Σελ. 26 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728313646 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 376-390 από 2159
  1. #376
    Εγγραφή
    05-05-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pFsense / fritz 7530
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 29(dB)
    Ευχαριστούμε πολυ @bobis για τον αναλυτικό οδηγό σου.

    Πολύ χρήσιμος.
    You wanna hear something really nutty? I heard of a couple guys who wanna build something called an "airplane," you know you get people to go in, and fly around like birds, it's ridiculous, right? And what about breaking the sound barrier, or rockets to the moon, or atomic energy, or a mission to Mars? Science fiction, right?
    --Visit [+=] on #bloodygreeks @ quakenet--

  2. #377
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    @bobis, να 'σαι καλά βρε φίλε για τον οδηγό σου.

  3. #378
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα και να είσαι καλά φίλε για το πλήρη οδηγό. Μόνο ένα πράγμα δεν κατάλαβα και συγγνώμη αλλά δεν έχω τόσες γνώσεις .Στο ρουτερ που θα είναι πρώτο και αυτο θα έχει να κάνει με το ιντερνετ, στη φωτογραφία φαίνεται μόνο η lan 3 να έχει vdsl? και αν θέλω και τη lan1 και lan2 για vdsl? Κάνω κάτι ?

  4. #379
    Εγγραφή
    22-09-2009
    Περιοχή
    Νέος Κόσμος, Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    90/50
    ISP
    Vodafone
    Router
    Mu 5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από javas76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα και να είσαι καλά φίλε για το πλήρη οδηγό. Μόνο ένα πράγμα δεν κατάλαβα και συγγνώμη αλλά δεν έχω τόσες γνώσεις .Στο ρουτερ που θα είναι πρώτο και αυτο θα έχει να κάνει με το ιντερνετ, στη φωτογραφία φαίνεται μόνο η lan 3 να έχει vdsl? και αν θέλω και τη lan1 και lan2 για vdsl? Κάνω κάτι ?
    Στο group για data που δημιουργείς, απλά βάζεις και την LAN1 και LAN2, βέβαια αυτό θα το κάνεις μετά τον οδηγό διότι αν είσαι ήδη συνδεδεμένος στην LAN1 και προχωρήσεις σε τέτοια ρύθμιση πριν πρώτα ορίσεις το subnet του group, θα χάσεις τη σύνδεση στο router.

    Eννοείται ότι το καλό σου router πρέπει να υποστηρίζει το interface grouping διαφορετικά θα προκύψουν προβλήματα όπως τα περιγράφω στον οδηγό. Θα ήμουν πολύ ευτυχής αν βρισκόταν κάποιος που τα εφάρμοσε όλα αυτά και ανέφερε ότι λειτουργούν όλα οκ
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος bobis : 13-11-18 στις 17:07.

  5. #380
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έχω τη μπαγιατέλα της Vodafone το ZTE ZXHN 267A καθώς και το Tp Link Archer Vr600 V2. Με αυτό το τρόπο που λέει ο φίλος στο pdf αρχείο το port forward το κάνω μόνο στο router με το πατροπαράδοτο τρόπο (virtual server).

  6. #381
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Λογικό είναι αφού το ΖΤΕ πλέον παίζει μόνο ως μόντεμ, άρα δεν κάνει δρομολόγηση των πακέτων για να χρειαστεί και σε αυτό άνοιγμα πόρτας.

  7. #382
    Εγγραφή
    29-11-2007
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα.
    Καταρχάς ευχαριστώ για την μέχρι τώρα βοήθεια που έχει δοθει μέσω του forum.
    Όμοια κατοχος του συγκεκριμένου modem router της vodafone (υπάρχει root password), θέλω να χρησιμοποιήσω τον προιγούμενο εξοπλισμό μου ως εξής.
    VoIP modem/router fritzbox 7360 (όχι voip μιας και δεν έχω κωδικούς τηλεφωνίας), μετά μέσω ppoe passthrough το router asus rt66n (λόγω vpn) και μετά το μηχανάκι της Vodafone μόνο για το voip.
    Δεν θέλω να κάνω το ZTE μόνο bridge και όλα να συνδεθούν στο router. Ο λόγος είναι ότι στο router υπάρχει λογαριασμός vpn. Επίσης υπάρχει ΟΤΕ TV και το replay δεν παίζει μέσω vpn, οπότε πρέπει να συνδεθεί κατευθείαν στο modem.
    Μέχρι στιγμής είμαι οκ μέχρι και το asus. Μετά το χάνω. Στη σελίδα του ΖΤΕ, WAN/DSL/DSL CONNECTION πρέπει να διαγράψω όλα τα προφιλ και να φτιάξω κάποιο νέο η όλα μένουν ως έχει;
    Μετά στην σελίδα WAN/ETHERNET διαφράφω τα προφιλ και φτιάχνω ένα νέο για voip με τις ίδιες ρυθμίσεις από το προφιλ την σελίδα WAN/DSL/VoipV ή VoipA;
    Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Να αναφέρω ότι δεν είμαι και ιδιαίτερα σχετικός και τείνω στο άσχετος στα δίκτυα κτλ.
    Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  8. #383
    Εγγραφή
    13-11-2018
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Πρώτο ποστ...χαιρετώ τα μέλη.
    Έχοντας πρόβλημα με το ρούτερ της vodafone zte267 (συσκευές να αρνούνται να συνδεθούν, άλλες να είναι συνδεδεμένες και να μην μπαίνουν στο ίντερνετ, αδύναμο wifi...) κατέληξα ότι το πρόβλημα είναι ότι το zte δεν μπορεί να τα κάνει όλα ταυτόχρονα και καλά οπότε αγόρασα το asus dsl ac87vg για να το γεφυρώσω με το zte και να δίνει internet στο σπίτι και το zte τηλεφωνία.
    Αρχικά θα το έβαζα μετά το zte αλλά ο οδηγός σου λέει το αντίθετο οπότε λέω να το δοκιμάσω έτσι πρώτα και βλέπω. Ευχαριστώ προκαταβολικά. Έχω μια απορία, σε όλες τις οδηγίες όλοι λένε ότι μετά το reset του zte να βάλεις τους κωδικούς που έχει στείλει η vodafone για να συνδεθείς...αλλά αυτοί έχουν αλλαχτεί στην πορεία με άλλους, εμένα π.χ. μου τους αλλάξανε όταν μου αλλάξανε κανάλι μήπως και λυθεί το πρόβλημα μου οπότε έχω άλλους κωδικούς τώρα, οπότε τι βάζω;

  9. #384
    Εγγραφή
    13-11-2018
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    τελικά δεν κατάφερα τίποτα στην πρώτη προσπάθεια.
    το asus δείχνει να παίρνει ίντερνετ ακόμα και αν το συνδέω μόνο του στην γραμμή αλλά δεν δίνει ίντερνετ...

  10. #385
    Εγγραφή
    09-11-2012
    Μηνύματα
    121
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    TP LINK vr600 v2
    SNR / Attn
    42.9(dB) / 7.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα @bobis και στους υπόλοιπους, μια ερώτηση έχω. Χρειάζεται να ανοίξω καμμιά πόρτα για το voip είτε στο ZTE είτε στο router ?

  11. #386
    Εγγραφή
    22-09-2009
    Περιοχή
    Νέος Κόσμος, Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    442
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    90/50
    ISP
    Vodafone
    Router
    Mu 5001 5G
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από javas76 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα @bobis και στους υπόλοιπους, μια ερώτηση έχω. Χρειάζεται να ανοίξω καμμιά πόρτα για το voip είτε στο ZTE είτε στο router ?
    Έφοσον δεν αναφέρεται πουθενά , φυσικά και όχι.

  12. #387
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    καλησπερα σε ολους ενας αγανακτησμενος ακομα
    εχουμε και λεμε απο cosmote ηρθα σε vodafone μου εστειλαν το κλασσικο ρουτερ 300s και επειδη δεν μου αφηνει να μπω με οτι DNS θελω ζητησα να μου στειλουν αλλο τελικα ηρθε το συγκεκριμενο H267A και ξεκινησα τις συνδεσεις στις οποιες θελω να κανω το εξης οπως οταν ημουνα με τον οτε
    εχω ενα ρουτερ tp-link archer C2 ειναι σκετο ρουτερ και θελω να κανω το h267a μοντεμ ετσι εκανα στον οτε συνδεω λοιπον το ζτε και επανω σε αυτο κουμπωνω το ρουτερ μου συνδεω το λαπτοπ κανονικα αλλα το νετ ειναι χαλια καποιες σελιδες τις ανοιγει καποιες οχι μου εχει βγαλει την ψυχη ενα ακομα περιεργο που με τον οτε δεν το ειχα ειναι οταν ειμαι συνδεδεμενος με το δικο μου ρουτερ δεν ανοιγει με την IP το προφιλ του ζτε βγαζω το καλωδιο συνδεομαι με το wifi της βοντα και ανοιγει μπορει καποιος να μου πει ενα τροπο να γινει οπως με τον οτε?
    ευχαριστω εκ των προταιρων

  13. #388
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Ξαναγράψε το κείμενο αυτή την φορά με σημεία στήξεις, διότι τώρα δεν βγαίνει νόημα.

  14. #389
    Εγγραφή
    15-12-2018
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kiris3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα σε όλους ένας αγανακτiσμενος ακόμα
    έχουμε και λέμε από cosmote ήρθα σε vodafone μου έστειλαν το κλασσικό ρούτερ 300s και επειδή δεν μου αφήνει να μπω με ότι DNS θέλω ζήτησα να μου στείλουν άλλο τελικά ήρθε το συγκεκριμένο H267A και ξεκίνησα τις συνδέσεις στις οποίες θέλω να κάνω το εξής όπως όταν ήμουνα με τον ΟΤΕ
    έχω ένα ρουτερ tp-link archer C2 είναι σκέτο ρουτερ(οχι με μόντεμ) και θέλω να κάνω το h267a μόντεμ έτσι έκανα στον ΟΤΕ συνδέω λοιπόν το ζτε και επάνω σε αυτό κουμπώνω το ρουτερ μου συνδέω το λαπτοπ κανονικά αλλά το ίντερνετ είναι χάλια κάποιες σελίδες τις ανοίγει κάποιες όχι μου έχει βγάλει την ψυχή ένα ακόμα περίεργο που με τον ΟΤΕ δεν το είχα είναι όταν είμαι συνδεδεμένος με το δικό μου ρουτερ δεν ανοίγει με την IP το προφίλ του ζτε βγάζω το καλώδιο συνδέομαι με το wifi της βονταφον και ανοίγει μπορεί κάποιος να μου πει ένα τρόπο να γίνει όπως με τον ΟΤΕ?
    ευχαριστώ εκ των προτέρων
    εν ολίγης αν μπορεί κάποιος να μου πει πως να συνδέσω το ρουτερ της βονταφον με το δικό μου που έχει μεγαλύτερη εμβέλεια

  15. #390
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Έχεις τις παρακάτω 2 επιλογές:
    α. Βάζεις το H267A σε Bridge mode, ώστε να δουλεύει μόνο ως modem και ρυθμίζεις το Archer να κάνει κανονικά την κλήση ΡΡΡ με τα ατομικά σου στοιχεία της σύνδεσης. Για να το πετύχεις αυτό χρειάζεται να μάθεις τον κωδικό του χρήστη root, οπότε κοιτάς εδώ για πληροφορίες.
    β. Στο H267A ενεργοποιείς το PPPoE Passthrough οπότε το Archer θα κάνει και αυτό ταυτόχρονη κλήση ΡΡΡ και θα δημιουργήσει το δικό του ανεξάρτητο δίκτυο.

Σελ. 26 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 616212425262728313646 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Ξεκλείδωμα ZTE ZXHN H108L - How to unlock ZTE ZXHN H108L - Telnet
    Από Spanos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 114
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-20, 15:40
  2. Bridge Mode για ZXHN H267A V1.0 ??
    Από asfyra στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-18, 15:06
  3. Zyxel VMG1312-B10D & ZTE ZXHN H168N 3.1
    Από mathios στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 18:13
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 22:07
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-16, 22:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας