Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    19-09-2017
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα!!


    Εχω διαβασει πολλα ποστ αλλα δεν μπορω να βγαλω ακρη...θέλω να αγοράσω ενα μοντεμ-ρουτερ. θελω να κανω 2 πραγματα αλλα οχι ταυτοχρονα γιατι δεν γινεται αλλα να εχω 2 επιλογες να διαλεγω ενα απο τα 2 . Ειδα ενα αρθρο αυτο https://www.intego.com/mac-security-...rever-you-are/ και προτεινει το Asus ac68u. Το απόκλεισα λογο τιμης, και με ενδιαφερeι το Asus DSL-AC52U που ειναι ποιο οικονομικο. θα ηθελα να δωσω μεχρι 100 ευρω.

    1) Με λιγα λογια θελω να κανω ενα VPN server στο σπιτι, αν δεν μπορω λογω οτι εχω χαμηλο upload αναγκαστικα παω στην 2η επιλογη που εχω κανει και τωρα, εχω φτιαξει ενα openvpn server σε vps στην Digitalocean.com . Αυτο που θελω να κανω να μην τρεχω το vpn μεσω του λειτουργικου αλλα απο το router. αρα θελω να υποστηριζει Openvpn το ρουτερ.

    2) Να κανω Transparent TOR proxy μεσω ρουτερ, δηλαδη ολη η κινηση περναει απο TOR με λιγα λογια να κανω η το 1ο η το 2ο. Βασικα θελω και τα 2, σε διαφορετικες φασεις καποιες φορες να δουλευω με το vpn και αλλες με το tor μεσω ρουτερ. Η δευτερη επιλογη δηλαδη του TOR απαιτει να εχεις firmware openwrt , διαβασα εδω οτι τα DSL modem-router δεν παιρνουν firmware. θα ηθελα να αποφυγω να αγορασω 2 ρουτερ....για να κανω γεφυρα ενα ρουτερ....σε αυτο που εχω ηδη.



    Σας ευχαριστω πολυ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tdk : 20-09-17 στις 11:14. Αιτία: μπερδεψα τα σαιτς ηθελα να βαλω αυτο γιατι προτεινει το ac68

  2. #2
    Εγγραφή
    14-09-2015
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    ZTE H1600 & hAP ac²
    Path Level
    Fastpath
    Θα σου έλεγα γι' αυτό εδώ. Το είχα πάρει κάπου στα 18 ευρώ.
    Αυτή την στιγμή τρέχει openvpn client για ένα extension του Freepbx που έχω. Το έχω συνδέσει από πέρυσι τον Μάρτιο και το έχω "αφήσει" σε μια άκρη.

    Επίσης τρέχω και σε ένα ASUS N17U openvpn client αλλά συνέχεια όλο και κάτι μου παρουσιάζει και θέλει κανά restart.
    Ελπίζω να βοήθησα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotirisv : 19-09-17 στις 13:38.

  3. #3
    Εγγραφή
    18-10-2004
    Μηνύματα
    736
    Downloads
    80
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Το Asus AC68u είναι μόνο router (https://www.asus.com/gr/Networking/RTAC68U/).
    Modem/router και OpenVPN server (και <100€) το ξεχνάς. Χρειάζεσαι ξεχωριστό router το οποίο θα κάνεις bridge με το υπάρχον modem/router του ISP σου. Το πόσο εύκολο/δύσκολο είναι αυτό εξαρτάται από το συγκεκριμένο modem/router που σου έχει δώσει ο ISP, θα πρέπει να αναζητήσεις πληροφορίες.

  4. #4
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.646
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ikaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Asus AC68u είναι μόνο router (https://www.asus.com/gr/Networking/RTAC68U/).
    Modem/router και OpenVPN server (και <100€) το ξεχνάς. Χρειάζεσαι ξεχωριστό router το οποίο θα κάνεις bridge με το υπάρχον modem/router του ISP σου. Το πόσο εύκολο/δύσκολο είναι αυτό εξαρτάται από το συγκεκριμένο modem/router που σου έχει δώσει ο ISP, θα πρέπει να αναζητήσεις πληροφορίες.
    Γίνεται και κάτω από 100 ευρώ. Asus DSL-N17U στα 88,60 ευρώ στο Skroutz

  5. #5
    Εγγραφή
    19-09-2017
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εχω το Thomson tg585 που δινει η φορθνετ γινετε; Αν παρω ενα σκετο ρουτερ θα ειναι γρηγορο; η με ενα μοντεμ-ρουτερ με openvpn θα ειναι καλυτερα; ποσα λεφτα πρεπει να πληρωσω; Απο οσο διαβσα για να κανω home vpn server πρεπει το ρουτερ να εχει OPENVPN CLIENT.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.646
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tdk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω το Thomson tg585 που δινει η φορθνετ γινετε; Αν παρω ενα σκετο ρουτερ θα ειναι γρηγορο; η με ενα μοντεμ-ρουτερ με openvpn θα ειναι καλυτερα; ποσα λεφτα πρεπει να πληρωσω; Απο οσο διαβσα για να κανω home vpn server πρεπει το ρουτερ να εχει OPENVPN CLIENT.
    Το TG585 δεν έχει τέτοιες δυνατότητες. Αν θες να το κρατήσεις ως modem, θα χρειαστείς ένα router με τις δυνατότητες που επιθυμείς. Σε αυτή την περίπτωση θα είναι λίγο πιο πολύπλοκο το στήσιμο, καθώς το τωρινό σου modem/router θα πρέπει να μπει σε bridge mode και το νέο router να ρυθμιστεί με τα στοιχεία του παρόχου σου και τα επιπλέον πράγματα που θες να στήσεις εσύ. Αν στηθεί σωστά και είναι της προκοπής το σκέτο router, δεν θα έχεις προβλήματα.

    Για να στήσεις OpenVPN server πρέπει να έχει την δυνατότητα για OpenVPN server. Για OpenVPN client πρέπει να την έχει μόνο αν θέλεις να συνδεθείς σε κάποιον άλλο OpenVPN server.

    Οποιοδήποτε router μπορεί να πάρει OpenWRT ή LEDE, μπορεί να κάνει και τα δύο.

  7. #7
    Εγγραφή
    19-09-2017
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το TG585 δεν έχει τέτοιες δυνατότητες. Αν θες να το κρατήσεις ως modem, θα χρειαστείς ένα router με τις δυνατότητες που επιθυμείς. Σε αυτή την περίπτωση θα είναι λίγο πιο πολύπλοκο το στήσιμο, καθώς το τωρινό σου modem/router θα πρέπει να μπει σε bridge mode και το νέο router να ρυθμιστεί με τα στοιχεία του παρόχου σου και τα επιπλέον πράγματα που θες να στήσεις εσύ. Αν στηθεί σωστά και είναι της προκοπής το σκέτο router, δεν θα έχεις προβλήματα.

    Για να στήσεις OpenVPN server πρέπει να έχει την δυνατότητα για OpenVPN server. Για OpenVPN client πρέπει να την έχει μόνο αν θέλεις να συνδεθείς σε κάποιον άλλο OpenVPN server.

    Οποιοδήποτε router μπορεί να πάρει OpenWRT ή LEDE, μπορεί να κάνει και τα δύο.
    Τωρα μπερδευτευτικα τελιως. βασικα θελω να κανω αυτο κοιτα λιγο σε παρακαλω https://www.intego.com/mac-security-...rever-you-are/ . Μπορω να το κανω; γιατι δεν εχω γρηγορο upload. Προτεινεις καποιο ρουτερ να παρω; υπαρχει καποια μαρκα συγκεκριμενη; Δεν εχω ξαναπαρει ποτε μου ρουτερ και τωρα αρχιζω να ψαχνομαι και δεν ξερω.

  8. #8
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Θα τσεκαρω μα την Αsus που πιστυεω να μου πουν μεχρι αυριο, πρεπει να γινεται (αν παει σε Asus) αλλα δεν ξερω αν θελει χρηση με 2 vpn γιατι στα Asus δεν εχουν multi rules, μονο μια υποδτηριζουν απο οσο ξερω

  9. #9
    Εγγραφή
    19-09-2017
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τσεκαρω μα την Αsus που πιστυεω να μου πουν μεχρι αυριο, πρεπει να γινεται (αν παει σε Asus) αλλα δεν ξερω αν θελει χρηση με 2 vpn γιατι στα Asus δεν εχουν multi rules, μονο μια υποδτηριζουν απο οσο ξερω
    Σε ευχαριστω πολυ. αναμενω νεα σου. Νομιζω οτι το Asus DSL-AC52U ειναι καλο, ειναι λιγο ακριβο αλλα τι να κανω εχει και AC 5GHz ..

    - - - Updated - - -

    Ειναι καλυτερα να κρατησω το Thomson tg585 του ISP και να κανω bridge ενα ρουτερ σκετο (χωρις μοντεμ) για να μπορω να παιζω και με dd-wrt or openwrt? Η να παρω νεο DSL modem-royter αυτα δεν εχουνε firmware απο αυτα που ειδη ανεφερα πιο πριν. Θα εχει την ιδια ταχυτητα και στις 2 περιπτωσεις;

  10. #10
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ναι νομιζω ειναι καλυτερα να κρατησεις το modem του παροχου και να παρεις σκετο router (πχ Αsus RTac88u) γιατι μπορεις να περασεις πιο πολλα λογισμικα πχ opewrt, ddwrt, και οχι μονο, και αυτη την εποχη κανει πολυ καλη δουλεια ο Merlin (κοιτα και τα λογισμικα απο αυτον) ... αρα εχεις πιο πολλες επιλογες και σε ρυθμισεις και σε λειτουργικοτητα
    Αλλα αν μου απαντησουν θα σου πω, παντως με σκετο router νομιζω ειναι πολυ καλυτερα σε vpn, και απο οσο ξερω τουλαχιστον ο merlin εχει βαλει multi rules στο vpn, δηλαδη πιο πολλες επιλογες

    - - - Updated - - -

    UPDATE
    Mου απαντησαν γρηγορα σημερα (ισχυει για τα Asus modems, απο αλλους κατασκευαστες routers / modems δεν ξερω)
    1) Με λιγα λογια θελω να κανω ενα VPN server στο σπιτι, αν δεν μπορω λογω οτι εχω χαμηλο upload αναγκαστικα παω στην 2η επιλογη που εχω κανει και τωρα, εχω φτιαξει ενα openvpn server σε vps στην Digitalocean.com . Αυτο που θελω να κανω να μην τρεχω το vpn μεσω του λειτουργικου αλλα απο το router. αρα θελω να υποστηριζει Openvpn το ρουτερ.
    Απαντηση
    DSL-AC52U supports 2 VPN servers, PPTP and OpenVPN.

    DSL-AC52U also support PPTP/L2TP/OpenVPN client.

    He can download the openvpn config file form his server and upload to DSL-AC56U.

    Then DSL-AC52U would be able to connect the VPN server.

    So DSL-AC52U can meet his first request.
    το dsl ac52 υποστηριζει 2 vpn servers, PPTP & OpenVPN (προσθετω ενα rule μονο το καθε vpn)
    Ακομα το dsl ac52 επισης υποστηριζει PPTP/L2TP/OpenVPN client
    Μπορεις να κατεβασεις τις ρυθμισεις απο τον server σου και να τα ανεβασεις στο dsl ac52u
    Ετσι το dsl ac52 θα μπορει να συνδεθει με τον vpn server
    Οποτε το dsl ac52 εχει το πρωτο κριτηριο
    (προσθετω, υπαρχει περιπτωση να δεις λιγο πιο χαμηλη ταχυτητα σε vpn απο οτι σε ενα server με πιο δυνατο HardWare πχ το pc μπορει να εχει πιο καλη ταχυτητα σε vpn απο οτι το dsl ac52 που μπορει να εχει πιο χαμηλα χαρακτηριστικα)
    2) Να κανω Transparent TOR proxy μεσω ρουτερ, δηλαδη ολη η κινηση περναει απο TOR με λιγα λογια να κανω η το 1ο η το 2ο. Βασικα θελω και τα 2, σε διαφορετικες φασεις καποιες φορες να δουλευω με το vpn και αλλες με το tor μεσω ρουτερ. Η δευτερη επιλογη δηλαδη του TOR απαιτει να εχεις firmware openwrt , διαβασα εδω οτι τα DSL modem-router δεν παιρνουν firmware. θα ηθελα να αποφυγω να αγορασω 2 ρουτερ....για να κανω γεφυρα ενα ρουτερ....σε αυτο που εχω ηδη.
    Απαντηση
    Unfortunately, all DSL models do not support TOR.

    So we don’t have a model can support this requirement.
    Δυστυχως ολα τα dsl μοντελα (προσθετω και το dsl ac68u) δεν υποστηριζουν TOR
    Δεν εχουνε καποιο μοντελο με ενσωματωμενο modem που αν υποστηριζει αυτη τη δυνατοτητα

    Προσθετω .. κοιτα την λυση των σκετων routers αν υποστηριζουν TOR & που εχουν πιο πολλες δυνατοτητες, δεν ασχολουμε με τα σκετα routers και ειδκα σε vpn δεν ξερω τι παιζεται ουτε στα dsl, οποτε στο δευτερο κριτηριο πιστευω να σε βοηθησουν οι αλλοι φιλοι
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babis3g : 20-09-17 στις 20:28.

  11. #11
    Εγγραφή
    18-10-2004
    Μηνύματα
    736
    Downloads
    80
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γίνεται και κάτω από 100 ευρώ. Asus DSL-N17U στα 88,60 ευρώ στο Skroutz
    Έχεις δίκιο, δεν το γνώριζα. Νομίζω όμως ότι συμφέρει περισσότερο (μακροπρόθεσμα) η αγορά router λόγω υποστήριξης AC (5GHz) και πιθανών προβλημάτων με VoIP λόγω αντικατάστασης του modem/router του ISP.

  12. #12
    Εγγραφή
    19-09-2017
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από babis3g Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι νομιζω ειναι καλυτερα να κρατησεις το modem του παροχου και να παρεις σκετο router (πχ Αsus RTac88u) γιατι μπορεις να περασεις πιο πολλα λογισμικα πχ opewrt, ddwrt, και οχι μονο, και αυτη την εποχη κανει πολυ καλη δουλεια ο Merlin (κοιτα και τα λογισμικα απο αυτον) ... αρα εχεις πιο πολλες επιλογες και σε ρυθμισεις και σε λειτουργικοτητα
    Αλλα αν μου απαντησουν θα σου πω, παντως με σκετο router νομιζω ειναι πολυ καλυτερα σε vpn, και απο οσο ξερω τουλαχιστον ο merlin εχει βαλει multi rules στο vpn, δηλαδη πιο πολλες επιλογες

    - - - Updated - - -

    UPDATE
    Mου απαντησαν γρηγορα σημερα (ισχυει για τα Asus modems, απο αλλους κατασκευαστες routers / modems δεν ξερω)

    Απαντηση

    το dsl ac52 υποστηριζει 2 vpn servers, PPTP & OpenVPN (προσθετω ενα rule μονο το καθε vpn)
    Ακομα το dsl ac52 επισης υποστηριζει PPTP/L2TP/OpenVPN client
    Μπορεις να κατεβασεις τις ρυθμισεις απο τον server σου και να τα ανεβασεις στο dsl ac52u
    Ετσι το dsl ac52 θα μπορει να συνδεθει με τον vpn server
    Οποτε το dsl ac52 εχει το πρωτο κριτηριο
    (προσθετω, υπαρχει περιπτωση να δεις λιγο πιο χαμηλη ταχυτητα σε vpn απο οτι σε ενα server με πιο δυνατο HardWare πχ το pc μπορει να εχει πιο καλη ταχυτητα σε vpn απο οτι το dsl ac52 που μπορει να εχει πιο χαμηλα χαρακτηριστικα)

    Απαντηση

    Δυστυχως ολα τα dsl μοντελα (προσθετω και το dsl ac68u) δεν υποστηριζουν TOR
    Δεν εχουνε καποιο μοντελο με ενσωματωμενο modem που αν υποστηριζει αυτη τη δυνατοτητα

    Προσθετω .. κοιτα την λυση των σκετων routers αν υποστηριζουν TOR & που εχουν πιο πολλες δυνατοτητες, δεν ασχολουμε με τα σκετα routers και ειδκα σε vpn δεν ξερω τι παιζεται ουτε στα dsl, οποτε στο δευτερο κριτηριο πιστευω να σε βοηθησουν οι αλλοι φιλοι
    Θα καταργηθει το DSL; Αν ναι τοτε ειναι καλυτερα να παρω ενα χωρις dsl οπως λενε και οι προηγουμενοι φιλοι. Μπορειτε να δειτε και αυτο εδω τις mikrotik εχει και 5ghz AC.

    - - - Updated - - -

    Σε ευχαριστω πολυ για τον κοπο σου....Σκεφτομαι να παρω κατι χωρις DSL Οπως ειπε και ενας φιλος θα καταργηθει η υποστιριξη με DSL modems? Αν ναι καλυτερα να παρω ενα χωρις DSL . Ριξε μια ματια σε ενα μικροτικ ειναι πολυ φτηνο σχετικα με τα ασους https://mikrotik.com/product/RB952Ui-5ac2nD

  13. #13
    Εγγραφή
    17-02-2012
    Περιοχή
    Κερκυρα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    11.813
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11-14 / 1 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΡΔΕΛΑΔΕΣ
    Router
    Διαφορα
    SNR / Attn
    8(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tdk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα καταργηθει το DSL; Αν ναι τοτε ειναι καλυτερα να παρω ενα χωρις dsl οπως λενε και οι προηγουμενοι φιλοι. Μπορειτε να δειτε και αυτο εδω τις mikrotik εχει και 5ghz AC.

    - - - Updated - - -

    Σε ευχαριστω πολυ για τον κοπο σου....Σκεφτομαι να παρω κατι χωρις DSL Οπως ειπε και ενας φιλος θα καταργηθει η υποστιριξη με DSL modems? Αν ναι καλυτερα να παρω ενα χωρις DSL . Ριξε μια ματια σε ενα μικροτικ ειναι πολυ φτηνο σχετικα με τα ασους https://mikrotik.com/product/RB952Ui-5ac2nD
    Οπως ειπα και εγω στην περιπτωση σου ισως ειναι καλυτερα ενα σκετο ραουτερ εστω και και να δεν θελεις 2 συσκευες, αφου θελεις 2 κολπα με το vpn
    Ναι και τα microtik ειναι καλη λυση, ξεχασα να τα αναφερω γιατι δεν παρακολουθω τα σκετα routers οποτε δεν ηξερα αν μπορει να κανει και τις 2 δουλειες

    Που ακουσες οτι θα καταργηθει το dsl? Ηδη περιμενω αυτες τις μερες απο Taiwan αλλο ενα dsl στην κατηγορια των φτηνων με 2 lan μονο, αλλα με ac ασυρματο

  14. #14
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα raspberry ή ένα παλιό PC και να τρέξεις openvpn εκεί πάνω.

  15. #15
    Εγγραφή
    19-09-2017
    Μηνύματα
    34
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atux_null Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σου πρότεινα να πάρεις ένα raspberry ή ένα παλιό PC και να τρέξεις openvpn εκεί πάνω.
    Σε ευχαριστω, την ανακαλυψα και εγω αυτη την λυση. Αληθεια και στις 2 περιπτωσεις (παλιο PC η raspberry) τι IP θα φενεται; θα φενεται αυτη που εχω απο τον ISP; η διαφορετικη;

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Αγορά νέου router ή modem-router
    Από john87 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-17, 20:58
  2. Πρόβλημα με OpenVpn και Zoiper
    Από BillyVan στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-17, 13:11
  3. [Other] Πρόταση για αγορά DSL router
    Από kourampies στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-01-17, 13:08
  4. [Other] Αγορά WiFi Router για επέκταση δικτύου
    Από gRim στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-16, 20:06
  5. Πρόβλημα με OpenVpn Connect και Zoiper
    Από BillyVan στο φόρουμ Android
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-11-16, 23:16

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας