Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 71
  1. #16
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Τι λες τώρα.... Πόσο πιο χαμηλά θα πέσει αυτή η Νόβα; Θυμάμαι που όταν είχε κάνει την προσφορά τότε ο ΟΤΕ, για να αυξήσουν το ποσό της εξαγοράς, έπαιρναν και κάναν εκπληκτική προσφορά για την εποχή με 25 ευρώ το μήνα φουλ πακ για πάντα και τώρα καταντήσανε να απαξιώνουν το προϊόν τους...

  2. #17
    Εγγραφή
    26-07-2016
    Περιοχή
    Κουκακι
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    1021-14156
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    technicolor
    SNR / Attn
    7(dB) / 24(dB)
    Πολύ ενδιαφέρον απο τη στιγμή που φέτος είναι η τελευταία χρονια στις υπάρχουσες συμβάσεις για το champion league το ισπανικό πρωτάθλημα και νομίζω και το ιταλικό.Και τον ΟΤΕ τον βλέπω να ζορίζεται (discovery κτλπ).Η γερμανική κατοχή ίσως να τελειώνει .

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι λες τώρα.... Πόσο πιο χαμηλά θα πέσει αυτή η Νόβα; Θυμάμαι που όταν είχε κάνει την προσφορά τότε ο ΟΤΕ, για να αυξήσουν το ποσό της εξαγοράς, έπαιρναν και κάναν εκπληκτική προσφορά για την εποχή με 25 ευρώ το μήνα φουλ πακ για πάντα και τώρα καταντήσανε να απαξιώνουν το προϊόν τους...
    Σκέψου να έφτιαχνε η συμμαχία Vodafone wind ένα τρίτο πόλο στα τηλεοπτικά η νόβα θα έκλεινε στα επόμενα 2 χρονια.Αν δίνει τα κανάλια της με ποσοστό άνα συνδρομητή όπως ο ΟΤΕ τις γραμμές τότε είναι μια έξυπνη λύση και σκέψου οτι σίγουρα τα διαφημιστικά της σίγουρα να ανέβουν μπορούν .Αραγε τους όρους της συμφωνίας θα τους δούμε ;

  3. #18
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Κατα την γνωμη μου αρκετα καλη κινηση της vf ,το μονο που με πειραξε ειναι πως δεν μπορεις να τα ενεργοποιεις καθε μηνα αλλα μια φορα για 12 μηνες
    και θα μπορουσε η τιμη να ειναι στα 10 η 8 ευρω....

  4. #19
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Θετικό νέο. Έχω βαρεθεί λίγο τους νταβάδες του ΟΤΕ και θα ήθελα εναλλακτική και στο IPTV


  5. #20
    Το avatar του μέλους MIKU
    MIKU Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα την γνωμη μου αρκετα καλη κινηση της vf ,το μονο που με πειραξε ειναι πως δεν μπορεις να τα ενεργοποιεις καθε μηνα αλλα μια φορα για 12 μηνες
    και θα μπορουσε η τιμη να ειναι στα 10 η 8 ευρω....
    Κοίτα δεν ξέρεις με ποιό τρόπο πληρώνει τη νοβα...μπορεί να είναι πχ 8 ευρώ/συνδρομητη..να δούμε η wind τι θα βγάλει!

  6. #21
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Μηνύματα
    2.757
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    free-wifi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MIKU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα δεν ξέρεις με ποιό τρόπο πληρώνει τη νοβα...μπορεί να είναι πχ 8 ευρώ/συνδρομητη..να δούμε η wind τι θα βγάλει!
    ε τοσο θα ειναι και της wind δεν νομιζω να υπαρχει διαφορα

  7. #22
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Δεν ξέρω τι προβλέπεται αλλά εδώ δείχνει λίγο κάτι σαν καρτέλ η φάση καθώς 3 εταιρείες συνεργάζονται για να κάνουν πιο ανταγωνιστικά πακέτα. Δεν ξέρω τι προβλέπεται, επαναλαμβάνω, αλλά μια ματιά ίσως να την ρίξει η επιτροπή ανταγωνισμού.

  8. #23
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.129
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι λες τώρα.... Πόσο πιο χαμηλά θα πέσει αυτή η Νόβα; Θυμάμαι που όταν είχε κάνει την προσφορά τότε ο ΟΤΕ, για να αυξήσουν το ποσό της εξαγοράς, έπαιρναν και κάναν εκπληκτική προσφορά για την εποχή με 25 ευρώ το μήνα φουλ πακ για πάντα και τώρα καταντήσανε να απαξιώνουν το προϊόν τους...
    Το ξεκίνησαν παλι αυτο απο προχθες !!
    (Τυχαίο που έγινε μαζί με την IPTV;

    Μας τάραξαν στα τηλέφωνα
    26,50 ολα φουλ, τηλέφωνο, Ίντερνετ & TV ...
    Οχι ευχαριστώ
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  9. #24
    Εγγραφή
    18-06-2008
    Περιοχή
    Παγκράτι
    Μηνύματα
    853
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΜΟΙΡΕΣ
    Το κακό είναι ότι η νόβα έχει χάσει πολύ περιεχόμενο, Θα την έβαζα μόνο για την Ευρωλίγκα αλλά με την προϋπόθεση ότι η τιμή είναι χαμηλή, στα 12 ευρώ θα ήταν μια χαρά.
    Αλλά έχω μια απορία, εμποδίζει κάτι την Nova ή την Cosmote να κάνουν μια πλατφόρμα στυλ Netflix και να παρέχουν το περιεχόμενο τους σε συνδρομητές στην Ελλάδα ανεξαρτήτως πάροχου χωρίς να ρωτήσουν τις άλλες εταιρίες; Έτσι εγώ που είμαι στην Wind θα μπορούσα να εγγραφώ ας πούμε στην Nova κ.ο.κ.

  10. #25
    Εγγραφή
    23-09-2007
    Περιοχή
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    1.129
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    250/250
    ISP
    INALAN
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κακό είναι ότι η νόβα έχει χάσει πολύ περιεχόμενο, Θα την έβαζα μόνο για την Ευρωλίγκα αλλά με την προϋπόθεση ότι η τιμή είναι χαμηλή, στα 12 ευρώ θα ήταν μια χαρά.
    Αλλά έχω μια απορία, εμποδίζει κάτι την Nova ή την Cosmote να κάνουν μια πλατφόρμα στυλ Netflix και να παρέχουν το περιεχόμενο τους σε συνδρομητές στην Ελλάδα ανεξαρτήτως πάροχου χωρίς να ρωτήσουν τις άλλες εταιρίες; Έτσι εγώ που είμαι στην Wind θα μπορούσα να εγγραφώ ας πούμε στην Nova κ.ο.κ.
    Προφανώς ειναι θεμα πνευματικών δικαιωμάτων των εταιρειών που διαχειρίζονται τα κανάλια.
    Παντως αυτή την στιγμή το βασικό πακέτο όλων των τηλεοπτικών πάροχων ειναι τα ίδια κανάλια περίπου (νομιζω Viasat διαχειριστής) και τα υπόλοιπα ειναι αποκλειστικές συμφωνίες για να διαφοροποιούνται σε περιεχόμενο και να προσελκύουν αποκλειστικό κοινό, για λόγους μάρκετινγκ και διεύρυνσης βάσης πελατών ...
    Resistance is futile
    You will be accumulated by the Borg
    Apple will prevail

  11. #26
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.684
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Κατά την άποψη μου ο ΟΤΕ δε θα χάσει τα δικαιώματα για το Champions League. Του έφερε πολύ κόσμο, και θεωρώ ότι είναι "πραγματικοί" συνδρομητές. Πριν από κάποιους μήνες είχα διαβάσει πως cosmote και nova έχουν από περίπου 500.000 συνδρομητές ο καθένας (+-50.000) αλλά της nova οι περισσότεροι είναι με το triple play που δίναν εδώ και χρόνια με τα βασικά κανάλια, χωρίς sports pack κτλ.
    Επίσης σαν έμπειρος χρήστης συνδρομητικής τηλεόρασης από το 2004 θεωρώ πως ο ΟΤΕ έχει κάνει πολύ καλύτερη τηλεόραση σε σχέση με την Nova.
    Στο δια ταύτα, η νοβα δε νομίζω να μπορεί να αγοράσει ξανά τα δικαιώματα του champions league.. Δε ξέρω που θα μπορέσει να βρει τα λεφτά. Επίσης αυτά που ακούω ορισμένες φορές για τον "κακό" ΟΤΕ είναι λίγο πολύ αστεία. Το φουλ πακέτο του ποτέ δεν ξεπέρασε τα 27,50 ευρώ, ενώ μέχρι περσι η νοβα στη σελίδα της συνέχισε να δίνει το δικό της φουλ πακέτο με 61,92. Επίσης όπως θα ξέρουν οι περισσότεροι από εδώ μέσα, στον οτε είχες την δυνατότητα να πάρεις το πακέτο με την μισή τιμή, εξαιτίας της απαγόρευσης του να μη μπορεί να χαμηλώσει τις τιμές στη σταθερή τηλεφωνία.
    Φουλ πακέτο με 17 ευρώ (που έχω εγώ προσωπικά) σε τηλεόραση που να σου παρέχει τα πάντα δε νομίζω να υπήρξε.

    Η δική μου αίσθηση μου λέει πως εφόσον ξανα ξεκίνησαν συζητήσεις για deal, η νόβα και πάλι δε θα πουλήσει φθηνά το (ήδη πεθαμένο) τομάρι της, και προσπαθεί να κάνει κινήσεις που θα τις δώσουν μεγαλύτερη αξία. Και να μην ξεχνάμε, πως ήταν ο πρώτος πάροχος (μετά τον ΟΤΕ) που βγήκε στις αγορές στην Ελλάδα, και με τόσα χρόνια στον χώρο και τον χρόνο που είχε για να εδραιωθεί ακόμη περισσότερο, τα έκανε χάλια.

  12. #27
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anonymos1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το κακό είναι ότι η νόβα έχει χάσει πολύ περιεχόμενο, Θα την έβαζα μόνο για την Ευρωλίγκα αλλά με την προϋπόθεση ότι η τιμή είναι χαμηλή, στα 12 ευρώ θα ήταν μια χαρά.
    Αλλά έχω μια απορία, εμποδίζει κάτι την Nova ή την Cosmote να κάνουν μια πλατφόρμα στυλ Netflix και να παρέχουν το περιεχόμενο τους σε συνδρομητές στην Ελλάδα ανεξαρτήτως πάροχου χωρίς να ρωτήσουν τις άλλες εταιρίες; Έτσι εγώ που είμαι στην Wind θα μπορούσα να εγγραφώ ας πούμε στην Nova κ.ο.κ.
    Έρχεται...
    mac rulez

  13. #28
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.300
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53700/5370
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Path Level
    Fastpath
    Ενδιαφέρουσα πρόταση για όσους έχουν ήδη vodafone, με ή χωρίς tv. Εγώ ας πούμε έχω ήδη Vodafone Home με 22,9 σταθερά και κινητά συν adsl, οπότε με 4,4 ευρώ τον μήνα μου δίνουν το πακέτο με τα 5 novasports για 12 μήνες δέσμευση. Δεν είναι κακό! Ξέρεις κανείς αν μπορείς να πάρεις τον αποκωδικποιητή και να τον πας σε άλλο σπίτι και να παίξει εκεί;

  14. #29
    Το avatar του μέλους vforvendetta85
    vforvendetta85 Guest
    Πώς προκύπτει το 4,4 ευρώ τον μήνα;

  15. #30
    Εγγραφή
    25-05-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.300
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    53700/5370
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vforvendetta85 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς προκύπτει το 4,4 ευρώ τον μήνα;
    Μου είπαν πως στο πακέτο που έχω ήδη, μπορώ να προσθέσω vodafone tv + τα 5 novasports με τελική τιμή 27,33.

Σελ. 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Nova: το Αγγλικό League Cup στα κανάλια Novasports
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-17, 13:55
  2. Μηνύματα: 26
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-16, 08:24
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-16, 17:35
  4. Οι σειρές της Lionsgate στο Vodafone TV
    Από nnn στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-10-16, 04:28
  5. Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-16, 15:17

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας