανονικά ίντερνετ χωρίς καμία ρύθμιση, δεν ξέρω ως τι λειτουργούσε το tp-link. Αλλά έκανα την αλλαγή σε Wireless Router Mode και έβαλα τους κωδικούς για να είμαι σίγουρος. Αυτά. Και πάλι ευχαριστώ πολύ!

  11. #11
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Λειτουργούσε ως απλό switch και AΡ, αλλά στην περίπτωση αυτή δεν ελέγχει το εσωτερικό δίκτυο, που εξακολουθεί να το κατέχει το Speedport.

  12. #12
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Router
    PHILIPS CGA5720N/TE
    Καλησπέρα για ακόμα μια φορά, με ένα ακόμα πρόβλημα που τελικά έχω στο δίκτυο. Ίσως είναι λίγο εκτός θέματος πλέον, αλλά έχει σχέση με όσα έχει χρειαστεί να κάνω μέχρι τώρα για να δουλέψει ένα 2ο μόντεμ σεμαζί με το speedport! Τέλος πάντων αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει.
    Έχω κάνει την συνδεσμολογία όπως με βοήθησε ο φίλος jkoukosQ να την κάνω, και φαίνονταν όλα να είναι πολύ καλά, όμως κάτι δεν δουλεύει και αυτό είναι το NAS που έχω (Synology DS214se). Ενώ λοιπόν έχω πρόσβαση στο δίκτυο σε ότι έχω κουμπωμένο πάνω, το NAS δεν το βλέπει με τίποτα. Ψάχνωντας διαπίστωσα και πιθανολόγησα ότι είναι το πρόβλημα, ότι στο NAS είχα δηλωμένη IP 192.168.1.8, ενώ το tp-link έχει ρύθμιση που δίνει από .100-.199. Στην αρχή λοιπόν δοκιμάσω να αυξήσω το εύρος στο tp-link από .2 έως .199 (και .254) αλλά τίποτα (για κάποιον λόγο που χάθηκε και μια ip κάμερα που έχω)! Μετά συνδέω προσωρινά το nas (και ένα λάπτοπ για να κάνω τις ρυθμίσεις) πάνω στο speedport, το είδε αμέσως το nas και δήλωστα το nas σε .150, αλλά και πάλι τζίφος! Έχω δοκιμάσει ότι συνδεσμολογία μπορώ να σκεφτώ, έχω αλλάξει καλώδια, πειράζω ρυθμίσεις (συνήθως χαλάω και κάτι άλλο), αλλά από το tp-link το nas δεν το βλέπω με τίποτα! Καμία ιδέα πλιζ???

  13. #13
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν έχω καταλάβει τι έχεις κάνει, διότι αναφέρεις το NAS αλλά ταυτόχρονα και ένα ακόμη modem πάνω στο Speedport.
    Από την στιγμή που το NAS δεν παίρνει σύνδεση όταν είναι κουμπωμένο είτε στο Speedport είτε στο TP-link, μάλλον στις ρυθμίσεις αυτού είναι το θέμα.

    Το Speedport το έχεις βάλει να δουλεύει η τηλεφωνία. Δεν θα συνδέσεις τίποτα άλλο πάνω του εκτός το TP-Link.
    Το TP-Link λογικά έχει ΙΡ 192.168.1.1, οπότε άφησε τον DHCP να δίνει στην περιοχή .100-.199. Δεν φταίει αυτό στο θέμα του NAS.
    Τι ρυθμίσεις έχεις κάνει στο NAS; Μήπως έχει πρόβλημα το καλώδιο;

  14. #14
    Εγγραφή
    15-02-2006
    Περιοχή
    Χαλκίδα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΑΚΗ
    Router
    PHILIPS CGA5720N/TE
    Λοιπόν, πριν την vdsl και το speedport είχα το Tp-link και πάνω:
    ένα lan προς το NAS (το nas είχε Ip .8)
    ένα lan προς τα powerlines (και από κει έπαιρναν οι υπόλοιπες συσκευές).

    Μετά έβαλα το speedport για το internet και την τηλεφωνία μπροστά και από αυτό φέυγει ένα lan προς το tp-link (με τις ρυθμίσεις για λειτουργία ως router) και τα υπόλοιπα ως είχαν. Όμως ενώ τα "είδε" όλα, δεν είδε το nas. Ψάχνωντας είδα ότι το nas έχει κουμπωμένη ip σε .8 ενώ το tp-link για κάποιον λόγο έχει εύρος από .100-.199.
    Θεώρησα ότι αυτό ήταν το πρόβλημα και έκανα τις αλλαγές που περιγράφω παραπάνω. Αλλαγή του tp-link σε .2-.199 δεν δούλεψε, αλλαγή του nas σε .150 δεν δούλεψε (για να "δω" το nas έπρεπε να το συνδέσω προσωρινά στο speedport, μαζί με ένα λαπτοπ για να πάρω πρόσβαση).

    Τελικά μετά από αρκετές επανεκκινήσεις όλων των συσκευών διαπίστωσα ότι δουλεύει, τουλάχιστον εν μέρη. Όταν μια συσκευή συνδέεται ενσύρματα ή μέσω wifi απευθείας με το tp-link βλέπει το nas. Αν είναι πάνω σε powerline δεν την βλέπει. Οπότε θα πρέπει λογικά να ξανα σετάρω τα powerlines...

  15. #15
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Οι περιοχή .100 - .199 του DHCP, αφορά διευθύνσεις που αποδίδονται αυτόματα σε όποια συσκευή το ζητήσει.
    Όποια συσκευή δεν έχει ρύθμιση να παίρνει αυτόματα διεύθυνση, αναγκαστικά θα τις βάζεις μία σταθερή αλλά έξω από την περιοχή του DHCP. Οι διευθύνσεις που μπορείς να ορίσεις χειροκίνητα θα είναι .2 - .99 και .200 - .254.
    Υπόψη ότι στο δίκτυο κάθε συσκευή θα πρέπει απαραίτητα να έχει μία και μοναδική διεύθυνση. Απαγορεύεται μία διεύθυνση να υπάρχει σε 2 ή παραπάνω συσκευές.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. VDSL ΟΤΕ ΑΝΩ ΓΛΥΦΑΔΑ/ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Από markoskag25 στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 343
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-24, 10:38
  2. πρόβλημα VDSL μέσω καφαο οτε Χανιά Κρήτης
    Από george_chania στο φόρουμ Wind VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-09-17, 14:08
  3. Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-17, 06:39
  4. Πρόβλημα ΟΤΕ VDSL Μικρό δασος ,Κιλκις
    Από Kosm στο φόρουμ COSMOTE VDSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-01-17, 19:42
  5. VDSL ΟΤΕ vs NOVA vs WIND
    Από kracken_74 στο φόρουμ VDSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-16, 12:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας