Σελ. 42 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344475262 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 616-630 από 2158
  1. #616
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Για κάπιο λόγο είσαι στο 9 και οχι στο 14 στο λογισμικό πως δεν έκανε το δικό σου αναβάθμιση ;
    Έχεις 24 η 50 ;
    Αποσυχρονίζει η γραμμή η απλά χάνει την ip ?

  2. #617
    Εγγραφή
    08-09-2019
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill2015 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κάπιο λόγο είσαι στο 9 και οχι στο 14 στο λογισμικό πως δεν έκανε το δικό σου αναβάθμιση ;
    Έχεις 24 η 50 ;
    Αποσυχρονίζει η γραμμή η απλά χάνει την ip ?
    Δεν γνωρίζω πως να κάνω αναβάθμιση, έπρεπε να τους το ανφέρω; Έχω 30 vdsl γραμμή. Κάνει αποσυγχρονισμούς, συγκεκριμένα κόκκινο το λαμπάκι του ιντερνετ και σβήνει κα του dls/broadband αυτό με την ip δεν το παρατήρησα.

  3. #618
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mel_ex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γνωρίζω πως να κάνω αναβάθμιση, έπρεπε να τους το ανφέρω; Έχω 30 vdsl γραμμή. Κάνει αποσυγχρονισμούς, συγκεκριμένα κόκκινο το λαμπάκι του ιντερνετ και σβήνει κα του dls/broadband αυτό με την ip δεν το παρατήρησα.
    Άμα σβήνει και το λαμπάκι DSL, τότε έχεις αποσυγχρονισμούς. Κάνε αρχικά έναν έλεγχο στην εσωτερική σου καλωδίωση και αν είναι εντάξει, δήλωσε βλάβη στον πάροχό σου.

  4. #619
    Εγγραφή
    08-09-2019
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άμα σβήνει και το λαμπάκι DSL, τότε έχεις αποσυγχρονισμούς. Κάνε αρχικά έναν έλεγχο στην εσωτερική σου καλωδίωση και αν είναι εντάξει, δήλωσε βλάβη στον πάροχό σου.
    Λες τελικά να φταίει η εσωτερική καλωδίωση; Τόσα χρόνια κανένα πρόβλημα, δηλαδή και οι δυο πρίζες τηλεφώνουν να βγήκαν off? Περιμένων να με καλέσουν από τη vodafone και υστερα να φέρω ηλεκτρολόγο. Πόσο είναι το κόστος γνωρίζετε; Μπορεί πρώτα να ελέγξει αν είναι εντάξει πριν προχωρήσει η αλλαγή ή ρισκάρω να δώσω λεφτα για αλλαγή; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

  5. #620
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.651
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mel_ex Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λες τελικά να φταίει η εσωτερική καλωδίωση; Τόσα χρόνια κανένα πρόβλημα, δηλαδή και οι δυο πρίζες τηλεφώνουν να βγήκαν off? Περιμένων να με καλέσουν από τη vodafone και υστερα να φέρω ηλεκτρολόγο. Πόσο είναι το κόστος γνωρίζετε; Μπορεί πρώτα να ελέγξει αν είναι εντάξει πριν προχωρήσει η αλλαγή ή ρισκάρω να δώσω λεφτα για αλλαγή; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
    Αν σου στείλει τεχνικό η Vodafone και το πρόβλημα είναι στην πλευρά σου, είναι πολύ πιθανό να σε χρεώσουν για άσκοπη μετάβαση τεχνικού. Δεν γνωρίζω τι μπορεί να χρεώσει ο ηλεκτρολόγος, οτιδήποτε τηλεπικοινωνιακό στο σπίτι το φτιάχνω μόνος μου.

    Φέρε πρώτα ηλεκτρολόγο και μετά κάνε οποιαδήποτε ενέργεια με την Vodafone. Πριν φέρεις ηλεκτρολόγο, δοκίμασε ένα άλλο τροφοδοτικό στο router, δεν αποκλείεται να τα έχει παίξει και να κάνει τα δικά του.

    Για τις πρίζες, ποτέ δεν ξέρεις.

  6. #621
    Εγγραφή
    08-09-2019
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σου στείλει τεχνικό η Vodafone και το πρόβλημα είναι στην πλευρά σου, είναι πολύ πιθανό να σε χρεώσουν για άσκοπη μετάβαση τεχνικού. Δεν γνωρίζω τι μπορεί να χρεώσει ο ηλεκτρολόγος, οτιδήποτε τηλεπικοινωνιακό στο σπίτι το φτιάχνω μόνος μου.

    Φέρε πρώτα ηλεκτρολόγο και μετά κάνε οποιαδήποτε ενέργεια με την Vodafone. Πριν φέρεις ηλεκτρολόγο, δοκίμασε ένα άλλο τροφοδοτικό στο router, δεν αποκλείεται να τα έχει παίξει και να κάνει τα δικά του.

    Για τις πρίζες, ποτέ δεν ξέρεις.
    3 τεχνικοί που μου έστειλε η vodafone δεν βρήκαν κάτι, όσο για το τροφοδοτικό αυτό είναι το τρίτο ρουτερ που μου στέλνουν, τόσο καντέμης; Την άλλη εβδομάδα μετά το τηλεφώνημα από τη βονταφον που περιμένω θα φέρω ηλεκτρολόγο να τακτοποιηθεί αυτό το θέμα. Ευχαριστώ πού για τις απαντήσεις σας.

    Αν και καλά με το μηχάνημα του χιλιάρικου μου είπαν αυτοί οι υποτιθέμενοι τεχνικοί πως ο χαλκός είναι εντάξει..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mel_ex : 21-09-19 στις 22:10.

  7. #622
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.247
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλυτερα ελα στο
    Κώδικας:
    https://www.adslgr.com/forum/threads/1014169-%CE%95%CE%BC%CF%80%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B1%CF%80%CF%8C-router-ZTE-ZXHN-H267A
    γιατι εχουμε βγει offtopic και θα μας κυνηγησουν.

    Συνημμένο Αρχείο 207406
    Ναι, έχεις δίκιο, την θυμήθηκα την επιλογή.

    Πάντως, σε εμένα η επιλογή on είναι greyed-out. Δεν ξέρω εάν θα πρέπει να ενεργοποιήσω άλλες επιλογές πρώτα για να γίνει διαθέσιμη (πχ. να γυρίσω τον DCHPv6 server στο on), αλλά δεν έχω και καμιά διάθεση να μάθω, φοβούμενος μήπως επιστρέψουν τα προβλήματα. Μια χαρά δουλέυον όλα τώρα. Επίσης από επιλογή δεν είμαι root.

    Ευχαριστώ για την υπενθύμιση πάντως.

  8. #623
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.751
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219943/21999
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300 S
    SNR / Attn
    18.3(dB) / 1.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα πρεπει να μπεις με root
    E5 2697 v2 @ 3.0GHz on P9X79 Deluxe 24GB
    Spoiler:
    WD15EARS, WD30EFRX, WD30EURS, WD30EZRX, WD40EFRX, WD60EFRX
    Intel Xeon E5-2670 v2 @ 2.9GHz 16GB WD15EARS, 2xWD40EFRX, WD60EFRX, 2xWD100EFΑX
    i5 750 @ 3.36GHz 4GB 2xWD60EFRX, 5xWD80EFZX, 2xWD100EFΑX Sony Vaio VPC-F13Z1E/B

  9. #624
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Ναι θελει root κωδικο για να ενεργοποιηθει και δεν αλλαζεις κατι αλλο στις ρυθμίσεις

  10. #625
    Εγγραφή
    07-08-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    65
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Επειδή το h300s έχει battery drain αυτο πως τα πάει να βρούμε κάνα μεταχειρισμένο αν δεν έχει

  11. #626
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zafitolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή το h300s έχει battery drain αυτο πως τα πάει να βρούμε κάνα μεταχειρισμένο αν δεν έχει
    Δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Το εχω ενα μηνα

  12. #627
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει τέτοιο πρόβλημα. Το εχω ενα μηνα
    Σε ένα φίλο μου που έχει το Η267Α σαν να φαίνεται πως έχει πρόβλημα με το routing κομμάτι του ρούτερ, ενώ έχει κανονικά 50/5 Actual rate και 99 attainable, στα speedtest όταν θα υπάρχει έστω και ένα κινητό μέσα μπορεί να πέσει στα 30 και γενικά στο κινητό σέρνεται να ανοίξει ακόμα και το Google σαν να έχει καθόλου upload ενα πράγμα...
    Μια εφαρμογή ακόμα αρνείται να μπει εντελώς και αναγκάζεται και μπαίνει μόνο με δεδομένα...
    Πάει για αντικατάσταση;; Κάηκε;;

  13. #628
    Εγγραφή
    15-11-2002
    Περιοχή
    ΠΑΤΡΑ - ΑΝΩ ΠΟΛΗ
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.538
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    2
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Black3539 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ένα φίλο μου που έχει το Η267Α σαν να φαίνεται πως έχει πρόβλημα με το routing κομμάτι του ρούτερ, ενώ έχει κανονικά 50/5 Actual rate και 99 attainable, στα speedtest όταν θα υπάρχει έστω και ένα κινητό μέσα μπορεί να πέσει στα 30 και γενικά στο κινητό σέρνεται να ανοίξει ακόμα και το Google σαν να έχει καθόλου upload ενα πράγμα...
    Μια εφαρμογή ακόμα αρνείται να μπει εντελώς και αναγκάζεται και μπαίνει μόνο με δεδομένα...
    Πάει για αντικατάσταση;; Κάηκε;;
    Αυτο η ειναι θεμα γραμμης η εχει θεμα dns αλλα θα παρει την εξυπηρετηση καλυτερα. Εμενα παντως μεχρι στιγμης δεν εχει εμφανισει το παραμικρο.

  14. #629
    Εγγραφή
    05-06-2017
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
    Router
    TP-Link Archer VR600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από galotzas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο η ειναι θεμα γραμμης η εχει θεμα dns αλλα θα παρει την εξυπηρετηση καλυτερα. Εμενα παντως μεχρι στιγμης δεν εχει εμφανισει το παραμικρο.
    Η γραμμή είναι αρκετά καλή όταν το PC ειναι μόνο πάνω, βέβαια έχει αλλάξει DNS στο PC... Στο ρούτερ που του άλλαξα επίσης δεν έγινε τίποτα στο κινητό όμως...
    Οι DNS της Vodafone που χρησιμοποιώ και εγώ είναι αρκετά καλοί οπότε δεν πιστεύω να έχει πρόβλημα από αυτό..
    Τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση έχει πάρει και τεχνικός είχε έρθει και υπερηφανευόταν ότι έπαιζε κανονικά το 1080p βιντεάκι στο κινητό (χαζό μιας τα βιντεάκια δεν είναι το πρόβλημα ή είναι αλλά μόνο που δεν έχουν γρήγορο buffer health)
    Τώρα περιμένει για άλλο ρούτερ βέβαια θα έρθει όμως το h300s, που προσωπικά του έχω πει τα χειρότερα λόγια

  15. #630
    Εγγραφή
    06-12-2005
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bobis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπέρα,

    Αυτό ακριβώς μόλις έκανα , είναι σε μορφή pdf και το επισυνάπτω εδώ:

    ΟΔΗΓΟΣ ΓΙΑ ΣΤΗΣΙΜΟ ΖΤΕ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΜΟDEM/ROUTER ME AΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΗ ΤΗΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ VOIP ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΕΣ VODAFONE VDSL/FIBER


    edit: Στο τέλος του οδηγού ξέχασα να πω ότι μπορούμε να αποσυνδεθούμε πια από το zte , (βγάζουμε το καλώδιο από την κίτρινη θύρα) και το αφήνουμε μόνο με ρεύμα , phone1 , και WAN να είναι συνδεδεμένα. Κάνουμε και ένα restart με τον διακόπτη on/off και θα μαστε έτοιμοι.

    edit2: Αν υπάρξει κάποια δυσκολία στην εκτέλεση του οδηγού, μπορείτε να μου στέλνετε PM , επίσης αν υπάρξει κάτι λάθος, μπορώ να το τροποποιήσω και να ανεβάσω νέα έκδοση εδώ.
    Έκανα ότι λεει στον οδηγό, με το ZTE-ZXHN-H267Ν πίσω από το TP-LINK Archer VR400, αλλά δεν παίρνει τηλεφωνία με τίποτα το ΖΤΕ, δεν ανάβει το λαμπάκι... Αυτό που δεν διευκρινίζεται στον οδηγό είναι, αν στην καρτέλλα INTERNET-->WAN-->DSL-->DSL CONNECTION σβήνουμε τα πάντα, ακόμα και την VDSL_VOIP που έχουμε, ή αν αυτήν την αφήνουμε...

    Αυτό που έχω κάνει τώρα, είναι να βάλω το ΖΤΕ σε Bridge, το Archer VR400 σε router mode και δουλεύει μια χαρά, αλλά θα ήθελα να κάνω αυτό που λέει ο οδηγός, να κάνει τα πάντα το Archer VR400 και το ΖΤΕ μόνο τηλεφωνία...

Σελ. 42 από 144 ΠρώτηΠρώτη ... 2232374041424344475262 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Ξεκλείδωμα ZTE ZXHN H108L - How to unlock ZTE ZXHN H108L - Telnet
    Από Spanos στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 114
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-07-20, 15:40
  2. Bridge Mode για ZXHN H267A V1.0 ??
    Από asfyra στο φόρουμ Vodafone VDSL
    Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-09-18, 15:06
  3. Zyxel VMG1312-B10D & ZTE ZXHN H168N 3.1
    Από mathios στο φόρουμ Zyxel ADSL modems και routers
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-17, 18:13
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-02-17, 22:07
  5. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-16, 22:43

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας