Σελ. 66 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 4656616465666768717686 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 976-990 από 2159
  1. #976
    Εγγραφή
    23-07-2010
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    220d/80u Mbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE MC801a TL1043Nv5 owrt
    Καλημέρα,

    Προτείνω να κατεβάσεις openwrt από το ofmodemsandmen.com για το 3040 που ίσως αξιοποιήσει καλύτερα το usb dongle που έχεις και αντίστοιχα δεις καλύτερη ταχύτητα.

    To DMZ είναι άχρηστο γιατί μέσω 4G (κατά πάσα πιθανότητα) δεν έχεις public ip οπότε είσαι ήδη πίσω από ΝΑΤ. Για την Omnivoice (και όλες τις sip συνδέσεις γενικότερα) δεν χρειάζεται port forward.

    Έχεις δοκιμάσει να βάλεις το dongle στον H267 να δεις εάν το αναγνωρίζει (αν ναι, μπορείς να μας πεις και το μοντέλο?); Για να δουλέψει δεν πρέπει να έχεις επάνω ούτε a/vDSL ούτε ethernet wan (έχει αυτή την προτεραιότητα για failover by default).

    Στο H267 πρέπει να σβήσεις οτιδήποτε υπάρχει στο μενού internet-wan-DSL+Ethernet+3G.

    Στο μενού internet-LAN ports επέλεξε το "only internet" ώστε να μην προσπαθεί να κάνει bridge στις πόρτες LAN2+3

    Τέλος, όταν θα φτιάξεις τη σύνδεση στο 3G menu, πρέπει να επιλέξεις στο internet-port binding όλα τα LAN+SSID.

    Οι ρυθμίσεις στο internet-wan-3g (μενού O2 h267) ή management-dongle management (δεν θυμάμαι σε ποιο από τα 2 μενού ακριβώς) βάζεις:

    APN: internet ή internet.vodafone.gr (για cosmote και vodafone αντίστοιχα)
    username + pass τπτ
    dial: *99# (αν το ζητάει)
    Επίσης, δεν θυμάμαι αν ζητάει PIN. Αν όχι, πρέπει να το αφαιρέσεις από την κάρτα sim.

    Εγώ χρησιμοποιώ το Vodafone K5006-Z που κάνει δικό του routing (το αναγνωρίζει ως dongle αλλά δίνει την 192.168.9.1 ως gateway στο H267 και όχι της cosmote).

    Ότι άλλο χρειαστείς εδώ είμαστε. Αν έχω γράψει κάτι λάθος, ελεύθερα να με διορθώσει κάποιος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kosath : 22-01-21 στις 11:44.

  2. #977
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Καλησπέρα παιδιά,

    Kosath σ’ ευχαριστώ για την απάντηση και θα γράψω τώρα μόνο για τα εύκολα περί του USB dongle, γιατί απ’ το πρωί, μόλις γύρισα από δουλειά και είμαι κοτόπουλο. Αύριο όμως στο ρεπό, θα τσεκάρω τα μενού και θα επιστρέψω προς απόγευμα/βράδυ.

    Το dongle είναι 3G, της Vodafone, το ZTE K4201-Z. Προτού πάμε στα advanced για μένα όπως το openwrt, θα ήταν καλύτερα να κλείσει η ενότητα του H267A, γιατί το TL-MR3040 είναι απλά μια μεταβατική περίοδος, μέχρι η Inalan να κάνει την εγκατάσταση, αλλά και να τελειώσω κάποιες δοκιμές που κάνω για κεραία/booster και θα επανέλθω με φουλ αποτελέσματα.
    Το DMZ γίνεται εξ’ αιτίας αυτού του θέματος: https://www.adslgr.com/forum/threads...3-InaLan-HowTo

    Το H267A το αναγνωρίζει το 4201, αλλά δε παίζει και γι’ αυτό είπα θέλω να ψάξω το Τσέχικο, γιατί στην μετά το login αρχική σελίδα ‘’easy-options-mode’’, σου έχει να ανοίξεις παραθυράκι για pin αν θυμάμαι καλά, κάτι που δε το είχε το μαμά firmware. Ένα, ...πάλι Vodafone, το HUAWEI K4203 (παρεμπιπτόντως και τα δύο της Vodafone είναι κλειδωμένα) και ένα Cosmote, το ZTE MF636 ξεκλείδωτο, το H267A δεν τα αναγνώρισε.

    Τέλος, το TL-MR3040 αναγνωρίζει και τα τρία με τη SIM της Q που χρησιμοποιώ (θεά η TP-Link!!!), αλλά αποδίδει καλύτερα με το 4201! Όντως στο dial βάζεις το *99#, APN: myq, όπως είπες, username + pass τίποτα και φυσικά το pin, κάτι που δεν είχα στο μαμά firmware (δεν ήξερα και πως βγάζεις το pin από τη SIM) και άρα πρέπει να ψάξω το Τσέχικο. Το TP-Link σε συνδέει με διεύθυνση που ξεκινάει από 10.142….. και όλα τα άλλα είναι Auto ή Default, …και στους DNS έχω βάλει της Google.

    …και τώρα σίγουρα τέλος γιατί άρχισα να βλέπω προβατάκια να πηδάνε φράχτες και πριόνια να κόβουν κούτσουρα… Ευχαριστώ και πάλι, και επανέρχομαι αύριο!!!

  3. #978
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.792
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deanoh7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παιδιά,

    Kosath σ’ ευχαριστώ για την απάντηση και θα γράψω τώρα μόνο για τα εύκολα περί του USB dongle, γιατί απ’ το πρωί, μόλις γύρισα από δουλειά και είμαι κοτόπουλο. Αύριο όμως στο ρεπό, θα τσεκάρω τα μενού και θα επιστρέψω προς απόγευμα/βράδυ.

    Το dongle είναι 3G, της Vodafone, το ZTE K4201-Z. Προτού πάμε στα advanced για μένα όπως το openwrt, θα ήταν καλύτερα να κλείσει η ενότητα του H267A, γιατί το TL-MR3040 είναι απλά μια μεταβατική περίοδος, μέχρι η Inalan να κάνει την εγκατάσταση, αλλά και να τελειώσω κάποιες δοκιμές που κάνω για κεραία/booster και θα επανέλθω με φουλ αποτελέσματα.
    Το DMZ γίνεται εξ’ αιτίας αυτού του θέματος: https://www.adslgr.com/forum/threads...3-InaLan-HowTo

    Το H267A το αναγνωρίζει το 4201, αλλά δε παίζει και γι’ αυτό είπα θέλω να ψάξω το Τσέχικο, γιατί στην μετά το login αρχική σελίδα ‘’easy-options-mode’’, σου έχει να ανοίξεις παραθυράκι για pin αν θυμάμαι καλά, κάτι που δε το είχε το μαμά firmware. Ένα, ...πάλι Vodafone, το HUAWEI K4203 (παρεμπιπτόντως και τα δύο της Vodafone είναι κλειδωμένα) και ένα Cosmote, το ZTE MF636 ξεκλείδωτο, το H267A δεν τα αναγνώρισε.

    Τέλος, το TL-MR3040 αναγνωρίζει και τα τρία με τη SIM της Q που χρησιμοποιώ (θεά η TP-Link!!!), αλλά αποδίδει καλύτερα με το 4201! Όντως στο dial βάζεις το *99#, APN: myq, όπως είπες, username + pass τίποτα και φυσικά το pin, κάτι που δεν είχα στο μαμά firmware (δεν ήξερα και πως βγάζεις το pin από τη SIM) και άρα πρέπει να ψάξω το Τσέχικο. Το TP-Link σε συνδέει με διεύθυνση που ξεκινάει από 10.142….. και όλα τα άλλα είναι Auto ή Default, …και στους DNS έχω βάλει της Google.

    …και τώρα σίγουρα τέλος γιατί άρχισα να βλέπω προβατάκια να πηδάνε φράχτες και πριόνια να κόβουν κούτσουρα… Ευχαριστώ και πάλι, και επανέρχομαι αύριο!!!
    Για να βγάλεις το PIN, βάλε το στικάκι σε υπολογιστή ή βάλε τη SIM σε κινητό και κάνε αλλαγή PIN.

  4. #979
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Γεια σας και πάλι,

    Ευχαριστώ για την απάντηση Minas. Αν εννοείς, στον υπολογιστή να γίνει η αλλαγή μέσω του λογισμικού της Vodafone που εγκαθιστούμε για τη σύνδεση, όταν αποφάσισα να δώσω στο εξοχικό ίντερνετ και το εγκατέστησα από περιέργεια κυρίως, μου κόλλησε τους USB drivers και δε μπορούσα να χρησιμοποιήσω τίποτα. Αναγκάστηκα να κάνω restore και μετά το έβαλα στο TP-Link και δε ξαναδοκίμασα.

    Όσο για το κινητό, επειδή αυτή είναι η δεύτερη SIM κι όχι αυτή που έχω στο smart phone, το προσπάθησα σε ένα παλιό Nokia X3 που είχα πρόχειρο και δε προχωράει όταν αφήνεις το νέο PIN κενό. Δε δοκίμασα σε άλλο κινητό, ενδεχομένως υπέθεσα λάθος ότι σε όλα ισχύει το ίδιο.

    Ωστόσο δε με πειράζει τόσο το PIN αυτή τη στιγμή, γιατί αφού διάβασα το σχόλιό σου,τσέκαρα στα γρήγορα το Τσέχικο firmware που είχα περάσει πριν μερικές μέρες και όντως καλά θυμόμουν ότι στην αρχική σελίδα του Easy Setup μπορείς ν’ ανοίξεις το 3G/4G Backup παράθυρο και να βάλεις εκεί το PIN της κάρτας. Άρα πιστεύω ότι έτσι θα λυθεί αυτό.

    Με πειράζει ότι είναι χτικιό με τα 0.8 - 1.1 Mbit και έχω να παραδώσω εργασία μέχρι τη Δευτέρα και ζορίζομαι από χρόνο για τις δουλειές. Θέλω και να ψάξω το ZTE για ν’ απαντήσω και σ’ αυτά που μου πρότεινε πιο πάνω ο Kosath και όλα στη φούρια του Σαββάτου που λένε. Μάλλον αύριο το βράδυ θα κοιτάξω πάλι ή φουλ απ’ τη Δευτέρα μετά την εργασία.

    Αυτά προς το παρόν, τα λέμε σύντομα.

  5. #980
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Γεια σας και πάλι,

    Αν γίνεται να βοηθήσει κάποιος για το τι κρατάω στα μενού (items) και τι όχι σας παρακαλώ.
    Έχει τα παρακάτω:

    Στο Internet – WAN – DSL
    VDSL_TV
    ADSL_TV
    VDSL_data
    ADSL_data

    Στο Internet – WAN – Ethernet
    Ethernet_TV_835
    Ethernet_TV_30
    Ethernet_data_DHCP
    Ethernet_data_848
    Ethernet_data

    Στο Internet – QoS – Congestion Management
    O2TV_LAN2
    O2TV_LAN3
    EF
    CS3

    Και στο Internet – QoS – Classification
    (Interface WAN)
    QOS.Queue.1 έως 8

    Το ρούτερ χρειάζεται μόνο για το εσωτερικό δίκτυο και αργότερα για το ίντερνετ που θα συνδεθεί με DMZ στο ρούτερ της Inalan και δύο τηλέφωνα voip. Φυσικά ότι άλλο μπορεί να χρειάζεται ένα ρούτερ για να δουλέψει και να ρυθμιστεί σωστά σαν υποδομή, αλλά όχι TV π.χ. Φυσικά ότι μενού μου πείτε να κρατήσω κι αυτό θα διαγραφτεί, για να το φτιάξω απ’ την αρχή και να περάσω τις ρυθμίσεις χειροκίνητα.

    Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

  6. #981
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπερα παιδες.
    Ηρθε σημερα τεχνικος της Voda για ενα θεμα που εχω με voda tv και επ'ευκαιριας τσεκαρε δικτυο και πανω στο σπιτι και κατω. Στο router εμενα δειχνει max attainable 108 down, 40 up με Snr 13.6 & 31.1 αντιστοιχα. Στο δικο του μηχανημα που συνεδεσε στην πριζα μου εδειχνε max attainable 90 down, 39 up με snr 14.5 στο down (δε θυμαμαι το snr του up). Πηγαμε κατω και εκει ειδαμε 117 down, 44 up με snr 22.5 στο down (δε θυμαμαι το snr του up) .
    Ok καταλαβαινω οτι ειναι θεμα εσωτερικου δικτυου απο κατω ως πανω αλλα δεν καταλαβαινω την τοσο μεγαλη διαφορα πανω μεταξυ των max attainable στο router και στο δικο του μηχανημα.
    Μου ανεφερε παντως οτι οταν ειναι τοσο οριακα στο 100αρι περαν του οτι θα εχω πιθανον χαμηλοτερη ταχυτητα απο 100, ειναι πιθανον να υπαρχουν και συχνες αποσυνδεσεις, που αυτη τη στιγμη με το 50αρι εχω μηδενικες. Υποθετω αυτο θα συμβαινει γιατι θα προσπαθει να φτασει στα 110 που ειναι το κανονικο και θα ριχνει snr σε σημειο που ισως εχει και αποσυνδεσεις? Ισχυει αυτο ή δεν εχω καταλαβει καλα?

  7. #982
    Εγγραφή
    29-09-2020
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδες.
    Ηρθε σημερα τεχνικος της Voda για ενα θεμα που εχω με voda tv και επ'ευκαιριας τσεκαρε δικτυο και πανω στο σπιτι και κατω. Στο router εμενα δειχνει max attainable 108 down, 40 up με Snr 13.6 & 31.1 αντιστοιχα. Στο δικο του μηχανημα που συνεδεσε στην πριζα μου εδειχνε max attainable 90 down, 39 up με snr 14.5 στο down (δε θυμαμαι το snr του up). Πηγαμε κατω και εκει ειδαμε 117 down, 44 up με snr 22.5 στο down (δε θυμαμαι το snr του up) .
    Ok καταλαβαινω οτι ειναι θεμα εσωτερικου δικτυου απο κατω ως πανω αλλα δεν καταλαβαινω την τοσο μεγαλη διαφορα πανω μεταξυ των max attainable στο router και στο δικο του μηχανημα.
    Μου ανεφερε παντως οτι οταν ειναι τοσο οριακα στο 100αρι περαν του οτι θα εχω πιθανον χαμηλοτερη ταχυτητα απο 100, ειναι πιθανον να υπαρχουν και συχνες αποσυνδεσεις, που αυτη τη στιγμη με το 50αρι εχω μηδενικες. Υποθετω αυτο θα συμβαινει γιατι θα προσπαθει να φτασει στα 110 που ειναι το κανονικο και θα ριχνει snr σε σημειο που ισως εχει και αποσυνδεσεις? Ισχυει αυτο ή δεν εχω καταλαβει καλα?
    Το max attainable υπολογιζεται κατα προσεγγιση και δεν ειναι αξιοπιστο παντα.

  8. #983
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark_Man Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το max attainable υπολογιζεται κατα προσεγγιση και δεν ειναι αξιοπιστο παντα.
    Καμια αντιρρηση σε αυτο , αλλα νομιζω ειναι λιγο μεγαλη η διαφορα των σχεδον 20mbps στην ιδια πριζα μεταξυ του router μου και του μηχανηματος του τεχνικου για μολις 1 μοναδα διαφορα στο snr. Κανω λαθος? Μιλαμε για διαφορα στην ιδια πριζα παντα, οχι μεταξυ πανω στο σπιτι και κατω στην εισοδο.

  9. #984
    Εγγραφή
    29-09-2020
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμια αντιρρηση σε αυτο , αλλα νομιζω ειναι λιγο μεγαλη η διαφορα των σχεδον 20mbps στην ιδια πριζα μεταξυ του router μου και του μηχανηματος του τεχνικου για μολις 1 μοναδα διαφορα στο snr. Κανω λαθος? Μιλαμε για διαφορα στην ιδια πριζα παντα, οχι μεταξυ πανω στο σπιτι και κατω στην εισοδο.
    Η απαντηση κρυβεται γυρω απο το γεγονος οτι δεν εχουν τον ιδιο τροπο μετρηαης - ιδιο αλγοριθμο υπολογισμου. Εσυ, εμπιστεψου τα νουμερα του μοντεμ σου και προσπαθησε να παιξεις μπαλα απο εκει.

  10. #985
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dark_Man Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το max attainable υπολογιζεται κατα προσεγγιση και δεν ειναι αξιοπιστο παντα.
    Ok ευχαριστω γι'αυτο. Η ερωτηση ηταν η παρακατω παντως. Υπαρχει καποια απαντηση σε αυτο?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου ανεφερε παντως οτι οταν ειναι τοσο οριακα στο 100αρι περαν του οτι θα εχω πιθανον χαμηλοτερη ταχυτητα απο 100, ειναι πιθανον να υπαρχουν και συχνες αποσυνδεσεις, που αυτη τη στιγμη με το 50αρι εχω μηδενικες. Υποθετω αυτο θα συμβαινει γιατι θα προσπαθει να φτασει στα 110 που ειναι το κανονικο και θα ριχνει snr σε σημειο που ισως εχει και αποσυνδεσεις? Ισχυει αυτο ή δεν εχω καταλαβει καλα?

  11. #986
    Εγγραφή
    20-11-2008
    Περιοχή
    Αθήνα, Κέντρο
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    237
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200+ Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    HG8546M & ZTE ZXHN H267A
    Παιδιά Καλησπέρα,

    Αν γίνεται να βοηθήσει κάποιος σ’ αυτά που έχω ποστάρει πιο πάνω, για να ολοκληρώσω το στήσιμο του ρούτερ και να πάω στο επόμενο στάδιο.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων

  12. #987
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geoav Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ok καταλαβαινω οτι ειναι θεμα εσωτερικου δικτυου απο κατω ως πανω αλλα δεν καταλαβαινω την τοσο μεγαλη διαφορα πανω μεταξυ των max attainable στο router και στο δικο του μηχανημα.
    Μου ανεφερε παντως οτι οταν ειναι τοσο οριακα στο 100αρι περαν του οτι θα εχω πιθανον χαμηλοτερη ταχυτητα απο 100, ειναι πιθανον να υπαρχουν και συχνες αποσυνδεσεις, που αυτη τη στιγμη με το 50αρι εχω μηδενικες. Υποθετω αυτο θα συμβαινει γιατι θα προσπαθει να φτασει στα 110 που ειναι το κανονικο και θα ριχνει snr σε σημειο που ισως εχει και αποσυνδεσεις? Ισχυει αυτο ή δεν εχω καταλαβει καλα?
    Φτιαχνεις την εσωτερικη καλωδιωση σου και ο,τι πιασεις απο τα 110
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  13. #988
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φτιαχνεις την εσωτερικη καλωδιωση σου και ο,τι πιασεις απο τα 110
    Ok ειναι μεσα στα αμεσα σχεδια και αυτο.
    Η ερωτηση ομως ειναι αν ισχυει το οτι θα προσπαθει να πιασει τα 110 σε σημειο να ριχνει το snr τοσο χαμηλα που να προκαλει αποσυνδεσεις, οπως ανεφερε ο τεχνικος που ηρθε, ή οχι.
    Ξερει κανεις?

  14. #989
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.755
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δε νομιζω
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  15. #990
    Εγγραφή
    29-03-2007
    Περιοχή
    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    555
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    307200/30720
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Fritz 7530
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από slalom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομιζω
    Κι εγω δεν το νομιζω αλλα με εβαλε σε σκεψεις ρε γμτ. Νομιζα οτι θετουν ενα χαμηλο οριο Snr (πχ 13) και οτι ταχυτητα πιασεις με αυτο και οτι πιο κατω δεν παει απο μονο του (χωρις δλδ παρεμβαση απο τεχνικο κι αυτο αν το ζητησεις και αν το δεχτουν). Επισης ειχα την εντυπωση οτι με snr 13+ δυσκολα θα κανει αποσυνδεσεις αλλα οσα μου ειπε με ανησυχησαν.

Σελ. 66 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 4656616465666768717686 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Ξεκλείδωμα ZTE ZXHN H108L - How to unlock ZTE ZXHN H108L - Telnet
    Από Spanos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 114
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-20, 15:40
  2. Bridge Mode για ZXHN H267A V1.0 ??
    Από asfyra στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-18, 15:06
  3. Zyxel VMG1312-B10D & ZTE ZXHN H168N 3.1
    Από mathios στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 18:13
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 22:07
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-16, 22:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας