Σελ. 133 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.981-1.995 από 2159
  1. #1981
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villager Εμφάνιση μηνυμάτων
    v για vdsl
    a για adsl
    Ethernet για FTTH

    Ανάλογα την σύνδεση σου...
    Μετά απο τόσες προσφορές κ ονομασίες προγραμμάτων,έχω χάσει επαφή για το ποια ειναι τα adsl κ vdsl. Το πρόγραμμα μου αναφερεται ως Vodafone Home Double Play Fiber 100.
    Οπότε το vdsl δεν πρέπει νάναι;

  2. #1982
    Εγγραφή
    21-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1.978
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    VDSL ειναι

  3. #1983
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mondeo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι αυτό κλειδωμένο είναι.
    Δεν ξέρω πως δουλευει
    Υπάρχει περίπτωση αν πάρω ενα ZTE οικιακού πακέτου (που εχει ενας φίλος) να μπορέσω να κατεβάσω το config μου ?
    ή δςν ισχυει κάτι τέτειο

  4. #1984
    Εγγραφή
    16-06-2006
    Μηνύματα
    704
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    netfaster..κλπ..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villager Εμφάνιση μηνυμάτων

    Έτσι όπως καταλαβαίνω θες να κάνεις γρήγορα PPPoE reconnect, οπότε ένα τρικ είναι να πας στην ρύθμιση wan και εκεί έχει το username / password (guest@adsl.gr / guest) εε βάζεις στο password ένα επιπλέον χαρακτήρα πατάς save...!
    Σωστός! (μόνο που ήθελε αλλαγή το user, όχι το pass)
    Και η ειρωνεία ειναι οτι εκείνο το παλιό της πλάκας ZTE H108N που ειχα προ vdsl, είχε έτοιμο "κουμπάκι" στο μενού PPPoE Reconnect, και γίνονταν τόσο απλά η δουλειά. Αν "σήκωνε" αυτο vdsl θα ξήλωνα το παρόν και θα έβαζα εκείνο πάλι...

  5. #1985
    Καλησπέρα,
    Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Έχω ένα Inventor κλιματιστικό, το οποίο μέχρι και τις 30 Οκτωβρίου μπορούσα να το διαχειριστώ από την εφαρμογή μέσω του WiFi. Για κάποιο λόγο μετά σταμάτησε να δουλεύει. Μου ανέφεραν από την Inventor ότι πρέπει να ανοίξω κάποιες πύλες συγκεκριμένες. Η ερώτηση είναι από την στιγμή που δεν ξέρω την IP του κλιματιστικού, εφόσον δεν μπορεί να διασυνδεθεί στο router, πώς θα την καρφώσω στο LAN Host πεδίο;

  6. #1986
    Εγγραφή
    31-08-2006
    Περιοχή
    Πλ. Κολιάτσου
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.977
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    518/53 - 360/50
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η288Α & HG8145V5
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KonstantinosK78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Έχω ένα Inventor κλιματιστικό, το οποίο μέχρι και τις 30 Οκτωβρίου μπορούσα να το διαχειριστώ από την εφαρμογή μέσω του WiFi. Για κάποιο λόγο μετά σταμάτησε να δουλεύει. Μου ανέφεραν από την Inventor ότι πρέπει να ανοίξω κάποιες πύλες συγκεκριμένες. Η ερώτηση είναι από την στιγμή που δεν ξέρω την IP του κλιματιστικού, εφόσον δεν μπορεί να διασυνδεθεί στο router, πώς θα την καρφώσω στο LAN Host πεδίο;
    Υπάρχουν 1-2 τρόποι...

    1. Βλέπεις από κάπου τη Mac address του κλιματιστικού είτε από το app (αν εμφανίζεται ακόμα) είτε πάνω στο κλιματιστικό κάπου ή
    2. Βρίσκεις τις άλλες συσκευές που έχεις ήδη στο δίκτυό σου και ό,τι μείνει είναι το κλιματιστικό...

    Εντύπωση μου κάνει πάντως ότι σου λένε για πόρτες...

    Εγώ έχω 2 κλιματιστικά Toyotomi και αν τύχει και τα χάσω από την εφαρμογή, απλά τα κάνω πάλι pair, αφού πρώτα κάνω reset το WiFi δίκτυό τους.
    01/06/2022 | Ενεργοποίηση δικτύου και διαθεσιμότητα
    02/06/2022 | Αίτηση προς Wind
    06/07/2022 | Καταχώρηση αίτησης
    20/07/2022 | Επιθεώρηση πολυκατοικίας
    28/07/2022 | Εργασίες κάθετης εγκατάστασης
    22/08/2002 | Εργασίες κόλλησης ινών
    23/09/2022 | Ολοκλήρωση κάθετης
    04/10/2022 | Παραλαβή εξοπλισμού
    04/10/2022 | Ολοκλήρωση οριζόντιας εγκατάστασης
    10/10/2022 | Ενεργοποίηση γραμμής



  7. #1987
    Εγγραφή
    26-02-2008
    Μηνύματα
    564
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    cosmote
    Router
    H 300 S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KonstantinosK78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα,
    Αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα. Έχω ένα Inventor κλιματιστικό, το οποίο μέχρι και τις 30 Οκτωβρίου μπορούσα να το διαχειριστώ από την εφαρμογή μέσω του WiFi. Για κάποιο λόγο μετά σταμάτησε να δουλεύει. Μου ανέφεραν από την Inventor ότι πρέπει να ανοίξω κάποιες πύλες συγκεκριμένες. Η ερώτηση είναι από την στιγμή που δεν ξέρω την IP του κλιματιστικού, εφόσον δεν μπορεί να διασυνδεθεί στο router, πώς θα την καρφώσω στο LAN Host πεδίο;
    Προσπαθησε να αλλαξεις την Encryption στο wi fi στο ρουτερ , ειχα το ιδιο προβλημα σε samsung και εφτιαξε μόλις αλλαξα αυτο

  8. #1988
    Εχω one net με τα γνωστά κλειδωματα του vodafone ΖΤΕ267 Παράλληλα στα χέρια μου έχω ένα wind ZTE H268N το οποίο έχει ποιο "ανοιχτό" στις επιλογές του.
    Αν κουμπώσω το δευτερο θα παίξει ? Θα μπορέσω πχ να πάρω κωδικούς VOiP ή θα ξανακλειδώσει?
    Έχουμε root pass για το δευτερο?

  9. #1989
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.035
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Δεν μπορεί να παίξει ξένος εξοπλισμός...

  10. #1990
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.747
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αναβάθμιση ZTE ZXHN H267A σε Wi-Fi 6 με Fritz Repeater!

    Δουλεύει ρολόι!!

    https://www.adslgr.com/forum/threads...21#post7351721
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  11. #1991
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.756
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γιατι να μη δουλευει?
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  12. #1992
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.885
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Ε ναι, ουσιαστικά σαν access point παίζει.

  13. #1993
    Εγγραφή
    21-11-2022
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σας παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια απο σας εχω θεμα με το ρουτερ/μοτεμ κάνει πολλες αποσύνδεσης. Ο τεχνικός απο το Vodafone που ηρθε σε μας ειπε οτι εχω παλια καλώδια στον στο δώματιο δλδ τοιχο μου γι'αυτό εχω αποσύνδεσης στο ρουτερ και πρεπει να τα βάλουμε το ρουτερ στο σαλόνι μας αλλιώς δεν θα φτιαχτεί το προβλημα, τον ειπα γιατι και λεει μολις έρχεται την πρωτη πρηζα σε μας πρέπει να το συνδέσουμε απο εκει το ρούτερ, και μετα έφυγε τους καλεσαμε ξανα μας ειπαν στο τηλ οτι ο τεχνικός που ηρθε ειπε το προβλημα σας εινα τα καλώδια θέλεις να σας φέρουμε τεχνικό λεει ναι μετα απο 10 μερες που περιμενατ ηρθε, πηρα το ρουτερ μου ατο δωμάτιο που ειχα και το εβαλαν στο σαλόνι μου πριν να συνεχίσουμε απο αυτο,,, παιδια πριν 7 χρόνια ειχα το ιδιο προβλημα ειχαμε τοτε cosmote (τωρα Vodafone το πηραν) μας ειπαν τα ιδια πράγματα και αλλαξαμε ενα καλωδιο που ερχετε εξω μεχρι στο σπιτι μας καθευτιαν στην πρίζα μας δυστυχώς εκανε παλι βλακιες και μετα αφου το πηραν το Vodafone η εταιρεια μας έδωσαν to adsl μοτεμ zte μετα ηταν μια χαρα,,, δυστυχώς η απατεώνες Vodafone πηραν πρην 4 μηνες τον πατέρα μου και τον ξεγελασαν ειπαν οτι θα εχεις καλυτερο ίντερνετ και ο πατερας μου ελεγα ναι θελω και μετα μου ειπε ο πατέρας μου ακου με πηρε ενας κυριος τηλέφωνο και ειπε οτι θα εχει ακομα δυνατο ίντερνετ!! Τον ειπα μπαμπα ειναι η δουλειά τους να μιλάνε ετσι ομορφα δεν καταλαβαίνεις δεν φταιει το ίντερνετ φταιει το ασύρματο και λεει μετα για ποιο λογο να μας λενε ψεματα αφου ειμαστε χρονια στο Vodafone και με λεει θα πληρώσουμε τα ιδια λεφτα και λιγο περισσότερα και τι έγινε βαλαμε vdsl 50 μας έδωσε και λεω μπαμπα ποτε κλείνει το συμβούλιο και λεει της 2023 εαν δεν είμαστε ευχαριστημένοι φεύγουμε... Μολις βαλαμε το ρουτερ vdsl που μας το έφερναν την επόμενη μερα χαρικα επιασα 6 φορες περισσότερα!!! Δυστυχώς χαρα δινει και πονο. Άρχισανε η αποσύνδεσης μια ωρα να κανει 3 6 φορες!! Το έχουμε 4 μηνες ο πατέρας μου φυσικά παλι τα ιδια λεει παλι δεν πιάνω ίντερνετ στο κινητό μου ολα σκατα μια έρχεται μια πεφτει αφου μου ειπε ο άνθρωπος ολα καλα θα είναι και εγω μετα τι να πω τωρα,,,, τους πιρανε πολες φορες τηλ μετα νεβριασα και ελεγα ποτε κληνει το συμβούλιο και ειπαν 2024 σε 2 χρόνια τι μου λενε τα καθίκια αφου εβαλε πριν 4 μηνες vdsl εχει ανανοηθηκε το συμβούλιο και εαν θες να το κόβετε θα πρηρωσετε 108 ευρω και τον λεω πατε καλα και καλεσα τον πατέρα μου και μου λεει εμενα δεν μου ειπαν οτι θα ανανοηθη το συμβούλιο θα πιάσουμε καλύτερο ίντερνετ αυτο τον εχω εξεγησει αφου ετσι μας ειπαν, τον εχω πει γι'αυτό μας πηραν τηλ γιατι ειδαν οτι θα τελειώσει το συμβούλιο και θελουν να μας κρατήσουν, πατερα ελα παμε wind τοτε η σε μια άλλοι ετειρια και λεει αστο δεν έχουμε τα λεφτα να τα πληρώσουμε και δεν θα τρεξω αλλου ας ναρθη ο τεχνικος και θα δουμε,,,,,ηρθαν η τεχνικη 2 άτομα ηταν μας (ο πρωτος που ήρθε ηταν πριν 1 μηνα ειπε εχουμε παλια καλωδια) οτι θα τα βάζουν στο σαλόνι που θα ειναι η κεντρική πριζα δλδ το καλώδιο το πρωτο το καινούριο που εχουμε φτιαξη παλια μας ειπαν τωρα θα εισαι καλα δεν θα αε κόβει η σύνδεση σου η θα χαμηλώσει και ειπαν ετσι και αλλιώς απο δευτερα θα σε καλέσουν ενας τεχνικός να περάσει τα καλωδια και εξω. Λεω εντάξει ωρεα τελικα με πηραν τηλέφωνο και ειπαν οτι ο τεχνικός θα ερθει 14/11 σημερα η αυριο τελικα ουτε καν ηρθε λεεω πιαδια ποτε θα έρθει θα σε καλέσουμε λεει... Παω στην εφαρμογή ατο app Vodafone να δω ποτε θα με καλέσει απο 14/11 λεει μετα 16, 18, 21 τωρα λεει 25/11 τους πηρα τηλ πολλές φορες τίποτα αυτη τα ιδια θα σε καλέσουν το ονομα που θα με καλέσει θα ειναι ο ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ τελικα ο βλακα δεν με πηρε αιτε παλι το τηλ Vodafone λεεω παιδια τι θα γίνει το χριαζουνε το ίντερνετ τπτ... Δεν ξερω τι να κανω αφου ειδαν οτι κανανε το συμβούλιο τελικα δεν μας ειπαν οτι ηταν σύμβολιο,, μας αγνοούν και δεν μας απανταν ,εαν ειναι για λεφτά τρέχουν εαν τα περνουν τα λεφτα φεύγουν, τελικα παιδια θελω την βοήθεια σας τα εχω χαμενα δεν ξερω τι να κανω θα αγορασω το ρουτερ fritz box που ακουσα οτι ειναι καλω ομως πως θα βαλω to voip η μπορείτε να κανετα κατι αλλο?????
    Το μοτεμ βγειαζει 200.000 errors σε 6 ωρες .. χαμιλωνει και κολαει το ίντερνετ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitris5000 : 23-11-22 στις 12:23.

  14. #1994
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris5000 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σας παρακαλώ χρειάζομαι βοήθεια απο σας εχω θεμα με το ρουτερ/μοτεμ κάνει πολλες αποσύνδεσης. Ο τεχνικός απο το Vodafone που ηρθε σε μας ειπε οτι εχω παλια καλώδια στον στο δώματιο δλδ τοιχο μου γι'αυτό εχω αποσύνδεσης στο ρουτερ και πρεπει να τα βάλουμε το ρουτερ στο σαλόνι μας αλλιώς δεν θα φτιαχτεί το προβλημα, τον ειπα γιατι και λεει μολις έρχεται την πρωτη πρηζα σε μας πρέπει να το συνδέσουμε απο εκει το ρούτερ, και μετα έφυγε τους καλεσαμε ξανα μας ειπαν στο τηλ οτι ο τεχνικός που ηρθε ειπε το προβλημα σας εινα τα καλώδια θέλεις να σας φέρουμε τεχνικό λεει ναι μετα απο 10 μερες που περιμενατ ηρθε, πηρα το ρουτερ μου ατο δωμάτιο που ειχα και το εβαλαν στο σαλόνι μου πριν να συνεχίσουμε απο αυτο,,, παιδια πριν 7 χρόνια ειχα το ιδιο προβλημα ειχαμε τοτε cosmote (τωρα Vodafone το πηραν) μας ειπαν τα ιδια πράγματα και αλλαξαμε ενα καλωδιο που ερχετε εξω μεχρι στο σπιτι μας καθευτιαν στην πρίζα μας δυστυχώς εκανε παλι βλακιες και μετα αφου το πηραν το Vodafone η εταιρεια μας έδωσαν to adsl μοτεμ zte μετα ηταν μια χαρα,,, δυστυχώς η απατεώνες Vodafone πηραν πρην 4 μηνες τον πατέρα μου και τον ξεγελασαν ειπαν οτι θα εχεις καλυτερο ίντερνετ και ο πατερας μου ελεγα ναι θελω και μετα μου ειπε ο πατέρας μου ακου με πηρε ενας κυριος τηλέφωνο και ειπε οτι θα εχει ακομα δυνατο ίντερνετ!! Τον ειπα μπαμπα ειναι η δουλειά τους να μιλάνε ετσι ομορφα δεν καταλαβαίνεις δεν φταιει το ίντερνετ φταιει το ασύρματο και λεει μετα για ποιο λογο να μας λενε ψεματα αφου ειμαστε χρονια στο Vodafone και με λεει θα πληρώσουμε τα ιδια λεφτα και λιγο περισσότερα και τι έγινε βαλαμε vdsl 50 μας έδωσε και λεω μπαμπα ποτε κλείνει το συμβούλιο και λεει της 2023 εαν δεν είμαστε ευχαριστημένοι φεύγουμε... Μολις βαλαμε το ρουτερ vdsl που μας το έφερναν την επόμενη μερα χαρικα επιασα 6 φορες περισσότερα!!! Δυστυχώς χαρα δινει και πονο. Άρχισανε η αποσύνδεσης μια ωρα να κανει 3 6 φορες!! Το έχουμε 4 μηνες ο πατέρας μου φυσικά παλι τα ιδια λεει παλι δεν πιάνω ίντερνετ στο κινητό μου ολα σκατα μια έρχεται μια πεφτει αφου μου ειπε ο άνθρωπος ολα καλα θα είναι και εγω μετα τι να πω τωρα,,,, τους πιρανε πολες φορες τηλ μετα νεβριασα και ελεγα ποτε κληνει το συμβούλιο και ειπαν 2024 σε 2 χρόνια τι μου λενε τα καθίκια αφου εβαλε πριν 4 μηνες vdsl εχει ανανοηθηκε το συμβούλιο και εαν θες να το κόβετε θα πρηρωσετε 108 ευρω και τον λεω πατε καλα και καλεσα τον πατέρα μου και μου λεει εμενα δεν μου ειπαν οτι θα ανανοηθη το συμβούλιο θα πιάσουμε καλύτερο ίντερνετ αυτο τον εχω εξεγησει αφου ετσι μας ειπαν, τον εχω πει γι'αυτό μας πηραν τηλ γιατι ειδαν οτι θα τελειώσει το συμβούλιο και θελουν να μας κρατήσουν, πατερα ελα παμε wind τοτε η σε μια άλλοι ετειρια και λεει αστο δεν έχουμε τα λεφτα να τα πληρώσουμε και δεν θα τρεξω αλλου ας ναρθη ο τεχνικος και θα δουμε,,,,,ηρθαν η τεχνικη 2 άτομα ηταν μας (ο πρωτος που ήρθε ηταν πριν 1 μηνα ειπε εχουμε παλια καλωδια) οτι θα τα βάζουν στο σαλόνι που θα ειναι η κεντρική πριζα δλδ το καλώδιο το πρωτο το καινούριο που εχουμε φτιαξη παλια μας ειπαν τωρα θα εισαι καλα δεν θα αε κόβει η σύνδεση σου η θα χαμηλώσει και ειπαν ετσι και αλλιώς απο δευτερα θα σε καλέσουν ενας τεχνικός να περάσει τα καλωδια και εξω. Λεω εντάξει ωρεα τελικα με πηραν τηλέφωνο και ειπαν οτι ο τεχνικός θα ερθει 14/11 σημερα η αυριο τελικα ουτε καν ηρθε λεεω πιαδια ποτε θα έρθει θα σε καλέσουμε λεει... Παω στην εφαρμογή ατο app Vodafone να δω ποτε θα με καλέσει απο 14/11 λεει μετα 16, 18, 21 τωρα λεει 25/11 τους πηρα τηλ πολλές φορες τίποτα αυτη τα ιδια θα σε καλέσουν το ονομα που θα με καλέσει θα ειναι ο ΜΑΥΡΟΕΙΔΗΣ τελικα ο βλακα δεν με πηρε αιτε παλι το τηλ Vodafone λεεω παιδια τι θα γίνει το χριαζουνε το ίντερνετ τπτ... Δεν ξερω τι να κανω αφου ειδαν οτι κανανε το συμβούλιο τελικα δεν μας ειπαν οτι ηταν σύμβολιο,, μας αγνοούν και δεν μας απανταν ,εαν ειναι για λεφτά τρέχουν εαν τα περνουν τα λεφτα φεύγουν, τελικα παιδια θελω την βοήθεια σας τα εχω χαμενα δεν ξερω τι να κανω θα αγορασω το ρουτερ fritz box που ακουσα οτι ειναι καλω ομως πως θα βαλω to voip η μπορείτε να κανετα κατι αλλο?????
    Το μοτεμ βγειαζει 200.000 errors σε 6 ωρες .. χαμιλωνει και κολαει το ίντερνετ
    Για αρχη, για να γινει πιο κατανοητο το κειμενο σου, κανε το ενα edit και χωρισε το σε παραγραφους για να βγαζει λιγο παραπανω νοημα.

    κατα δευτερον, θα μεινω σε αυτο που σου ειπε ο τεχνικος. ναι το ρουτερ πρεπει να ειναι ΠΑΝΤΑ συνδεμενο στην κεντρικη πριζα τηλεφωνου του σπιτιου που συνηθως ειναι στο σαλονι και να ελεγθει η εσωτερικη καλωδιωση του σπιτιου να μην εχει παραλληλα η συνδεσμολογια.

    παραλληλα= συγχρονιζει το μοντεμ σε ολες τις πριζες του σπιτιου. στην vdsl μονο στην κεντρικη πρεπει να μπορει να συγχρονισει το μοντεμ κ στα υπολοιπα να δινεται η τηλεφωνια μεσω καλωδιου απο το tel1 του μοντεμ.

  15. #1995
    Εγγραφή
    21-11-2022
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    1234567

Σελ. 133 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Ξεκλείδωμα ZTE ZXHN H108L - How to unlock ZTE ZXHN H108L - Telnet
    Από Spanos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 114
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-20, 15:40
  2. Bridge Mode για ZXHN H267A V1.0 ??
    Από asfyra στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-18, 15:06
  3. Zyxel VMG1312-B10D & ZTE ZXHN H168N 3.1
    Από mathios στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 18:13
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 22:07
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-16, 22:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας